Forenzná psychiatrička Dr. Cara Jessupová (Julianne Mooreová) postavila celú svoju kariéru na výskume a odhaľovaní podstaty rozdvojenia ľudskej osobnosti a spoľahlivej diagnostike duševnej poruchy  schizofrenikov. V súdnej sieni často svedčí ako expert a jej názory a poznatky o schizofrénii poslali na trest smrti aj tých vrahov, ktorí svoje zločiny skutočne spáchali v stave duševnej choroby a namiesto trestu by sa mali ísť liečiť. Cara je síce oddaná vede, ale verí aj v Boha a svoju vieru nestratila ani po  tom, čo jej manžela brutálne zavraždili. Jej dcéra Samantha na rozdiel od svojej matky veriaca nie je. Po jednom veľmi znepokojujúcom súdnom procese predstaví Care jej otec Dr. Harding (Jeffrey DeMunn) svojho nového pacienta Adama (Jonathan Rhys Meyers). Čím viac sa Cara o Adamovi dozvedá, tým väčšmi sú jej život aj životy jej blízkych v ohrození. Keď sa doktorka zoznámi s pacientovou minulosťou, jej svet sa začína boriť a ona začne pochybovať o Bohu aj vede. Cara musí čo najrýchlejšie odhaliť závoj Adamovho tajomstva a nestratiť pri tom svoju vieru, inak bude celá jej rodina v nebezpečenstve. Adam testuje Carine racionálne uvažovanie až do krajných medzí. Postupne sa jej odhaľuje ako nositeľ viacerých osobností, ktoré patrili obetiam nedávnych vrážd... (TV JOJ)

Vicar odpad!

Odpad, který jsem s velkými obtížemi dokoukal. Herecké výkony jsou sice dobré, ale k čemu to je, když scénář je plný nelogičností a klišé. Jde o duchařinu, která se nedokázala rozhodnout, zda chce být béčkovým hororem, psychologickým dramatem, nebo mysteriózním thrillerem, a tak zůstala někde mezi zmíněnými žánry. Je to škoda, Identita se Cooneymu celkem povedla. ()

UrsusDom

Sympatičtí herci, výborný rozjezd, stupňované napětí a houstnoucí atmosféra. Tohle v žánru horor nemůže dopadnout špatně, myslel jsem si. Mýlil jsem se? Ano i ne. Nemýlil jsem se, jelikož ve srovnání s "Pay the Ghost" šlo o naprvní pohled zajímavé a neotřelé téma. Byla chyba něvěřit zkušenostem s americkými horory, s většinou z nich. Rozkódování "bubáka" na kletbu a degradace tajemné "Báby" na prachsprostou čarodějnici mě zamrzelo. Přesto dávám dobré tři hvězdy. Dobrý film. ()

90125

Julianne Moore je vynikajúca herečka. To si myslím aj naďalej, dokonca aj po zhliadnutí tohoto filmu. Velká škoda, že jej rola v Shelter neponúkla viac rozohrať teoretický potencial pochybností a boja, medzi doktorkou vedkyňou a doktorkou veriacou. A to by bolo asi tak všetko pozitívne, čo by sa dalo v súvislosti s tymto filmom povedať. Scenario je hriešne naivné a hlúpučké, použijúc tie najslušnejsie výrazy aké ma práve napadli. Fakt som sa pobavil ako typek premenil tien z videa na sound wave. Najväčším problémom tohoto filmu je, ze vôbec nenaháňa hrôzu, čo asi mal. Mňa teda v každom prípade nechal úplne chladným. Skôr ma nasierali kecy typu "kto neverí, bude potrestaný !". Pôvodne som myslel, že to bude na dve hviezdy stačit, ale zaverečných 30 minut ma obralo o všetky iluzie. Sračka. 49 % ()

Little_Sawy

O Shelter jsem si prv myslela, že mě baviť nebude, jakožto když to byl Thriller, tak jsem neočekávala toho moc co by mě ve filmu mohlo zaujmout. Ale dostalo se mi opravdu to, co jsem taky chtěla vodět. Celkem napínavý, Mysteriózny, s části horůrek v hlavné roli s Julianne Moore u který jsem ani očkom bádat po čase, takže film hodnotím naprůměrně co si i zaslouží. Hlavně BaBa Jága ukázala jak vysát duši z člověka a nacpat její hlinou, neříkam že je tenhle film pro každého jelikož v něm nevidno litry krve, jenom vybyrání sleziny a pečeně, nic však víc hrozné takže Thriller tomu sedí dokonale. ()

TheKleofa

Myslíte si, že si zapínáte psychologické drama? No, tak to se pletete. Anebo ne? Konečně taky po všech milionech okopírovaných filmů trochu originálně zpracovaný witchcraft. ()

CheeseFigure

Popis znie, že Julianne Moore sa musí popasovať s tým, koľko ľudí, vďaka jej expertíze ohľadom schizofrénie, skončilo na popravisku. Ale nie. Tento film je zvláštnym nadprirodzeným hororom. Ok, to by som ešte akceptoval. Ale to celé vysvetlenie...mám to chápať tak, že ak sa odvrátim od Boha, tak je so mnou zle? Celkovo som z toho cítil miernu náboženskú propagandu. Plus ten zvláštny koniec... ()

whoof

Absolutní opruz ... Julianne Moore jsem nikdy moc nemusel, ale tady mě vyloženě vadí a není to jediná věc. Atmosféra nulová, příběh naprosto stupidní....shodit to do odpadu si netrofunu, ale určitě to vidět znova nechci ()

Figuto

Přestože produkčně jde o nadstandard a na hereckou dvojici Moore - Meyers se dobře dívá, jak se odhaluje zápletka, jde to z kopce a neudržitelně se to mrví do náboženské stupidity. ()

barbis_dc

Já osobně mám tenhle typ filmů ráda. Náboženským tématům sice zrovna nehovím, ale zase na druhou stranu - nějaké pojítko mezi zavražděnými musí být (přeci oběti nebudou vybírány čistě náhodně jen tak z nudy), tak proč ne zrovna tohle.Když uvážím herecké výkony, nápad a ten konec, musím dát proště 5*. Nemůžu jinak :D ()

ronin zabak

ze začátku padlo hrozně moc jmen, nevyužitý potenciál, dobrý nápad, přeskakování z děje na děj bez logického smyslu, protahovaný, jinak průměrný horor, u kterého jsem neusl. ()

Deacon59

Velmi napínavý horor s výbornou atmosférou, podtržený ještě lepším Rhys Mayersem. Tohle mě po dlouhé řadě špatných filmů fakt dostalo. ()

RonnieR

Slušný thrillerík, ktorý ma ale na začiatku nudil až som skoro zadriemal, potom sa rozbehol a nakoniec z toho boli skoro štyri! 60%. ()

JARDAHONDA

Kariéra psychiatričky Cary Jessup (Julianne Moore) je postavena na odhalování skutečné podstaty rozdvojené osobnosti u zločinců,což slouží jako odborný podklad u soudu.Nový pacient Adam je,ale něco jiného,,,,,zdá se totiž,že je nositelem osobností obětí nedávných vražd...Začíná závod s časem ! Závěrem = 50 % ()

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (viac)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (viac)