Spekulant Justin Price udělal první chybu, když pomohl své přítelkyni zbavit se těla jejího exmanžela, který jednak finančně podpořil Justinův nový klub a jednak byl synem mafiánského bosse. Pak Justin udělal druhou chybu, když zabil bulvárního reportéra, který ho znervózňoval fotografiemi, který mi ho vydíral. Ale jeho největší chybou bylo podcenění poručíka Columba, který tušil vraždu... (oficiálny text distribútora)

PetrJulian

Hodně nedůstojné rozloučení s celým seriálem. Spousta nelogičností: první mrtvola - kdyby pachatelka volala policii, mohl z toho vyváznout na základě sebeobrany, maximálně neúmyslného zabití. A ke druhé vraždě nemuselo vůbec dojít. Když někdo vyrve radiátor z trubek, mělo by to způsobit únik vody - leda by v radiátoru žádná nebyla. K tomu i nějaký ten dialog se mi tam nezdál. A hlavně: nějak zapomněli na důkaz druhé vraždy (i když k uvěznění pochopitelně stačí i jediná vražda). V době natáčení naštěstí asi nikdo nevěděl, že tohle je poslední epizoda, jinak by s novějšími díly přišel další propad. I tak ale díky za těch několik desítek kvalitních dílů! ()

Bbbulanek

Po prvním zhlédnutí jsem byla vyloženě šokovaná a vůbec mě epizoda nezaujala. Po druhém zkouknutí si ale říkám, že docela chápu, že se režisér pokoušel nahodit strunu doby. NA DRUHOU STRANU ale se podle mě tvůrci nezamysleli nad CÍLOVOU SKUPINOU poručíka Columba! Ta by totiž hltala i filmy natočené v roce 2018, kdyby se držela původního tónu celého seriálu. Vždyť jen cca 2 roky před tím byla epizoda stále ve stejném duchu, takže to lze. Navíc režisér podle mě s hudbou, kterou zde používá, vůbec neumí pracovat. Zasouvá ji uměle i tam, kde se to absolutně nehodí. Každopádně mi připadá, že epizoda cílí uměle na lidi toužící po Kriminálce Miami, ale to přeci vůbec není cílová skupina poručíka Columba. Nicméně způsob vyšetřování je tu vlastně zachován tak, jak ho máme rádi, a jelikož jsem od epizody na druhé zhlédnutí nic nečekala, docela jsem si to užila. 65% ()

PeteBuck

Tento Columbo proste nevyšiel. Stále to má ten typický dej, ale tá otravná hudba v pozadí. No, moje nervy. Hrôza. Ale dalo sa to. Pokiaľ viem, tak sa pripravoval ešte jeden Columbo, keďže tento nevyšiel, ale Peter Falk to nestihol, škoda. Columbo si zaslúžil dôstojnejší koniec. ()

KukulienkaHO

Posledná epizóda poslednej série seriálu o našom obľúbenom poručíkovi Columbovi nerobí hanbu predchádzajúcim epizódam. Aj keď je "Columbo má rád noční život" dosť odlišnou časťou, je to Columbovka, ako má byť. Vyzerá to tak, že to mala byť prvá epizóda novej nezrealizovanej série, ktorá mala byť dosť odlišnou od predchádzajúcich. 1 hviezdičku strhávam za príšernú elektronickú hudbu. P.S.: Columbo mi bude ako seriál dosť chýbať, ale myslím, že o takých 10, možno 20 rokov si Columba celého rád zopakujem. :-) ()

Canniosh

Columba jsem měl vždycky rád a tak mě potěšilo, že jsou natáčeny díly de facto dodnes. Bohužel už mě tolik nepotěšilo to, co na obrazovce vidím. Je to sice ten starý (zde doslova) Columbo i s jeho svrchníkem a popelnicoidním autem, neustále dotírající na skutečné pachatele, vracející se od dveří se svým obvyklým "ještě jednu otázku...", ale v dnešní době už to prostě nemá takové kouzlo jako v 70. a 80. letech. Rozuzlení bylo jako vždy zaímavé, i když si nejsem jist, že by na diskotéce byli všichni tak potichu, když se vypne hudba ... dá se na to podívat, ale jsou rozhodně daleko lepší Columbovské díly ... 60% ()

kikinozka

Samo o sobě to zdaleka není na pět, ale jedná se o rozloučení s legendou. Je to i ukázka toho, jak by proti Columbovi dopadla většina vrahů z ostatních detektivek, kterým se vrah z tohoto dílu podobá: Stejně jako on by nebyli důstojnými soupeři a neměli by žádnou šanci. ()

Moraldo

Nevím proč, ale pro mě jeden z nejlepších dílů... Ukazuje proměnu doby, proměnu stárnoucího detektiva a přesto neztrácí nic z Columbova kouzla... Krásné rozloučení poručíka v jeho posledním služebním případu. Díky poručíku. ()

megacik

Trochu nedôstojné zakončenie 5-hviezdičkového seriálu. Na tejto časti mi vadil hudobný podtón, mizerné herecké výkony, herecké obsadenie(Jennifer Sky je pre mňa jedna z najhorších herečiek vôbec) a kopu ďalších drobností. Kvôli neúmyselnému zabitiu, resp. nehode, za ktorú by prsatá herečka dostala nanajvýš podmienku, si naplánujú vraždu a vykonajú ju, to je aký nonsens. Teda....naplánujú je celkom silné slovo, lebo s plánovaním to ani nemá nič spoločné. A mafiánsky otec by sa nemal dôvod mstiť za nehodu....A tá kopa chýb, napríklad ryby, čo by v takom hluku a dupote nevydržali živé týždeň, akvárium, ktoré sa objednáva mesiace dopredu, tak ho očividne dodali menšie za pár hodín, resp. dní....ešte aj auto má Columbo nejaké modré, čo si pamätám, bývavalo šedé. Celkom odpad je táto časť, ale ako fanúšik Columba nemám to srdce... ()

PowPow

Poslední případ by si zasloužil nějakého charismatického arciďábla a promakanou zápletku, ne takového loosera a banalitu (nehoda a následné vydírání), na kterou narazíte snad v každém krimiseriálu. Columbo tam nemá doslova žádnou vtipnou nebo zajímavou scénu ani hlášku, a k tomu se přitom prostředí disca přímo vybízí. A ta hudba byla sice moderní roku 2003, ale v roce 2020 působí nepříjemně zastarale. Hrozná škoda, Petr Falk si v roli legendárního Columba zasloužil lepší rozloučení, jakého se dočkal třeba David Suchet s Poirotem, zvlášť, když předchozí dva případy byly o třídu výš... ()

Pluto_petr

Opravdu nepodařený díl, kterým se uzavírá tento jinak velice nadprůměrný detektivní seriál. V první půlhodině jsem se několikrát ujišťoval, jestli se opravdu dívám na Colomba nebo je to nějaká z těch modernějších detektivek postavených na rychlém střihu, spoustě kecání (či akce) o ničem a slabém scénáři. Přechod do moderní doby a pokusu o moderní zpracování se nepodařil, tohle prostě není ten správný Colombo. A není to jen stářím herce, předchozí díl ze stejného roku byl OK, ale tohle se nepovedlo. ()