Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

x_ander

Nebudu to zdržovat - Tintin je pro mě animák roku a jeho absence v oscarových nominacích je absurdita. Tak, a teď, když už jsem se uklidnil... chápu lidi, kteří v Tintinovi vidí jen "obyčejný" animák. To jsou diváci, kteří nikdy nečetli komiksy, či dokonce příběhy zvídavého reportéra vůbec neznali (nevěřil jsem, že u nás, potažmo v Evropě, je takových lidí tolik!). Pro mě je však Tintin srdcovka, dodnes mi pár zaprášených sešitů leží někde na poličce. A proto jeho filmovou verzi považuju za geniální. Nejen, že je to film vtipný, je HODNĚ vtipný, postavy jsou skvěle "zahrané" a dobrodružství vtáhne a nepustí až do závěru. A co se technické stránky týče - nejlíp vypadající animák současnosti. Tečka. :) ()

StrikerJC

Nějak jsem od toho prostě čekal víc. Grafika je vynikající ale příběh už je na tom o moc hůř. Sem tam se pár světlých/vtipných pasáží našlo, holt škoda, že tam toho prostě nebylo víc. Spíš bych řekl, že se tenhle animák hodí fakt pro mladší obecenstvo, kterým takový škobrtnutí opravdu vadit nebudou. ()

stolista

Vizuálně velice slušný kabátek, zábava tak pro rodiče s dětmi. Koukám, hudba,nominace na oskara? Tak abych řekl pravdu, mě tam docela vadila. Ne, že by byla špatná,to ne, je byla všude a byla na můj vkus docela nahlas. Jinak, připraveno na další díl, tak uvidíme, kdy se dočkáme. Líbilo se. ()

Cannonball

Puntičkársky dotiahnuté detaily od A do Z. Zábavne ale nie detinské, miestami strhujúce. Som presvedčený, že by to malo viac fanúšikov a väčší ohlas keby to nebolo natočené ako animovaný film. Podstivé 4*; ja Spielberga môžem:) ()

-VINCE-

Monstrózní dobrodružství na všech místech ve světě a dechberoucí strhující příběh okolo mladého novináře. Animace je prostě skvělá a je furt na co se dívat. Steven prostě umí a dokazuje to stále .... Těším se až si to pustím doma ve Full HD a užuju si to na plné pecky. ()

xzajox

Už úvodné titulky na mňa pôsobili príliš urýchleným dojmom. V tomto duchu sa niesol celý film. Najviac mi vadila tá neustála akcia, niekedy až 5 - 10 akcií reťazovo za sebou bez možnosti si oddýchnuť, nehovoriac o úplnej absurdnosti či už fyzikálnej alebo logickej (niekedy postavy konali umelo-hlúpo, ako by nereagoval ani človek s IQ 90). Humor bol väčšinou detinský, pričom prítomnosť umierajúcich postáv a strelných zbraní deti zo skupiny cieľových divákov vylučuje. Dva krát som sa trošku uchechtol (citoslovce silného smiechu na 0,5 sekundy), ale inak slabé. Medzi klady by som zaradil štandardne peknú grafiku, vcelku originálny a zaujímavý príbeh. Bohužiaľ to ale veľmi nezlepšilo moje hodnotenie 2* ()

BisiJoker

Pecka tenhle film posunul hranici animáků o levl výš. Plnohodnotné zfilmování seríálu a vůbec my nevdilo že to s tou grafikou bylo něco uplně jiného,sympatický ranař Haddock byů ještě lepší než v seriálu a hlavní záporňák byl také skvělí.Jediný problém jsem měl s tím než jsem pochopil že je to skutečně animák i když jsem tomu nemohl věřit. ()

FREEWHEELER

Precízne spáchaný celok, s kusom vtipu, dávkou dobrodružstva a ozdobne naservírovaným primitívnym príbehom. Ja to beriem ako mladého animovaného Indyho a verím, že s akčnou scénou v Maroku nás o tom chcel presvedčiť aj samotný Spielberg. Prečoby aj nie. Ničím som nebol sklamaný a dostal som zábavu, ktorú som popravde ani nečakal. A jedno moje tajomstvo je, že nebudem nikdy hodnotiť film, ktorý som zhliadol iba v dabingu. Veď mluva je kus celku. To je velmi nedôstojné a nezaslúži si to ani ten najväčší filmový prúser. Ešte raz a naposledy: paráda. ()

B.C.B.P.

Hmm, tak nejako akčne to prebehlo... a bolo to preč. Tintin stavil na tempo predháňajúce sa s obrazovými lahôdkami, ale aj keď kukať sa to kukalo príjemne, jednoducho a jasne – bolo to emocionálne (Boh chráň hovoriť ešte o obsahu) jalové ako úsmev tety v trafike tuto pod nami. Len naháňačka v Maroku zažiarila, čo ja viem, tak ako Stoneovej Sauronovo oko v tom jej špica filme. Zaujímavé by bolo, ak by v hranej podobe filmu zvládli čo len polovicu z tých vychytaných scén, podmastili to kus originálnou (-ou, nie -ejšou!!!) zápletkou a pridali možno, preboha, aj nejaký vnútorne bohatší rozmer (ach, zas je to diskutabilné!), no, to by bol Indy hodnejší (možno aj -ý) korunovania série. Takto, to len nejako akčne prebehlo... ()

lobo87

Dobrodružné, napínavé, vizuálne úchvatné, zábavné, miestami vtipné (hlavne kapitán, či psík), so silnou hudbou, ale napriek tomu si myslím, že Tintinovi chýbalo viac duše. Niečo, čo by nás prinútilo mu fandiť naplno. Preto "len" štyri hviezdičky. Vizuálna stránka by si zaslúžila plný počet... 70% ()

jack_scott

Graficky výborné, postavy a všechno super...ale mohlo to být daleko odvážnější. Delší stopáž by také ničemu neuškodila. Na film s Tintinem bych čekal fakt něco velkého,Tintin je prostě DOBRODRUŽSTVÍ a nenásilná akce....nicméně pokud to má být vpodstatě první díl, tak potom bych dal určitě o hvězdičku víc. Každopádně velmi dobré. ()

Zoidbeeland

Moc pěkně zpracováno a myslím si, že Tintinův fan club musel být spokojen :-) super animace, dobře promyšlený příběh a hodně akční akce ( občas až moc ) 8/10 ()

Mart2n

Na jednu stranu úžasné dobrodružství, promakané scény a nejlepší Spielberg za x let. Na druhou stranu silný pocit chtění být za každou cenu korektní, nikoho neurazit a zalíbit se alespoň trochu každému a vlastně pořádně nestrhnout nikoho. Vizuální stránka velmi zajímavá až na obličeje - někdy naprosto chybí mimika a jindy zase v pozadí postava tak reálná, že mám pocit, jakoby nebyla zanimovaná :-) {7/10} ()

srolyma

Tak to vezmeme pěkně podle abecedy. Animovaný Báječný Celorodinný Dobrodružný Epický Film Garantující Humornou Inteligentní Jedinečnou Komiksově Laděnou Myšlenkově Nenáročnou Ohromující Podívanou. Rovnice Spielberg+Tintin=Událost a Velkolepá Zábava. Ž! ()

Liger

I přes bravurní mimiky postav, vysoké úrovňě detailů a světelných efektů, které snadno vyrazí dech, je Tintin lehce zapomenutelný. Nevýrazný příběh, nezajímavé dialogy, ačkoliv alespoň frenetická akce dokáže odpoutat od nudy, tuna nemožných náhod, přemrštěné štěstí protagonistů nedopřejí divákům špetku napětí. Doporučit jako prezentaci excelentní grafiky ideální, bez ní by však vzpomínky na Tintina nebyly téměř žádné. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga