Oheň ohňom

(festivalový názov)
  • Česko Pryč od pece (viac)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

BoKo_CzT

Napriek mnohým nelogickostiam v chovaní jednotlivých postáv má film svoju silnú stránku. Udržal totižto po celý čas moju pozornosť a to sa pri súčasných filmoch počíta. ()

HiroM

Surové, hrubé, neotesané jako kámen, přesně takový film je. Nenese extra dialogy ani příběh, je prostý, jednoduchý, ale styl natočení + dle mě ne Christian Bale, ale PAN Christian Bale tomu dává štávu a energii. Dost dobrý film, který stojí za zkouknutí. ()

Facik.

Skvělá sestava herců v hlavních rolích a touha po vendetě spolu s titulním songem v podání Pearl Jam určitě neurazí !!! ()

bonovox

Film, ktorý Vás dostane vďaka výbornému castingu, skvelej réžii a hlavne obyčajným príbehom o pomste a celkovo o ťažkom a náročnom živote, ktorý sa môže každému zmeniť zo dňa na deň. Nechápem, že nebol v kinách... ()

PinguFukumbu

Kvalitny thriller ani nie tak premakanym dejom, ale skor obsadenim a samotnymi vykonmi Woodyho a Christiana. Dafoe bohuzial dostal taku nevdacnu postavu, aku si dava Tarantino vo svojich filmoch ()

kolodej1

tenhle film mě dost zaujal a zasloužil by si zde vyšší hodnocení. Drama z drsného prostředí, kde se nikdo s nikým nemazlí. Woody Harelson zde vystřihnul parádní hovado, jaké se jen tak nevidí ()

esmoke

Pomalý, špinavý thriller místy doprovázený kapelou Pearl Jam. (2D dabing) Rozpočet: $22 miliónů, Tržby: $15,434 miliónů. ()

Gregor_Samsa

Našel jsem doporučení někde tady na ČSFD, myslím že asi u Ain't Them Bodies Saints; stylově i vizuálně i hudebně je to podobné, příběh se krásně táhne a vleče jak meandry řeky někde v Pensylvánii a všechno pomalu směřuje k rozuzlení – nefilmovému, neumělému, neheroickému; skutečnému. Pearl Jam hrají na začátku a na konci, soundtrack si stáhnu... Mám tyhle příběhy rád. Místa někde na konci světa, kde se nežije lehko; je to fakt povedené. Na velkém plátně asi lepší než doma, ale i tak. Vtahující, silné, uvěřitelné – na solitérní páteční večer, kdy se nikam nepospíchá a po kině je možné dát ještě drink nebo dva. [80%; 2018-02-27 Home sweet home] ()

Perunwit

Vidláci to maj jinak, aneb jak americkej hrdina přežil 4 výlety (služby vlasti) do Iráku a pak ho složila partička buranů na vesnický zábavě. Z plejády slavných herců vyčnívá jenom Whitaker, dokonce ještě víc nesympatickej olezla, než obvykle. Bale ve flanelce, zvlastni pohled. ()

Kozlowski8

Dobře natočený snímek z amerického zapadákova - ocelářského městečka, kde je těžké sehnat jinou práci, než v místních hutích a lidé zde žijí ve skromných poměrech. Výborná atmosféra, parádní hudba a neuvěřitelně našlapaná herecká sestava. Škoda jen, že příběh, ač je prezentován syrově, drsně a velice uvěřitelně a přesvědčivě, je až příliš "obyčejný" a zvláště v první polovině je trochu statický, nikam nesměřuje, příliš se neposunuje a ani potom to není dějově bůhvíjak výživné. Na druhou stranu ale raději takhle, než se snažit za každou cenu šokovat a tlačit na pilu. Palec nahoru. 75%. ()

kolly13

Takto si představuju krimi thriller. Ukázka nižší vrstvy a jejich každodenního života. Se záběry na ocelárnu, která zosobňuje živobytí, ale i neutěšenost životů. Bratské duo a jejich odlišnost, která má fatální důsledky. Ani nevím, koho vyzdvihnout, všichni jsou nadupaní: Bale, Harrelson, Affleck, Dafoe. Nepodbízí se, ale zanechají stopu a tomu já říkám film s přesahem. ()

Pan.Antonin

Obyčejný "ukecaný" thriller o pomstě s naprosto bombastickým obsazením, kde je hvězda vedle hvězdy. Hodnotím lepšími třemi hvězdami. P.S. Příjemně překvapilo, že v nočních hodinách to Nova Cinema promítla bez reklam. ()

TOPmoovie

depresivny pochmurny stokarsky film. tahave pisklave husle dotvaraju zcasti atmosferu. spina, stary nabytok, domy a byty su ako zlatane drevene chatrce. scenar dobry. ale reziser je uplne temny depkac. ()

migl

1* za cool Harrelsona,ako celok je to nudná zlátanina. C.Affleck v úlohe street fighter drsňáka?,to predsa nemohli myslieť vážne! ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (viac)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (viac)