Legenda o Pátračovi

• Česko Tajemství Pravdy (viac)
USA, (2008–2010), 32 h 10 min (Minutáž: 43–45 min)

Predloha:

Terry Goodkind (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Craig Horner, Bridget Regan, Bruce Spence, Craig Parker, Jay Laga'aia, Tabrett Bethell, Tania Nolan, Jessica Marais, Jessica Chapnik, Danielle Cormack (viac)

Příběh Tajemství Pravdy se odehrává ve vzdálené zemi, ve věku mečů, draků a kouzel. Richard je obyčejný lesní průvodce, který žije v malém městečku Hartland v Západozemí, jen kousek od hranice oddělující je od Středozemí, kde vládne magie. O Hledači, zlém krutovládci Darkenu Rahlovi ani o moci kouzel zatím nemá tušení. To vše se změní ve chvíli, kdy potká krásnou Kahlan Amnell a zamiluje se do ní.
Kahlan patří k magickému řádu žen Zpovědnic, které používají kouzla, a především chrání Hledače – zosobnění pravdy, spravedlnosti a síly a nejdůležitějšího člověka ze Středozemí. Jeho kouzelný Meč Pravdy mu pomáhá bojovat proti zlu.
S pomocí moudrého průvodce Zedda se Richard a Kahlan vydávají zastavit zlého vládce Darkena Rahla. Cesta je zavede do nebezpečných průsmyků, mystických lesů, přes hranice mrtvých až do magické země. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa KM Phoenix k tomuto seriálu (21)

Season 1 (2008) (S01) odpad!

Kvalita jednotlivých dílů je prakticky neměnná a pohybuje se pouze po škále mizérie+nuda a mizérie+absurdní bizarita. Celkově se jedná naprosté zprasení univerza předlohy. Tady se ani nedá mluvit o adaptaci, jelikož kromě jmen postav a pár náhodných motivů co se tvůrcům zalíbily, tak spolu tento seriál a knihy T. Goodkinda nemají nic společného. Až se divím, že se vůbec obtěžovali tvrdit, že je to na motivy jeho knih. Mohli ušetřit za práva - výsledek by byl totožný, či spíše lepší kdyby použili ušetřené peníze na nějaké schopnější herce. Investor si řekl, že když už to vyšlo Xeně a Herkulovi tak, že tohle je taky tutovka. No výsledkem je věc, která vypadá minimálně o deset let starší než doba vzniku a nejenže nepřináší nic nového oproti svým vzorům, ale ani zdaleka nedosahuje jejich už tak dost pochybných kvalit. ()

Destiny (2008) (S01E02) odpad!

Po shlédnutí pilotního dvoudílu jsem nemohl hodnotit jinak. Už po pár minutách kdy přišlo prvních pár slo-mo momentů, tak jsem věděl, že to bude tragédie. Obsazení, provedení, triky, dialogy, adaptace, no prostě všechno špatně. Chápu, že tvůrci se rozhodli předlohu trochu proškrtat, ale proč se rozhodli, že tam naopak pár nelogických věcí přidají tak tomu nerozumím. Celkově má člověk pocit jako by se díval na horší díl Herkula, ale bez toho aby se člověk mohl smát Kevinu Sorbovi. Sice je v popisu tohoto seriálu napsáno, že je to mimo jiné komedie, už ale nikdo nezmínil, že nechtěná. ()

Bounty (2008) (S01E03) odpad!

Wtf? Lovci odměn? Dále hrátky se sledovacími mapami dosáhly až skautských rozměrů. A ta záchrana chlapce? To byl generický příběh jako prase, to se klidně mohlo stát ve Star Treku, Lostech či Cleopatře 2525 a nikdo by to nepoznal. Ale ten Matrix v jejich podání byl opět zase extrémně vtipný. ()

Brennidon (2008) (S01E04) odpad!

Když máte tisíce stránek předlohy, co uděláte? Nepoužijete je a místo toho přidáte spoustu nesmyslů a nelogičností a výsledkem bude tento "wtf rodinný díl". ()

Listener (2008) (S01E05) odpad!

Sisters of the Light (už tady a takhle?) a příběh Kahlanina otce (wtf?) a trocha zpěvu, neskutečnej maglajz. Jinak další generický díl. A ten malej harant, to už mne ani nepřekvapilo. ()

Elixer (2008) (S01E06) odpad!

Slo-mo opět v nejvyšší kvalitě. Porcování melounu bylo epické. Nicméně takto vsunout do děje Rada´Han a Quillion to je slušnej výkon. ()

Identity (2008) (S01E07)

Jedna hvězda za neúprosnou a mimořádnou bizaritu dílu. ()

Denna (2009) (S01E08) odpad!

Možná jsem příliš naivní, ale čekal jsem možnost, že vše se v dobré obrátí, resp. že to nebude taková tragédie jako obvykle. Nicméně, potenciálně jeden ze nejlepších dílů, byl totálně zprasen a už se nedá čekat, že by to Mord-Sithé nějak dokázali zvrátit. Takhle odepsat jednu z podstatných složek příběhu, to už chce odvahu. Není nad to když do děje nacpou spoustu nepůvodních a nelogických nesmyslů a následně odfláknou podstatnou část původního děje jako se to stalo v tomto případě. ()

Puppeteer (2009) (S01E09) odpad!

Scénka s fuseklí byla hodně haluz i na tenhle seriál. ()

Confession (2009) (S01E11) odpad!

Tenhle díl byl hodně špatný i jako průměrná detektivka. To že tam byla Zedova matka (resp. její hrob) a jeho bratr, je jen bizarní třešnička na dortu. ()

Hartland (2009) (S01E14) odpad!

Tak jako obvykle je tu maglajz, který prakticky nesplňuje žádný účel. Objevují se zde jakési koncentráky (D´Haran Labour Camps), cestování mezi Midlands a Hartlandem je easy díky progresivním dveřím, Kahlan se převlékne za štětku, z Nadine je bůhví proč Anna, Michal si švihne hrdinnou a pozitivní smrt už tady (a kompletně jinak než v předloze) a zároveň nám kultura dosáhla střelného prachu (v tomto případě Dragon Breath). Celé to doplňují obvyklé papundeklové kulisy a je domalováno. ()

Conversion (2009) (S01E15) odpad!

Už ani nemusím zmiňovat, že se jedná v případě tohoto seriálu o klasickou splácaninu různých kusů různých knih od Terryho Goodkinda doplněné o asi nejspíš "zlepšováky" co tam propašovala nějaká chorá osoba (či osoby) předstírající profesi průměrného filmaře. Chudák Giller, kladná postava knihy je zde přetvořena v zrůdu (částečně přebírající agendu Nicholase z 8. knihy TG) co bydlí ve Washingtonově památníků a mimo jiné by rád vytvořil Confessory či případně dal jejich schopnost Darkenu Rahlovi. D´Haranští vojáci vesele plánují atentát na Darkena Rahla. Hlavní parta si hraje na Guy Fawkese. Kahlan si jako vedlejšák střihne jeden Bloodrage a Darken Rahl se teleportuje líp než ve Star Treku. Pecka. Ani nebudu zmiňovat tragické herectví, kulisy či nějakou logiku... vše je na stejné úrovni jako v předchozích 14 dílech. ()

Reckoning (2009) (S01E22)

Závěrečný díl první série obsahoval naprosto všechno a to všechno bylo již tradičně naprosto hrozné. Odklon od předlohy ani neřeším, to už bych byl spíš překvapen kdyby i něco bylo podle knih. Hrátky s časem byly mimořádně divné a interakce mezi Carou a Richardem opravdu bolestná (a nemíním tím Agiel). Neúprosná byla i logika Kahlan ("když se dostal tam tak se musí dostat zpátky"). Finále Darken Rahla bylo bujaře spektakulární. Celkově tento díl obsahoval tolik nechtěné komedie, až jsem se utrhl a dal tomu jednu hvězdu. ()

Marked (2009) (S02E01) odpad!

No to je úvod do druhé sezóny jak má být. Tvůrci si řekli, že v první sérii udělali tak skvělou práci v prznění knižních předloh, tak že se v té druhé musí ještě překonat. Přinesou nám tak příběh Panise Rahla a jak mimo jiné funguje i jako místní Herodes. A tím dojde i k té zásadní změně oproti knize a to že Darken Rahl už nemůže být Richardův otec, ale stává se jeho nevlastním bratrem. Jo a zahrané a natočené je to stejně mizerně jako první série. ()

Baneling (2009) (S02E02) odpad!

Organizování přeživších je mimořádně humorné. Humorné je také vypořádání se s morálním dilematem, že baneling musí zabíjet pro Keepera aby mohl dál fungovat ve světě živých. Ale jak na to? Jednoduše "We must find somebody for him to kill!" Pecka. A k tomu kupa explozí a jako pokaždé nesmí chybět ani slo-mo. ()

Broken (2009) (S02E03) odpad!

Haha! Cara a její návrat do rodné vesnice, kde dojde i dojemné setkání se sestrou. No pak dojde i na nějaký ten soud, "dramatické odhalení" na konci a pak se zas může jet dál, jako jedna velká šťastná dysfunkční rodina. ()

Touched (2009) (S02E04) odpad!

Přesto že je Kahlan poslední konfesorkou (tedy v knihách), tak v seriálu se to dalšíma konfesorkama jenom hemží. A dojde i na zkonfesování Richarda, myslíte že je to nějaký problém? Tady je to prakticky jedno. ()

Wizard (2009) (S02E05) odpad!

Četsli jste knihy a furt vám tam něco scházelo? Tak jste na správné adrese, kam se hrabe Richard, za pomoci Shoty se Zed stane Seekerem! Hurá! ()

Fury (2009) (S02E06) odpad!

Pár střípků z Goodkindova vesmíru splácané dohromady (v tomto případě je vazba mezi obyvateli a Rahlem natvrdo a ještě zakrytá jiným kouzlem) v této naprosto zbytečné epizodě. Nechtěně komický je vojenský trénink pacifistů a to jak dějově tak i technickým zpracováním. ()

Resurrection (2010) (S02E07) odpad!

Tak tohle byl zase mimořádně vypečený díl. Denna jako bordelmamá, k tomu kuje pikle o ovládnutí světa, nebojí se manipulovat s podsvětím (kam se na chvíli mrkne pokecat i Richard), má foukačku s uspávacíma šipkama a způsobí návrat Kahleniny sestry. Slušná fantasmagorie s převtělováním a bdsm hrátky s agielem (tedy v tomto případě s pendrekem). ()

Sean Bean hraje o trůny

Sean Bean hraje o trůny

22.07.2009

A krade si tím pro sebe další výraznou roli v ambiciózním fantasy projektu. „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina patří k nejuznávanějším současným zástupcům žánru. Sága o dvou mocných… (viac)

Del Toro směřuje do Středozemě

Del Toro směřuje do Středozemě

01.02.2008

Není to žádné překvapení. Dva tlouštíci, jeden z Nového Zélandu, druhý z Mexika, plánovali spolupráci už dřív, když se ještě měla točit filmová verze počítačové hry Halo. Tenkrát to nevyšlo, ale zdá… (viac)