Hobit: Smaugova pustatina

• Česko Hobit: Šmakova dračí poušť (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej križujú hrozivé obludy, ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží. Súboj s netvorom napokon vyjaví, či len nepremárnili svoj životný čas a ich misia bude mať nejaký význam. (TV JOJ)

reccal

Plusy jsou nezpochybnitelné - více akce, více nářezu, více dechberoucích triků. Mínusy se samozřejmě také najdou - některé sekvence jsou až příliš překombinované, předigitalizované, o fyzikálních zákonech nemluvě. Nicméně to prostě k Jacksonovi patří. Nelíbil se mi dabing, s čímž nešlo v danou chvíli nic dělat a film za to nemůže. Ani velmi náhlé ukončení filmu za jakéhosi vítězoslavného hrdelního chrčení "oheň jsem já" a podobných nesmyslů mě neohromilo. Pořád je to ale nádherný vizuální orgasmus lehce balancující na hraně komediálnosti, čiré akce a poměrně hlubokých myšlenek (pravá podstata trpaslíků). Takže ačkoli zamačkávám slzu, protože znám osud Filiho a Kiliho (a vážně uvažuji, zda se podívám na trojku v kině, nebo budu ronit slzy sama doma), dávám za pět. Tahle jízda si nic jiného nezaslouží. ()

Zaba

Filmová ňamka plná parádních efektů. Že se to odklání od knižní předlohy je fakt, který u filmového zpracování knih je a bude a asi se s tím budeme muset smířit. Nicméně zpracování prostředí temného hvozdu, jezerního města a hor zlata je přesně takové, jaké jsem si představovala při čtení. Co se týče postav tak přesně tak tomu bylo i u Krále lesních elfů, slizkýho starosty a v neposlední řadě óóó velkého Šmaka. Co se týče děje tak to krásně ubíhá... akce, akce, akce. Žádná nuda. Prostě film do nepohody. Určitě se vyplatí využít kino ve 3D!!! Bez tak to uvidíte doma na tývce ještě několikrát a nevidět to trojrozměrně je prachsprostá škoda kvůli výborným efektům. Suma sumárum... JOOOO! ()

klaranapoli

Te´d jsem zrovna přijela z kina :P No co vám budu povídat, pro takového milovníka Pána Prstenů jako jsem já to opět byla senzace roku na kterou jsem od minulé zimy čekala. Byla to naprostá bomba. Ale joo pár chybiček se našlo, třeba se mi absolutně nelíbilo, že to bylo až tak moc digitalizovaný, až to bylo opravdu fakt hodně vidět. To mě docela mrzelo, páč takovýhle chyba se ještě nikdy v trilogii ani v minulém díle nestala a tady to bylo fakt přehnaný. Nevěděla jsem jestli jsem v kině a dívám se na film, nebo sedím u PC a mám hrát nějakou hru. Nooo a drak. No na toho jsem se těšila nejvíc, ale jelikož jsem drakomilec tak se mi zas až tak nelíbil. Ale to už je jen otázka jak kdo to cítí, to už nemluvím o filmu. Ale opravdu to bylo skvělé ()

Allein4

V IMAXu na 3D na prostředních křeslech asi vypadá cokoliv velmi dobře, ale tohle bych si maximálně užil i na 30cm úhlopříčce černobílé TV. Ten příběh je skvělý, napínavý, barvitý a i když je film dlouhý, velmi rychle utíká. Dvojka Hobita má opravdu jen klady. I kdybych sebevíc chtěl, tak chyby nenajdu. A to stejně ani nechci. Prostě paráda. Potešil i Peter Jackson na začátku, jak chroupe mrkev :-)) ()

Tonyluk

Průměrné, spíš nudné... oproti prvnímu dílu bez humoru a znovu obrovský odklon od knižní předlohy. Dokonce i soundtrack byl zklamáním.. ()

clarinetist

Daleko dějově lepší než jednička. Přidání Legolase, který v knížce nebyl mi vůbec nevadilo, jelikož na Legolase bych se mohla koukat pořád. Hudba opět na jedničku a ve chví¨li, kdz se na to kouká čšlověku ani nevadí, že je to vlastně tříhodinový zdlouhavý film. Za mě 5 hvězdiček. ()

adamishkos

Vynikající pokračování nastartované trilogie, které dle mého věrně pokračuje ve šlépějích svého předchůdce a v mnoha směrech ho i předčí. Šmakova dračí poušť je v porovnání s Neočekávanou cestou lehce dospělejší a možná i napínavější, ale stále se ubírá více pohádkovým směrem než trilogie LoTR. Pro mě naprosto úchvatný zážitek, který kazily jedině drobnější nedostatky CGI (roztavené zlato,...) a pocit, že se ve filmu neodehrálo velkolepější vyvrcholení. Na druhou stranu mi však začíná vyhovovat rozdělení Hobbita na tři filmy, které se některým lidem zdá zbytečné. Prozatím mám pocit, že je příběh ve filmech rozdělen vcelku rozumně - ani místy (znatelně) nevynechává a ani ho někde není příliš. Každopádně už teď vím, že příští rok budu zase dvě a půl hodiny sedět v kině a zase budu plnými doušky vychutnávat, co nám pan Jackson naservíruje. ()

ReTeZa

Jednička se mi líbila o něco více a to hlavně díky tomu, že ve druhém díle převládaly akční scény... Navíc jsem se hrozně těšila na to, až uvidím na filmovém plátně scénu se sudy a tak trochu mě to zklamalo... ()

c0udy

Dost dobrý. Režisér Peter Jackson se asi kouknul na Pána prstenů 2 a zjistil že to je ten, no nechci říkat nejstrašnější, ale z té trilogie ano. Asi chtěl aby Hobit 2 byl ten nejlepší díl, zatím mu to vychází, ale počkejme si na Hobita 3, ten může vše změnit. Trochu mi můj zážitek kazili dva malí skřeti (jen, aby to sedělo k tématice Hobita), kteří si pořád povídali a nekoukali se na film. Pláču nad takovými lidmi, kteří si to nedokážou vychunat. Ohledně filmu se mi zdálo, že je více propracovaný než předešlý díl. Tak a teď čekat další rok na pokračování. Doufám, že při tom čekání nezmagořím. ()

cipokomon

Sorry fanklube Pítra Džexna, ale tohle už je moc. Tak nečekal jsem zázrak už dopředu hned po prvním dílu(jaké bylo mé zděšení, že budou 3), ale to co jsem včera v noci shlédl, mě už od Džexsóna odradilo úplně. Mám Tolkiena rád, asi moc rád, a proto mě dlabe, že to Pítr tak przní. Pána Prstenů jsem ještě zkousnul, ikdyž typiše Džexson akce mě tam opravdu, ale opravdu sraly. Jinak to bylo fajné, až na přehnané 3D. Jenže HOBIT: nebejt to Hobit, být to jeho vlastní dílko, tak to beru a dám tomu i ****. Hobit, přátelé, HOBIT!!!, je pohádka pro děti. Tolkien by tohle dětem možná povídal po dosažení 15+. Opravdu mi hodně vadí scény, které v knize nejsou a jsou vlastně úplně mimo mísu jak dějem tak i svou nelogičností, jen aby to mohlo být akční a natáhlo se to co to dá. Škoda, dobrý matroš na zpracování, ale tímhle maňasem fakt ne. 3D přebůstěno chvílema tak, že by člověku vypadly bulvy, idioťárny jako Legohlavošlap a ta gayparáde v elfim sídle s megagayem v čele, dementní mega-uber-super-hyperplavba v sudech(njn kdyby byly ty sudy zabedňený, tak se děj zkrátí o 20 minut, to samé se skřety v Jezerním městě cca dalších 10 minut), půl hodiny drak, jo byl pěknej to se musí nechat, ale dloouuuuuhej jako tejden, moje koukání na hodinky, kolik že už toho spektáklu uplynulo - o jé, několika násobná zamilovaná scéna šprtajzlík Kili vs Tauriel tak 15 minut.... prostě PÍTRE, za mě díky, ale stačilo. ()

Pythonator

Peter Jackson jede. Doufám, že ty svoje výmysly dotáhne do konce. To co dokázal udělat z tenké pohádkové knížky je neuvěřitelné. Rozmotává dějovou linii se Sauronem, kterou nepochybně skvěle naváže na příběh Pána prstenů. Já už se nemůžu na třetího Hobita dočkat a tuším, že rok 2014 pro mě bude proklatě dlouhý. Věřím, že nejsem sám a nejeden fantasy tolkienovský fanda bude umírat nedočkavostí a touhou vidět kompletní dílo geniálního Petera Jacksona. Ti zarytější Tolkienovci budou bručet, že je Hobit přeplněný věcma co tam nepatří, ale stejně budou zvědaví, jak to Peter zakončí. No a ti ostatní, co je Hobit neoslovil a nejsou schopní hodnotit aspoň těmi nutně minimálními pěti hvězdičkami (míň je rouhání), tak ti ať jdou do skřetí prdele a chcípnou tam smrady. Uznávám, že to Jackson trochu přehání s tou monumentální přehnaností a úchylností v obrovských rozměrech. Medděd musí být obří medvěd a obří chlap a drak nemůže být jen velký, ale kurevsky obří. Všechno je tak gigantické a nebezpečné, až je neuvěřitelné, že trpaslíci vždycky ze všeho vyváznou stejně jako v prvním dílu. To ovšem musíme Peterovi odpustit, protože se prostě jedná o úžasnou vizuální podívanou, kde příběh nezaostává za speciálními efekty, jak tomu bývá jinde zvykem. Evangeline Lilly jako násilně importovaná elfka je sexy řeznice, co dává skřetům opravdu na prdel. Dočkal jsem se i perfektně animovaného dráčka ohniváčka. Já jako drakofil chrochtal blahem. Šmak má šmak. ()

Raggnar

Zklamání ještě větší než první díl. Z pohádky se stala srajda pro malé děti. Práce američanů opět nezklamala, moment s nataženým lukem či napřáhlou sekerou kterou vždy zachrání někdo na poslední sekundu je neustále se opakující. Za legolase a elfy, kteří připomínali AK-47 s nepropustným štítem -4* protože to se nedalo sledovat. Rada Jacksonovy: Postav dva elfy do kterékoliv bitvy a je vyhráno. Otázka: Jak se dá zabít elf? Otázka číslo 2: Jak je možné, že trpaslíci nenabrali do sudů vodu a neutopili se? :D ()

DrevokocurCZ

"Pamatujete vaše oblíbené pasáže z knihy, které probíhaly v míru a poklidu? Well guess what bit**es... Skřeti!" Tak nějak bych shrnul druhý díl této trilogie. Začínám si myslet že tři filmy byly opravdu špatná nápad. Po shlédnutí traileru jsem si myslel, že už mě nic nepřekvapí a... mýlil jsem se. Knižní předloha byla znásilněna v pro mě naprosto nečekané míře a byl jsem tím velice zarmoucen, jelikož předchozí díl jsem ocenil právě za zachování většiny detailů z knihy (sice bylo mnoho věcí přidáno, ale alespoň nikdo moc nešahal na předlohu, tady se to mění) Druhý Hobit je zábavná akční podívaná a rozhodně plnohodnotné a odpovídající pokračování prvního dílu. Ale diváci, kteří alespoň jednou do knihy nahlédli vědí, jak moc je to špatně. ()

datel13

Tento film je naprosto o ničem. Nudná a neuvěřitelně nastavovaná kaše, vyplněná digitální gymnastikou. To jako mělo někoho ohromit? Sympatický Bilbo se posouvá do pozadí ve prospěch arogantního Thorina a přehnaně vysokého počtu trpaslíků, z nichž se líp pamatuje snad jen Kili, u kterého je pomalu rozvíjena velmi nepravděpodobná pletka s elfkou Tauriel. „Ohromující“ bitky nudily, logika často dostávala na frak a - hlavně - osud všech postav mi byl tak nějak… úplně ukradený. Potom co jsem si za celý den po shlédnutí na film ani jednou nevzpomněl, snižuju hodnocení na jednu *. ()

Gyl

Dal jsem si Šmaka k Vánocům ve 3D s dabingem a celkem geniálně jsem se bavil. Nemusel jsem složitě louskat titulky a porovnávat, jestli jsou věrně přeložené z angličtiny. V temné řeči nebo elfštině se hovořilo minimálně..příběh běžel hladce a protože jsem četl Hobita asi 8x, málem jsem u toho usnul. Ze spaní mě vytrhly jen scény, které nejsou úplně podle knihy nebo které byly opravdu zajímavé - ať už architektonicky v podobě elfího města, nebo fyzicky v podobě Tauriel :-). Trochu mě zarazilo, že trpaslíci sotva dojeli k Hoře, už našli výpadní branku, ale na druhou stranu by se mi nechtělo koukat, jak ty dveře hledají týden..Jen bych čekal, že komnaty v Hoře budou mnohem honosnější, ty ve filmu mi připomínaly trochu tovární halu. Snad i Moria v prvním díle byla velkolepější. Šmak se povedl celkem na jedničku, obzvlášť když se v něm sbírá oheň to vypadá luxusně. Jen je trochu měkejš, protože hobita má před nosem a vykecává se s ním, místo aby ho sežral, ale budiž. Jízda v kolečku na proudu rozžhaveného zlata se mi asi už jen zdála a posledních 60 sekund filmu už bylo prostě stupidních. Přesto dávám 5 hvězd, protože jako celek si to ten film prostě zaslouží. A děkuji pánu bohu, že od Společenstva prstenu se netočila jedna kniha na tři díly, protože bychom teď byli někde uprostřed dvou věží. ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (viac)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (viac)