Dvoudílná minisérie natočená podle populárních fantasy románů anglického autora Terryho Pratchetta. V první části je naivní turista Dvoukvítko (Sean Astin) na dovolené v Ankh-Morporku. Vzplane oheň a on uprchne z města s nekompetentním čarodějem jménem Mrakoplaš (Sir David Jason). Dvojice se vydá na dobrodružnou cestu, aniž by si byla vědoma, že se ji pokouší vystopovat arcikancléř Neviditelné univerzity, aby znovu zachytil silné kouzlo v Mrakoplašově hlavě… Ve druhé části naivní turista Dvoukvítko (Sean Astin) a neschopný čaroděj Mrakoplaš (Sir David Jason) spojí síly s úctyhodným hrdinou Cohenem (David Bradley) a zachrání obětní pannu Bethan (Laura Haddock). Sledováni čaroději a žoldáky, které vyslal nelítostný nový arcikancléř Neviditelné univerzity se tito čtyři vydali do Ankh Morporku. Mezitím se zlověstná červená hvězda zvětšuje… (TV JOJ)

Regig

Vtipná, efektivní a zajímavě zpracovaná filmová pohádka. Hlavní hrdina starý plesnivý dědek a jeho parťák naivní hňup. Samozřejmě nesmím zapomenout na průvodce smrtku a jeho dvojče bezzubý barbar s jeho krásnou kozatou snoubenkou. Závěr byl fantastický, ty želvy jak se líhli z vajíček podobným planetám byl úchvatný. ()

tomkat

Fanda Pratchetta - tedy já - je spokojený. A víte proč hlavně? Ač se mi tomu nechce věřit, postavy vypadají z velké části tak, jak bych z knížek čekal - za to je čtvrtá hvězdička. Dvoukvítek dokonalé, původní Arcikancléř a knihovník v obou podobách taky, Cohen je prostě cool. Mrakoplaš by mohl být trochu hubenější v obličeji; Patricij je skoro bezchybný, rozhodně Jeremy Irons byl skvělá volba: jen bych v něm malinko ubral pitvoření a přidal zachmuřenost - opravdu ale jen malinko. No a zásadní věc: poprvé jsem před sebou viděl obstojného Smrtě - tohle film "Otec prasátek" ani Divadlo v Dlouhé nedokázali. Jinak knížka(-y) převedena na plátno obstojně (vzhledem k ději husarský kousek), možná škoda zkrácené scény ze Smrťova domu, pozměněného závěrečného souboje a absence (skutečně) diamantových zubů: jenže kdo by na ty všechny nutné efekty sháněl peníze, když už tak to stálo nejspíš jmění. Celkově hodně příjemné překvapení, dodržení laťky předlohy a pro mě výrazné zlepšení oproti Otci prasátek (který ovšem sám o sobě taky nebyl špatný). ()

pavlamax

Film se mi v celku líbí a drží se předlohy, ale na můj vkus je dost dlouhý a v některých chvílích mě prostě přestává zajímat. U těchto zpracování Pratchettových knih mi vadí vyobrazení Smrtě. Připomíná hallowenskou masku, která je špatná a neoriginální. Mrakoplaš spíš rušil, než aby zapadl do filmu. Ocenila jsem barbara Cohena a hlavně jeho dabing Jana Přeučila. Prostě spíš film pro skalní fanoušky, kteří porovnávají s předlohou, ale nevím, jestli je potěší a uspokojí. ()

Merieset

Knihu znám téměř nazpaměť a dost jsem se na film těšila. Bohužel moje očekávání nesplnil, vynechání nebo přehození některých částí jsem prostě nerozdýchala, bylo to spíš na škodu než k užitku a výsledek že film neměl ani hlavu ani patu. Líbilo se mi snad jen ztvárnění lorda Vetinariho. 3hvězdy proto, že je Terry Pratchett jediný spisovatel, jehož knihy mohu číst stále dokola. ()

Stalker85

Krásný,roztomilý,velice přijemný a svižný fantasi,nemám co bych vytknul...opravdu mě to velmi mile překvapilo...je to moc hezky zpracovaný,triky jsou moc hezký,děj,zápletka...má to svižný tempo,několik hezkých vtipných scének a hlášek...no prostě super :) ()

virus5161

Zemeplocha je doslova oslava fantazie, i kdyz nejvic jsem si uzil Maxwella. Tezko natocit neco takovyho a zavdecit se vsem. Ale tenhle film urcite nikoho neurazi. ()

DavidAAAA

Jsem už velmi dlouho obdivovatelem díla Terryho Pratchetta. Po zklamání, které mi svým zpracováním přinesla adaptace dílu Zaslaná pošta, jsem dlouho čekal, než jsem risknul Barvu kouzel. A bohužel, zažil jsem další nehorázné zklamání. Film je natočenej neskutečně utahaně, je nudný až hrůza. Herci se spíš trapně pitvoří než hrají, hudba je ubohá a rušivá. Nevím, co se tady komu líbí na tomhle filmu, ale pokud byste něco od Pratcheta četli a měli zažité jeho hravé, vtipné a ironické vyprávění, nemohli byste přece tuhle unylou nudnou sračku hodnotit takhle vysoko. Absolutně nechápu zdejší hodnocení, vždyť filmové adaptace Pratchetových děl ( toto a Zaslaná pošta ) jsou prostě parodií sebe sama a podle mne se jedná takřka o urážku autorova díla. 15% ()

VMa

Souhlasím s uživatelem DaViD'82, že první dvě knihy série Zeměplocha (tedy Barva kouzel a Lehké fantastično) jsou takové divné. Ale film je povedený. Dá se říci, že se zde povedlo něco podobného jako v případě Postřižin (z nečitelné knihy nádherný film). Smrť je zde ještě trochu jiný než v dalších dílech série. Zde předvádí humor za hranicí šibeničnosti. A to zejména v rozhovoru s Mrakoplašem ve chvíli, kdy Mrakoplaš visí za ruce na větvi a pod ním čekají vlci, až spadne. Nebo ve chvíli, kdy hospodskému od Prokopnutého bubnu, který chce spáchat pojišťovací podvod, hořící zápalku. V dalších dílech Zeměplochy (z hraných filmů ještě v Otci prasátek) už je více průvodcem do světa mrtvých a více se zajímá o lidi. Nesouhlasím však s uživatelem Shadwell. Mrakoplaš je roztržitý, na hlavě klobouk s vyšitým nápisem WIZZARD (v překladu pana Kantůrka je to MÁK) a v hlavě má jen jediné kouzlo - jedno z osmi kouzel z Oktáva. A ještě k tomu je, právě díky tomu, že má v hlavě jen to jediné kouzlo, tak trochu věčným studentem, přestože je starší než někteří jiní mágové. Kdyby uživatel COrOner řádně četl sérii Zeměplocha, věděl by, že v Zuzana Stohelitská (Michelle Dockery) v tomto filmu být nemůže, protože se narodí až později (mezi Mortem a Těžkým melodičnem) a teprve v Otci prasátek má svojí první velkou roli. A Pratchett rozhodně sračky nepsal, leč musím chtě nechtě souhlasit s tím, že Zeměplochu asi s stoprocentním výsledkem natočit nejde. Ovšem mohlo to dopadnout hůře. A i přesto, no, 5* s 100% hodnoty. ()

Dalajlada

Velice solidní zpracování pratchettovky. Knihu jsem bohužel nikdy nečetl a možná i proto jsem ochoten dát filmu vysoké hodnocení, protože se mi neskutečně líbil. Herci jsou úžasní, magická truhla je boží a vůbec vše, na co se člověk podívá. ()

TaToten

Absolútne nechápem ako môže mať Barva kouzel nižšie hodnotenie ako totálne nezáživný Otec prasátek. Tento film má všetko, čo mám rád: bláznivé postavy, výpravnosť a svojský zmysel pre humor. Niekto môže namietať, že to vyzerá trochu lacno, no mne príde, že pratchettovkám práve tento štýl sedí. Za tie 3 hodiny sa vám nestane, aby ste sa nudili, vždy sa niečo deje a stále je to niečo nové a neočakávané... ()

Buxo

Barva kouzel Považujem sa za náruživého fanúšika tvorby Tarryho Pratchatta, a tak som si nemohol nechať ujsť ani tento kúsok úžasného koláča menom Zeměplocha teda Plochozem. Menším sklamaním bolo u tohto filmu to že zaujímavé pasáže z kníh Barva kouze a Lehké fantastično ani len neboli spomenuté, ale určite by som tento film nehodnotil negatívne, napriek tomu že sledovateľa ukrátil o pár napínavých chvíľ. Pre lepší pôžitok z diela si odporúčam prečítať najprv knihy Barva kouzel a Lehké fantastično, aby ste si mohli vychutnať úžasné citácie a napínavú a vtipnú vizualizáciu príbehov z hlavy Tarryho Pratchatta. ()