Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

Liger

I přes bravurní mimiky postav, vysoké úrovňě detailů a světelných efektů, které snadno vyrazí dech, je Tintin lehce zapomenutelný. Nevýrazný příběh, nezajímavé dialogy, ačkoliv alespoň frenetická akce dokáže odpoutat od nudy, tuna nemožných náhod, přemrštěné štěstí protagonistů nedopřejí divákům špetku napětí. Doporučit jako prezentaci excelentní grafiky ideální, bez ní by však vzpomínky na Tintina nebyly téměř žádné. ()

TerezkaV

Tento film je jeden z mých nejoblíbenějších animovaných! Vůbec jsem se nenudila. Na filmu jsem byla ve 3D a efekty mě vážně dostaly. Navíc film byl plný skvělých vtipů a musím říct, že postava kapitána Haddocka se tvůrcům vážně vydařila! ()

Detektiv-2

Vizuální stránka filmu se mi nesmírně líbila. Technicky to zvládli na jedničku. Avšak jak děj začal nadějně, tak následně velmi rychle upadal. Toto bylo vyrobeno asi opravdu jen pro malé děti a mě jako fanouška animáků to nepotěšilo. Možná jsem čekal trochu více reality, které se mi dostalo v podobě střílejících či zabíjejících scén - toto jsem zase ještě v žádném animovaném filmu neviděl. To vše se ale událo spíše v první polovině filmu, ze které jsem byl nadšen, ale postupem času mé nadšení opravdu rychle opadlo. Takže hodnotím průměrnými 3* - prostě oddychovka na odpoledne. ()

Meow86

MoCap ve své vrcholné formě. STOP. Vizuálně dokonalé. STOP. Kadlec (Thomson) a Tkadlec (Thompson) na jedničku. STOP. Konec vyčerpávajícího hlášení. STOP. 65% ()

Juuroo

Animovaný film od Spielberga? Nevedel som, čo od toho čakať, ale bolo to super. Výborné akčné scény, niekoľko vtipov. 4* ()

Gig

Mám rád Tintina, tak jsem si nemohl ujít i tuto nově anomovanou verzi. Myslím, že jsem neprohloupil. Příběh, který vychází z několika příhod Hergého. Navíc se tam objevili i ochutnávky z jiných dílů - jako ona operní diva. Možná bych příběh udělal jako větší gangsterku než jenom honičky, pátráí a luštění. Ale i tak jsem se dobře pobavil. Už se těším na další pokračování. Snad nebudu dlouho čekat. Chrám boha slunce je skvělé téma a sexy prostředí. ()

eMeMko

Vizuálně, hudebně i herecky se jedná o nadprůměrný kousek. Postavy jsou dokonale "zahrány", CGI je na velmi dobré úrovni a komixový ráz podtrhuje i rychlá a veselá hudba. Naproti tomu děj a schopnost zabavit diváka dvě hodiny tomuto dílu naprosto chybí. Jednotlivé postavy jsou ploché, k žádné z nich jsem si nevytvořil nějaký zvláštní vztah (možná snad k Filutovi, což je s podivem, vzhledem k tomu že jako pes neměl žádný dialog) a dalo mi hodně přemlouvání abych chvílemi neusnul. Když se tedy sečtou všechny plusy a mínusy, jedná se o průměrný snímek, jehož projekce ani neuškodí ani neoslní. ()

pollstro

Jestli měl někdy Spielberg při své celoživotní tvorbě blockbusterů pocit, že je omezen filmovými a technický aspekty ve snaze co nejlépe vykreslit dynamiku, akci a zábavu příběhu. Tak zde, v případě filmové animované adaptaci příběhu Tintina, je tento problém zcela eliminován. Spielbergův láskyplný respekt k původní komiksové sérii a jejímu autorovi je zřetelný v každém okamžiku, přičemž celkový přístup neupadá do nezvladatelného a nekontrolovatelného úžasu, který by působil přehnaným dojmem. V rámci animované tvorby výstavní formát a přelomový okamžik, který svým obsahem a vykreslením samotné akční zábavy narušuje celkový a zavedený koncept animovaných filmů, a zároveň produkuje vlastní osobitou sérii a subžánr, jenž posouvá celkovou úroveň dané filmové tvorby. Nakažlivá zvědavost mladého hrdiny a jeho neutuchající touha po dobrodružství utváří vzrušující zábavnou jízdu při hledání pokladu, která se zdá být společně s hravými a bohatými scénami takřka nekonečná, a jenž by byla schopna vyprodukovat desítky dalších pokračování. Veškeré vyprávění a vývoj příběhu je plně podřízen akci, která ani na okamžik nepolevuje, ale naopak každou další scénou graduje. Zároveň nedochází k žádnému vývoji postav, či nadbytečným dovysvětlujícím scénám a příběhovým odbočkám, které by zbytečně narušovaly celkový koncept vyprávění. Cíl a důvod, proč tento film vznikl je předem definován a v průběhu filmu přímočaře odprezentován. Technicky dokonalý akční zábavný animovaný blockbuster, který je jediný svého druhu. ()

Elassar

Pro mě trošku zklamání a velké rozčarování. Ano, co se týče grafiky, je to opravdu geniální snímek, ale dějová linka mě naprosto zklamala. No po zdejším kladném hodnocení jsem očekával přeci jen něco hodnotnějšího. Možná je to tím, že nejsem poznamenaný předlohou, ale i tak - pro mě slabé 3 hvězdy. ()

Bornd

čekal jsem něco jiného, ale bylo to skvělé. Spielberg nikdy nezklame. Hlavně se mi líbily animace ,které byli skvěle propracovány. Ale je pravda že tintin jako hlavní postava moc nezářil, je pravda že v komiksu mu často dopomáha pes, ale u filmu to dost přehnali.80%. ()

pan.husty

Prostě pětihvězdičkový. Jak jinak vyjádřit dojem z velkolepého filmu, ve kterém prostě všechno klape a který zároveň přináší i "něco navíc"? Podle mě je film precizní (komiks jsem nečetl), vše pěkně klape, nezadrhává se, divák je téměř od začátku v příjemném napětí. Animaci není co vytknout, vypadá krásně (doporučuji 3D verzi). Hudba Johna Williamse je typická, filmu dodává na atmosféře a hlavně na celkovém kouzle. Kamera je velmi nápaditá ("nečím navíc" myslím hlavně vynikající, dlouhé kamerové jízdy bez jediného střihu, které diváka vtahuje). Vřele doufám, že se Spielberg rozhodne na plátno převést i další díly Tintinových dobrodružství. ()

wobufet

Nutno říct, že jsem byl k tomuto docela skeptický - animace se mi z traileru zrovna moc nelíbila, ale po pár minutách jsem si zvyknul. Co se filmu týče, byl jsem velmi příjemně překvapen. Jako fanoušek komiksového Tintina jsem ocenil spoustu narážek pro zasvěcené a zároveň to, že film není přesnou kopií a jde si svou cestou. Humor je sympatickej, rozhodně nejde o trapného a drží si to takovou tu sympatickou tintinovskou naivitu. Za vypýchnutí stojí akční scény, které jsou prostě super. Díky Stevene, snad bude další díl ()

FEAR99

Zklamání podobné jako u Super 8. A zase je v tom namočený i mistr Spielberg. Nechci říkat, že na to už nemá, nebo že snad filmařsky stárne, ale když se řekne jen to jméno, představím si úžasné vyprávění, vžití do příběhu či sympatizování s hlavními postavami a samozřejmě dobrodružství, které se mě zažere do hlavy. Tak trošku nabývám podezření, že ty časy jsou pryč. Ono je sice úžasné, že kouzelníci z WETY zase posouvají technické měřítko o kus dál, je úžasné, že to celé zatraceně dobře vypadá a ke všemu ty detaily a maličkosti, co jsou v Tintinovi narvané! Prostě boží. I ta nejhůř vypadající scéna předčí dvojnásobně konkurenční snímky. Tady si někdo opravdu hodně vyhrál a za to velmi děkuji. Je to ale houby platné, když to vůbec nestrhne. A to nemůžu vyčíst, že by se nic nedělo, děje se toho naopak docela hodně, lokace se pravidelně střídají a tempo rozhodně pomalé není. Problém vidím už v samotných postavách, kdy Tintin není kdovíjaký sympaťák, padouch je silně nevýrazný a korunu tomu nasazuje kapitán „ožrala“, který asi měl být vtipný, bohužel je jen trapný a naprosto necharismatický. Dlouho si nevzpomínám na postavu, která by mě v nějakém filmu až tak moc štvala. A detektivové jsou jen a jen do počtu a tak to nezachrání ani roztomilý kukuč psa Filuty. Když už se scénáristé (mimojiné mezi ně patří i velký oblíbenec Edgar Wright) nevytasí se zajímavými postavami je něco špatně, bohužel to pokračuje i s celkovým příběhem, který mě vůbec nezaujal, víceméně mě bylo vše ukradené a co je hlavní – příběh mě nudil! A tak trošku podezírám pány scénáristy, že jestli ve scénáři byl nějaký vtip (jestli vůbec byl) tak v konečném filmu se nějak vytratil. Roztomilým detailům jsem se pousmál, ale dobré hlášky či legrační scény aby člověk počítal na prstech jedné ruky, a možná ani to ne. Je to škoda, protože Tintin má nádech dobrodružství, akcí se nešetří (honička v Maroku je pravděpodobně nejlepší akční scénou roku!), ale k čemu je to platné, když mě to vůbec nezajímalo a nudilo. Jistě, na Tintina se díky všelijakým technickým možnostem dívá opravdu pěkně a proto neposílám film úplně do kytek, ale za to, že jsem se musel překonávat a snažil se „zažrat“ do filmu (nakonec neúspěšně) jsem byl zklamán. A to očekávání nebyla vysoká a rozhodně jsem do kina nešel nějak natěšen. Ke všemu mě přišla nevýrazná i hudba od Johna Williamse. Žádný hudební motiv jsem si nezapamatoval, což je u tak velkého filmu dalším nepříjemným bodem. Takže za 50% a kdybych měl určit palec, šel by spíše dolů. Ke spokojenosti mě jenom dokonalá technická stránka nestačí. ()

Prothean

Výborný film s dech beroucí realistickou grafikou a efekty, v dění celého filmu je pořád na co se koukat a akčními scénami tento film jen přetéká. Spielberg udělal naštěstí dobře a držel se klasického scénáře od Hergého, ani nevím co bych k tomuto filmu dále dodal, asi jen to že do kina na to chodí spoustu nevychovaných dětí, které to za půl hodiny přestane bavit a lítají tam po sále nebo řvou. :D ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga