Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

togaf

Colombo je jediný detektivní seriál, který si dovolí odhalit vraha hned na začátku dílu. Ale on si to tenhle Italoameričan může dovolit. Genialita z něj přímo srší, doutník, Peugeot a baloňák - svatá trojce poručíka Columba. A jeho žena mě nikdy nepřestane fascinovat. ()

jurama525

Mně image hlavní postavy coluba přijde prostě super. Na prvni pohled sice vypada jako neupraveny bezdomovec , jezdi ve svém starém autě a kouři. Ale na stranu druhou to je v podstatě strašně chytrej pan do kterého by to hlavni zaporaci jistě neřekli. Je opravdu z podivem a velkym zaujmem sledovat začátky jednotlivých epizod od doby kdy vite kdo je vrah až po tu dobu jak se columbo krok od kroku bliži k objasněni připadu. To je na tomto serialu prostě jedinečne. Peter Falk ztvárnil tuto postavu na jedničku . ()

higuain

Nikdy jsem tomu seriálu příliš neholdoval, je však třeba uznat, že role Columba udělala z Petera Falka nezapomenutelnou legendu a já když čas od času odchytnu ve vysílací čas Columba v televizi, tak většinou porozumím, proč tomu tak je. Opravdu charismatických detektivů televizní produkce stvořila jen pár a ať už Columbova postava vzbuzuje kladné, či záporné pocity, svoje charisma prostě má a to je z velký části právě Falkova zásluha. Dnes již nebožtíka Falka většina lidí stejně nezná pravým jménem, ale pouze jako Columba. ()

Fanucci

"Ještě jsem se na něco chtěl zeptat..." Legendární a věčně se vracející Colombo:-) Jeden čas jsem to strašně žral, po čase to začne nudit, jelikož jsou díly strašně jednotvárné. Ale na 4 hvězdy to určitě je! ()

d-fens

vždy som sa tešil na poobedia, keď to išlo v tv, a každú novú časť sme so sestrou doslova "hltali" (jedna z mála vecí, na ktorej sa náš vkus zhodoval :).... a pozerali sme to bez problémov aj druhý, tretí krát.... je pravda že niektoré časti boli logickým prepracovaním slabšie, a že vo väčšine častí sa "poručík" až príliš podozrivo rýchlo "nalepil" na vraha (ale vlastne to robí tento seriál takým zaujímavým, ta hra mačky s myšou, aj keď tie "myši" boli častokrát veľmi rafinované), ale charizma "Columba" to vždy prebila ;) ()

GILLWANDER

Spočiatku som to nenávidel (vraha označiť hneď na začiatku? Ftw?) no postupne som sa k tomu dostával a seriál som si obľúbil. Colombo je fajn chlapík, aj ako oddychovka to ušlo. Mne tie prípady, ktoré vždy vyriešil pripadali dosť solídne. Nie všetky ale viac menej skoro všetky... 80% ()

HappySmile

Asi jedniná detektivka, kde se divák hned na začátku dozví, kdo je vrah. Columbo je sympaťák a to jak se tváří, že je vrahův nejlepší kamarád dokud ho neuvědčí, je opravdu geniální. ()

lekr

Ošuntělý baloňák, doutník, zhrbená záda, nikdy neviděná paní Columbová a spousta otravných otázek jsou to, co dělá tento seriál kultovním a nestárnoucím. A ačkoliv znám všechny díly nazpaměť, stejně se pokaždé, když tento seriál poběží, budu dívat!! ()

Martin741

Perfektny US krymy serial, a Peter Falk ako Kolumbo mal hodne do seba v pokrcenom balonaku, obstaroznej kraxni, zahadna manzelka a vyborny cit pre odhalovanie zlocinu, Presne taketo serialy mam rad : 86 % ()

cariada

Já tyhle seriály nemám rád, ano tohle není tak špatné jako ty pozdější , ale i tak natohle prostě nemám. Dívat se na chlápka v balonáku co pořád hulí doutníky a je vlezlý. ()

Tsukikage

Nesnáším jeho způsoby, vždycky jsem litoval ty pachatele. Před Columbem není úníku, je jako pátrací pes. Nelze se schvat, on vás vyčmuchá a zavře. Začátek začíná koncem, konec končí začátkem. Jakmile Columbo potká vraha, není vrahovi úniku. Ta metoda je neomylná. Nezáleží na tom, jak moc je vrah chytrý, jak velku má trpělivost, jak hodně Columbem pohrdá. Záleží jen na tom, že to udělal. Coĺumbo je opravdový stroj, svým autem, psem a řečmi o manželce dostane každého. Začne to už tím, že si vrah pomyslí, že ho takový ubožák nemůže nikdy chytit. Colombo to zavětří a je konec. Pak už jde jenom o to, jak to vrah udělal. Colombo má vždycky pravdu. ()

Joges

Peter Falk alias poručík Columbo mě dříve pokaždé připoutal k televizní obrazovce. A nebyly to ztracené, promarněné hodiny. Sympatický i legrační detektiv v pomačkaném baloňáku ve mně vždy budil respekt a obdiv deduktivním úsudkem, neotřelým vystupováním i lidským charizmem. Výborné jsou např. epizody: V nouzi poznáš přítele, To je vražda, řeklo portské, Odpočívejte v pokoji, paní Columbová, Dvojexpozice, Jak vytočit vraždu nebo Labutí píseň. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 30. ročník (za rok) 1972 - *Nejlepší seriál (drama), *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Peter Falk + nominace (10) - 29. ročník 1971 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Peter Falk, 31. ročník 1973, 32. ročník 1974, 33. ročník 1975, 35. ročník 1977 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Peter Falk, 48. ročník 1990 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Peter Falk ()

gabin(a)

Takové detektivky už se dneska netočí a už se asi točit nebudou. Columbo chodil, zapisoval, řešil a vyřešil poctivě sám. Bez mobilu, který v rozhodující chvíli vypne, zrovna když jde neohrožená policistka v noci sama do podzemí za masovým vrahem. Nezaklínal se DNA, protože i kdyby mu výsledky poskytli, než by vypil kávu, jak je obvyklé v současných amerických tzv. detektivkách, bylo by to pozdě, protože on vraha hned poznal a zbytek dílu šel po něm. Jeho neviditelná manželka mu poskytovala normální rodinné zázemí. Dneska nastoupí rasově, politicky, věkově a genderově korektní tým - zástupci všech ras a vyznání, jeden z nich je žena (často celé partičce šéfuje), jeden z nich má odlišnou sexuální orientaci, jeden je žid (nic proti), jeden je před důchodem a většina jich má plastiku. Požadované charakteristiky se popřípadě mohou kumulovat v jedné osobě. Příběh je plytký a snadno předvídatelný. A to mě nebaví. A to prosím u Columba víte od začátku, kdo je vrah! ()

PROCESOR

Jo Columbo, to je jiný kafé, než Poirot. S tím svým pláštěm a zápisníčkem a vždy přítomným doutníkem musel jít neskonale na nervy každýmu padouchu. Seriál ohodnotím jako celek jen jednou, nebudu hodnotit všech asi 100x dílů co na mě vyskočilo, protože z fleku jich dle názvu dám stejně jen pár a musel bych si je připomenout. I když si myslím, že pro některé snaživce je to prima nápad. ()

pakobylka

"Columbo" ... ten na pohled nenápadný, zdánlivě neškodný a roztržitý - ale v souhrnu naprosto okouzlující chlapík v ošuntělém baloňáčku za mnou svého času pravidelně docházel, aby mě provázel životem ... nebo alespoň určitým úsekem mého života. Chtěla jsem napsat "věrně provázel" ... původně ... jenomže nemůžu: Jak jistě sami dobře víte, jeho srdce vždycky bilo výhradně pro paní Columbovou, onu zajisté šaramantní i kultivovanou, ale především nanejvýš tajemnou, vpravdě éterickou bytost, kterou ani na vteřinu nepřestal rytířsky ochraňovat před zvídavými a neomalenými zraky všech svých nespočetných fanoušků. Scénář i režie se během realizace jednotlivých epizod seriálu tu a tam dopouštěly drobnějších přešlapů - řekněme si to na rovinu: Určitě nebylo žádnou procházkou růžovým sadem donekonečna vymýšlet nové a nové kriminální zápletky ... pro legendárního poručíka ... a ještě to pokaždé zaonačit tak, aby se mohl blýsknout svými vyšetřovacími schopnostmi, svým důvtipem. Ale on sám ... on byl pokaždé stoprocentní. ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)