Sympatická profesorka francúzštiny a literatúry na gymnáziu Helena Altmanová (Kamila Magálová) patrí k obľúbeným pedagógom a vďaka zdravému nadhľadu si rozumie so študentmi i s kolegami v zborovni. Zato jej súkromný život je plný prekvapení. Spolužitie v jednom byte s bývalým manželom, úspešným spisovateľom Karlom (Jiří Bartoška), problémy ovdovelej sestry Kristýny (Nela Boudová), manželské karamboly syna Adama (Roman Vojtek) i neskoré lásky babičky Alžběty (Jaroslava Adamová) - to všetko Helenu zamestnáva natoľko, že jej na vlastný život a vlastné city akosi nezostáva čas... No aj napriek tomu jedného dňa príde to, čo obvykle prichádza, až keď už sme na sny rezignovali. Helena sa totiž za pohnutých okolností zoznámi s lekárom záchrannej služby Františkom (Oldřich Kaiser). A úplne normálne a naplno sa zamiluje! Začína sa búrlivý príbeh plný váne, rozchodov a návratov, v ktorom vzťah zamilovanej dvojice plánovane či neplánovane komplikujú nielen partneri, ale i ďalší členovia rodiny... (TV Markíza)

FireTight

"Líbáš jako Bůh" není ani tak komedie jako spíš romantický film a upřímně, kdyby ve něm nevystupovali herci jako Bartoška, Holubová nebo Kaiser, možná bych rovnou lisknul jednu hvězdičku a víc to neřešil. I když na druhou stranu, film má narozdíl od jiné české novodobé """komedie""" Ulovit miliardáře krom dobrých herců ještě dalších pár výhod. Jednak není tak neuvěřitelně trapný, necítím se při jeho sledování jako totální kretén, dokáže být vtipný a taky těch pár sprostých slov zapadne do filmu daleko lépe, než nekonečná dávka sprosťáren v Miliardáři. Tím pádem si mé ohodonocení dvěma hvězdičkami určitě zaslouží. Ovšem při porovnání s klasikami české komedie nemá nejnovější snímek Marie Poledňákové šanci, to je zřejmé. ()

Zenithgirl

Musím říct, že po druhém zhlédnutí filmu, jsem přidala hvězdu. Milý pohodový film, ideální teď před Vánoci pro navození atmosféry :) a docela se těším na druhý díl. ()

Colour

Tento skvost posunul význam slova nuda na oveľa vyššiu úroveň! Gratulujem, invencia je neobyčajná. Takúto zlátaninu urážajúcu zdravý rozum som dávno nevidela. Niet tu nič, čo by človeka držalo v napätí, čo by ho zaujímalo alebo prinútilo dívať sa do konca. Kam sa skryla romantika? Dej tohto bezzápletkového príbehu by nevymyslela ani Pilcherová. Je to len ďalší z radov filmov, ktoré nielen urážajú vkus divákov, ale naviac len potvrdzujú, že v krajinách strednej Európy nie sú peniaze na normálny film a ak i sú, tak tvorbu kvalitne dokazí producent. 20% ()

sigf07

Spousta tlachání o ničem, řešení problémů tam, kde nejsou, přehršel vedlejších postav (sice jsem rád, že jsem viděl Arnošta Lustiga, ale měla jeho role nějaký význam?), pokulhávající logika a velice slabá režie. Skoro jako by si i sama Poledňáková byla vědoma toho, že se jí dílo rozpadá pod rukama, zpanikařila a v zoufalé snaze zachránit „co se dá“ v půlce filmu přesunula děj na hory, které ji doposud ještě nikdy nezradily. Neříkám, že film nemá pár světlých okamžiků a že se to nemůže někomu líbit. Jen mě mrzí, že jsme byli od paní režisérky zvyklí na něco jiného. Lepšího. Zábavnějšího. Ale to bylo dávno. ()

milaneg

Je zajímavé, jak jeden film má hodnocení od 'odpad!' až po 4* (a to i od mužských uživatelů)...! Pro mě bylo sledování taky občas lepší, občas horší, ale výsledný dojem je určitě nadprůměrný! Herecká esa proložená neherci (hlavně úžasným panem Lustigem a za jednu korunu českou účinkující Lucií Bílou), výtečné exteriéry a příběh, který má spád, podle mě zaslouží alespoň jednou obětovat necelé dvě hodiny času a užít si sledování. ()

SHA

Páni, zdá se, že jsem hlavní zvrhlík ČSFD, protože jsem si dovolila pokořit dokonce 3* magickou linii a dát tomu filmu 4 :-D Ale mně to vážně nepřišlo nějak špatný, takový celkem očekávatelný "poledňákovský" film na odpoledne. Ukazuje naprosto běžný život, ukazuje všechny ty obyčejné lidi, jací opravdu jsou, bez nějakých přikrášlení nebo snad dobrodružství.. Pravda ten konec byl trochu přitažený za vlasy, ale jinak.. Prima film - zanechává ve mně děsivý pocit, že bych se v mnohých postavách poznala :-D ()

wolfkodlak

Gemi ! Nechci Ti do toho kecat, ale podle mě je to dost uvolňující komedie , a o to víc v dnešním světě a v dnešní době ! Film je veselí a dá se na něj koukat ! ()

Brinkley

Nejsem cílovým divákem paní režisérky, ale dala jsem tomu šanci. Je mi líto, ale i těch 15 minut bylo příliš. Na Líbáš jak ďábel nebudu mrhat časem. Jen poznámka: v podstatě všechny přítomné komentáře zde mi zároveň pasují i na kterýkoli film Jiřího Vejdělka, pročež se divím tomu propastnému rozdílu v hodocení. Ale budiž. ()

Karp

Jako film velmi slabé, jako konverzačka slušné až dobré. Lépe by téhle komedii asi slušel divadelní formát. Zásadní je ale dle mého zacílení na starší publikum a tomu je uzpůsobeno tempo i styl vyprávění. Osobně mi vadila jen "typická Poledňáková": silnou ženu v příběhu bych ještě překousnul - Bohunka byla poměrně zajímavou postavou, ale to rodiné míhání, katastrofování, komično s rozplácnutým koláčem, či zcela prostoduchou hláškou pronesenou nevinným dětským obličejíčkem, která má vyznít jó legračně a roztomile, tak s tím jsem se celkem pral... Odpad si Líbáš jako Bůh nezaslouží, ale Poledňáková natočila už i lepší filmy, to je pravda. ()

Alfa58

Nechápem, prečo hlavnú rolu v českom filme zveria slovenskej herečke, ako keby ich nemali dosť. A keď už, tak ju mal niekto dabovať. Tá jej "čeština" sa vôbec nedá počúvať. ()

haWranka odpad!

Coby cestující v autobuse jsem byla dlouhé (dlooooooouhé) dvě hodiny držena jako rukojmí touhle ohavností.České filmy podobného ražení jsem odepsala už dávno, přesto jsem se ale rozhodla dát tomuhle filmu šanci. Po deseti minutách trapných dialogů a ještě trapnějších hereckých výkonů bych to bývala ráda vzdala, ale v tom uzavřeném prostoru jsem musela trpět až do konce. Žádný děj, žádný smysl, ubohost nad ubohost. A ještě bych ráda řekla, že všechnu vinu dávám milé paní režisérce, protože např. Eva Holubová je výborná herečka (viz Pelíšky), ale tady hrála jak podřadná hérečka z Ordinace. Fuj, už nikdy více! ()

bono22vox

Jste hovada a ubozi pokrytci, když pasujete dobrou komedii vedle takové slataniny jako jsou Babovresky. Je mi vás docela líto, když se neumíte zasmát... ()

Nocturno culto

Sic obsazeno mými nepříliš oblíbenými herci, tak nedělní odpoledne se u toho vydržet dá, díky několika vtipným momentům, které se tu a tam vyskytnou ..Jinak je děj notně uhozený a přeplácaný .. ()

Wyrdas

Na první zhlédnutí si pamatuji jen to, že mě to nijak extra nezaujalo. Proto jsem se rozhodl v covid maratonu národních filmů pro druhou projekci a ruku na srdce, zas tak zlé to nebylo. Fakt se mi líbil spletený život tak absurdních rodinných zápletek, až mě bizarnost situací donutila pousmát se. A to se moc často v tomto žánru v podání naší trikolory nestává. Váhám mezi 2 až třemi hvězdami, proto budu hodnotit na základě porovnání s "druhým dílem", který mi přišel ulítlejší - nic jiného v tomhle doublu nevidím. ()

simellei odpad!

To fyzicky bolí, tohleto. Celou dobu mám pocit, že sleduju nějakou zkušební verzi, kterou má teprve někdo schválit a pak se bude reálně točit (což by teda nikdy nikdo neudělal...) Vždyť to nějak celý nedrží dohromady, nemá to žádný frame nebo kontinuitu nebo já nevím, jak to popsat! Scény, které mají být asi romantické, působí spíš jako parodie (Magálová oživuje Kaisera v sanitce...) ty co mají asi být vtipné jsou prostě jen trapné, a nic jiného tam není. Ani příběh. A do toho ta neskutečně annoying Holubová. Potitulková scéna s Bílou aka cigánkou je the deepest dno co jsem asi kdy viděla. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)

Jaroslava Adamová 1925 - 2012

Jaroslava Adamová 1925 - 2012

16.06.2012

V sobotních ranních hodinách zemřela v Praze ve věku 87 let herečka Jaroslava Adamová. Začínala jako statistka v Národním divadle a divadle Větrník už za studií na konzervatoři, kde absolvovala v… (viac)