Usilovný vynálezca Flint Lockwood je tak trochu zvláštny génius, ktorý je zodpovedný za jedno z najbizarnejších zariadení, aké kedy vznikli. Ale napriek tomu, že všetky jeho vynálezy, od topánok v spreji až po prekladač opičích myšlienok boli úplnou katastrofou, Flint je odhodlaný vytvoriť niečo, čo ľudí poteší. Keď jeho najnovší vynález, stroj na premenu vody na jedlo, nešťastnou náhodou zničí námestie a vystrelí do neba, domnieva sa, že s jeho kariérou vynálezcu je koniec. Pokiaľ sa nestane niečo neuveriteľné - z neba začnú padať cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jedlová prehánka je okamžite obrovský hit a Flint nadviaže priateľstvo s televíznou rosničkou, ktorá do mesta prichádza, aby urobila reportáž o tom, čo sama označuje za najvýznamnejší meteorologický fenomén dejín. Keď ale nenásytní ľudia začnú požadovať viac jedla, začne sa stroj správať nepredvídateľne a vypúšťať na mesto špagetové tornáda a obrie karbonátky. Ak nemá mesto skončiť pod lavínou želé a zavalené melónmi, je na Flintovi a Sam, aby spoločnými silami stroj zastavili a dali všetko do poriadku. (TV Markíza)

Braindead_77

Jasný důkaz toho, do jakého neuvěřiitelného kýče může zajít Americký Animovaný film. Ale byla to celkem sranda, a animace byla dobře stilovaná. Zbytečně krátká délka. ()

Ejdel

Je to sen snad každého, aby z nebe padalo jídlo a měli jste dům z želé a boty bez tkaniček. Takže podle mě trochu předvídatelný, ale povedený film. ()

Lemra332

Náhodou táto rozprávka ma dosť pobavila a hlavne som pri nej tak vyhladla, že som skoro vyjedla celú chladničku. Každopádne zaujímavý príbeh a teším sa na dvojku :) ()

bambiz

Kromě základního nápadu už mě film ničím neupoutal (pardon, zapomnela jsem na scénu s želatinou), pro děti občas příliš složité, pro dospělé zase jednoduché. ()

Edwin44

Kromě opice a její jednoslovný hlášky, jsem tady neshledal nic vtipnýho. A to je na animák sakra málo. Příběh je sice originální, ale já zkrátka od animovanýho filmu pro děti čekám aspon trochu srandy. Postavy tu také nejsou zrovna sympatické...hyperaktivní policajt, věčně nespokojenej otec a nerdovská hlavní dvojka. Bohužel to musim zařadit mezi jedny z těch méně povedených animáků ()

Elanornegra

Velmi zaujimavy napad, ale nejak ma to cele nenadchlo hlavne zaver bol nemastny neslany...::D ale par krat som sa zasmial, vizaul vpoho... len proste nieco tomu chybalo aby to vyslo z priemeru takto 65% ()

vrch07256732

U mňa tak neisto - námet originálny, ale nejak nedotiahnuto spracovaný, animácie ok, len tie postavičky mi akosi nesadli. A to som si to pustil aj 2 razy s odstupom aby som nekrivdil. U mňa pokračovanie 2-ka Bola lepšia. ()

Akatinka

Nemohu tvrdit, že by mě to nějak zvlášť nadchlo. Moc mě to nebavilo a ani nevím, čím je tento film přínosný. Vždycky je ve filmu pro děti kupa poučení. Tohle asi dětem moc neřekne... ()

TeachMe

Originální nápad je absolutně pohřben mnoha hluchými místy, ukřičenými dialogy a ze všech těch jídel nakonec čpící nudou. Je to škoda, myslím, že původní návrh měl šanci být zpracován do báječné pohádky. Takto jsem u toho usnula i s dětmi. ()

Lucy39

Váhala jsem mezi 3* a 4* ale nakonec jsem přitvrdila:-) obecně nejsem extra fanda animáků a dívám se na ně povětšinou jen kvůli dcerkám :-D ale tento mile překvapil.. výtvarným zpracováním , zápletkou i humorem. Má to příběh i smysl, neurazilo :-) 6/10 ()

phoebinka

Dost preplacanej animak, kde se s tou hlavni moralni myslenkou nepracuje moc dobre a proste to nefunguje jako u jinych. Samozrejme obrovske porce jidla padajici z nebe maji u deti uspech. ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (viac)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (viac)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky

18.01.2010

Kvalitní lidová zábava a boj za ekologii porážejí „vážné umění“ – tak by se daly shrnout výsledky hlavních kategorií Zlatých Globů. Všechny finanční kino-rekordy bořící Avatar se stal nejlepším… (viac)