Raizo (Rain) bol jedným z najnebezpečnejších nájomných vrahov sveta – od čias, čo ho mocný klan rodiny Ozuno ako dieťa vytiahol zo stoky a neľudským výcvikom z neho spravil dokonalý stroj na zabíjanie. No keď táto mimoriadne mocná a nebezpečná tajná organizácia, ktorú mnohí považujú len za mýtus, brutálne zavraždí jeho priateľku, Raizo sa im obráti chrbtom a doslova z jedného dňa na druhý bez stopy zmizne. Od tej chvíle nerobí nič iné, len starostlivo pripravuje nemilosrdnú pomstu – a vyčkáva... Približne v rovnakom čase agentka Europolu Mika Corettiová (Naomie Harris) narazí v Berlíne na špinavé peňažné transakcie, ktoré spájajú tajomnú bandu zabijakov z ďalekého východu s politicky motivovanými vraždami v Európe. Napriek tomu, že ju jej nadriadený Ryan Maslow (Ben Miles) dôrazne varuje, aby od tejto záležitosti dala ruky preč, Mika sa pustí do prísne utajovaných materiálov dokumentov, aby sa dostala o krok bližšie k pravde, nech už je akokoľvek šokujúca. Lenže vďaka pátraniu na vlastnú päsť sa tak zrazu sama ocitne v hľadáčiku klanu Ozuno, ktorý vyšle tím chladných zabijakov, vedený krutým Takeshi (Rick Yune), aby Miku navždy umlčali! A hoci sa ju Raizovi podarí zachrániť, vie, že klan neprestane útočiť dovtedy, kým ich oboch neznesie zo sveta! V samom srdci Berlína sa tak rozbehne krvavá hra na mačku a myš. Ak chcú prežiť a besnenie klanu Ozuno navždy zastaviť, musia Raizo a Mika ťahať za jeden povraz a jeden druhému bezvýhradne dôverovať... (TV Markíza)

Medic.Droid odpad!

V žádném jiném filmu není tolik cool digitální krve. Tady vyteče i 20 litrů z osoby, která s probodanými tepnami stále bojuje o svůj život (ano, řeč je o scéně na záchodě). Dementní poříběh, dementní hlavní hrdina, dementní efekty. Tak jak potom může vypadat následné hodnocení ? ()

Mer-Em

Dost dobrá akční řežba na všední večer. Žádné velké zbytečné zdržování příběhem, choreografie soubojů supr, hlavní hrdina sympaťák, ale tý krve tam tolik bejt nemuselo. Pro mě 65% ()

Latec

Proste som nemal čo pozerať, tak čo, pustím toho Assassina. Škoda, že už nemám 10 rokov. Čo sa za tie časy zmenilo je, že vtedy sme veľa krvi nepotrebovali, teraz sú tam hektolitre na každom kroku. Trošku digi, OK, chápem. Že film pri poslednom boji začal sekať a ani som ho vlastne nedovidel do konca, ma príliš netrápilo... takéto filmy budú asi stále, každý má rád niečo iné, s tým veľa nenarobím a asi je to v poriadku. Len čo tí 10roční na toľko krvi... ()

Trescha

Pokus o krvavou ninja řežbu,se tak nějak extra nepovedl.Pokud by měl film parametry úvodní gore scény,dalo by se jít rozhodně výš.Ovšem na místo toho následuje poměrně hluchá asi 30-ti minutová pasáž a následná krvavá vybíjená už neni tak šmakovní jako ta počáteční.Scénář a příběh tady může hodnotit jenom zamindrákovaný filmový nuzák;-) ()

Tomy_TO

Rozmyslal som ako ohodnotit tento film. Ci mu dat 2-3 hviezdicky. Nakoniec som sa rozhodol. Pokial dostal odo mna Hitman 3* tak si ninja assassin jednoducho 3 nezasluzi. Je pravda ze som sa pri filme nenudil ale cakal som od filmu viac. Pretoze to nie je klasicky akcny film. Skor by som sa priklanal k fantasy. Pretoze sa mi zdalo ze ninjovia maju nadprirodzene schopnosti. A tym nemyslim len to ich zahadne uzdravovanie ale aj ich zrychlene pohyby a bezchybne schovavanie. Obcas mi pripominali vevericku z rozpravky Za Plotom ked vypila energy drink. :) ()

Rodney McKay

příjemné béčko na odreagování. Poměrně zdařilýá film, kde je alespoň trochu vidět ninja umění a samotné použití v praxi. Krev tam lítá opravdu dost a ukazuje, že i hlavní hrdina není neporazitelný. Scénář je velmi jednoduchý, ale ani bych tu složitější nechtěl. Pokud to třeba srovnám s ninjou ze stejného roku, tak tohle je o třídu vejš co se týče kvality. Je škoda, že Ninja Assassin měl poměrně nízký rozpočet a myslím že mít na něj víc času měl by daleko vyšší hodnocení než tohle. ()

Mr.Hackels

Očekával jsem dobré bojové scény a rychlou akci. A toho jsem dostal vrchovatě. Nechci snižovat hodnocení kvůli příběhu nebo jiným věcem, který tady nejsou důležitý. Nemyslím si, že to McTeigue točil aby dostal Oscara a proto to taky beru jako výbornou oddychovou bojovku se superrychlým spádem a atmosférou. Bavil jsem se, ale klidně bych to pokrátil o některé "ukecané" pasáže. ()

Sekacik123

Parádne spracovaný ninja film ako sa patrí :) Všade strieka krv, lietajú hviezdy, zaháňajú sa katanami a retiazkami. Miestami to bolo až vtipné, ale celkovo to bolo dosť dobre pozerateľné s peknými efektami. Dávam 3 a pol *. ()

Unrealik

Nesmrtelný hlavní ninja. Se skoro zdálo, že zabil celý ročník ninjů z jedné školy.:) Občas nesmysly (viz to, že ninjové vyčenichají člověka snad až na několik kilometrů). Ale film má spád, což je fajn. ()

bimbama

Za mě takový zlatý střed. Ovšem než thriller, je to spíš taková pohádka. Vlasní příběh se mi docela líbil, ale to samotné zpracování filmu bylo už moc - dejme tomu nerealistické. Všude přítomná stříkající krev z obětí (jakoby každý byl napěchovaný krví k prasknutí), kusy končetin poletující při boji všude kolem. To nebyl moc hezký nápad. ()

Alisha666

To je tak strašně špatnej film, že se mi k tomu nechce vlastně vůbec nic psát. Ani Rain to nezachránil. A tak to už je fakt v prčicíh, vážení. ()

Iroquois

Další z řady realistických ninja filmů, kde je hlavní hrdina nesmrtelný superman a ninjové operující v počtech blízkých čínským dobrovolníkům za korejské války si v klidu poradí s kýmkoliv... ehm, samozřejmě kromě supermana. Ještě shrnutí pro ty, kteří nemají čas nebo chuť se dívat: uvidíte nejčastěji tmu, budete tušit mezivládní spiknutí, uzříte operovat nějaké klany assasinů, poznáte zlého učitele a politické korektnosti se dočkáte v podobě obsazení lidí všech ras a národů. A tento smrtící koktejl řádně doplněný digitální krví stříká a stříká až... co až?... až dostříká! a nikdo normální už to nebude chtít vidět podruhé (popravdě jsem to nedokoukal ani jednou). ()

draxxi

Peknej videoklip. Pribeh nula, ale na bitky se dobre diva. Mam rad, kdyz je ve filmu videt, ze kdyz me seknou mecem, tece krev. Tady ma vsak kazdej v tele asi 15 litru. Nabita muzika a hodne akce, diky ktere to rychle utece a zapomenem... ()

Milo384

Klasický scénář ninja filmů. Seznámíme se s hlavními hrdiny. Zjistíme ninjovi motivy z jeho vzpomínek. Pár soubojů a vyvrcholení děje. Souboje jsou zábavné, spoustu krve a usekaných končetin, až to někdy působilo hodně přestřeleně. Hodnocení tak 2-3* ()

GizmoD

Film nadupany akcnymi scenami plnymi krvi a oddelenymi castami tela. Nerieste pribeh a vychutnajte si poriadny masaker. Vysoke hodnotenie je samozrejme fanusikovske. Hviezdicka dole za niektore nepriehladne zostrihane sceny. ()

Cool.Mila

Tenhle film zřejmě nedostane žádná filmařská ocenění, ale co se týče mě, tak po celou dobu jsem se skvěle bavil, svižná akce, spousty litrů krve, ač digitální, tvrdé zkoušky a testy ninjů. Ano, je tu dost nelogičností a chyb a více denních scén by taky neuškodilo, ale v rámci žánru se to dá prominout. Chtěl jsem adrenalin mísený s testosteronem a to jsem dostal, takže 4*. ()

bobin85

solidni narez krvi a akci se nesetrilo a hlavne nijak zamotana zapletka jen chladna pomsta mozna mi to jen krapet pripominalo hitmena ale klan ozunu mel vycvik tak o tri levely jinde nez hitmenova spolecnost . ()

Gudar

Musim rict, ze miluju filmy s bojovym umenim, vyrustal jsem na filmech s ninji a jsem divak u ktereho vyborna akce muze vyvazit slaby pribeh. Bohuzel u Ninja Assassina mi poradna pribehova linie chybela. Hodnoceni...pro me je to film s podrumernym pribehem, ale nadprumernou akci, takze film *** + * za ninji (srdcovka :) ) ()

Devon74

Mno...to že natočil ,ten co stojí za Vendetou??? Pro mě naprosto nesympatický hlavní hrdina, většina soubojů ve tmě a ještě k tomu nezajímavé a plné zbytečných cákanců krve. No Ninja od Florentina z minulého roku byl poctivé béčko s Adkinsem a bavilo mě tohle ne! ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Režisér James McTeigue asistoval sourozencům Wachowským u Matrixu nebo Speed Racera, po comicsovém debutu V jako Vendeta ale příliš štěstí neměl. Sci-fi remake Invaze, mlátička Ninja Assassin ani… (viac)

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Shodou okolností se téměř současně vynořily zprávy o remaku dvou akčních klasik z konce osmdesátých let, které proslavily belgického „baleťáka". Především je tady Krvavý sport, jehož novou verzi… (viac)

Vraždy podle Edgara Allana

Vraždy podle Edgara Allana

16.11.2009

Příští týden má světovou premiéru akční krvák Ninja Assassin, který v produkci bráchů Wachowských (Larryho penis prý neskončil v koši) natočil James McTeigue. Film byl dotočen už loni, takže McTeigue… (viac)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí

09.08.2009

Jistě, útočí už odpradávna (když se v tom začneme vrtat, zjistíme, že i Ben Hur byl vlastně remake), ale poslední dobou jakoby jejich nápor sílil a válcoval všechno ostatní. Až má člověk dojem, že… (viac)