Portrét manželského svazku začíná v okamžiku, kdy se student práv na Harvardu Oliver Rose, seznámí na aukci uměleckých předmětů se studentkou tělocviku Barbarou. Je z toho velká láska a později téměř ideální manželství. Počáteční zamilovanost se však v běhu všedních dnů a v honbě za kariérou a penězi vytrácí a po sedmnácti letech dospěje do stádia, kdy má Barbara pocit, že pokaždé když vidí svého muže, má chuť ho praštit do obličeje. Není divu, že se rozhodne řešit situaci rozvodem. A protože se ne vždy dokáže ovládnout, stává se rozvodové řízení nesmyslným bojem na život a na smrt. Jejich prostorný dům se stává bitevním polem, kde neplatí žádná pravidla. (oficiálny text distribútora)

Sdoom

Naprostá klasika mezi černohumornými komediemi. Kdyby měl film po celou dobu takové tempo jako v poslední třetině, tak by nebylo o 5 hvězdičkách pochyb. Nevím proč, ale nikoho jiného než Michaela Douglase si v roli Olivera Rose neumím představit, on se pro tento typ rolí dokonale hodí a zde to opět potvrzuje. Kathleen Turner mu je téměř rovnocennou partnerkou, i když ve vyjádření emocí malinko plave, stále má ten svůj ledový výraz. ()

Markussis

Uznávám, že se jedná o Americkou klasiku, ale upřímně bohužel i v tomto případě šlo spíše o pobavení diváka, než že by to někdo myslel naprosto vážně. Jde o typickou americkou vychytralost, kdy poměrně už vážná tématika je divákovi servírována spíše vtipnou formou a to je také důvod toho, proč je zde film hodnocen tak vysoko, což si rozhodně nezaslouží už právě z důvodu tohoto paradoxu. Na druhou stranu je ovšem také fakt, že potom je možná paradoxní celý americký svět, což už je můj subjektivní pohled na věc. Tedy suma sumárum: Pro mne pouze slušný průměr. ()

LadyVader

Černočerná komedie u které si někdy připadám až nevhodně, že se těm scénam směju :-D. No nikomu bych nepřála takhle vygradovanej "vztah". ()

insurgentes

Hloupý, plochý, povrchní a předvídatelný film. Myslím, že dva lidi si navzájem dokážou udělat mnohem větší peklo, než si rozbít sošku. Ale asi né v Americe. ()

Kejdlo

Z vrcholu krutý pád dolů. Aneb když se manželství trošku zvrtne, oba jsou neústupní a lítá to vzduchem. Film je sice vtipný ve své podstatě a nápadu, nikoliv ve svém provedení. Skloubení komedie a dramatu mě zde úplně nedostalo. 7/10 ()

herr_carter

S označením "komedie" to má co dělat maximálně na začátku,pak z toho vznikne neuvěřitelné psychologické drama, kde si člověk říká,kam až to ti dva mohou dotáhnout................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

tempus

Pan a paní Shmitovi měli svého předchůdce (třeba vidím podobnost manželech sedící v křeslech vedle sebe) a tím je právě Válka Roseových. Zažíná to idylkou, ale pak se v manželství vkrádají neshody a skončí to válkou. Celkem vzato je to dobrý námět, ale provedení se nezdařilo. První chyba je imho ve fázi neshod, která je moc dlouhá a na samotnou válku musíme čekat. Další chyba spočívá v proměně, do které se dostal film na konci, když probíhá už nějako dobu válka, nepatří to do dramatu, ale do thrilleru, neřkuli do hororu a tam by snímek o vývoji manželství neměl patřit, když je zároveň v první a druhé třetině trochu komedie (opravdu jen tak málo, nebo i méně). Stejně jako by to nemělo končit špatně. PS: Nejbližším dobovým konkurentem, z mého pohledu je Smrt jí sluší. ()

Frankie

Povinný učebnicový materiál pro všechny institucionalizované páry. Explozivně vystupňovaný konflikt s fantastickými hlavními představiteli v čele s glosátorem DeVitem si po celou dobu suveréně zachovává charakter komické přehlednosti, ale zároveň neustále hází moudra na všechny strany. Při opakovaném shlédnutí se ale vždy nemůžu zbavit dojmu, že skrze osobnější přístup k Oliverovi (vyobrazením jeho vztahu k právníkovi) a jeho zřejmější zranitelnost (touží po usmíření s Barbarou ke které i nadále cítí vřelé city) De Vito opatrně poodkrývá ke kterému hrdinovi chová větší sympatie a plíživě tak nabádá diváka komu držet palce. Oliver je prostě oběť a to si myslím i přesto, že jsem tentokrát nechal svoji ješitnost pečlivě umlčenou!:o) ()

Han22

Jeden z prvních filmů, který kdysi běžel na Nově. A pamatuju si, jak jsem ho tenkrát s hrůzou sledoval a mnoho let si nenechal ujít jedinou reprízu. Neuvěřitelně silné drama které se v podstatě odehrává v jednom domě a sleduje život jednoho manželství - od veliké lásky, obyčejného života, pomalého odcizování, první naschvály až po nekonečnou nenávist. Pro mě v podstatě již klasika. ()

Wally

To byla jízda...civilizovaný rozvod neexistuje :-)) Skvělé představení M. Douglase a K. Turner, které si v ničem nezavdá ani s pořádným wrestlerovým zápasem. Dokud se to netýká i vás, tak je to celkem sranda... Paštika ze psa stále fakt za to :-) ()

Sajuska1991

Nevšední pohled na manželství :-) komedie, z které jde mráz po zádech a je místy docela děsivá ... ANo, je to poněkud vyhrocené, ale láska má tak blízko k nenávisti, že to často může být podobné ... Michael a Kathleen sehráli svý role vážně přesvědčivě .... :-) ()

xaver

Černý humor se vším všudy. I když nemám černý humor rád, musím přiznat, že tento snímek seDeVitovi povedl. Scény, chvílema dotažené až do absurdity, dávají jenom tušit, co se může odehrávat v některých manželstvích. Některé jsou tak neuvěřitelné, že mohou být až pravdivé. Přes opěvované herecké výkony mi na filmu paradoxně nejvíc vadila poněkud otřepaná herecká dvojice Douglas - Turner. Každopádně je Kathleen daleko lepší, než Michael. Celkový umělecký dojem za 3*. ()

Chegi

"Až spadneš, nerozbij dlaždičky..." Aneb perfektní komedie plná černého humoru. A musím říct, že mi Douglase bylo sakra líto :) Mohla za to ONA! ()

Loki_Six

"There are two dilemmas... that rattle the human skull. How do you hold onto someone who won't stay? And how do you get rid of someone who won't go?" ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (viac)