Tintinove dobrodružstvá

• Česko Tintinova dobrodružství (viac)

Neukojiteľnou zvedavosťou hnaný reportér Tintin a jeho nadovšetko lojálny pes Snowy jedného dňa objavia model lode Jednorožec, ktorý ukrýva výnimočné tajomstvo! Tintin sa tak nečakane zapletie do veľkej, celé stáročia starej hádanky – a zároveň sa ocitne v zornom poli diabolského zlosyna Ivana Ivanoviča Sacharína, ktorý je skalopevne presvedčený, že Tintin ukradol nepredstaviteľne vzácny poklad, ktorý legendy spájajú s podlým Červeným Rackhamom! Našťastie s pomocou verného Sowyho, trochu hrubého a večne zle naladeného kapitána Haddocka a dvoch nie práve najbystrejších detektívov Horváta a Horvátha, sa Tintinovi podarí precestovať polovicu sveta, vďaka závideniahodnej bystrosti a rýchlosti byť vždy o krok pred svojimi protivníkmi a nájsť miesto, kde leží vrak skutočného Jednorožca! A práve niekde v tejto pirátskej lodi má byť podľa legendy ukrytý kľúč k nepredstaviteľnému bohatstvu... Ale aj prastará kliatba! Tvárou v tvár čoraz väčším a desivejším nebezpečenstvám, ktorým počas svojho neuveriteľného dobrodružstva musia čeliť, si Tintin a jeho priatelia uvedomia, neexistuje nič, čo nemožno dosiahnuť – ak sa odvážite riskovať úplne všetko! (TV Markíza)

villon17

Mile mě překvapil chytrej humor, ale postupně to gradovalo k čím dál tím větší absurditě, až mě to nakonec zklamalo. Zvlášť když jsem čekala takovou bombu. Navíc dabovanej animák už nemá s původnim filmem až tak moc společnýho. Ale nasmála jsem se jako už dlouho ne a díky čsfd mě to ani nic nestálo:). Takže díky. ()

corpsy

Hovorí sa, že nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky. Pán Spielberg to dokázal ( ako už neraz ). Azda len on jediný bol predurčený nato sfilmovať Hergého komiksy. A mal nato dlhoročné skúsenosti, ktoré v takomto dobrodružnom žánri získal vďaka superslávnej sérii o doktorovi Henry Jones Juniorovi. Veľmi mu v tomto prípade ( ako už neraz ) pomohol skladateľ John Williams, z ktorého soundtracku je ´´indianajonesovská´´ atmosféra doslova cítiť. Popri všetkých tých možnostiach digitálnej techniky, s ktorou sa majster Steven dosýtosti vybláznil, ostal duch geniálnej dobrodružnej výpravy, ktorá si verím tomu, navždy vyryla miesto v histórii kinematografie ( ako už neraz - v Spielbergovom prípade ). ()

tomeš

Je to prima příběh, zdál se mi originální, s krásnou grafikou, dobrou hudbou a s úžasnými hlasy. Můj oblíbený Jamie Bell válí jak o život a ostatní velmi zdatně sekundují. Držel jsem palce, smál jsem se a když se loď houpala, měl jsem pocit, že se s náma houpe i letadlo. Jen jestli to nakonec nebylo maličko překombinované... Jinak souhlasím, dobrodružný film, jak má být. ()

Ajinka126

Krásná, a k mému překvapení velmi vyspělá, pohádka, znamenité a nápadité byly zejména přechody mezi scénami. Ale na mě to nějak nepůsobilo. Možná to bylo právě tou vyspělostí celého příběhu, kdežto já jsem na ty infantilní dětské animáky. Ke konci jsem se i pobavila, avšak ani teď si nejsem jistá, jestli si budu chtít ještě Tintina znovu pustit. ()

F.man

Spielbergovi se (opět) podařilo vytvořit velkolepé dobrodružství, které od první do poslední minuty ždímá divákův wow efekt. Ano, Tintin je technicky skoro dokonalý - svět který tým kolem Stevena vytvořil je krásný a navíc se mi opravdu líbí jak respektuje komix, ale přidává mu několik desítek let. Do toho ta neustávající, snad i na rodinný film adrenalinová akce... Ale stejně více jak tři hvězdy nedám. Copak Steven zapomněl, že velký film dělá hlavně příběh a forma jeho vyprávění? Ta v Tintinovi hrozně pokulhává, a já měl pocit že kromě akce nedostávám nic jiného, než technicky dokonalé pozlátko. Chybělo mi pozadí příběhu, nějaké odbočky, atmosféra, něco, co by filmu dalo nějakou duši, něco co by mi zůstalo v hlavě. Takhle je to bohužel (hodně bohužel) jen taková technická jednohubka. Těšil jsem se na více. Nobody takes MY ship! ()

PauloZ

Bohužel, ale ano, i pro mě je Tintinovo dobrodružství vedené Spielbergem značné zklamání. Vizuální stránka je skvělá, úchvatná, precizní, detailní (vlasy v pohybu a další drobnosti), ale to prostě opravdu nestačí (paradox je, že Tintinův pes se mi opravdu vůbec nelíbil, působil strašně tvrdě a uměle). Děj je průměrný, nic nečekaného a objevného. Tintinovi ubírá na kvalitě také až přílišná zbrklost, všechno jde moc uspěchaně, moc snadno a místy se moc kecá. Další věc je pojetí filmu, škoda, že je to mířeno převážně pro děti, takže je to v několika ohledech hloupoučké a prvoplánové. Pochválit ale musím několika minutovou jednozáběrovku ke konci filmu, kdy se všichni nahání kvůli těm mapkám, který byla opravdu cool. Pro mě je Tintin Spilebergova animovaná variace na Indiho, která měla mnohem větší potenciál, a to jak po příběhové stránce (nepůsobilo na mě vůbec žádné napětí), tak po stránce 3D kabátu, které bylo dosti nepatrné a zbytečné. Kdyby nebylo kapitána Haddocka, který byl zábavným prvkem filmu, tak bych hodnotil ještě o * méně. Doufám, že Jackson dvojku pošle a laťku výš! ()

berny2468

Tintina jsem v životě nečetl a ani to v plánu nemám, ale tohle je prostě skvělá pohádka. Doufám, že Spielberg natočí druhý díl. Výborné jsou hlavně animace, které jsou až neskutečně skutečné. 85%. ()

hous.enka

Zklamání... jak po technické stránce (třetí rozměr se dal využít skutečně líp než jediné máchnutí hůlky na diváka), tak po stránce příběhové (některé věci jsou nelogické - rozstřílený motor a jeho následná resuscitace, láhve, které někdy cílovou postavu omráčí, jindy se jen rozbijí...). Další hollywoodský pokus vytěžit (a přetvořit!!) evropskou kulturu. Tintin je nepříjemnej přechytralej zrzek, který požil Šalamounovo VyViteCo, a dává to okatě najevo. Kapitán má nejlepší kamarádků, láhev whisky - rumu nebo obyčejnýho lékařskýho lihu - vždy po ruce a na všechny kolem sebe jen prská a když náhodou není opilej jak doga, vůbec mu to nemyslí. Ještě že má Tintina... A díky bohu, že Tintin má Filutu. Ten jediný celý film zachránil. On a pár nechtěných vtipů, protože ty chtěné byly zatraceně hloupé a div byl, že někdo na scéně neříkal "teď se máte smát". Nutno ale dodat, že kino se otřásalo v sedačkách. Jsem ráda, že mi csfd umožnilo vidět Tintina v kině na Andělu, protože jinak bych ho vypnula hned, jak Tintin pronese první vtip. ()

Anchi

V prvopočátku jsem měla za to, že se mi příběh nebude líbit kvůli mojí předpojatosti k animaci. Nakonec jsem byla mile překvapena. Relativně vtipný scénář (podřízení rotvajlera Filutovi, nebo jakže se ten westík jmenoval; hlášky kapitána; poslední vyjeknutí vojáka těsně před tím než i s tankem zahučel do moře; Tintinova čupřina... více či méně hlavně maličkosti). Hrozně moc se povedlo vyobrazení moře, hlavně přechod z písku na vodu, to mi učarovalo. 3D mi tentokrát ani nepřekáželo. No a jinak Tintina jsem si přejmenovala na - Hello, my name is Captain Obvious :-)) ()

Kryton

Na Tintinovi je vidět, že to dělalo velké dítě. Nemyslím to špatně. Naopak je tu vše co by malý i velký divák čekal. Kladní hrdinové jsou od začátku známí. Padouch je od začátku špatný. Dobrodružné cesty zamíří na poušť i moře. Tintin navíc obsahuje chytrý humor. Nezvrhlo se to k lacinému dětskému humoru, kde by pořád někdo padal. Největším kladem celého filmu je výborné technické ztvárnění. Spielberg měl důvod proč počkat. Tady by se měl naučit Zemeckis, jak vypadá motion capture! Zvuk, kamera a hlavně tradičně skvělý soundtrack Johna Williamse. Já rozhodně byl nadšený a přál bych si, aby film měl ještě další hodinu. Snad Steven udělá i další příběh s Tintinem. ()

FFilipCZ

Příjemné pokoukání (díky zajímavě a kvalitně zpracované animaci). Dobrodružný děj, občas i nějaká ta akce a hlavní postavy, které tam hezky zapadají. U mne spokojenost, nebyla to promarněna hodina a třičtvrtě. ()

VojinRyan

Animované filmy moc nepozerám, ale keď to natočí jeden z režisérskych bohov, ktorým Steven Spielberg určite je, tak mi to nedá si to nepozrieť. Názov filmu hrdo nesie slovo " The Adventures ". Animácie pekné, hudba od Howarda je zaujímavá a celkový príbeh dobrý. Ale nie perfektný. Ale ako cewlok to vizuálne pôsobí veľmi dobre. 84% - 4* ()

baribal

Dokonalý film po technické stránce, úvodní scény mi svojí animací vyrazily dech. Příběh možná místy trošku naivní a místy naopak blízký indiana jonesovi. Kdyby bylo méně protahovaných napínaček, které samozřejmě neskončí tintinovou smrtí a bylo více humorných scén, byl bych z tohoto filmu velmi nadšen. Steven by mohl zase začít točit srdcem. ()

Adasin

Parádní dobrodružná honba za pokladem stylem často připomínající Bondovky s Craigem v tom dobrém slova smyslu. Výhrou pak je i animace, která se na rozdíl od většiny podobných, které jsem měla možnost vidět, opravdu povedla. Největším nešvarem filmu je délka, kdy všechno uběhne až moc rychle a na konci zůstává takový pocit, že tu ještě něco musí být. Tady opravdu doporučuji zhlédnout s českým dabingem, ten nemá chybu. 8/10 ()

Wysch

[ČSFD projekce] Tak předem musím říct, že jsem měl asi pěkně blbý brejle, protože se na to 3D prostě nedalo koukat. Zajímalo by mě tedy, jak vypadá Tin Tin ve skutečně kvalitním 3D, ale silně pochybuju, že by toho třetího rozměru dokázal využívat tak dobře, jako tehdy Avatar nebo Tron: Legacy. Upřímně taky řeknu, že po estetický stránce se mi víc líbilo 3D ve Třech mušketýrech. Ale to jen tak na okraj. Dabing nebyl nejhoršejší, na druhou stranu je škoda, že nevynikl Serkisův hlas. Opětovná projekce v původním znění je tak nutná! Vzhledem k tomu, jak na mě 3D nezapůsobilo, nejspíš bude v blu-ray kvalitě, kde by taky mohla vyniknout úžasná animace. Po hudební stránce se žádný terno nekoná, Williams se nejspíš vyčerpal a zasekl, protože zkrátka využívá všeho, co už využíval dřív. Je to škoda, protože hudba k takovýmuhle filmu bezesporu patří, a tudíž například poslední Piráti mají v tomhle ohledu navrch. Slabší je taky scénář, kterej nicméně není třeba nějak kritizovat, protože prostě předloha je dětská a naivní. Jen je škoda, že samotnej Tin Tin je v pozadí a do poloviny filmu jsem si pořád v duchu říkal, že film se měl jmenovat Filutova dobrodružství. Filuta je výbornej a právě na něm je vidět velkej kus animační práce. Od půlky se pak film ve skutečnosti jmenuje Haddockova dobrodružství, a tady je právě škoda, že 3D je s dabingem. Výtečný je nicméně humor, který mě vskutku bavil místama upřímně, místama dětsky. Je škoda, že od letu letadlem se film veze víceméně na jedný akční vlně, a tak naprosto přejídá a závěrečnej fajt Haddocka a Sacharina - ve skutečnosti fakt kulervoucí - už mě trochu nudil. Ve zkratce tak můžu říct, že novej Tin Tin je dobrej film, věrnej předloze i bez té jasné linky a vtipnej v řadě momentů. Jen ty úvodní titulky a ten samotnej závěr jsou nudné, úmorné a když k tomu připočtu pár hluchých míst i někde před polovinou, nejedná se o žádný terno. Přesto musím vytáhnout to, že Tin Tin mě bavil. Bavil mě tak, že od půlky už jsem nesledoval mobil, abych si kontroloval stav Galatasaraye, na který jsem vsadil malej peníz a nemalej peníz na nich prohrál. Věřím tomu, že s kvalitní 3D projekcí by se zážitek asi ještě prohloubil, nicméně stojím si za tím, že 3D je v tomhle filmu víceméně zbytečný (cca třetinu filmu jsem si vystačil i bez brejlí a přesně tam, kde jsem 3D tušil, si je znovu nasazoval) a skvělá animace vynikne i v dvojprostoru v kvalitě BR. Jo a ještě jsem zapomněl na to, že Tin Tin je spielbergovsky krásně staromódní a přitom veskrze moderní, takže bych se ani nedivil, kdyby se z něj stal jakejsi model pro další animáky, resp. dobrodružný filmy. Staromódní je v tom, že se veze veskrze na vlně starejch dobrodružnejch filmů do cca konce 80. let, a přitom je moderní spíš v řemeslným ohledu, kdy se neskutečně hraje s kamerou, resp. volným pohledem. Je to dobrá kříženice starý zábavy a moderního hábitu, a funguje v tomhle smyslu na výbornou tak, že bych se nebál nazvat Tin Tina nejpokročilejším filmem od dob Avatara. ()

frashmaker

Ty animace byly opravdu naprosto dokonalé. Občas se mi až samovolně otevírala čelist jak jsem nevěřil, že to není skutečnost. A asi snad vážně nebyla! Nevím. Děj jako takový mi nepřišel až tolik ohromující, ale určitě měl spád a ani na vteřinku sem se nenudil. Což se taky jen tak nepovede. Spielbergova ruka tam byla velice patrná. Mohl si dovolit všechno co si nikdy nedovolil ve skutečnosti. Souboj jeřábů, velká loď na které se houpá ta menší. Prostě nápady, které by asi nikoho jiného nenapadly. V tomhle je prostě asi nejlepší. Doufám, že bude druhý díl. ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (viac)

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (viac)

Druhý Tintin žije

Druhý Tintin žije

24.03.2018

Když šla v roce 2011 do kin Tintinova dobrodružství, Steven Spielberg a Peter Jackson oznámili jasné plány. Zatímco první díl režíroval Spielberg, druhého se měl po dokončení hobití trilogie ujmout… (viac)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga