Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

soloMCFC

Ten seriál je geniální. Viděl jsem všechny série nejmíň 5x a vím že to v žádným případě nebylo naposled. Walter White je nejspíš nejdokonalejší postava jakou jsem kdy viděl ,když ho vidíte poprvé běhat po poušti v jeho bílých plenkách chtěli by jste mu dát korunu jak vám ho musí být líto ,jenže on vám postupně ukáže že jste se kurva zmýlili. Bryan Cranston hraje vážně velkolepě a pro mě to bude navždy jeho životní role. Ve spojení s Jessem Pinkmanam to funguje bravurně ,jejich chemie je skvělá a to nejen ta která končí v rypákach nadšených smažek. Nemá cenu se tu moc rozepisovat ,akorát bych to dokurvil,tohle se prostě musí vidět a prožít! Breaking bad pro mě bude navždy LEGENDA ()

Enon

Totální klenot, umělecké dílo, kde všechno funguje na výbornou. Je to hrozně reálný a všechny postavy tady jednají jak byste jednali vy, každá jednotlivá scéna má tady svůj smysl KAŽDÁ. Neskutečně hodně emocí to má. Promyšlené až do konce. Hele na světě je fakt málo věcí o kterých se dá říct, že jsou umělecké dílo a klenot a Breaking Bad je jedna z nich. Nedokážu popsat jak moc dobrý to je, protože to ani nejde, to se musí vidět a zažít. Sledujeme tady rozklad osobnosti, který je doprovázen vším co má dobrý film/seriál mít. 11/10 a tuhle záležitost by měl vidět každý kdo se alespoň trochu zajímá o kinematografii ()

Maysha

Fascinující vývoj postav. Především postava Walta. Po 3. a 4. sérii, které na mně zanechávaly pocit, že tvůrci už neví, co se seriálem, jsem měla obavy z poslední série. Naštěstí jsem se obávala zbytečně. Celkově seriál dával hlavu a patu a musím říct, že tvůrci se s příběhem bravůrně poprali. ()

JC_Gucci

Breaking Bad dokázal v každém svém dílu servírovat dějové zvraty a napínavé cliffhangery takovým způsobem, že se každý díl běžně stával tématem konverzací, náhodných skupinek lidí. Své diváky na začátku chytnul a až do konce nepustil, především díky udržení kvality po dobu všech pěti sérií, ale i tím, že se nezačal moc opakovat, zbytečně některé děkové linky protahovat, nebo naopak nesklouznul do absurdna, což se podobným seriálům většinou v pozdějších sériích stává. I přes opravdu skvělý scénář a herecké výkony a nezpochybnitelnou kvalitu tohoto seriálu, mezi mé nejoblíbenější se nezařadil. A to především kvůli nenávisti, kterou jsem ke konci cítil ke všem postavám. Nikomu jsem nefandil, do nikoho jsem se nemohl vcítit a při sledování jsem skřípal zuby u toho, jak jsou všichni v seriálu naprosto nestrpitelní zmr*i. ()

AtemuLukas

Já nějak nechápu, proč má tento seriál tak velké hodnocení. Možná jsem od toho čekal víc kvůli tomu hypu, ale byl jsem zklamaný. Herecké výkony jsou tu sice skvělé a příběh je dost originální, ale to zpracování. Ani u jednoho dílu jsem nedokázal udržet plnou pozornost, jakou jsem měl spíše u Peaky Blinders.    Pro mne dost nudný a hodně předvídatelný. Co se týká hlavních postav, tak se dost často chovají dosti nelogicky. Hlavně Skyler, na kterou jsem byl po pár dílech dost vysazený. Jediné plus je asi myšlenka seriálu a postupný vývoj charakteru postav. Jinak slabý průměr. ()

Pengs

Breaking Bad byl můj největší rest v seriálových vodách. Pořád jsem slýchával jak je to skvělý,úžasný veledílo. Někdy před dvěma lety jsem rozkoukal první sérii,ale bohužel nedokoukal(málo času a moc mě to nebavilo). Říkám si "tohle že je to veledílo"? Každopádně osud tomu chtěl a já tady teď píšu recenzi ani ne pět minut po skončení posledního dílu 5.řady. Hodně dlouho na mě seriál,film takhle nezapůsobil. To co jsem viděl v 5.řadě mě ABSOLUTNÍM STYLEM ROZSEKALO!! Bylo mi až fyzicky špatně. Nevěděl jsem komu mám fandit,přát. Ta přeměna Walta během celého seriálu byla neskutečná. Tohle??.....tohle je skvělý,úžasný veledílo!!!!! Cítím se až trapně,že jsem pochyboval o kvalitách Breaking Bad. Bravo..bravo...bravo.. Bryan Cranston je pan herec. Vince Gilligan je bůh. ()

jirinka

Serialu by prospelo brutalni sestrihani. Predevsim mene otravnych rodinnych scen, ktere bohuzel vyplnuji cca tretinu cisteho casu. Serial se da sledovat pouze za pomoci preskakovani techto scen. Jinak davam tri. Strhujici momenty jsou za 5 hvezdicek. Rodinna vata za odpad. ()

Warrior

Definitívne najlepší seriál, aký som kedy videl! Extrémne prepracovaný scenár, herci čo podávajú nadľudské výkony a milión zapamätateľných momentov! Originálny príbeh, v ktorom sa učiteľ chémie stretne so svojím bývalým žiakom a idú variť perník. Začalo to tak trochu komediálne a nevinne v prvej sérii a skončilo to depresívne, emocionálne v piatej sérii. 100% ()

Broomen

Král dramatických seriálů!! I po třetím zhlednutí během 12 let, jsem u toho byl vždy úplně konsternovaný. #ripwalterwhite ()

Egl

Breaking Bad bych přirovnal k Pánovi prstenů v seriálové produkci - není tomu absolutně co vytknout a kvalitativně je to na naprostém vrcholu. Všech pět řad jsem slupnul jak malinu (ano, poslední byla určitě nejlepší, ale na rozdíl od většiny fanoušků mi po ní přijde nejlepší druhá a pak první) a skoro hodinová stopáž dílů mi utekla tak rychle, jak jsem to ještě u žádného filmu ani seriálu nezažil. Protože tady nejsou opravdu žádné mínusy, tak rychle shrnu nejlepší aspekty seriálu: Herci - absolutně celé herecké obsazení je dokonalé a všichni ze sebe ždímou, co mohou a je to opravdu vidět. Nejvíce bych chtěl vypíchnout Annu Gunn, která hlavně v posledních sériích hrála tak neuvěřitelně, až z toho mrazilo. Postavy jsou napsané s tak dokonalou péčí a přesností, že se chovají úplně stejně, jako byste se v dané situaci chovali vy, a téměř dokonale to stírá neviditelnou stěnu, kterou mezi seriálem máte. Na první pohled nejvýraznější aspekt je kamera, která je dotažena do dokonalosti a např. zábery přes sklo zespodu na stůl, které jsou během seriálu hojně používané, jsou nesmírně inovativní a kreativní. Hudba je perfektní, a to jak originální, tak vybraný soundtrack, který u vás vyvolá všechny druhy emocí. Breaking Bad je zkrátka labutí píseň seriálové produkce, a dílo, o kterém se bude ještě mnoho let učit a vzpomínat z mnoha důvodů. 10/10 ()

AdoBar97

Najlepší seriál vôbec. Je to neuveriteľné kam sa seriál dostal od začiatku až po koniec. Je skvelé vidieť rozklad hlavnej postavy ktorá sa mení z dobrého človeka na úplne monštrum. ()

Zellie

Tento seriál jsem viděla poprvé až loni (nedivte se, jsem filmový barbar) a ještě že tak, protože po tomhle seriálu už fakt nevím, jestli narazím někdy na něco lepšího a mám pocit, že tohle je top všech topů a už nemá smysl koukat na další seriály. Takové to ve mě zanechalo pocity. Naprosto jsem to hltala. Skvělá kamera, kompozice, záběry na detaily, propracovaný scénář až neuvěřitelně, každá scéna něco znamená pro další (nebo minulý) vývoj a celkově to působí opravdu opravdově. Po tomhle už těžko budu hledat kvalitní seriál na zkouknutí... (Akorát ten český dabing, hlavně v druhé půlce serií, kdy Ernesto Čekan chudák dabuje snad každýho mexikánce, a Svatopluk Schuller taky dabuje každou druhou vedlejší postavu, to už trošku kazí dojem, ale na hodnocení seriálu toto nezohledním). ()

whitey

Po osmi letech jsem se na to znovu podíval. Poprvé na střední škole, nyní v Kurt Cobainovském věku. Je to skvělé? Ano! Je to nejlepší seriál? Ne! Nevím, jestli za to může věk, nebo, to, že jsem minulý rok zhlédnul The Wire, který svým realismem vykresluje svět drog mnohem lépe a bez klišé. Co mi teda vadilo? Klasická hollywoodská klišé. Klišé záchran na poslední chvíli (Walt zachraňuje Jesseho před dealery), komixové postavy (Mexičtí Bratři), extrémně složité Waltovy plány, které by jistě selhaly v x možných případech od první vteřiny. Dále mi Waltova rodina vadila snad více než před lety. Tam není ani jedna postava, kterou bych měl rád...kromě samotného Heisenberga, kterému jsem fandil do poslední chvíle, protože Walt did nothing wrong - Kromě zbytečně přidané scény otravy malého kluka, která tam absolutně nemá žádný další význam, než jako pouhý chabý katalyzátor k nenávisti ze strany Jesseho. Jesse je extrémně otravný celou dobu, Gilligan zahodil možnost Jesseho fixu po zabiti Jane, postava se po pár dílech vrátila do stejné otravné koleje. Fringova linka byla ve třetí i čtvrté sérii extrémně táhlá se slabým katalyzátorem popravy dvou dealerů. A stejně dám 5*! Proč? Protože když se dokážete odprostit od realismu, pak dostanete skvělý seriál s výbornou atmosférou a skvělou hlavní postavou a s výborným zakončením (které dál zbytečně natahovalo El Camino). 1. série - 85 %, 2. série - 90 %, 3. série - 85 %, 4. série - 90 %, 5. série - 95 % (5B je asi klidně i za 99%) Celkový feel 90% ()

Falanx

89%. Příběh o slušném, spořádaném občanovi, otci rodiny, učiteli na střední škole, který se změní, když mu onkolog sdělí termín smrti. Pan učitel si prožívá jistotu smrti a trýzeň závazků, starost o rodinu. Morální a etické zábrany se krůček po krůčku posouvají, přesouvají a ejhle ... máme výrobce drog.*****Možná to bylo i o tom, že po letech sebeobětování pro rodinu, ponižujícího vedlejšáku (mytí aut na pumpě) a "naplňujícího" hlavního zaměstnání (výuka vzpurných arogantních debilů - upřímně se omlouvám za nekorektní označení středoškolské mládeže), po těchto rodinných letech, cítil, že skutečně žije. Možná? ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis