Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

Rssa

Slabší komedie dostala slabší pokračování. Sice to není až taková hrůza, ale s takovými jmény to potenciál rozhodně nenaplnilo. 50 % ()

Holina

O dost horší než první Noc v muzeu, ovšem je třeba si uvědomit jednu věc. Film je dělaný jako rodinná zábava, což splňuje jednoznačně. Mohou se k němu pohromadě posadit v neděli rozjuchané děti, od vaření a uklízení zničená manželka a hlava rodiny s ukrutnou kocovinou. Relaxovat mohou všichni... ()

Hopper

Pokiaľ jednotka bola ešte celkom pozerateľná, dvojka už značne zaostáva. Príbeh je mierne povedané slabý, vtipov sa veľmi človek nedočká a celé je to akosi na úrovni 10-ročného dieťaťa.....teda asi to tak má byť. Potom však niet pre staršie auditórium veľa dôvodov na návštevu kina.... ()

Merkin

Ano.Jednička se může zdát poněkud dětskou a naivní, ale nápad s ožíváním historie a vůbec to celé divadýlko se mně zalíbilo. Nevím, co sem od dvojky čekala. Narozdíl od takového Indiany Jonese, kde sice jde pořád o totéž, ale lze alepsoň změnit zloduchy, prostředí, milenky, pomocníky, se tady už nic víc vymyslet nedalo a bylo tudíž jasné, že půjde jen o vyjídačku první části, ale že filmaři klesnou až tak hluboko mě nenapadlo. Jde přesně o ten typ amerických snímků, kde nastane ticho tam, kde autoři očekávají smích. Jenže problém je, že žádná ze scén vtipná není. Kdyby skončili u Noci v muzeu, mohl by si jich člověk vážit jako lidí se slušnými nápady a květnatou fantazíí. S Nocí v muzeu 2 musím konstatovat, že jdou opět jen za ziskem, ztrácí sami sebe pod vlivem vidiny úspěchu a dělají ze sebe akorát šašky. I ty děti se nudily. ()

DocBrown

Ve dvojce se vykašlali na děj už úplně a dle hesla "kvantita je důležitější než kvalita" se snažili do filmu nacpat co nejvíc postav (od Einsteina po Darth Vadera) a digitálních efektů (některé digitální postavy mě už hodně štvaly - např. cupidi), spíše v klipovém stylu. Je tu ale pár dobrých okamžiků, třeba letecké muzeum, oživlé obrazy (Cimrman by měl radost), výborný (dvorní dabér) Azaria, který namluvil i Lincolna, takže vlastně v jednu chvíli mluví sám se sebou. Vedle mdlého Stillera tomu všemu ale dominuje naprosto dokonalá, roztomilá a sexy Amelie, která jasně trumfla i Sacajaweu, kvůli ní nemám problém dát tu třetí hvězdu. Zajímavé, že na konci s dlouhými vlasy už to nebylo ono. ()

Shimitz

Většina nadává na Shawna, že je jen průměrný břídil. Dovolím si nesouhlasit, tenhle film je tak children-friendly, až je to umění. 63% ()

Prochy38

Nebál bych se tento film kvalitou řadit k jedničce. Jednička byla sice lepší, ale ne mě měl tento snímek úplně stejný účinek. Pobavení hlavně pro menší diváky, které rozhodně neurazí. Snad bych jen vytknul nepochopitelný moravský přízvuk O. Wilsona, nevím, co tím chtěl režisér českého znění říct. Na druhou stranu rád vyzdvihnu A. Adams - kočka! ()

vander19

Jednotka bola fakt v pohode sranda. Stiller dokáže zaujať a zabaviť diváka či už po boku De Nira alebo Robina Williamsa. Príjemné spestrenie prináša do filmu dvojica Coogan + Wilson. Je len na škodu celého projektu, že táto časť je situovaná do skladu vo Washingtone a chýba tam podstatná čast našich hrdinov z prve časti. Amy Adams mi konečne neliezla na nervy ako jej zvykom. Dej filmu a jeho priebeh je žiaľ len letmý odvar oproti prvej časti, ktorá bola oveľa zábavnejšia. ()

Paldiny odpad!

Noc v múzeu 2 je film, čo ma núti prehodnotiť všetky odpady, ktoré som doposiaľ porozdával. A to nezvyknem takto odmeňovať filmy, ktoré sú po trikovej a hudobnej stránke na slušnej úrovni. Lenže niečo tak trápneho, nevtipného a nepozerateľného sa len tak nevidí. Len s veľkým sebazaprením som film dopozeral celý. A aj keď vytrvalosť slávila úspech priznávam, že pri fackovacej scéne (neprekladať do angličtiny prosím) som musel popohnať čas. A to nehovorím o rapujúcich anjelikoch, spievajúcom Einsteinovi a rozhovoroch neznesiteľnejších než prekrikovanie sa ľudí na trhu. Ak to zhrniem, prvý diel ťažký podpriemer, dvojka okúsila dno a trojka? Netuším, plán bol pozrieť celú trilógiu, dnes ale neviem. ()

rossi001

no efekty sice fajn,ale scenar a dejove je to slabsi nez jednicka,natoz kolik to vydelalo...,takze pro me celkem zklamani a opet se potvrdilo pravidlo ze u nekterych filmu neni dobre delat pokracovani.. ()

Zombi

Upřímně, čekal jsem stejně průměrnou, ale relativně zábavnou, rodinnou podívanou jako byla jednička, takže mě překvapilo, že dvojka, ač klasicky velkolepější, je také mnohem nudnější než jednička. Ano, opravdu zábavných scének je minimum, pořád se jen kecá a to že se na plátně objeví různé postavy z historie za zábavné nepovažuji. Amelie jako taková je opravdu roztomilá, ale chemie mezi ní a Stillerem není žádná, Ivan a Capone absolutně nevýrazní, nemají žádnou pořádnou scénku, stejně tak Owen Willson (no, možná ta nakonci parodující 300), zachraňuje to Hank Azaria a Octavius bežící s bojovým pokřikem v trávě. Celkově je to prostě bída, nerovná se to ani jedničce. ()

sona123

Kdo viděl jedničku a přežil, nejspíš zvládne i pokračování, které je o něco dynamičtější, možná trochu víc přeplácanější, ale ve stejném duchu se stejnými hrdiny, jako z prvního dílu. Ben Stiller předvádí přesně to, na co jsme zvyklí, a vůbec celé to plní očekávání z předchozího dílu. Takže film ani nenadchne, ani neurazí. ()

Zyne

o filmu a jeho deji asi nema smysl se rozepisovat. je to jen zdimani uz tak ne uplne dobreho prvniho dilu a scenar obsahuje hrozne moc nelogicnosti a absurdnosti. klady filmu se tak daji shrnout do tri bodu: 1.) vyborny Hank Azaria, ktery byt ma byt za zleho je tim nejvtipnejsim elementem filmu a jeho dokonaly prizvuk ve me zarucene vyvolal salvy smichu pri kazde jeho scene (jeho prvni scenou po oziveni pocinaje, setrenim Darth Vadera konce). jen kvuli Hankovi doporucuju videt film v originale. 2.) okouzlujici Amy Adams, ktera pro zmenu kazdou svoji scenu obohatila a rozzarila svyma kukadlama a nezbednym kukucem. 3.) film i pres spoustu spis trapnych nez vtipnych scenek az tak nenudi a docela rychle utece. shrnuto a podtrzeno - na jedno podivani to je, clovek se obcas i zasmeje, ale zadny zazrak to urcite neni ()

MkSallam

Účel pohodové zábavy to splní, ale mám velké výhrady vůči Shawnu "neumim vůbec nátáčet komedie" Levymu a Benu "fakt se nudim, tak to rychle natočte ať si můžu užívat peněz v Karibiku" Stillerovi. Na nich film stojí a v mnoha momentech i padá. Levy neumí pracovat s timingem a tempem a tak je hromada postav zabitá (Hill, Gervais, i Hader....) a v ději je tolik hlušiny až to bolí a Stiller se furt tváří jakoby se fakt jen těšil na ten tučnej šek (a to i když ho svádí hot Amy Adams). O to překvapivější jsou pak momenty kdy je film doslova zahlcen vynikajícími gagy (mini-300 ftw, běh zahradou, Ivan "the Awesome") a taková finální dvacetiminutovka rozhodně stojí za to. Samotný film ovšem moc nefunguje a jediné co ho drží komediálně pohromadě jsou vedlejší postavy, Silvestriho epický soundtrack a hromada narážek typu "opička se světlicemi vypadá jak ze Skály". Za to 5/10 a velmi těsné tři hvězdy. ()

1945

Obě noci v muzeu jsou oddechové filmy, které oproti ostatním animákům nabízí i docela povedené vtipy. Digitální triky jsou zde navíc opravdu na vysoké úrovni. Samozřejmě, že myšlenka obou filmů pluje na mělké vodě. Tenhle historický guláš mi přesto chutná ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)