Holka, která se snadno zamiluje na první pohled, nesamostatná a bez životního cíle, a punkerka s těžkým dětstvím. Obě jedou do Tokia. Obě se jmenují Nana. Jedna jede za přítelem, druhá chce mít úspěšnou kapelu. I když mají úplně jiné zájmy a povahy, vytvoří si k sobě jisté sympatie. Ale jen co vystoupí z vlaku, jejich cesty se rozdělí. Ovšem osud tomu chtěl, aby se znovu setkaly při koupi bytu, kde se rozhodnou, že ho budou sdílet. Nana Osaki pomalu začne zjišťovat, že přátelství s dívkou je pro ni něco nového a vytvoří si k Hachi silné pouto. Možná to byl osud, ale rozhodně to změní jejich životy. (Baťka)

Devilskitten

Nikdy jsem nebyla příliš velký příznivce anime a dalších podobných kreslených seriálů, ale tento si mě opravdu získal. Realistický příběh vyprávěný formou animovaného seriálu byl pro mě velmi příjemným překvapením. Je to příběh plný lásky, náhod, zvratů a překvapení, ale rozhodně to není žádný přeslazený romantický příběh. Postavy se chovají velmi realisticky a uvěřitelně, na což se velmi příjemně kouká. Příběh člověka dokáže vtáhnout do děje, že je schopen prožívat vše spolu s hlavními hrdiny a hrdinkami ze seriálu. ()

SnOuWeX

Nejsem žádný cíťa, ale u tohoto anime se mi chtělo opravdu někdy bulet, jako malé holce. Nějaký části mne opravdu chytli za srdce. Škoda, že je toto anime nedokončené to mě mrzí. Mimochodem ten kdo dá odpad, tomu bych přál vidět odpadový filmy bo seriály. ()

ondrejxsima

Popravdě jsem docela dlouho přemýšlel, zdali mám seriál hodnotit. Bylo to totiž mé první anime, co jsem kdy viděl, takže to úplně nemám s čím porovnávat. Budu to tedy muset tak nějak hodnotit a porovnávat s jinými hranými seriály. Takže. Začnu asi postavami, co se týče postav, je seriál skvělý. Nabízí jich sice velikou škálu, ale každá z postav se znatelně liší od jiných, a tím že má NANA dost času na jejich představení, vůbec nevadí, že je jich tu tolik. Co se týče příběhu, je to trochu složitější. Jsou tu absolutně skvělé 9/10 díly, u kterých si říkáte, že se díváte na nějaký hyper propracovaný anime seriál, a jsou tu taky díly a příběhové linky, jež jsou spíše průměrné a ne moc zajímavé a musíte je "přetrpět", abyste se dostali k tomu zajímavému. Ale na druhou stranu příběh jako celek funguje. Věc, co musím opravdu vypíchnout je hudba. Intro z první části seriálu si pouštím pořád, i přesto že už jsem seriál docela dávno dokoukal. Všechna hudba v NANĚ je neuvěřitelně chytlavá a sedí přesně do příběhu. Nebýt těch některých otravných příběhových linek, jednalo by se o téměř dokonalý seriál. Dávám 7,5/10 ()

RoyBatty444

Dospelé anime až na občasné anime štandardy v rámci odľahčenia a humoru. Už dlho som nič podobne nervy drásajúcejšieho nevidel asi od Berseka. Z veľkej časti realistická vzťahová mozaika dospievajúcich (20+ až na jednu výnimku) s neistotami, podvádzaním, rôznym stupňom uvedomovania si reality a silnými emocionálne vypetými scénami. Hudba je síce súčasť, ale nie až tak dôležitá. Pár negatív tu je: Po čase som bol opakovania skladby ˝Rose˝ prejedený. Fajčia a pijú síce ako dúhy, ale chýbala mi ďaľšia neoddelitelná prísada tohto umenia sD&rr. To bude asi tým, že v Japonsku je vraj tolerancia veľmi nízko. Koniec anime je neuspokojivý. ()

Thalin

Stejná jména, ale dvě naprosto odlišné osobnosti. A stejně se potkají, skamarádí a sestěhují. Každá má svoje problémy a obě je radost i starost sledovat. Nana bylo jednu dobu moje oblíbené anime. Bavil mě ten kontrast, ta surovost a záležitosti z reálného života. Což moc anime nedělá, hodně jich spíš šroubuje věci do hysterické a uřvané roviny. Nana tohle zrovna nedělá, je dospělejší a vážnější. Je tam pár momentů, kdy bych jedné nebo druhé flákla za jejich rozhodnutí zleva zprava, ale jinak je to povedená záležitost. ()

Hellen666

Z tohoto anime seriálu jsem v minulosti viděla jen pár dílů ještě na Animaxu a okouzlil mě. Včera jsem seriál dokoukala a musím říct, že je to naprosto skvělé anime. ()