Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

kingik

Skvěle jsem se, i přes tu exkluzivní přeplácanost, pobavil. Dvojka je doslova zahlcena množstvím oživlých historických postav, až film místy ztrácí na přehlednosti, ale ta síla špičkových digitálních triků, která se valí minutu po minutě na diváka, je strhující. Ben Stiller už nedělá hlídače v muzeu, ale věnuje se podnikání, a záhy se dozvídá, že jeho staré muzeum je v rekonstrukci, a to znamená, že staré dobré postavičky putují do starého železa a budou nahrazeny zajímavějšími exponáty. Sympatické postavy z jedničky jsou celkem upozaděny a velký prostor tentokrát zaujmou desítky nových historických postav, at už kladných (slavná pilotka Earhart, Lincoln), nebo záporných (Al Capone, Ivan Hrozný nebo Bonapart), a tady nastává problém pro dětské diváky, kteří bez alespon základních dějin nepochopí řadu dobrých gagů, které právě těží se znalosti historie dávné i nedávné. Do hry navíc vstoupí faraon (Hank Azaria), který za pomoci kouzelné desky touží oživit svou prokletou armádu a ovládnout tak svět, a tak dojde ke strhující bitvě o záchranu starých muzejních kousků, ale potažmo i světa, která se ovšem nebere vůbec vážně. Některé osvědčené gagy se vrací (fackující opice) a přibyly i gagy velmi nápadité s oživlými slavnými obrazy nebo fotografiemi a sympatičtí rapující amoři, stojí za to vidět. Počínající románek Bena Stillera s pilotkou Amy Adams byl citlivě natočen. Dodávám, že film má dynamické tempo a režisér Shawn Levy se vybičoval k obdivuhuhodnému výkonu a upletl polkračování, které svého předchůdce v pohodě strčí do kapsy. ()

Carol Pifková

Rozmýšľam prečo som nedala odpad..... ale tak určite sú horšie filmy, ale to nič na tom nemení, že je to sračka. Jednotka bola nudná a toto bolo ešte horšie ako tá jednotka. A ako tak pozerám, že to ako vážne chystajú trojku? Preboha a to ako na čo? To má fakt taký obdiv ten film a neskutočne dobre zarobili oba diely? To sa mi nechce veriť.... Slabá jedna hviezdička nech nie som mrcha. ()

Frajer42

Tak tahle Noc v muzeu se mi ani zdaleka nelíbila tak, jako ta první. Dokonce jsem ji viděl podstatně později než první díl a z jejího děje si pamatuji nesrovnatelně méně, což je zvláštní a možná to o něčem i svědčí. Možná že zrovna o kvalitě, a proto možná dávám o * méně. 2* ()

Kothy

Pokračování této komedie už je o něco slabší. Jonah Hill tam má ale dobrý štěk. Nejlepší byl asi černobílý Al Capone: "Ty máš na sobě šaty? To nejsou šaty, to je tunika." :D ()

Smok

Tie pekné triky proste nejde neoceniť. Ovšem divák nad 10 rokov zrejme hviezdy bude strhávať priamo úmerne svojmu veku. ()

teutates

Rovnako hlúpe ako prvý diel... možno o niečo hlúpejšie... ja osobne vôbec nechápem ako sa tu zišlo toľko známych tvári. Nenašiel som tu ani nič poučné, ani extra vtipné alebo nejak inak významovo zmyselné... je to dobre tak na vymitie "mazacieho systému". 2/10 ()

Fingon

Kupodivu docela zábavná věc, která sice na jednu stranu není nijak myšlenkově na výši, na straně druhé se točí kolem obrovského kvanta drobností, které řadový divák (Čech, Evropan, člověk, který nemá potuchy o umění) vůbec nezachytí a tedy ani nedocení. ()

dex2man

Ani nevím proč jsem na to koukal,už jednička mě nebavila - snad jen že mám rád Stillera:) Film bez děje,se spoustou více či méně trapných postav na mě působil dost infantilně...snad je to zábava aspon pro děti(tak do 9ti let?),ale ani tim bych si nebyl jistý. ()

Ant

Člověk se u toho nenudí, ale za to nepřestane kroutit hlavou nad tím, jaká je to kravina. Hvězda za pěkné triky a Stillera. ()

mil@n.fanatik

Zklamání... Nic mimořádného jsem od dvojky neočekával, ani se čekat nedalo, takže mě to ani moc nepřekvapilo, ale i tak jsem čekal, že to bude podobné jak jednička, že to bude navazovat v tom humoru, který mě u jedničky moc bavil a působil na mě příjemně, ale tohle pro mě byl absolutně zbytečný díl a ten humor byl pro mě nudný.. Jak se tam začali přít faraon a "jeho ochranka" proti Lerrymu a zbytku, tak mi to přišlo spíš jako parodie, takže celkově spíš zklamání... 50% ()

predators

Po prvním díle jsem se na dvojku docela těšil. O to větší bylo mé zklamání ze spousty bezduchých dialogů, hluchých míst bez vtipu a bez špetky zajímavosti. Pro menší diváky zde chybí všechno, co bylo v jedničce...poučné hlášky a živější a veselejší ztvárnění celého muzejního dění... :-( A navíc je to místy dost nuda... :-( Za posledních 5 minut dávám...35% ()

Slartibarkfast

Opět se s Larrym vracíme do muzea, ve kterém se nám to hemží živými exponáty. Larry se stal managerem vlastní firmy a na muzeum už poněkud zapomněl. Nemilá skutečnost, že díky modernizaci se většina exponátů přesune do skladiště v hlavním městě, ale přinutí Larryho znovu zapojit všechny své síly a vyřešit tuhle situaci jako starý dobrý noční hlídač. Druhý díl poněkud zaostává v dějové výbavě filmu oproti jedničce, ale vynahrazuje to vizuální stránkou díky vyššímu rozpočtu. Bohužel to ale nestačí ani na procentuální vyrovnání laťky, kterou první díl nastavil a velmi to zamrzelo. Vtípky téměř stejného ražení, herecké obsazení se prakticky nemění. Takže typické dvojkové představení s nižším hodnocením. Trojka snad vylepší reputaci kamarádům z muzea. 50% ()

nash.

Nejsvižnější a možná i nejzábavnější díl trilogie. Za toto hodnocení ovšem celý film vděčí především skvělému Hankovi Azariovi, který si svého faraona fakt užívá. Na rozdíl od poněkud křečovité Amy Adams, která si r rolí Amelie příliš dobře neporadila. ()

iamek

Trošku přeplacaný druhý díl povedené a roztomilé jedničky. Vše podobné jako v prvním dílů akorát uvidíte více exponátů a akce. ()

SeBig

Ano přesně jsem viděl to co jsem čekal..naprostá kravina..už když jsem viděl že bude druhý díl otočil jsem víčky..a ted je to tu..viděl sem to a tolik nesmyslů a hovadin v jednom filmu jsem opravdu neviděl jsem línej to všechno sepisovat ale bylo to fakt trapné..určitě boj s baterkou..naprosto zbytečné zneužití Jonah Hilla. Jednu hvězdu dávam za herecké obazení i když se docela dost divim že si Stiller a Wilson zahráli v takový kravině..nechápu. ()

heyda

Zklamání. Jen kvůli sexy Amy Adams a nápadité Silvestriho hudbě dám 2 hvězdičky. Jsem si ale jistý, že šlo za ty prachy vymyslet a natočit o dost lepší pokračování bez těch trapných a přehnaných scén. Aneb jak se říká: někdy méně je více... 30% ()

VášaVF

Už první díl začal v polovině nudit, ale dalo se film ještě pochválit za zajímavý námět, ale pokračování navazuje na nudu z konce prvního dílu. ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)