Hobit: Smaugova pustatina

• Česko Hobit: Šmakova dračí poušť (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej križujú hrozivé obludy, ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží. Súboj s netvorom napokon vyjaví, či len nepremárnili svoj životný čas a ich misia bude mať nejaký význam. (TV JOJ)

imagina

Těžko říct, co říct. Ale ironické komentování jednotlivých scén nahlas v kině mě neskutečně bavilo. Navíc některé momenty (hlavně pavouci) působí i v obyčejné verzi jako 3D efekty. Co jsem schopna doufám alespoň trochu realisticky a objektivně vyzdvihnout je povedený soundtrack. ()

Smike78

Z tohoto dílu jsem byl vysloveně zklamaný. Jediný důvod podívat se na tento díl, je prvních a posledních 15 minut. Zbytek je pouhá zbytečná výplň, která má za cíl pouze vytáhnout z diváků peníze navíc. Akční scéna se sudy na divoké řece je trapná, nereálná a opravdu zbytečná. Na druhou stranu závěrečný souboj se Šmakem je opravdu povedený a vizuálně vyšperkovaný. ()

Porthos

Další díl Hobita! Nechte se unášet krásným příběhem a mistrovskými kulisami děje! Jacksonova fantasie, kterou dokázal dostat do téměř reálné podoby svět Tolkiena, je svou fantasií a mistrovstvím vypravěče úchvatná. Prosím berte přízpěvek T2 jako důkaz, že exitují lidé, kteří postrádají smysl pro výtvarný cit, fantasii a krásu vyprávění. Pokračování Hobita se rozvíí ve stejně kvalitní a úchvatné podívané jakou nabízí málo který film. Autor tu předkládá divákovi příběh plný dokonalých triků, vypravěčské - až literární výřečnosti, bohatý jak kulisami tak dějem, který splňuje kapacitu očekávanou od střední části celé trilogie. Ten kdo viděl nebo četl Hobita - (1.část filmovou) - nebude zklamán. Filmová řeč je skvělá i když musím přiznat, že nadnesení některých scén je maličko přez lainu a je z nich jasné komu P. Jackson fandí - elfům. Ale kdo by jim nedržel palce? Pět hvězd za dokonalou filmařinu, cit pro příběh a fantasii! Pět hvězd za film, který je na svou stopáž - vlastně krátký... Ti kdož milují fantasy-žánr budou souhlasit! ()

Whyte

Druhý Hobit jenom potvrzuje neduhy toho prvního. Jackson se utrhl a na postavy a jakoukoliv realističnost a hloubku se úplně vykašlal. Celé je to jeden velký digitální mišmaš, naprostá blbost bez špetky logiky a Tolkienovské poetiky, plná karikaturnosti a infantilnosti, evokující animáky z 80. let. Dojmu, že se to chce přiblížit místo k Pánům Prstenům k Narniím se už nezbavím. ( A když nad tím tak přemýšlím, Narnie se mi možná líbí i víc:) A i když je Šmakova poušť lepší než první díl a to hlavně díky akčnímu tempu a většímu měřítku, pořád to mělo být úplně něco jiného, úplně jiný film. Ale nad tím se už nemá cenu dojímat. Spoustu fanouškům přece stačí jenom pohled na zadumaného Gandalfa. Kdo by řekl, že se budu těšit na další verzi, kterou nenatočí Jackson, u Pána Prstenů by mě tohle ani nenapadlo! Snad se jí dožiju! //60%// ()

L.O.T.R

Absolútne úžasné. Ak som prvý diel trilógie hodnotil 5 hviezdami tak Šmakovu púšť by som nadhodnotil pretože to bola riadna jazda. Skoro stále nejaká akcia dej sa neustále pohyboval videli sme konečne viacej miest naraz, skvelá kamera nádherné prostredia a spracovanie efektov proste takto si predstavujem film ktorý si schuti pozriem kedykoľvek. Veľmi ma potešilo že sme tam videli Legolasa ktorý na už tak pomerne veľkej akcii dokázal upútať svojou postavou a naozaj to bolo veľmi príjemné spestrenie a kúsky nostalgie :) Jednoznačne sa tesim na pokračovanie a finálny diel ktorý dúfam bude minimálne tak dobrý ako tento diel. ()

doughnut

Někteří uživatelé, kteří Civěli na první díl, sice tvrdili, že je další díly nebudou zajímat a nyní zde pokrytecky hodnotí za 4 hvězdy, nicméně pro mě je pokračování Hobbita minimálně stejně dobré jako skvělý první díl a dávám opět plný počet. ()

D.Gilmour

Jako velký fanda jsem možná lehce neobjektivní, ale musím říct, že stejně jako filmová adaptace Dvou Věží v Pánu Prstenů je Šmakova dračí poušť v Hobitovi minimálně z 50% výplň pro velké finále v podobě třetího dílu. Laciné scény s Evangelinou Lilly mi velmi vadí a celý film sráží na hranici béčkových blbovin - proč to ten Peter takhle splácal. První díl měl úroveň, byl zde cítit silný rukopis J.R.R.Tolkiena bez zásahu P.Jacksona, de facto kopíruje knihu. Oproti tomu dvojka je spletenec akčních scén a pokřiveného děje, který mnohdy snad ani nedává smysl. Film mne opravdu zklamal a osobně bych doporučil Petru Jacksonovi ať se mu třetí díl nevymkne z rukou jako Šamkova dračí poušť, protože jinak si pro něj zajedu. ()

MirecRKK

Fajny film ale na pána prstenov sa to nechytá, navyše už 2 diely prešli a nikde poriadna akcia, niečo ak v LOTR 2 helmuv žleb atd, dufam ze 3 to vytiahne. ()

swn

Vizuálne efekty, ktoré spoľahlivo zatienili príbeh umelo a zištne rozdelený do troch filmov. Popcorn, hamburger a kola s príchuťou jrrt. ()

Upswing

S Tolkienovou predlohou to už nemá nič spoločné. Chvalabohu! Príbeh ako taký je v prdeli. Škoda! Ale deju je tam viac než dosť a napriek pokračujúcemu naťahovaniu ... sopeľ na rukáve má čo závidieť, ma to predsa len bavilo a rozhodne nenudilo. Remeslo nielen u Jacksona zvládnuté parádne. Takže, rád prižmúrim oko a nachvíľu vytesním spomienky na "nič-moc" knižnú predlohu, alebo absolútnu, filmovú dokonalosť Pána prsteňov. :-) ()

Edwin44

Potřebuje tenhle film snad komentář. Naprostá vizuální orgie. Fantasy film takovýho rozsahu tady od Pána prstenu nebyl a možná na dlouhou dobu nebude, takže prostě nemůžu jinak než 100%. Musím říct díky Peteře za to že jsi se hobbita ujal a doufám že Silmarion uvidím taky. ()

Bednobuch

Líbí se mi to. Sice už si moc nepamatuju knižní předlohu, ale pěkné bitky a moc krásný drak. Mám úchylku na draky. Jen ty souboje s elfy jsou až moc dělané efekty. Méně efektů a více reálného souboje. Jinak jsem byl spokojený. Sice po hodině a 40 minutách, jsem byl napnutý na konec a zapoměl jsem, že je to teprve druhý díl z trilogie. Doporučuji ()

andel36

Byla to pěkná pohádka, která mě zaujala daleko více než LOTR. Je to sice snůžka hloupostí, ale během tohoto filmu jsem neviděl zdaleka tolik nudných a zbytečně protahovaných scén jako v Pánu prstenů. Tím samozřejmě nechci říct, že by LOTR byl špatný, ale v Hobitovi je to akce za akcí, ač třeba nesmyslná, ale stále se zkrátka něco děje :) ()

mpet

Všechno co mělo být nataženo v Pánu prstenů, bylo zkráceno a vše co mělo být zahrnuto do příběhu bylo vynecháno. V Hobitovy je to přesně naopak. Vše co mohlo být roztaháno do neskutečných rozměrů, bylo roztaháno ještě víc, a navíc toho bylo přidáno tolik, že ten příběh místy vůbec nepoznávám. Toto druhé pokračování tohoto krátkého příběhu je však lepší než první díl. Ačkoliv je děj opět neskutečně roztahaný, dá se to zde odpustit, neboť akční scény jsou zde chrleny jedna za druhou. A musím říct, že většina z nich stojí za to. Docela příjemným překvapením je pro mě Legolas (ačkoliv se musím přiznat, že si ho z knihy vůbec nepamatuji). ()

vanadada

V tomto pokračování jsem očekávala více akce a toho dobrodružna, místo chození a poznávání ničeho/něčeho. Ale i tak mě to uchvátilo. Děj mi přišel celistvější, méně nudný na časovou náročnost. ()

JerryPilsen

Vše je postaveno v podstatě jen na vizuálu,který ale vyvažuje celý zbytek slabšího příběhu.Drak jako dobrej,ale celý závěr byl moc roztahanej.Ikdyž si na něm specialisti na vizuální efekty pořádně vyřádili. ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (viac)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (viac)