Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

ryb1ck4

Dejem prumer, ale to zpracovani! Awesome, Superb, Legendary ;) || Po 2. shlédnutí srážím ze **** na ***. Zpracováním stále bez připomínek, ostatním průměr. ()

Renie42

Tintin konečně oživnul, moje dětská hvězda. Příběh o Jednorožci znám, jeho komiksové vydání i kreslenou verzi. Jelikož jsem to naposledy viděla jako malá holka, tak některé scény se mi začali vybavovat. Bylo toho tam o něco více než znám, ale prostě nezklamalo mě to. To zpracování postav, neuvěřitelný. Poprvé, když jsem viděla trailer, tak jsem si řekla, jak se jim podařilo sehnat osoby, které se jim tak podobají, ale na druhý pohled jsem viděla, co dokážou počítačové triky. To se snad dá přirovnat k Avatarovi či Jurskému Parku. Byla jsem ohromena. Těším se na další pokračování, protože věřím a doufám, že bude. P.S. Filuta byl úžasný milý psí hrdina. ()

Black3R

Jednoznačne tá animácia stála za to! Mám s toho čerstvé a zmiešané pocity. Príbeh by aj ušiel, lenže je skôr obyčajný ako jedinečný, knihu som nečítal no a čakal som väčšie dobrodružstvo od Spielberga......65% ()

Ocelotr

Na Tintinovi jsem ulítával jako malej kluk a popravdě už si nedokážu vzpomenout zda jsem ho četl, nebo viděl kreslený seriál který v současné době (2011-2012) běží na ČT2. Steven Spielberg dokázal tuhle látku, která je díky charakteristické kresbě v podstatě nepřeveditelná na filmové plátno, s citem zpracovat, opatřit jí slušivý a neurážlivý CGI kabátek a udělat z ní natřískanou dobrodružnou jízdu u které jsem si připadal zase jako 12-ti letý kluk při četbě Rychlých Šípů. MY CUP OF TEA. Jediná výtka (31. 5. 2012) : Kde je druhý díl ? ()

FortKnox

Nečekal jsem nic a dostal jsem mnoho. Ze všeho nejvíce mi to připomíná hru Uncharted. Všude sama akce dělaná na efekt v pozadí příběhu o pokladu. Animace na špičkové úrovní v některých momentech jako by to snad ani animace nebyla. Příběh průměrný, místy jsem se i zasmál, celkově nadprůměrný filmový zážitek. ()

konysua

Po grafické i choreografické stránce naprostá dokonalost. Honička v sultánově městě mě donutila přiblížit se k monitoru a hltat. Škoda jen toho jednoduchého příběhu, snad to v dalším pokračování napraví. 8/10 ()

korect

A pak že se dneska netočí dobré filmy. Spielberg má za sebou sice již lepší dobrodružné trháky v podobě Indiana Jonese, ale dnešní techniky filmových triků a animace dávají jeho řemeslu nový rozměr a nové možnosti. Příběh je podán lehkou formou se spoustou narážek a skrytých symbolů, které však příběhu nevadí a výsledný dojem mistrovského díla jen podpoří. O hudbě netřeba mluvit, někteří skladatelé prostě nestárnou. Animace úžasná, příběh skvěle zpracovaný, ačkoli film obsahuje jisté logické nesrovnalosti oproti Hergého originálnímu dílu. Jediný zápor vidím ve skutečnosti, že některé barvy byly až příliš pastelové, Tintin až příliš pozitivní, ale možná že to bylo záměrem. 90% ()

tartan

Pekne svižné už od úvodnej predstavovačky, zábavné takmer neustále, technicky dokonalé v každom ohľade a keď príde na akciu, dokonale strhujúce. Dobrodružtvo, ako má byť! ()

Ernie_13

Ale vôbec to nebolo také zlé ako sa tu niektorý tvárite. Ja som si rok pred premiérou oživil spomienku na kreslený seriál, ktorý ma v detstve tak bavil a môžem len povedať, že Spielberg sa snažil zanechať ten feeling pôvodného seriálu. Tak ako sa mi v trailery animácia vôbec nepozdávala, tak sa mi odrazu pozdávala ako najvhodnejšie riešenie. Scény boli úchvatné, akurát Milouše (Filut?) sa podľa mňa vôbec nepodaril a živé postavy mohli dostať troška prirodzenejší "face". Príbeh bol strhujúci a veľmi svižný až mi pripadal o polovicu kratší ako reálne bol. Možno by som pridal ešte viac vtipných scénok s "Kadlec a Kadlec" duom a Miloušem (Filut?). Dvojku by som privítal s otvorenou náručou, obzvlášť ak Steven vychytá muchy jedničky. ()

gicous

Takhle nějak měl vypadat čtvrtý Indiana Jones. Jakoby Spielbergova mysl dostala svou šťastnou vzpomínku a on se rozletěl vstříc svým dětským fantaziím, které s přibývajícími léty ztratil. Tintin je divoká jízda, při které mi Spielberg nedal vydechnout, a asi proto jsem ani neměl čas přemýšlet jak vratký a malicherný příběh to vlastně je. Ale i přesto dávám plné hodnocení. Nechal jsem se unést těmi úžasnými honičkami na lodi, na souši a na vodě. Bavil mě rošťacky Tintin i neuvěřitelně vtipně napsaná postava kapitána Heddocka, který má v hlavě místo mozku flašku whiskey. Kdyby byl Tintin natočený klasicky, tak bych byl v sedmem nebi a považoval bych ho za nejlepší blockbuster za posledních několik let. Je to skvělá podivaná, kde akce a spád příběhu přehluší slabší místa v ději, a ve výsledku tvoří nesmírně zábavný dobrodružný film. ()

Cashville

Efektne vydarené, pár krát rozosmeje neustále opitý kapitán, ale to je všetko. Film nezanechal vo mne žiadnu stopu a o pár dní človek zabudne, že nejakého Tintina vôbec pozeral. ()

marek29

Pro děti asi TOP, ale jelikož jsem u toho já usnul tak to zas taková pecka nebude :D jinak ta animace je skvělá.. opět nová dimenze zpracování kresleného příběhu. Nejspíš se na to někdy mrknu znovu a přehodnotím ;) ()

Nessos

Nebýt to od Spielberga, tak bych si Tintina ani nevšiml. A možná bych dobře udělal. Plochý, předvídatelný příběh (byť pěkně udělaný).. mne prostě nezaujal. ()

Adámo

Takhle ano! Naprosto nádherná a precizní animace, možná sem tam nějaký ten detail pokulhává za celkem (stále nadprůměr), ale jiný to zase nahrazuje. Celkově se mi film moc líbil, příběh i postavy a hlavně si autoři dělali co chtěli, když už je to CGI. Místy byla vidět inspirace Indiana Jonesem, což je míněno jako klad, nikoliv zápor. Film srší nápady, sem tam úsměvnými, sem tam nikoliv, ale je to skvělé. p.s. Shlédnuto ve 2D | 03/2013 ()

darthvader77

Vám snad prilnula niektorá z postáv k srdcu? Ano kapitán Haddock a jeho láska k alkoholu byla vynikající Či vás rozosmiala dvojica frňákových “Kadlecov”? Mě osobně tím jak šli po tom kapsáři(peněženky na gumičku už nejsou to co bývalo) Pro mě velice vtipný animák, který má dobrý scénář a grafiku, které jsou silným momenty tohoto vynikajícího animáku z dílny jednoho z předních režisérů. Osobně si myslím, že by si zasloužil místo ubohých 74% aspoň 80%. Velká úžasná a vtipná jízda, při které se stále něco děje, spousta zvratů, jeden dobrý padouch a skvělý konec, který vás natěší na další díly. Dávám plný počet. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga