Oheň ohňom

(festivalový názov)
  • Česko Pryč od pece (viac)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

TSZ

Na můj vkus to mělo až příliš pomalé tempo, avšak když se nad tím zpětně zamýšlím, zřejmě tato skutečnost dost pomohla civilnosti celého snímku. Z tak hvězdného obsazení určitě šlo vytěžit víc (Woody Harrelson byl úžasný), ale přesto se mí "nehrdinskost" filmu líbila. ()

dwbmb

Nepříliš originální a v ničem novátorský scénář je jediná věc, která tenhle film táhne ke dnu, přestože není napsán vůbec špatně. Všechno ostatní je je boží. Hudba, kamera, herci, kteří tam nejsou v takovémto početném slavném zastoupení jen pro to, aby se vyjímali na titulcích a dělají kus skvělé práce. Mně se to prostě líbilo. Napsat převratnej scénář v dnešní době pěti premiér týdně asi holt není žádnej med, pro tentokrát odpouštím. ()

Ashnobe

Parádně obsazený a natočený thriller. Nejedná se o žádnou zběsilou akční jízdu, právě naopak - rozjezd je velmi, velmi pomalý, až si člověk po hodině říká, že se v podstatě zatím nic neudálo. To ale není úplně na škodu - velmi pozvolným tempem jsou detailně vykresleny hlavní postavy, jejich proměny a motivace. Postupně je čím dál tím jasnější, kam vše směřuje, ale i přesto mě tvůrci v "ten moment" dokázali překvapit (víc neprozradím, abych zbytečně nespoileroval). Právě tou prací s detaily se Scottu Cooperovi daří navodit pocit osudovosti, a to všechno za parádního hudebního podkresu. Navíc ze všech protagonistů je cítit lidskost, je možné se s nimi nějak ztotožnit, pochopit je. Z důležitých scén sálají emoce, i když zrovna nepadají rozmáchlá slova či gesta - právě herecké výkony tenhle snímek vyzdvihují o pomyslný stupínek výše. Trochu pochybné je obsazení Caseyho Afflecka jako drsňáka, ale jelikož je jeho postava kromě drsňáka i tak trochu "vošoust", tak se to dá překousnout. Škoda lehce "nedomrlého" závěru. ()

vZeč

Takový ten lidský drsný příběh z americké začouzené periferie, který začne záběry na komíny a vlaky, doprovázené kytarovou odrhovačkou (s Warriorem totožné), ukáže nám, že všichni hrdinové tvrdě makaj, jsou bez prachů, ale znají čest a lidské hodnoty. A tak. Záměry režie točit velmi citlivě a osobně však brzy začnou být spíš klišé, protože nehledě na skvělé herce, ty každou chvíli přicházející výbuchy emocí a herectví mě spíš nutily odškrtávat si, kdo se ještě psychicky nesesypal. Určitě by pomohl lepší scénář, který by těm scénám dal nějaký uvěřitelný background. Jinak v mých očích tu všechny herecky rozdupává Casey Affleck, kterého jsem v takové poloze viděl poprvé a jeho absence naděje i strachu si krade scény pro sebe. Harrelson mimořádně ďábelský, Bale se snaží, není obyčejný, ale jeho postava je spíš charakterizována režijně než příběhem. Režisér určitě má talent a ty hvězdy jsou lepší tři, ale jeho snahy zde občas hraničily s pózou jako od Refna. ()

Alojs

Za normálních okolností bych dal "pouhé" 4 hvězdičky, ale zdejší průměr mě vyprovokoval k čistokrevné pětce. 66% je zkrátka málo. Příběh se možná jeví jednoduše, ale emoce by se daly nabírat lopatou od bagru. Takhle nějak si představuji příběh o pomstě. Žádné zběsilé zákruty, žádné tahání diváka za nos a jeho postupné umoření, pramenící ve výsledný nezájem o vyvrcholení. Karty jsou rozdávány sice pomalu, ale poctivě. Nebýt úvodní hodinky, v níž se nic (ne)děje, Baleův závěrečný výraz by postrádal tu patřičné sevření. Výborná Cooperova režie, naprosto padnoucí background (brownfields rulez) a pak ty herecké výkony... Bravo. Nebývale civilní Bale zametá pod koberec jakékoliv pochyby o unifikovaném hereckém projevu a Woody Harrelson mu zdatně sekunduje. Tak skvěle zahraný grázl tady dlouho nebyl. Mráz běhal po zádech. Takže... když tak přemýšlím a zpětně kontroluji svůj komentář, těch 5 hvězd je plně zasloužených! ()

flu

Tři hvězdičky za Woodyho Harrelsona. Jeho Harlan DeGroat je brutální primitiv, jednoduchý a přímočarý. Není sofistikovaně ironický a netrousí žádné vtipné hlášky ani ten-dollar words. Zkrátka narozdíl od většiny nedávných filmových kriminálníků není ani trochu cool. A to si zaslouží ocenit. Ve zbytku je Out of the Furnace čistý průměr. ()

Lilien

Ďalšie celkom milé prekvapenie ,pre mňa neznámy film s bombastickým obsadením . Pochmurne ladená dráma ,priamočiara a drsná. ()

sWONDER

Tunajší obsah príliš vábne nevyzerá, samotný film, ale ponúka toho viac než dosť. Nalákalo ma obsadenie a oplatilo sa. Jednoduchý príbeh z amerického zapadákova je urobený naozaj zručne a umne. Vdaka Cooperovy a výborným hercom som nezaznamenal slabšiu chvílu a nasával neprijemne šedivú atmosféru, surové prevedenie, civilnosť a hercom žral ich emócie. Hudobná stránka tiež stojí za zmienku, výborne to celé podtrhuje. Záver by chcelo viac našponovať. Jednoznačne kvalitné pokoukaníčko. 80% Chris Bale je jedným s najmenej zaškatulkovatelných hercov súčastnosti. ()

papadoce

Je to jeden z tých filmov, čo sa tiahne pomaly a rozvláčne. Takéto filmy buďto zbožňujete a strieľate štvorky päťky, alebo na nich pičujete a dávate tomu jednotky dvojky. Keďže patrím skôr do tej prvej skupiny, tak hviezdami nešetrím a slávnostne ich udeľujem za: silný hudobný motív, ktorý sa ozval vždy keď to bolo potrebné a vytiahol situáciu k orgazmu, za herecké obsadenie, ktoré si plne zastalo svojho mena, za to že koniec nemá hollyúdsky hepjend a štvrtú za to, že tento druh filmu ma proste baví. Čo môže pobaviť viacej ako pomsta. Oko za oko, zub za zub a život za život. ()

Shitonit

Vyrazilo mi to dech. Woody je čím dál větší kokot jehož posraný ego který vzniklo pseudoúspěchem Zabijáků, se roztahuje po celým filmu. To je asi jedinej obsah rozmrdaně roztahanýho Thrilleru ve kterým jsem chvílema viděl starý Next of Kill, natočený to bylo asi jako doufám že poslední něco takovýho kde se přestárlej Woody ukazuje. Příště ať radši hraje uklizečku na tureckech hajzlech, to by mu seklo a mě udělalo radost. Bale to hraje výborně, kamera je super, a fakt dost dobrej je Rodney. Teď mě musíš praštit..dělej, vraž mi jednu... a .... zabij mě.. to se povedlo. Vyšinutej magor z Íráku. Ne, fakt, do Ameriky se stěhovat nebudu. ()

pushover

Nic novýho pod sluncem, klasická žánrovka včetně konečnýho zůčtování ve starý továrně, ale s touhle partou herců to snad ani nešlo udělat blbě. Velký plus za celkovou atmosféru a soundtrack. ()

celticek

Dle mě celkem hodně podceňovaný film, Bale klasicky výborný, Woodymu ten hajzlík taky sedl, zbytek hereckého obsazení taky dobrý (Dafoe, Casey Affleck, Whitaker), dobrý hudební podmaz. Patří do červených čísel. ()

boo-boo

Nechápem, ako mi film s touto (!) zápletkou a týmto (!!) obsadením mohol ujsť. Misia dobehnutá a môžem len skonštatovať, že hoci príbeh nemá poriadne čím prekvapiť, podanie je také plnotučné a záver tak uspokojivý, že mi k spokojnosti nechýbalo takmer nič. ()

BFG2000

Krásně natočený, syrový film nejen o pomstě, který se odehrává až ve druhém dějství, ale zejména o těžkém životě, který se s nikým a ničím nemazlí. Jedno herecké eso za druhým nezklamalo a herecky to je jeden nejsilnějších filmů, minimálně tohoto žánru. A tomu všemu dominuje Bale, lepší, než kdy jindy. Pěkné. Mile překvapilo. ()

wege

Dostaneš výbornou skvadru herců a vyjde z toho toto. Naprosto průměrný, možná až podprůměrný film, kde atmosféra působí uměle, děj je čitelný, nemá to prostě vůbec žádné koule. Není tam pokus pokusit se to povznést někam výše, dát tomu myšlenku, ideu, prostě něco nečekaného. Navíc nevím, zda není už problém v castingu, protože třeba Casey zvládne spoustu rolí, ale že by zrovna uměl rváče v neregistrovaných zápasech? ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (viac)