Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

ViktorEl

Lepší, krajší a efektívnejší ako prvý diel, preto tie 3 hviezdičky. Aj keď má dosť málo percent tak mne sa to páčilo viacej ako jednotka. Slušný oddychový film. ()

Meteorista

Druhá pokračování rodinných komedií nebývají mnohdy nic světoborného. U Noci v muzeu to platí napůl. Zdálo se mi, že měla co nabídnout, i když se kvůli tomu musela přestěhovat do jiného muzea. Co se humoru týče, tam je to už horší. Mnohdy přehnané vtípky a absurdity jsou zde na denním pořádku. Tohle je, vážení, film, u kterého je "vypnutí" naprostou nutností. Návaznost na první díl tu je, avšak kdybyste ho náhodou neviděli, myslím, že se nic neděje. Jako celkem zábavná alternativa, když v telce zrovna nic kloudného nedávají, ideální. ()

El-Barto

Vtipnější než první díl, jinak ještě studpidnější a stejně klišoidní. Robin Williams ze sebe opět dělá idiota (tím nechci urazit Roosevelta). Oproti jedničce jsou tady mnohem lépe a hlavně vtipněji využité obživlé exponáty, např. Lincoln nebo Napoleon. Hodnotím stejně jako první díl, protože jen několik vtipnějších scén ještě nemůže vynahradit to, jak je celý film stupidní. Pokud vám je ale víc než dvanáct let, tak nedoporučuju. ()

Bozvav

Až na nabubřelou závěrečnou bitvu velmi dobré. Snad jen mohli tvůrci věnovat více prostoru pro smysluplný dialog, který by dodal snímku jistý hlubší význam. (bože to zní děsně). Každopádně jsme se doma všichni zasmáli. Je to horší než jednička, ale i tak dost dobré. Za mne 75%. ()

SpeedyCZ

Celkem mě to překvapilo. Sice to trpí problémem dvojek (všeho dvakrát tolik není vždy nejlepší řešení), ale je to celkem vtipné a pěkně se na to kouká. Dabing je prý taky luxusní. ()

PDcz

1* bod No ale fuj.. co totok? Dneska ani nebudeme odebírat po jednom.. [G] Minus 5***** bodů Plus 1* bod Tak nám ukázali, že triky umí... ale co příběh? Dialogy? Tohle bylo hoodně slabé a dějové ubohé, ale dovolím si použít i takových slov jako ubohé, plytké, liché a velmi málo záživné. Píše se slovo "plytké" s tvrdým "ypsilon"? A plus, za co ten plus pro Dia/Zeuse? Je to pro děti, ale musí být pod sedativy.. nebo hodně malé, aby to nechápali.. jinak se budou pořád na něco ptát.. a proč? a jak? a kde? [F] Máme krásné lampičky, pasujou sem. Příjemné světlo a k tomu křeslu se vážně hodí. ()

zabro

Kdyz jsem ty mista ve washingtonu letosni prazdniny prochazel, tak tento film nabira uplne jine rozmery. A ty moc nedobre dialogy a pribeh jsem ochoten odpustit.:-) ()

Deratizer

Špatný to nebylo, ale čekal jsem víc. Na celým filmu je nejzajímavější Amelia Earhart a její romantický pouto s Larrym. Zbytek na mě nějak nezapůsobil. ()

Karala

Stačí zbytečně nepřemýšlet, netrápit hlavu četnými nelogičnostmi a zbytečně neodsuzovat. Mně tenhle styl humoru sedí a proč se nepobavit a nevypnout u moderní POHÁDKY!? ()

CrazyLom

Mimořádná sračka! Přehlídka klišé, trapných hereckých výkonů a hnusných efektů vás potěší v jediném momentu - když skončí. Vyhněte se jí obloukem! ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)