Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

vyfuk

No...divný. Zajímavý film poukazuje s originální zápletkou na to, jak jeden člověk je schopen změnit život mnoha jiných a pomoct jim, co to jenom půjde. Ostatně musím říct, že romantické filmy se pomalu a jistě přestávají dostávat do mého slovníku a filmů vyhledávaných. Proto už z principu bylo mi předeme jasné, že film nebude něco u čeho se zabavím na celé ony dvě hodiny. Každopádně film měl v sobě jistou osobitost, kterou Will převedl do stavu napětí a emocí. A osud ví proč, vlastně jsem se poprvé vcítil do Woodyho, kterého poslední dobou vídám čím dál víc a je to jen a jen dobře. Sedm životů už podle žánru ani tolik není film pro mne, ale i tak jsem byl v celku překvapen. ()

šerminator

Tak tohle je doják jak hrom! Kdo na konci nebulí, nebo minimálně nemá na krajíčku, ten nemá city! A to přitom do půlky filmu to vypadalo na slabé hodnocení, ale neříkej hop dokud nevidíš závěrečné titulky. Tvůrci pěkně pomaličku pomoci flashbacků ukazují střípky důvodů chování Bena, ale dost málo aby připravili fenomenální vyústění příběhu. Samo že tady není třa pochybovat o vynikajícím obsazení - proste Will, ten už horší nebude. A tak možná právě to, že ten film není nabitý od začtku do konce a moje předčasné pochybování nad hodnocením filmu, znamená, že nedám vyšší hodnocení. ()

P1tr

Snímek, který neobsahuje ani špetku veselosti či velkolepých triků si lze v pravém slova smyslu užít jen těžko. Přesto lze ocenit jejich kvalitně odvedenou filmařskou práci a dopad na naše momentální, či dlouhodobé pocity ve výsledku určí, jak moc nás snímek zasáhl, tedy jak se nám líbil. Seven pounds je kvalitně natočené drama, které je přesným příkladem předchozích slov. Will Smith působí depresivně po celou dobu a má táké proč. Postupně poodhalujete jeho pocity a motivace a samozřejmě dojde i na lásku. Rosario Dawson to moc sluší i přes jasný záměr jí mírně od krásy, vzhledem k aktuální roli, odprostit. Herci jsou špičkoví a ačkoliv to na Oscara nebude, zaslouží si poctu. Po celé dvě hodiny jsem se ze špatné nálady nedostal a pocit lítosti, smutku mě nepřešel ani několik minut po závěrečných titulkách. Sedm životů je kvalitně odvedená práce, která ve mě minimálně několik okamžiků po shlédnutí zanechala hlubokou pocitovou stopu. Ačkoliv se jedná o neveselý kus, který stejné pocity vyvolá na divácích, kvality mu nikdo neodpáře. ()

Kangaxx

Emocionálne slabší snímok ako Pursuit for Happiness, ale aj tak pekné, nenásilné a zaujímavé občerstvenie filmovej pôdy.. //Klady// : obsadenie, téma, motivácia hlavného hrdinu, zaujímavé budovanie vzťahu //ZÁPORY// : od začiatku je jasné ako sa príbeh skončí (nejde však o zápor v pravom slova zmysle) ()

Blackberry

Určite najdojemnejší snímok, ktorý som v ostatnej dobe videl a neviem, či je to dejom, Willom alebo hudbou, najskôr tým všetkým - zapadlo to tu všetko ako má. Výčitky svedomia hlavného predstaviteľa sú také silné, že ovplyvnia jeho ďalší život, no rozhodne sa zlepšiť ho druhým ľuďom, ktorí to potrebujú ... Je to istá dávka altruizmu v dnešnej dobe nevídaná, no o to viac potrebná. Koľkí z nás by dokázali napriek všetkému urobiť takéto niečo? ... Ja som fandil Timovi po celý čas a tušil som, že to do bodky napraví. Nádherná myšlienka, výborní herci do jedného, pre mňa plný počet. ()

Philoun1

No přiznám se bez mučení, že jsem celý děj pochopil až pár minut před koncem, o to větší a lepší překvapení to pro mě bylo, protože do té doby byl film celkem zdlouhavý, kdo ví kdybych se na něj podíval podruhé a už bych věděl o co jde možná eště hvězdu přihodím. ()

Madlene

...jé, to byl doják! Tohle člověk na Vánoce zkousne a zahučí v tom mraky kapesníků. Will Smith fpoho, docela překvapivá role, jinak zajímavý nápad. ()

standsiller

Ak si niekto vybaví pojem "romantický film" o skutočnom a nefalšovanom svetskom pocite akým je odhodlanosť a túžba pomôcť, mal by si ako manifest k tomu vybaviť niečo podobné ako je tento film. Kde sa prestali tasiť zbrane, prestali húkať sirény policajných áut, nad hlavami krúžiť vrtuľníky. Pokojná a prehľadná atmosféra čistej réžie , na ktorej sa dá vytknúť pár otrepaných klasických okamihov z romantických filmov " sviečky, dlhé rozhovory a podobne. " Tu sa však treba pozastaviť aj nad nápadom. Nemyslím si, že je to útok na ľudské city, ako to bolo spomínané. Skôr je to akési prebudenie ľudských hodnôt. Bolo pekné zamyslieť sa na chvíľu nad tým, aké to je pomáhať v takej miere ako to v tomto filme robil " Will Smith" ktorý pôsobil prirodzene a uveriteľne. Keby túto úlohu zobral niekto iný neviem, či by som dokázal tomuto príbehu až do takej miery uveriť. V kocke pekný film na večer pre niekoho, kto má v sebe kúsok cítenia, alebo zažil niečo podobné. ()

shabazza

Průhledný a prvoplánovitý útok na divákovy city. Nic víc, nic míň. Film by rád byl právě tím něčím víc, což jde vidět na každém milimetru filmového pásu. Kamera je skvělá, střihač to zvládnul bravurně, rejža se taky snažil ... ale ve výsledku to moc nefunguje a i když se Will Smith vydá (literally) z posledního, tak tu slzu prostě neuroním. ()

Wbcko

Ben a jeho cesta za vnitřní očistou. Mírně sentimentlní, vleklé, ale silné a kupodivu i uvěřitelné. Každý by měl po sobě splatit svůj dluh a zaplatit za svoje chyby, které nasekal. ()

jefff

První půlku jsem nechápal (což jsem potom pochopil, proč jsem ji nechápal :-)) a nebavila mě, až to došlo do takového stádia, že jsem se rozhodoval film vypnout. Druhá půla však byla tak strhující, že původní negativní pocity zmizely pod těmi pozitivními. Dobrý, smutný a hodně zajímavý příběh se slušně hrajícím Willem Smithem. Ale na plný počet to není. ()

míba

Uf! Už dlouho jsem neviděla tak příšerně nadhodnocenej film. Po cca půl hodině máte úplně jasno, o co jde a přesto jste nuceni další hodinu a půl (!) sledovat útrpné pohledy Willa Smithe, při kterých vypadá, jako když tlačí meloun. O rádoby poetickém tlachání v obilí ani nemá cenu dál se rozepisovat. Jedná se v podstatě o grandiózní přehlídku všech možných i nemožných klišé. Doják? Ani náhodou! Will Smith jako Suprhírouultraspeciál? To určitě! Opravdu nepochopím, jak tohle mohlo získat úspěch u tolika lidí. Nikdy víc. ()

venca163

Já si teda naštěstí dopředu nepřečet ani plesnivý hovno, takže jsem to neměl od začátku zkažený. A je fakt, že zrovna brzo jsem pointu neuhád. Ale tenhle docela slušnej námět je zahozenej na tom, že se tam třičtvrtě filmu Will Smith (kterej kupodivu nehraje vůbec špatně) akorát pořád plazí po Rosario Dawson. To finále je dobrý, akorát ta cesta k němu je poměrně trnitá. Silný ***. (70%) ()

Soweek

Ano je to kýč a ano, rozhodně to nepatří do špičky filmového nebe, ale to co z toho Will s Rosarií dokázali vymáčknout bylo podle mne až neuvěřitelné. Jsem rád, že Will zůstává u herecky obtížnějších filmů a nezůstal u komerčních trháků viz Hancock. Potlesk patří samozřejmě i Rosarii Dawson, které je v mém hledáčku od Clerks II a od té doby mě ani jednou nezklamala. Tento film hraje jednoznačně na city, žádné velké zvraty či chytáky v něm nehledejte, ale to je podle mne dobře, Seven Pounds je film, ke kterému jsem přistupoval s jistou melancholickou náladou a vyplatilo se. ()

ZkuKol

Je to doják! Ale funguje, nic naplat. Ano je tam trochu laciného symbolismu, sem-tam klišé a konec mohl být skromnější. Jenže Will je skvělej, Rosario k pomilování a ostatní to minimálně nekazí. A hlavně film se diváka dotkne a zároveň nezneužije a to se v tomto žánru počítá... 90% + skvělá hudba ()

Houda666

Tak tomuto sa hovorí odčinenie svojich hriechov. Na emócie z filmu som síce musel čakať až na jeho posledných 15 minút, no čakanie sa oplatilo. Niektoré časti filmu boli možno celkom predpovedateľné a dĺžku by som osekal aspoň o 30 minút, no napriek tomu to bol pre mňa príjemne strávený čas so Smithom, ktorého ináč moc nemusím. Hodnotenie: 80% ()

made1

Ještě nikdy jsem neviděla Willa Smithe hrát jako tady. Být režisér taky tak dobrý, nejspíš by dosáhl film na plných pět hvězd, ale občas jsem měla chuť skočit si pro něco na zakousnutí, protože jsem se nudila. Pět Willa tři pro rejžu. Výsledek je jasný. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)