Mike a jeho přítelkyně Sheryl se vydávají z Virginie do státního parku Lake Kimbrabow v Západní Virginii, kde chtějí kempovat v lesích a užít si turistiku. Zeptají se na cestu místního hlídače a ten jim poradí, aby jeli po Donner Trail nebo Willow Creek Bridge. Pak ale Mike potká na křižovatce místní obyvatelku Idu Foresterovou, která jim řekne, že v Timber Falls je překrásná krajina a nádherné vodopády a dvojice se rozhodne tam jet. Narazí na potížisty Brodyho, Darrylaa Lonnieho a Sheryl přesvědčí Mikea, aby se zbavil nábojů, které má v revolveru. Utáboří se, ráno je však Sheryl při koupání v nedalekém jezeře unesena. Zoufalý Mike ji hledá a nachází rodinu vyšinutých náboženských fanatiků, kteří jejich prostřednictvím chtějí zplodit dítě. (oficiálny text distribútora)

S.Quentin QUALE

Klasický hixploitation o mladém páru, který si vyrazí na tůru někam do CHKO USA, aby po chvíli pocítil pohostinnosti místních domorodých vidláků, přičemž jednoho z nich to trefilo kompletně, další dva potom políbil trochu víc Pánbíček, takže ty to trefilo jen mentálně. Začátek filmu je super, kdy se nejde přímo na věc, což oceňuji, druhá polovina se snaží být spíše "sick" a vyvolat nějaké to znepokojení, ale musím přiznat, že tato stránka filmu má celkem zvlhlý prach. Na mladý pár se dívalo pěkně, obzvlášť na Briannu Brown. Dávám slabší 4*, protože tomu určitě pár věcí schází, na druhou stranu v porovnání s miliontýma pokračováníma Pachů krve, Okatých hor apod. si to stojí dost slušně. 70% ()

Omnibus

Svobodní se pelešili, po svatbě už nehřešili.“ Sheryl měla plán. Odtáhnout Mika z posilovny do buranských lesů, ve spodním prádélku se vyválet v jehličí, pak si zajezdit nahá aka lady Godiva na koni, resp. „na koníčka“ a až bude miláček vzdychat pod ní (protože zadkem v mraveništi), požádá ho, aby ji požádal o ruku. Třeba se ten váhavý kůň rozhoupe. S čím nepočítala byla Ajda a její chajda. OKÉNKO CHALOUPKY: [][] Co skrz něj vidíme? [][] Imbecilní pacifistku Sheryl, nutící Mikeho zahodit náboje z revolveru, navíc po zážitku „tři burani s flintou slintali nad mým tělem.“ [][] Bohabojnost pravidelných čtenářů Bible. [][] Romantické ANO skrz roubíky v ústech. [][] Ponk s nářadím a svěrákem, nezbytným k ohýbání Písma svatého. [][] Inseminační vidlácko gynekologickou kozu, pro plnění tzv. manželských povinností. [][] Libového vepřového fešáka s rozštěpem jako kráva. [][] Rozpálená značkovací železa na vzpurný dobytek. [][] Plemenného býka Mikeho, s krédem „sex před svatbou je cool, po svatbě šuká jen vůl.“ [][] A co na to hostitelka Ajda? „Ta hříšná čárečka nám udělala čáru přes rozpočet, Bože můj!“ Mravokárný horor, víceúčelový srp a trpký čaj s pupalkou. Dejte si taky, tři šálky. ()

kingik

Má to grády a spolehlivě to zažene nudu, protože to není nějaká ukecaná břečka. Pošahaná trojice tvořící náboženskou sektu z vidláckého Timber Falls loví v místních hlubokých hvozdech páry za účelem početí dítěte, které pomatená žena není schopna donosit a několik párů už kvůli tomu zařvalo (konkrétně jeden na začátku). Mladý pár z Virginie, který ztvárnil Josh Randall s Briannou Brown, je další na řadě, navíc nepůsobí zrovna dvakrát sympaticky, a tak mně ani nevadilo, když to v příštích minutách pořádně schytali od ujeté rodinky a vytrpěli si své. Zkušený hororový znalec se nenechá zmást několika kličkami scenáristů a v ději bude vždy o nějaký ten krok napřed, pak ho poměrně záhy pohltí solidní porce brutality, gore efektů, hutné atmosféry a překvapivě je to natočeno s nadhledem. Mírná negativa bych viděl, že se týraný pár choval občas nesmyslně a rovněž, být tvůrci, bych si odpustil poslední záběr ve filmu. Jinak je to horor jak má být. ()

topr harley

Super horor. Náhodou jsem na něj narazil při přepínání mezi kanály a už jsem vydržel až do konce. Zkrátka mě to usadilo do křesla. Čekal jsem další bezduchý krvák a místo toho jsem dostal napínavou řežbu a fanatických psychopatech, kteří nemůžou mít dítě, a tak si našli zajímavý způsob, jak si ho pořídit. Určitě všem doporučuji. ()

Kudly4

Timber Falls jsem viděl přibližně před 10 lety a tenkrát jsem nehodil hodnocení, takže napraveno, ale byla to dnes večer bohužel ztráta času. Začíná to perfektně, zrovna jsem se zakousl do obložené housky, když si frajerka začne tahat z ruky hřebíky, to bylo moc chutné. Jenže pak přišla strašlivá nuda, která nebrala konce a pak se k tomu všemu navíc přidaly ještě víc nudnější kecy o náboženství. Korunku tomu všemu pak nasadil ten retardovaný chlapec. Za zmínku stojí jen ta prcatelná blondýnka a nějaké to Gore v závěru, ale jinak je tohle hodně nudné Hixplo a v roce 2007/2008 vznikly o dost lepší masakry. Slabá trojka. ()

Frajer42 odpad!

Totální nudná a ubohá hovadina, která jde celá přes hororový kopírák. Přišlo mi to snad až vynucené. Hned na začátku samozřejmě nechybí scénka, kde je problém s mobilním signálem, který prostě chybí. Následuje rozhodování kterým směrem se vydat k vytouženému cíli. Hlavní hrdinové samozřejmě dají na radu ,,náhodného" kolemjdoucího a vydají se klasickou zkratkou, která není v žádné mapě. Můžete tedy sami hádat, jaký osud je asi čeká a asi správně tušíte, že se nedostanou do Legolandu ani do Disneylandu. Rovněž nezbývá než pochválit překladatele názvu filmu, který pro výbornou přehlednost přeložil Timber Falls jako Oběť zla. Timber Falls, nebo také Oběť zla, to už nechám na vás je jeden z nejhorších hororů, které jsem za poslední dobu viděl. Není ani orginální, ani dobře zahraný, ani vůbec nepřipomíná horor, nebo něco hororu podobné. Totální ztráta času. Odpad! ()

teutates

Tradiční predstavitelia zlej strany osočujú tradičných predstaviteľov dobrej strany... no a pritom sa odvolávajú ako inak na "sväté písmo"... ehm... koľko hriechu naraz. Ak by to videla moja babička, to by bolo "čoro-moro". Opäť som sa z chuti zasmial, nemôžem hodnotiť inak ako 3/10 :D ()

Pedestrian

Tenhle film je potřeba vidět hlavně proto, aby si člověk uvědomil, jak moc důležitý byl a je původní Texaský masakr a jak moc povedený a nedoceněný je Nispelův remake. ()

panjosef

Docela povedený explo respektive hixplo, který ve značné míře ctá pravidla svýho subžánru a to je jeho největší plus. Není to sice nijak inovativní (no možná leda ten Deaconův ultrasrp sem teda ještě neviděl, zajímalo by mě jestli to bylo udělaný spešl pro film nebo esi se to na něco normálně používá :-) ), ale to vůbec nevadí. Mladej páreček, výlet do národního parku, šílená křesťanská famílie, zjizvenej mrzák poskok, členitej sklep, mučení, no tohle všechno už tu samozřejmě bylo. Ale co do žánrovky fakt kvalitně řemeslně zmáklý, atmošku to celkem drží, gore tady zas tolik neuvidíte ale pohoda. Takže slušnej standard. ()

iamek

Timber Falls je klasický našablovaný hixploitation horor, ale co chcete v tomhle žánru nového vymýšlet ? Maximálně nějaké nové a originální úmrtí a jako základ považuju, aspoň trošku, normální chování obětí. Úmrtí byla klasická a bohužel málo krvavá a brutální. ()

Crocuta

Takových historek z buranova jsme už viděli! "Oběť zla" pobaví několika docela efektně pojatými vraždami a úrazy, ale jediné novum které přináší, je pohled na to, kam až může vést laxní přístup k plnění manželských povinností. (Jak ve filmu říká Clyde: "Dokud je to hřích, je to dobrý, ale s vlastní ženou už to není ono, co?"). Tak až půjdete do hor na výlet, nevyhazujte zbytečně střelivo a dávejte pozor kam šlapete, ať nedopadnete jako Michael. Já si jdu uvařit čaj z pupalky. Zajímavý komentář: Zdenny, hlavně jeho názor na horaly :-D. ()

heyda

Popravdě nejsem úplně nadšený, ale ani né extra zklamaný. Průběh filmu hlavně do poloviny je velice průhledný a předvídatelný. Malinko mě zklamala i kamera, která po většinu filmu si drží svůj styl a pak z ničeho nic vytasí jakési zoomové manévry, které vyloženě do daného obrazového stylu nezapadají. Avšak hudbu musím pochválit. Je přesná, umí situaci zdramatizovat i uklidnit přesně na místech, kde to tak taky cítím, takže velké plus! Pochválit bych chtěl i scénář, který mě mile překvapil. Věty a dialogy byli vymyšleny vhodně a poměrně věrohodně. Co se týče děje, tak je poněkud zvrácený a na můj vkus příliš náboženský, ale to se dá nějak vstřebat. Co se však nedá vstřebat je konec, který zavání béčkovostí. Celkově tedy když zvážím klady i zápory, tak se dostanu do průměru, tudíž 3 hvězdičky a doporučení jen skalním fanouškům hororů. Běžný divák asi skákat radostí nebude. ()

Oktavianus

Lesy jsou zlé, to je známá věc. Třeba mě by tam nikdo nedostal. Je tam mokro, i když týden praží slunce, lezou tam mravenci, slimáci, pavouci, klíšťata, myslivci, nad tím vším poletujou komáři, a když máte jo smůlu, narazíte i na nějakýho domorodce. A když si vezmete, co nebo kdo všechno v nich žije, překvapuje mě, že se čas od času nějakej houbař vrátí do civilizace vcelku. Kdepak, Starbucks na Václaváku bych za lesní mýtinu nevyměnil ani náhodou a představa, že bych naproti přes ulici neměl sushi bar, ale stromy a šišky, je přímo depresivní. A zase tam dva pitomci vyrazí. Stojí jim to utrpení za to? Co se týče diváka, tak Michaelovo ano, protože Josh Randall je kretén na pěst. A pacifistka Brianna Brownová by taky zasloužila pár facek. Nebo si zahrát s Tarantinem, respektive Peterem Lorrem hru o malíček. Naštěstí je mimořádně hezká, což zachraňuje mnohé, té jsem opravdu fandil, aby přežila. Křesťanští burani byli ale málo vyšinutí, málo ujetí, to nebyli ti praví záporáci, ani ten znetvořenej hezoun se srpem, věřím tomu, že kdyby těmi úchyláky měli být ti tři bratři z úvodu, vypadalo by to lépe. Celkem jde o průměrný hixploitation, který ale nesmírně, nesmírně sráží dolů dementní závěrečná scéna. Zuby nehty a dodatečným googlováním Brianny v plavkách jsem se rozhodl tři hvězdy podržet, ale tvůrci dělali všechno pro to, aby dojem maximálně zkazili. ()

honajz

Hixploitation je sub-subžánr hororu a exploitation, kde někdo přijede na americký Jih, aby pak byl (byli, v případě party) rozsekán na kusy. Zatímco exploitation zahrnuje všechny možné druhy vyvražďovaček - nacisty, upíry, kanibaly, dokonce bicyklisty, hixploitation je vyvražďovačkou z amerického Jihu, kde zdá se sídlí různé typy zmutovaných lidí s různými názory na sex, incest, pojídání lidského masa... Děj bývá většinou jednoduchý a často stejný. Aby se nějaký film vyšvihnul mezi známé, musí obsahovat nějaký prvek navíc - buď myšlenku, což je málokdy, nebo skutečně hnusné a nejhnusnější a co nejrealističtější záběry, o což se filmaři těchto dílek snaží seč mohou. V tomto filmu se mladý pár vydá do zakázané zóny jednoho národního parku, a co myslíte? Narazí na podivíny, kteří se ohánějí biblí stejně rychle jako sekáčky a zubatými noži, pokud jimi dostižená žena nechce být po vůli jejich zmutovanému synkovi, aby mu mohla povít hezké zmutované dítko. Jenže ta originalita, nápad, tu chybějí, hnusné je to taky dokonce jen přiměřeně, a minimálně do půlky filmu těžká nuda, kdy čekáte, jako co bude, a ono nic není, mladý pár si prostě užívá výlet. Jen, na rozdíl od mnoha podobných hororů, tento končí trošililinku netradičně. Disk nabídne navíc jen na úvod protipirát, nějaké upoutávky, nějaké další v menu, a jinak nic. ()

jonyyy

Tisíckrát opakovaná zápletka a po tisícté mě to baví. Taková, něčím navíc, okořeněná variace na Pach krve. Hodnocení dávám stejné, protože Pach byl jeden z prvních. Herci maximálně sympatičtí, hlavně Majk byl správný drsňák na tento typ filmu. Před projekcí jsem si nezišťoval, o čem to je, ale jak se poprve zeptal chlapík hluboko v lesích, na míle od civilizace neznámých lidí jakého jsou vlastně vyznání, hned jsem věděl na čem hlavní hrdinové jsou. Stát se tohle mě někde ve vidlákově, okamžitě beru nohy na ramena :D 80% ()

eraserhead666

Nebýt tam docela dobře a netypicky ujetá rodinka a nezvykle hezká hlavní hrdinka, asi bych ten film odstřelil. Jedno klišé za druhým, snad každou scénku už jste viděli v jiném filmu, místy dost předvídatelné. Navíc mě na filmu strašně zprudily dvě věci, a to jeho začátek (proč hned na začátku ukázat, co hlavní hrdiny čeká? To fakt nechápu! Dost blbá móda poslední dobou) a jeho konec (jaký to mělo smysl? to už je klišé non plus ultra, navíc hned od pár vteřin po nápisu "O rok později" zcela očekávané a ještě k tomu dost blbě natočené). Dalo se na to dívat, nějak extra moc to nenudilo, mamka s taťkou byli dost cáklí (taťkův výklad historického údělu a role Jidáše je parádní), ale přes jednu a půl hvězdičky prostě vlak nejede. ()

SOLOM.

V první řadě bych chtěl pochválit výběr prostředí, kde se film natáčel. Les, vodopády i okolní krajina vypadali úchvatně, jen ten scénář byl trošku odfláknutý. Neoriginální zápletka by mi ani tolik nevadila, kdybych tu opět nenarazil na celou řadu „klišé“, nelogického chování a náboženských keců. I toho mučení, bolesti a nářků mohlo být podstatně víc. Bohužel tvůrcům se zřejmě nechtělo moc pouštět do nějaké morbidní podívané a jejich show mi tak přišla poněkud víc decentní, než bylo zdrávo. Samozřejmě ani tady se to neobejde bez krve, jenže převažují hlavně dialogy s náboženským podtextem, které vážně nemusím. Moc jsem u toho nerelaxoval, spíš jsem se popravdě nudil. Pořád jsem očekával nějakou pořádnou akci, jenže ta se konala až na konci. Přitom Deacon s tou svou držkou mohl nabídnout mnohem víc, než jen mrskání či chabý pokus o znásilnění. ()