Julie

• Francúzsko Julia (viac)

Život extrovertní alkoholičky Julie (Tilda Swinton) se hroutí. Ztratila práci, a aby získala peníze, rozhodne se unést 8-letého syna bohatých sousedů Juliiných prarodičů... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

veverysiak

Keby tento film neobsahoval jeden výnimočný prvok, prevalcovala by ho kombinácia nepravdepodobnosti a klišéovitosti, tým prvkom je Tilda Swinton, sledujúc jej výkon je všetko ostatné nielenže nepodstatne podružné, ale čo je zaujímavejšie aj bezproblémovo uveriteľné, nejak takto vyzerá one-woman-show, takže 80%. ()

Kozlowski8

Road movie o únosu malého chlapce, který se pořádně zkomplikuje. Vcelku dobrý scénář s dobře napsanou titulní postavou, kolem níž se to celé točí a která je skvostně zahraná Tildou Swinton. Díky ní ta čtvrtá hvězda a být zbytečně natahovaná stopáž sestříhána pod dvě hodiny, mohlo být ještě lépe. 70%. ()

Mates Hradecky

Film má člověka chytit a nepustit tak, že chvílemi zapomene dýchat. A to se mi u tohle snímku několikrát stalo. Strhující výkon Tildy Swinton v roli alkoholičky Julie, co nenosí kalhotky a sní o lepším životě. Nakonec zjistí, že láska k bližnímu stojí nade vším. ()

Awer

Jako jeden z mála filmů mi tenhle připadá jaksi až příliš věrný reálu. A nakonci je to prostě dlouhá story naprosto bez sdělení, sonda do toho, co Julie může vyrobit, když narazí právě na tuhle cestu. Nepochopil jsem tak docela, proč nám autoři vyprávějí právě tenhle příběh, ačkoli je napínavý, uvěřitelný a v mnoha smyslech zajímavý. Ale neříká z mého pohledu vůbec nic a o ničem a připadá mi, že tohle od toho autorský tým nechtěl... ()

90125

Tilda Swinton je absolutne ohromna a ak by som mal vybrat 5 hercov, ktori ma za posledne obdobie najviac oslovili, neviem si predstavit, ze by medzi nimi chybala. Tildina Julia je vasnivo zufala, az katastroficky sebaznicujuca a odzbrojujuco realisticka. Logika jej jednania casto postrada logiku, ale taka Julia proste je. Zufala. Jej premena z unoskyne na matku je fascinujuca a ja som z T. S. cely film nespustil oci. Trosku horsie je to s filmom samotnym. Pribeh je chaoticky, divoky a zoparkrat drzi pohromade len s tazkostami, hoci aj to v "mexickej" casti ani na chvilu nestrati tempo. Je to sympaticky nehollywoodsky anarchistické, ma to niekolko prekvapujucich zvratov a napriek dlzke sa to da pozriet jednym dychom. 70 % ()

uletov

Tilda Swinton v roli bravůrně zahrané alkoholičky,které je všechno fuk a dá se na dráhu únosu malého kluka. Celý film stojí na jejim výkonu a já smekám. ()

k.rakonos

Velmi dobrý film - tedy kousek před koncem. Hodně divný závěr, a ta mexická mise byla až moc akční. Nasazená laťka byla vysoko, nebýt poslední půlhodiny, bylo by to za maximum. Jinak samozřejmě výborná hlavní herečka a i prcek se snažil:-) ()

andy60

Filmy, kde hrdinové utíkají do Mexika, snad ani nemůžou být špatné. Julie je alkoholička, které se štěstěna neustále vyhýbá. Rozhodne se proto pro zoufalý pokus, jak se vrátit do života s velkým balíkem peněz a začít znova a jinak. Mně to sedlo po všech stránkách a navíc Tilda Swinton to zahrála úžasně. ()