Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

bloodvomit odpad!

Bože můj! Ohromné zklamání. Tenhle film je naprostá hovadina. Po celkem dobrý jedničce a pozitivním hodnocení tady sem čekal dobrou komedii, fakt je takovej že se nezasmějete! ani jednou, spíš se budete nuceně uculovat. Veškerý vtipny sou založený na tom že Stiller a buchta někam přijdou a začne se řešit situace slovíčkařenim a přehrávánim. Trapnost, kterou vyzdvihuje akorát počítačová animace a malá opice!!! což je dost smutný... tenhle film je opravdovej shit ;-( ()

Looser

Ze zábavy pro celou rodinu se stala nesmyslná slátanina pro děti předškolního věku. To co předvádí Owen Wilson a hlavně Hank Azaria je opravdu parodie a sráží celej film na úroveň totální srajdy. Investované peníze jsou vidět tak napůl, patrně investované převážně do oživlých soch všeho druhu. Na plnotučnou zábavu fakt málo. ()

ZkuKol

Opět rodinná zábava, která je ovšem pokračováním a posbírala všechny jeho neduhy. Postav i cameí je více, ale občas tu naskakují bez ladu a skladu. Příběh je doslova vycucán z prstu, což je dosti zabijácké, protože příběh rodinné filmy prodává. Triků je příliš a velmi různorodé kvality. Levy opět dokazuje svou nenápaditost a sklony k nepokrývanému opisování (neplést s odkazy a citacemi). Vše je o něco dětinštější a méně vtipné, prostě je to menší zábava. Abych jen nekritizoval, Stiller si svůj výdělek zaslouží, Coogan s Wilsonem pobaví a novicka Amy prosvicuje svou přítomností i sebe pitomnější scénu (zpívající andělé). Stopáž je stále snesitelná a zatím se úspěšně vyhýbáme sociálnímu i náboženskému konzervatismu:-) Hrdinové prvního dílu byli přesunuti do Washingtonu a náš hlídač/hrdina musí za nimi. Jeho krok už není tak svěží a dobrodružství zábavná, ale naštěstí potká Amelii... 40% ()

DeLaMorte

Pokračování celkem zábavné komedie z prostředí ožívajícího muzea mi přišlo,že již není tak zábavné jak předchozí díl..nebo spíše vyrovnané protože se nekonná nic nového jen prostě další příběh ze známeho prostředí...neříkám,že bych se nudil,ale ani ne extra pobavil prostě tuctové pokračování leč s několika novými hrdiny/v trailerech byl viděn Darth Vader na kterého jsem se těšil a bohužel dostal cca 1min/Další pokračování bych tvůrcům nedoporučoval...pěkný námět,ale druhý díl bez nápadu... ()

sedm.1

O hodně lepší podívaná, než první díl. Jednička totiž krom skvělých efektů už nenabídla nic jiného, zatímco dvojka je daleko zábavnější a svižnější podívanou, s efekty minimálně na stejně vysoké úrovni jako v první noci, ovšem zde přibylo několik záležitostí, které jedničku s přehledem zadupávají do země. Především film už není až tak dětinský a naivní, i když těch scén, které mají infantilní nádech, je tu stále dost, ale prostě už nevyznívají až tak trapně. Taky už se zde až tak nehraje na ty tolik hollywoodem oblíbené nepřekonatelné americké rodinné a mezilidské hodnoty, ale v centru je prostě normální zápletka, točící se především kolem muzea a jeho „obyvatel“, ta je pak navíc i velmi svižná, s několika fakt vychytanými nápady a i když ve výsledku nejde vůbec o nic náročného a určená je znovu hlavně pro dětské publikum, tak se u toho tentokrát nemusí ani dospělí křižovat nad tvůrčí nesoudností. Dvojka má jinak i daleko více vtipných situací, ale hlavně, mnohem více zábavnějších postav, v čele s masakrálním Hankem Azariou, který tu všechny strká, každou svou scénou, do kapsy, ten se tu fakt vyřádil šíleným způsobem a právě on je hvězdou celého tohoto pokračování. Hodně mě bavil ale i Alain Chabat jako Napoleon a za povedené lze považovat i veškeré cameo výstupy různých hereckých hvězd, kde musím zmínit hlavně Jonaha Hilla, to byla hodně fajn scéna. Zkrátka, i dvojka Noci v muzeu je stále určena především pro menší diváky, nicméně už se u ní nebudou nudit ani ti starší, či dospělí, neboť na rozdíl od jedničky funguje jako skutečná rodinná zábava, a ne jako nesoudně retardovaná trapárna. ()

DavidS.

Dvě věci jsou nepopiratelné - Amy Adams je půvabná a sympatická a Shawn Levy je neumětel. Ani druhá noční návštěva muzea není zábava nebo aspoň trochu vyvedená taškařice...Přitom výchozí premisa, na které oba díly stojí, by mohla nabídnout opravdovou podívanou.Takto je to mrhání herci i digitální technologií. ()

rozbris

Trošičku nereálné, ale stejně a řekl bych, že možná více zábavné než předešlý díl. Akorát ta nereálnost tomu trochu ubírá. Já se bavil na 65%. ()

killjezor

Asi se budu opakovat, ale víc postav, víc akce, víc triků, víc rádoby vtipů, víc romantiky lepší film neudělá, natož pokračování již jednou nudného. Zase na druhou stranu musím říct, že u některých věcí jsem se vážně bavil, jako třeba oživlé obrazy. Bohužel to pak působí spíše jako technologické demo, co všechno umíme udělat, ale kavlitní zábavu to neobstará. ()

jondoe

Typicka americka dvojka. Pridaju sa postavy, a pribeh si odskoci do neznama. Komicvto Bena Stillera mi nepride vobec komicke, a bol som prekvapeny, ze mi v jednotke moc nevadil. Dokonca mi nevadil ani v dvojke. Tesil som sa na dobove postavy, ale v tomto diely je ich uz naozaj vela a iba jedna a tym padom dostali aj malo priestoru. Uzil som si snad iba Ameliu Earhart v podani rozkosnej Amy Adams co sice nie je zle, ale je to celkom malo. Na nedelne popoludnie vsak tato komedia nie je az taka zla. Nejako extra sa sice pri nej nezasmejete, ale celkom rychlo ubehne a celkom rychlo aj vysumi z hlavy. ()

Flaveus

Snaha o pokračování vcelku úspěšné jedničky rozhodně nevyšla. Jediná pořádně zábavná scéna je, když Stiller mluví s malými Einsteiníky. A to nemluvím o trapné postavě hlavního záporáku filmu. ()

Herráček

Ne že by to bylo o tolik horší, než díl první, ale na hony z dvojky čiší ta snaha vytřískat z nápadu co se dá... A s kilogramy amerického sentimentu a patetismu to přece jen není ta trefa do černého... ()

HiddenDragon

Pamatuji si, ze v kine mi cesky dabing prisel dost infantilni (zvlaste Azaria-Kahmunrah), coz jeste vice podtrhovalo jednoduchy dej. Kupodivu kdyz jsem zkouknul celou trilogii v anglictine, libilo se mi to vic. Sice je to mene pohodlne u komedie, a Azaria i v originale dela jakysi sislavy akcent, ale je to o neco lepsi. Hodnoceni davam stejne, protoze ty rozdily jsou minimalni. "Muzeum" byl od zacatku film, u ktereho je jasne, ze v pokracovani nemuze zustat na stejnem miste. To by se toho moc vymyslet nedalo, a tak se oba dalsi dily odehravaji v jinych muzeich. Dvojka konkretne ve Washingtonu v archivu Smithsonian institutu, kam chteji odklidit "stare zname" exponaty. Larry (Stiller) uz ma svou firmu, ale stejne ho to do Muzea tahne. Smithsonian je ale o mnoho vetsi, primo mega, takze najit pratele neni jen tak. Co se tyce forku, je to zase nastejno. Nektere povedene (skvely odkaz na "Tristovku" [2006] v podani Owena/Coogana) stridaji ty trapne. Ty tentokrat krome Stillera obstara prave i Azaria (znamy napr. jako Gargamel z novych "Smoulu"). Obecne se da rict, ze takove ty vizuelni, nebo kratke slovni fory, zvladaji autori dobre. Ale jak dojde na delsi dialogy a slovni prestrelky, zacne to strasne skripat a scenarista na to proste nema. To je problem vsech tri dilu. Protoze jinak hudba a atmosfera je opet podobna a to mam rad. Nove exponaty - obrazy, letaci stroje, moderni sochy...to vse je vyuzito. A. Adams jako hlavni zenska postava (predstavuje Amelii Earhartovou) je sexy. Cernobily Al Capone je vyborny napad. Ale pribeh je opet velmi prosty, toci se zase kolem desky - tentokrat s ni chce zly faraon vyvolat armadu ze zahrobi - a rekl bych, ze neni dostatecne vyuzit. Ale zkratka nenudil jsem se. Jen si obcas clovek rika "tohle tam byt nemuselo", "ten trapny dialog mohli zkratit"... A i kdyz je zde spousta znamych muzejnich exponatu (Woodova "Americka gotika", Eisenstaedtovo foto s libajicim se parem na Times Square, Rodinuv "Thinker" atd atd.), beznemu Cechovi to asi nic nerekne. Ale mozna je to i zamer, aby to vzbudilo zvedavost a nutilo deti (protoze to je predevsim detsky film) si o tom neco dohledat. ()

Han22

Větší, lepší, zábavnější, velkolepější. Ubylo rodinných hodnot a od začátku je to o zábavě s novými figurínami. Je tu sice nějaké to morální ponaučení - přestaň podnikat a buď šťastný jako noční hlídač (he?), ale jinak je to zábava. Hrdinové se stěhují do Washingtonu, kde je čekají nové zvířátka (chobotnice), postavy (Al Capone, Ivan Hrozný, Napoleon, Custer), láska (Amélie Erhartová), záporák (nějaký egyptský faraon) i pár nových nápadů (oživlé sochy, oživlé obrazy, moderní umění). Nechybí staří známí včetně kovboje a římana, opičák na fackování získal posilu a nechybí ani pár velkolepých scén a bitek. A za mě opět spokojenost s vtipnou a pohodovou komedií. ()

Hanys_

Ne tak vtipné jak jednička - což se ale dalo čekat...Přibylo pár nudných dialogů a některé vedlejší postavy, které mi přišly celkem zbytečné (Napoleon, Capone), na druhou stranu se tu objevuje neskutečně sladká Amy Adams, která si skoro každou scénu krade pro sebe :) 60% ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)