Pápežka Jana

• Česko Legenda o Janě (viac)

9. století, Anglie. Mladou Janu čeká tradiční úděl žen tohoto věku - práce, rození dětí a smrt v mladém věku. Jana se však rozhodne jít jinou cestou. Cítí, že byla vyvolena pro jiný osud, a tak se rozhodne v převleku za muže nastoupit na dráhu teologie. Stoupá církevní hierarchií strmě vzhůru a riziko jejího odhalení je pořád větší... (oficiálny text distribútora)

joelly01

Tato Papezka, no to byla parada, jsem nadsena. Film jsem uz videla nekolikrat a vzdycky me strasne bavi. Ja v techhle vecech samozrejme vubec kovana nejsem, procez vubec nevim, jestli se neco takoveho vubec mohlo stat, ale neva, jak rikam, opravdu parada. Jen vic takovych filmu, nevidim jediny duvod proc nedat plne hodnoceni. Zajimavy pribeh, vypravny film, bezchybne herecke vykony. Frau Joelly se raduje prevelice. A jeji radost je jeste nasobena faktem ze v sobotu sehnala "Die Päpstin" na modrem rejovi za velmi sympatickych 2,95EUR! Tak ano! ()

nmarca

Jo, jo, ženy to měly vždy těžké, i když v 9. století asi jinak než dnes (teda aspoň ty hodné holky. ty mrchy se mají vždycky dobře). Ale k filmu - mírně romantizující pojetí legendy, kde chudoba běžná v té době je prezentována jako něco, za co nesou vinu zlí papežové (uvědomme si - k nám v té době ještě ani nedorazil Cyril s Metodějem!). Johanna Wokalek se své role zhostila výborně, zato David Wenham nějak nemůže vypadnout z role Faramira, Řím je vylíčen trochu zploštěle, ale jinak vcelku poutavé podívání. ()

PeterFLJilek

Jedine téma robí tento film zaujímavým, ináč príliš jednoduchý - skôr infantilný, akoby bol natočený pre detského diváka alebo tínedžera, hoci tvorcovia mali, akiste, opačný zámer - a historicky mimo: bez ohľadu na to, či bol Ján VIII. prezlečenou ženou, nebodaj transmužom, pred ním bol pápežom Hadrián II. a nie Sergius II., štyria pápeži tak úplne vypadli z dejín. V snímke mi však neprekáža proženské osvieženie, ale nevydarilo sa tak ako v Ágore. ()

honzic

Pro mne poměrně příjemné překvapení, zejména první půlka je zdařilá až na pár scén a celkově relativně historicky únosné, ač ne věrné. Na koprodukci je to dobrý výkon. Hodnocení: 75 % ()

Don Maty

Podľa mňa celkom dôstojne zbúchaný historický epos. Že je to len legenda? No a čo :) V prvom rade je to film. A mne sa ten film páčil. Pápežka bola obstojne škaredá a tým pádom bola dôveryhodná v očiach diváka. Mohla byť chlapom, ohavou, čím len chcela. To s dieťaťom na konci sa mi zdalo trošku pritahnuté za vlasy ale každopádne krásne rozprávanie o sile žien. A to som chlap...4* ()

pafka

Rozhodne prekvapeni. Necekal bych, ze by me z toho prostredi mohl film na dve a pul hodiny zabavit. Ale to vyckavani na to, az na ni prijdou. Jevelmi silne a drzi pohromade, jako pater, cely film. Fajn role pro Goodmana, velmi sympaticka Wokalek v hlavni roli (i kdyz si nemuzu pomoct, ze je to zenska musi poznat snad kazdy-ale tak to ve filmech je). Vsechno klaplo, nikdo moc vyjimecny nebyl, ale vsichni do toho filmu dali dostatecne tolik, aabyste dve a pul hodiny u toho sedeli bez uteku do spajzu. ()

djcremo

Ku podivu film napriek 2,5 hodinám nejako nenudil, bol podaný zaujímavo, len neviem čo je na tom pravdy i keď sa mi to veľmi nepozdáva. I napriek všetkému čo dokázala cirkev napáchať za svojej pôsobnosti mi toto prišlo ako výsmech cirkvi, ale na druhej strane aj ako snaha poukázať na nezmyselnosť niektorých cirkevných zákonov ako je napríklad aj nemožnosť vysvätenia žien, ale aj kopu iných vecí. Zasa chválim, že poniektoré veci boli vo filme podané odľahčené a humorne. Celkovo film pôsobil dobre, len nejak som im to neveril a nepresvedčil ma. Keby sa to bralo ako fikcia tak by to v celku vyznelo lepšie, lenže tu sa to snažili podať, akoby to bolo skutočné, čo mi príde troška nereálne, lebo keby bola zvolená za pápežku, tak to by sa určite neutajilo a neututlalo a určite by o tom niekde bola nejaká historická zmienka aj keby to cirkev tajila. Ale na to film pôsobil viac skôr komicky ako vážne. ()

moriero

Tomuhle fimu jsem se bránil čtyři roky. Moje škoda. Hned po Ladyhawke je to nejlepší a nejtemnější legenda ze středověku. Reálie reálné až to mrazí. Oboupohlavní Johanna Wokalek sice potvrzuje věhlasnou "krásu germánských žen" (brrr, raději mít v posteli ovci), ale právě v tomto případě to bylo více než na místě. Příběh nečekaně silný, provokativní a kvalitně odvyprávněný. Bez oné (možná uměle vpasované) romantické linie by to bylo tak ponuré, že při představě narození ve středověku bez pinďoura vás napadne, že nejlepším řešením bude narazit hlavou do zdi. Už dlouho se mi nestalo, abych po konci nějakého filmu čuměl s otevřenou hubou. ()

fafejt001

PODLE MNE VÝBORNÉ . MNOZÍ JI NESAHÁME ANI PO KOTNÍKY . NĚKTERÉ HODNOCENÍ TOHOTO FILMU TADY NECHÁPU . ZPŮSOB VYJADŘOVÁNÍ JE U NĚKOHO NA ÚROVNI ZVLÁŠTNÍ ŠKOLY . MOŽNÁ TO HRANIČÍ AŽ S DEBILITOU . NO CO SE DÁ DĚLAT . OPĚT MUSÍM NAPSAT - PROTI GUSTU . . . A KOMU NENÍ DÁNO . . . JINAK SOUHLASÍM S AVALONEM I S KRETIKEM NEBO . . . KOU . ()

Scaevola

Velmi povedený historický snímek si odpustil tradičně německou nezaujatost a touhu po chladném detailu a odvyprávěl struhujícím způsobem příběh zasazený do temného věku evropských dějin. Samozřejmě jsem plesal nad zhrublými okolnostmi a nad výpravností kostýmů a kulis a snesl jsem i poněkud zřejmé genderově vyvážené zabarvení, neboť tato fabule k němu vyloženě vybízela. Škoda jen trošku zkratkovitého závěru a zbytečně osudové lásky, jež se zdála být spíše naroubovanou, než aby byla skutečnou součástí příběhu. A jestli skutečně žila titulní hrdinka? Už kvůli své legendě myslím, že by si to zasloužila. ()

NewScream

Nádherné scenérie a perfektní navození dobové atmosféry. Viděl jsem tento film v HD kvalitě (tak nějak obecně HD kvalitu doporučuji všem, je to vždy bonus navíc vidět film dokonale ostrý a každý detail). Johanna Wokalek skvělá. Sice tak nějak obecně nevěřím, že by nějaká žena vydržela skrývat pohlaví desítky let, natož v takovém postavení. Trochu mi to - hodně vzdáleně teda - připomělo Supermana, kdy si nasadil pouze brýle a byl z něj Clark Kent nikým nepoznán. Ale tuhle "drobnost" převálcovalo vše ostatní jak jsem již psal, scenérie, herecké výkony, dobová atmosfére, ukázka všemohoucnosti a zneužitelnosti křesťanství atd. Pěkný historické epos. ()

Stealth2

No tak nějak jim to nežeru, ale zcela jistě pro černoprdelníky to musí být dost frustrující. John Goodman se mě jako papež moc líbil. ()

kecka007

nechápu jak tenhle film může mít pouhých 69% i když je ve filmu spousta dobových nesrovnalostí. Když se podíváte na detaily, jako první vás zaujme délka tzn.: něco málo přes dvě hodiny. Ve finále to však vůbec není znát. Mám ráda dobře zpracované historické filmy a tenhle mezi ně rozhodně patří. Nejlepší na něm je to, že si každý může udělat svůj vlastní názor o tom, zda Jana byla opravdu mýtus nebo reálná bytost. Skvěle se v tomto filmu odráží i hrůzné jednání s lidmi v tehdejší době. Opravdu skvělé! Doporučuji všem, co mají alespoň trochu rádi historické filmy. Jediné co bych vytkla je výběr hlavní hrdinky. Je to prostě typická Němka a vyzařuje to z ní na první pohled, proto bych volila někoho jiného. Nic to ovšem nemění na tom,že se své role ujala bravurně. 5* ()

caniferus odpad!

Pokial by sa tato absolutna hlupost, vymysel a nekvalitny film dal ohodnotit aj horsie ako odpad!, tak nevaham a dam, zial neda sa, je to skratka neskutocna nemecka feministicka bekovina!!!!! ()