Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

Teg

Já Tintina neměl nikdy rád. Prostě se mi nelíbil ten jeho kulatý kukuč :) Ale tohle má spád, ducha a Spielbergova režije je přece jen zárukou kvality. Prostě pohodový nedělní odpočinek. Běžte raději na 2D projekci. ()

sl4necek

Tak akorát na čtyři hvězdičky. Skvělá animace, odlehčený humor, vhodná hudba. Ožralý kapitán byl super! Vadil mi ten přechytřelý kluk a jakési příběhové prázdno. Toho malého psíka zastřelit nebo aspoň dát do útulku. ()

VIPerson

Jako dospělého diváka,kterého v dětství Tintin v podstatě minul.....prostě to není pro mě...a popravdě si myslím,že ani pro dětského diváka to není,ale pořád je to více zaměřený na ně....animace byla překrásná,kamera,režie a scéna v Maroku skvělá,ale mě to nestačilo.....Indiana Jones tu už byl a navíc hraný,proč vytahovat ještě kreslenýho,a ne tak sympatickýho,ještě když vypadá jako Leonardo Dicaprio,který neumí hrát:)....celý komentář je divný...jako celý film.PS:Williams dobrá práce s filmem avšak soundtrack jako takový na poslech příliš není.... ()

MareT.

Už podruhé v kině tento týden a podruhé zklamání. Já jsem Tintinovi ani nedával šanci stát se v mých očích film roku, ale určitá zvědavost, jak se to povedlo tam byla. Nakonec z toho vyšlo bláznivé dobrodružství, které vám nedá vydechnout, humor, který spíše pobaví ty mladší a triky, které se nezadají s ničím. Takže je to celkem zajimavý mix, nicméně samotný příběh je překombinovaný a hlavně tak napraskaný, že z toho bolí hlava. ()

Orthank

Zemecskis si určite práve teraz niekde v zabudnutom kúte Hollywoodu trhá vlasy za svoju neschopnosť. Niekoľko rokov sa snaží dotiahnuť technológiu Motion Capture do dokonalosti, keď tu odrazu príde strýko Steve a šmahom ruky jeho snahu predbehne míľovými krokmi. Trikoví mágovia z ILM si bez akýchkoľvek pochybností zaslúžia technického Oscara. Animácia berie dych a spolu s rozlietanou kamerou a akčným uragánom v kinosále, inteligentne pokukáva po Indym, ktorému je Tintin v podstate mladším digitálnym bratrancom. Spielberg pracuje s maximálnym nadšením, to je vidieť z každého záberu, no mierne iritujúce scenáristické prehánky a najmä ukecaný Tintin hádžu jeho dobrodružnému intelektu polená pod nohy. Príliš sa tlačí na pochopenie pre najmenších a okráda sa o údernejšie momenty prekvapenia. Nech je to už ale akokoľvek, v 3D sa jedná o neskutočnú pecku, ktorá necháva konkurenciu ďaleko za sebou a vám pomôže zabudnúť na niektoré nevydarené momenty. 90%... ()

Milan25

Pro mě osobně asi zklamání roku. Z filmu jde strašně poznat, že je mířený spíš na dětské publikum, což je hrozná škoda. Děj je prostý (asi aby to osmileté mozečky pochopily), všechno tam jde jak po másle a akční scény jsou bez krve (?!). Přijde mi to hrozně ošizené a nevyužité, podobně jako Legenda o sovích strážcích , ze které by šla udělat taky dobrá temnota. A co se týče 3D, tak mi buď nefungovaly brýle :-), nebo ho tam bylo tak minimálně, že si za to snad nevyplatí připlácet. Za grafické zpracování a kameru 65 %. ()

Dr.Horror

Spíše animák pro hravé dospělé než pro děti. Ne tak vtipný, jak jsem čekal, ale dobrodružný na 100%. Vizuálně absolutně dokonalé, Zemeckis by se měl přiučit. Vrcholem filmu byla akční jízda v Maroku, závěr s jeřáby už byl slabší a zbytečný. ()

anaticha

NO,čekala jsem kdoví jakou bombu,ale zázrak se nečekal.Furt jsem se koukala na hodinky kdy už to bude končit a vůbec to neubíhalo.2*dávám pouze za grafiku možná i trochu za ten děj. ()

Ilhan

Prvních 45 minut pětihvězdičkových, svěží, neokoukané a nápadité. Pak to začne trochu ztrácet dech, ta lehkost a svěžest se trochu vytratí a až do konce se nevrátí, začne to být trochu moc bláznivé a občas až příliš dětské, přesto jde o film, který na první pohled potěší a člověk z toho filmu má prostě upřímnou radost. 85% ()

ruhebitte2010

Celkem zklamání. Vizuálně působivé, fyzika objektu za 1, jenže to ještě k nečemu mimořádnému nestačí a tento film prvních 30 minut jako by postrádál kouzlo, atmosféru, to se postupně zlepší, ale více jak lehký naprůměr to není, škoda. ()

divak84

belgický a ještě k tomu animovaný Indy Jones nezklamal. příběh žídmě každou kapku vaší pozornosti a výsledek tsojí za tu. od začátku do konce si užíváte jednu velkou honičku, akci i dobrodružství. osobně jsem nikdy nebyl na detektivky a dobrodružné filmy, natož v animovaném provedení. co k tomu dodat. Tintina jsem nikdy neviděl, znám jej pouze jako postavu a film jsem zkoukl pouze ze zvědavosti. a udělal jsem dobře. milovníci Indyho si užijí vše zatímco zvědavci jistě zatleskají zejména grafickému provedení (které se však musí brát s rezervou, ale ta k Tintinovi patří a pasuje na milimetr). parádní kousek a Spielberg by se měl na stará kolena věnovat alespon této oblasti a ne tragikomickým koníkům ()

Fary

Vcelku zdařilé zpracování s velmi povedenými animacemi. Příběh ujde, ač je už taky stokrát ohraný, ale celý příběh má naštěstí dobrou dynamiku a nenechá vás od začátku do konce moc vydechnout. Snad jen podoba Filuty (TinTinova psa) mi nepřijde moc vydařená. ()

dopita

Spielberg opět pracuje na půl plynu. Začátek je fajn, ale jak se děj přenese pryč z města, pomalu se do filmu vkrádá nuda a to i přes to, že je ve filmu spousta, povětšinou hodně dobře vypadajících, akčních scén. Spielberg hýří nápady (animovaný film mu neklade v rozletu jeho fantazie žádné překážky a evidentně mu sedí), ale už se moc nestará o to, jak je natočit. Tudíž tradiční Spielbergova rutina která pobaví, neurazí, mírně uspí a v hlavě v žádném případě nezůstane. Výrazně bych vyzdvihl pouze hudbu Johna Williamse, kterej dokazuje, že je pořád špička. ()

showxman

To že se autorovi a vůbec celému filmu podařilo najít cílovou skupinu a dokonale se jí trefit do vkusu, je prostý fakt. Spielberg a všichni okolo odvedli mimořádně kvalitní řemeslnou práci a po zásluze slízli dolarovou smetanu. Učebnicové vítězství formy nad obsahem. ()

kedl

Animaci a akci má Spielberg dobře zvládnutou, ale to je možná tak vše co lze vyzdvihnou. Tyhle dvě věci prostě snímek nikam kupředu nedoženou. Scénář se opírá o prostý klasický stereotypní námět. Chyběl mi tam nějaký, neotřelý zvrat, ale dostalo se mi jen klasickému vyústění, ale to asi k Tintinovím dobrodružstvím patří. ()

Hanys_

Po zprznění posledního Jonese Spielberg dokazuje, že to v sobě ještě pořád má. Perfektní animák a zároveň jeden z nejlepších dobrodružných snímků posledních let. 8.5/10 ()

enyama

Na tohle jsem se těšila dlouho a konečně mohu říci, že nezklamalo:-D Prostě kopec zábavy, kdy bránicirvoucí humor odbourává diváka a jeho oči zaplavuje neustále slzami smíchu:-D :-D Z původního komiksu si stejně jako Gimli pamatuji jen salvu smíchu a ty dva detektivy v klobouku, to je vše. Sledovali jsme to s Gimlim a Ej Hlemýžděm a vždy nám to pozvedlo náladu. Doporučuji každému a hlavně té mladší generaci, která třeba původní verzi nezná a komiks už vůbec ne. Velmi obdivuji animaci, která mě dokázala občas zmást. Rovněž celý příběh drží diváka přikovaného u obrazovky, aby hltal a napjatě očekával, co se bude dít dále. Upřímně, kam se hrabe kdejaký hraný megafilm:-D :-D ()

RichardLev

Řemeslně výborně odvedená práce. Tvůrci si s tímhle filmem opravdu vyhráli. Až mám pocit, že je těch "vyhrávek" až přespříliš. Všechna ta akce, honičky a bitvy jsou na můj vkus až příliš účelové a zdlouhavé. Celé dobrodružství pak působí nekompaktně. Vtip je zde maximálně k pousmání, nahlas se nejspíš smát nebudete. Příběh končí s příslibem dalšího dobrodružství, ale mám dojem, že se ho nedočkáme. Má žízeň po dobrodružství s Tintinem a Haddockem je prozatím ukojena. Komixy se mi líbily více...alespoň to málo, co si z dětství pamatuju. ()

Kamiiik

Příběh by to možná nebyl tak špatný, ale ta grafika? Nevím proč, když si chci pustit animovaný film, bych se měla dívat na postavy, které vypadají skoro jako živé. Nač vytvářet animované filmy, když se tvůrci snaží o co nejrealističtější vzhled postav. Tak to přece rovnou mohou hrát normální herci. A také přesně jak napsal POMO, žádná z postav mi nepřilnula k srdci, jedině tak pes Filuta. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga