Nejvýznamnější a také nejzáhadnější otázky ze světa vědy, umění a společenského života, které jsou dodnes zahaleny řadou tajemství.
Epizody:
8. Tajemství kamenných koulí
9. Experiment Filadelfia
10. Osudové kopí a Adolf Hitler
11. Záhada ztraceného rukopisu
12. Tunguzský meteorit a Pán blesků (oficiálny text distribútora)

MIGHTTREE

Nevím zda jsem to správně pochopil, ale proč je zde /komedie. Seriál je k zamyšlení a není zdrojem pravdy podložené důkazy, ale chybí zde více teorií. Drží se pouze několika, která jsou prostoupena celým seriálem. ()

Compadre

Co se vám na tom nelíbí? Některé díly se zabývají věcmi, které se za záhadné moc považovat nedají, ale ten zbytek co pojednává např. o Filadelfském experimentu je super a podává vyčerpávající informace. U mě dobrý ()

RumbleFish

Kvalitou je to odpadní, ale díky (nebo spíše k vůli) moderátorovi, řadě "odborníků" a danými pseudovědeckými tématy je to i vtipné, protože brát tento "dokumentární seriál" vážně prostě nelze. Ještě bych do dalších případných řad doporučoval "upgrade", čili by se různá témata slučovala - např. objev Hitlerova magického kopí v kruzích v obilí... ;-) ()

markul

Škoda, že to kvůli skupince "vědců" zakázali. Určitě měl Detektor více příznivců než odpůrců. Tímto u mě ČT klesla hodně nízko. ()

McFee

Ač všechny konspirační teorie nesnáší a ještě víc lidi kteří jim opravdu věří, tak mě tenhle pořad bavil, tem moderátor byl úžasný a byla to docela sranda :) ()

Vejrrr

Ještě před tím, než jsem se podával na hodnocení, měl jsem silné tušení, že to budou vysoká hodnocení v boji proti odpadům. Respektive boj v přesvědčení těch, co si "kupují Blesk" a těch stojících pevně na zemi a pídí se po pravdě. Samozřejmě víme, že pořad byl stavěný na ujetých spekulacích, které byly vyobazeny jako pravdivé. Třeba si držet od těla tyhle záhadology, kteří dokážou svoje vzrušující myšlenky dobře podat. Nevím, kde je pravda, nevím co si myslet například o dílu "Kruhy v obilí" ... byly to všechno lži? Jsem člověk co věří, že ve vesmíru nemusíme být jedinou civilizací... Takže tři hvězdičky za pořad, který mě zaujal, ale asi jen proto, že mám rád tuto tématiku.. Jen příště bych prosil ověřená fakta a ne bulvár. ()

Platom

Hm, tak málo kterému pořadu se dostalo té cti, že bych si na něj vyhranil čas a trochu jej okomentoval. Detektor si to ale opravdu zaslouží. Měl jsem čest shlédnout pouhé dva díly, ale doopravdy mi to stačilo. Laciný pořad plný točících se koulí přes půl obrazovky, jednou velkou a lesklou hlavou vystupující ze tmy, který dělá záhadu i z východu a následného západu slunce. Snaha tady sice byla, ale proč se nimrat v hypotézách, které lidstvu ještě nic kloudného nepřinesly. Já opravdu chápu, že některé lidi to zajímá, že někdo tomu věří a že někdo dokonce i sdílí stejné názory - doměnky jako tvůrci tohoto pořadu (bůhví v co vlastně tvůrci věří - myslím, že asi v to, že i za pár kaček se dá udělat pár minut zábavy), ale co je moc, to je moc... Pořad mi značně připomínal rádoby fantastické články z poloviny minulého století, které všem předhazovaly fotografie pánů mimozemšťanů, budoucnost roku 2000 si představovali tak jako rok 2300 tvůrci Futurami a tak dále a tak dále... A k tomu ty hrozné koule! A odborníci na slovo vzatí v podobě žurnalistů, publicistů a jiných existencí. Že by u zrodu Detektoru stál samotný Tesla? Doufejme, že ne! ()

R4kosn1k

3* hodnotím celý pořad, kdybych měl hodnotit díl o Nikola Teslovi, dal bych 4, rozhodně koho to zajímá, a ještě to neviděl, doporučuji. ()

Finarfin

Mám rád takovéto pořady, ale díl od dílu je to čím dál šílenější... Vrcholem je experiment Philadelfia, to je strašná hovadina, mám pocit, že na pana šéfredaktora taky někdo použil nějakou technologii vymazávání mozku :-D ()

gumbo odpad!

Pořad kde se pravda brala jen jako hypotéza a bláznivá smyšlenka jako nezvratitelný fakt. Co jiného ho může potkat nežli odpad!.. škoda...kdyby to aspoň bylo vtipné, hodilo by se to do české sody ()

maxXxic odpad!

Nenávidím, když někdo strčí do televize nějakého "odborníka", "redaktora" (kdo ví čeho) či "svědka", který většinu stopáže pořadu pouze generuje náhodná odborná slova do nesrozumitelných vět a tváří se, že tomu rozumí. ()

Lucas87

Taky nechápu to hodnocení, pořad se zabývá zajímavými tématy.Na neověřené informace je divák upozorněn, takže to není žádný brainwasching. ()

kubilov

Hynek Chmelař nemá čůráka, Hynek Chmélář nemá čůráka! Ne ale vážně, je to někdy až úsměvné, a tak podle citátu: "Největší konspirací současného světa je to všudypřítomné konspirování." ()

WolfIssen

Viděl jsem díl Tajné zbraně Třetí říše, který je jako jediný volně ke shlédnutí na youtube. Pokud se ovšem kdokoli o tuto problematiku zajímá, tak se v těch 25 minutách nedozví absolutně nic nového. Překvapilo mě, že taková kapacita, jako je Miloš Jesenský, se nechal do tak obyčejného dokumentu ukecat. ()

Santek odpad!

Podle toho co se v tom pořadu probírá, bych řekl že moderátor je nastrčený pobočník samotného ďábla. Jeho úkolem na tomto pozemském světě je šířit nepravdy a hanit památku významných osobností a události doby dávno minulé. Na základě těchto nepravd (vydávajících se za pravdy) může divák například nabýt dojmu, že svatá Anežka byla kacířka a čarodějnice, že Karel IV byl mimozemšťan. No to sice přeháním, ale tenhle pořad k tomu spěje. Nedá se na to dívat. Chybí tam už jen "Vesmírní lidé" a nějaký svědek Jehovův. Nezbývá než si povzdychnou>> Bóže, co je tohle za koninu..... ()

Beckett odpad!

Mysteriózní / Dokumentární / Komedie, tak se to píše v záhlaví seriálu. Já bych to zařadil spíš mezi Horor. Nikdy v životě mě nic nevyděsilo tak, jako zjištění, kolik vysokoškolsky vzdělaných psychopatů, sociopatů a bůhvíčehovšehoještěpatů chodí mezi námi. Nevím jak vy, ale já se odteď doma zamykám! ()

bagger95 odpad!

Experiment Filadelfia: Jak Nikola Tesla vědce před provedením testu varoval, když byl už několik měsíců po smrti? Nebyla vlastně Teslova smrt jen kamufláží, aby po něm nešly německé tajné služby a nesnažily se ho přetáhnout na svou stranu, kdyby se experiment povedl? Asi nenajdu vhodný vulgarismus, kterým by šel tenhle pořad označit. ()