Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiálny text distribútora)

Tibb-Shäe

Som dosť milo prekvapená. Hurá, konečne tu máme poriadnych upírov! Zaujal ma originálny nápad, príšery boli super creepy, atmosféra bola super creepy, niekoľko vtipov bolo super creepy (všetko v dobrom zmysle) a John C. Reilly ma snáď prvýkrát dostal svojim hereckým umom. Škoda nevyužitých skvele načrtnutých postáv a urýchlenému záveru, kde sa toho vlastne veľa nevyriešilo. 108 minút mi však ušlo bez jediného zívnutia, čo je rozhodne plus, keďže som to pozerala o pol druhej ráno. Pokračovanie by som si pozrela s radosťou. ()

wrzec

Jakožto nefanoušek Harryho Pottera a všech podobných kouzelnických fantasy pro pubescenty, jsem kupodivu našel odvahu zhlédnout tento film a nakonec i nijak zvlášť nelitovat. S odřenýma ušima za tři. ()

lusst

Pre mňa osobne trochu sklamanie. Film pôsobí dosť televíznym dojmom, občas trochu nuda. Ale ako oddychovka na nedeľné popoludnie neurazí.. 2 a 1/2* ()

Hayane

Hrozný film! S předlohou to nemá zhola nic společného! A je to velká škoda. Místo temného a fantasy horou vnikla snad jakási parodie, fuj! A obsazením Johna C. Reillyho tomu dali korunu fakt! Horšího herce vybrat nemohli, díky němu celý film působí směšně už na první pohled. Velké zklamání, protože knižní předloha je skvělá! ()

Dada0666

Zbožňujem knihy o Darrenovi Shannovi, a pán Crepsley je moja obľúbená postava . Filmové prevedenie sa celkom vydarilo. Dá sa pri ňom odreagovať, stačí sa len nechať vtiahnuť do sveta upírov, cirkusových príšer a chlpatej pavúčice Maddame Octa. Chcelo by to pokračovanie ! ()

macoslavek

v dětství jsem knihu milovala, takže na její adaptaci jsem si zašla do kina.. spokojenost, i když se to nedrží předlohy úplně přesně.. pro teenagery (jako) stvořené ()

bi5hop

Takhle to Darren O'Shaughnessey určitě nemyslel a každý, kdo četl alespoň jednu knížku o tomto (ne)dobrovolném upířím pomocníčkovi, musí být zhnusen, ba otřesen. Obzvláště otřesná volba herce padla na postavu pana Hrůůůůůůzliho a stejně tak soudím i u pana O'Suda (či jak se to tam psalo). Madam Okta spíš připomínala 3D interaktivní hologram vzteklého bonbónu z 22 století. Neříkám, že se musí brát předloha doslovně, ale je rozdíl mezi skvělým (třeba) čokoládovým bonbónem a 3x použitou žvýkačkou, seškrabanou z podrážky boty, která ráda šlape do hovna. Weitze už nenechte nic točit, snad leda reklamu na šampón. ()

Pythonator

Panoptikum zrůd nemělo chybu. Holka s ocasem a zarostlá Salma jsou taky zajímavé. Jen ti hlavní dva šupáci mi nějak nepřirostli k srdci. Celé je to takové teen blbé. ()

reccal

Tahle šílená zpotvořenina jinak parádní knižní série mi normálně trhá žíly. Nee, není to tak strašný, ale režisér si vymyslel, navzdory skvělé předloze, vlastní - žel bohu slabý - příběh. Jedna hvězda, víc jak 35% to nemá, a ta třetí je za mého oblíbence Reillyho. Hanba, hnus. Stejně zmrvené, jako Eragon. ()

Inkognito_CZ

Jak je prvních zhruba patnáct minut chytlavých, tak je zbytek tragicky nudný a zmatený. Po skončení jsem si rozhodně neměl chuť přečíst knihu, což pro film není zrovna dobrá vizitka. Nebo je snad tak špatná i předloha? Tolik zajímavých a přitom totálně nevyužitých postav, to je přeci věčná škoda! Snaha byla, ale u toho to asi končí. Výsledkem je film, u kterého většinu času znuděně přemýšlím, jestli je ten modročervený pavouk příbuzný s tím ze Spidermana. Nicméně vzhledem k románku upíra s vousatou Salmou Hayek se dá alespoň použít ono okřídlené: Still a better love story than Twilight! ()

barapatty

Obrovské zklamání. Opět si překopali knižní předlohu, jak jsem jim zlíbilo, z čehož vznikl úplný zmatek. Chyb tam bylo víc než dost např. Steve se s Darrenem setká někdy přibližně v 8. knize a rozhodně ne takhle. Kdybych nečetla knihy tak se upřímně v tom ději ani nevyznám. Další výtku bych měla k atmosféře filmu, knížky na mě působily vcelku temně, film mi připadá jak parodie..ani herecké osazení se moc nepovedlo...no ty dvě hvězdy jsou za tohle možná až moc ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?

16.01.2008

Pro ty, kteří propadli jejímu zpěvu v Desperadovi a tanci v Od soumraku do úsvitu, je to téměř bolestná představa, ale nedá se nic dělat mexická kráska si ve své první roli po mateřské zahraje… (viac)