Dvoudílná minisérie natočená podle populárních fantasy románů anglického autora Terryho Pratchetta. V první části je naivní turista Dvoukvítko (Sean Astin) na dovolené v Ankh-Morporku. Vzplane oheň a on uprchne z města s nekompetentním čarodějem jménem Mrakoplaš (Sir David Jason). Dvojice se vydá na dobrodružnou cestu, aniž by si byla vědoma, že se ji pokouší vystopovat arcikancléř Neviditelné univerzity, aby znovu zachytil silné kouzlo v Mrakoplašově hlavě… Ve druhé části naivní turista Dvoukvítko (Sean Astin) a neschopný čaroděj Mrakoplaš (Sir David Jason) spojí síly s úctyhodným hrdinou Cohenem (David Bradley) a zachrání obětní pannu Bethan (Laura Haddock). Sledováni čaroději a žoldáky, které vyslal nelítostný nový arcikancléř Neviditelné univerzity se tito čtyři vydali do Ankh Morporku. Mezitím se zlověstná červená hvězda zvětšuje… (TV JOJ)

Džasman

Tak díky své kamarádce jsem propadla kouzlu knih Terryho Pratchetta. Když jsem zjistila, že je i film, trošku v rozpacích jsem si ho pustila. Ovšem hned od začátku jsem se nádherně bavila jako při čtení knížek (pravda některé scény chybí).Takže rozhodování bylo těžké - někde mezi 4-5 hvězdičkami, ale je pravda,že mě film nadchnul, tak dám 5, prostě paráda a těším se na film Hogfather :-) ()

nK_!

Jednu hvězdičku za opravdu skvělého Dvoukvítka, druhou za mágovské intriky a poslední za to, že je to Zeměplocha :-) ()

jafuska

bohužel další jen průměrný film pro děti, mě to nijak nezaujalo, kouzla super, draci taky, ale to je tak všechno, třeba druhý díl bude lepší, ale už o tom pochybuji ()

Elegnor

Docela mě zamrzelo, jak moc se to drží předlohy, je to jako by byl scénář hrubým přepisem knihy.. Hezká roztomilá fantasy, ale nemá to duši, nic proti režisérovi, ale nedal do toho nic ze sebe.. Myslím, že je to docela škoda, mohlo to být o trochu zajímavější, jen se nebát trošku rozvýřit fanouškovský vlny.. ()

vitac.

Mně se Barva kouzel líbila o hodně víc než Hogfather. Ku prospěchu věci byl určitě i fakt, že jsem se díval na "druhý díl" až druhý den (filmová Barva kouzel v sobě zahrnuje i děj Lehkého fantastična a je tak rozdělena do dvou dílů), jinak by byla stopáž asi nad mé síly. Mrakoplaše jsem si pravda představoval jinak... někde v půli jsem si uvědomil, že mi připomíná spíš Čáryfuka než nedoučeného kouzelnického klacka:) Na filmu je sice vidět televiznost, ale tak nějak se to stejně k Zeměploše a šišlajícím dědkům-hrdinům hodí, tak proč ne, navíc podpořené pěknou hudbou a dobrými hereckými výkony (např. Trémon drsný metalista;)). Čtyři hvězdičky, dobrá zábava. ()

Caliboss

Kniha si zaslouží 10/10, ale tohle filmové zpracování mi jako fanouškovi vůbec nesedlo:-(. Nejlepší výkon rozhodně Tim Curry, Irons v roli Patricije také výtečný, ale nemá tolik prostoru aby to stálo za nějaké oslavování. Zklamáním byl Mrakoplaš... vždyť v Barvě kouzel to má být třicátník a né šedivý dědek ()

Stejšn

Ačkoli výtvarně zdařilé, vizuálně vycházející z Kirbyho (i Kidbyho) ilustrací, herecky je to naprosto strašlivé. Ale naprosto. Příjde mi, jako když to hráli ochotníci. A přestože byl dabing namluvený podle Kantůrkova prekladu Zeměplochy, většina vtipů v něm zanikla a vůbec mě to nebavilo. Scénář a režie mizerné. Velké zklamání, škoda. ()

habertek

Achjo! Zase jsem jednou dal na hodnocení tady a jak to dopadlo! Stejně jako Zaslaná pošta je to úplná hovadina....nuda...nuda...nuda...tak jsem pořád čekal, že se začne něco pořádného dít a ono pořád nic...nic a nic tak jsem si radši ani nepouštěl ten druhý díl...to bych už asi umřel nudou!!! ()

Kubi21

Je to, podle mého, lepší než Zaslaná pošta, ale o tolik, abych tomu dal o hvězdu navíc, zase ne. Takže velice pěkné a plně zasloužené tři* a dvě pětiny k tomu. ()

Wooke

Knižka sa mi páčila viacej, no aj film bol úžasný. Sem tam ma niektoré scény vytočili (mám totiž stoličku, na ktorej sa môže človek točiť), ale inak všetko bolo super. Hlavne herci (Smrťák je božský!) a to, že sa držali viac menej knihy ma potešilo. ()

slowfox

Jako fanoušek Terryho Pratcheta jsem byla na tento film odně zvědavá. Musím přiznat že mě trochu zklamal. Jako je kniha příjemě humorná ve filmu jako by se ta tenká hranice mezi vtipem a trapností překročila a nezasmála jsem se skoro vůbec. Zřejmě ve snaze držet se předlohy až příliš je film rozvleklý a nedokáže udržet divákovu pozornost. Výprava moc pěkná, herecké výkony taky obstojné, Sean Astin jako Dvoukvítek výborný, jen Sir David Jason v roli Mrakoplaše mě příliš nenadchnul. Škoda. ()

PeterJon

Slabe a umele, ledva 3*, vidno nizsi rozpocet. Akurat som sa dozvedel viac o Zemeploche a o nehode hlavneho knihovnika. PC hry vykresluju Discworld sympatickejsie. Rincewind je ale fajn, aj ked som ocakaval skor Erica Idle.. ()

carodejb

Napriek tomu, že samotný film pôsobí, možno aj na televíziu, príliš lacne (ako keby niekto natáčal LARP), má to svoje čaro, a rozhodne nič podobné nikde neuvidíte, lebo fantázia Pratchetta je jednoducho... fantastická. ()

Oiolaire

Velká očekávání s kterými jsem k filmu přistupoval se splnila tak způli. Ano jsme na Zeměploše, sledujeme osudy nám všem tak dobře známých postav (Mrakoplaš!), nicméně hovořit o nějakém výraznějším pohlcení diváka, alespoň v mém případě, nemůže být řeč. Zahráno je to slušně (Mrakoplaš!), rozhodně si nevybavuji vyloženě špatný výkon. V porovnání s Otcem prasátek mi ale přijde Barva kouzel jaksi tápající. Jakoby si nevěděla rady jak všechny ty záběry efektně poskládat dohromady (střih je místy dost necitelný). Co mě ale mrzí nejvíc, je fakt, že se bůhvíkam vytratil vtip, párkrat jsem se pousmál (Mrakoplaš!), ale od pratchettovské adaptace bych v každém případě očekával daleko víc. Tak či onak, pro fanouška jde víceméně o povinnost, znalost předlohy však není podmínkou, není tam nic o co by byl nezasvěcený milovník žánru ochuzen. Svědomí mi nedovolí jít s hodnocením níž, ale zároveň přiznávám, že není úplně objektivní. ()

MartyMcFly89

Mám rád Pratchetta a jakkoliv špatné zpracování jeho děl. Ale pro mě není žádné špatné. Jako mnoho fanoušků Zeměplochy, nekriticky obdivuje nejen knihy, ale i filmové zpracování. Vybírám si přátele, kteří Discworld též mají rádi, je to taková posedlost. Ale v dobrém slova smyslu, Pratchett píše kvalitně. Tomuto dávám pět hvězd, Asterix a Olympijské hry jsem dal jednu. Podobné vizuální efekty, podobné množství utracených peněz, ale tohle mi vychází vítězně nejméně na čtyři stars. Když pominu fakt, že je Dvoukvítek až moc chytrý a není tak zoufale naivní, jako v knize ; Mrakoplašovo věk, který by měl být tak 30 a zde vypadá na 60 (věčný student? to by odpovídalo, ale ne takhle) a pár dalších minichyb, tak mi zůstávají jen klady. Já buď film mám, nebo nemám rád. Tenhle obdivuji, nejen kvůli Terrymu. Prostě mě nadchl, líbil se mi, byl to jeden z nejlepších filmových zážitků. Dílem tím, že je to dobrý film, tak na 80% a ten zbytek dodává nekritičnost. Nefanoušci Pratchetta si tedy dají 80%, nefanoušci fantasy poté pak přibližně 30%. ()

Allia

Problémem filmů podle knižních předloh a zvlášť těch oblíbených je fakt, že nikdy není všechno podle představ čtenářů. V případě Zeměplošských příběhů je výhodou, že na filmových verzích spolupracuje autor... nevýhodu ale vidím v tom, že pravidelný čtenář Pratchetta už má dost přesnou představu o tom, jak která postava vypadá. V Barvě kouzel mě totálně zklamal Patricij. Jinak se ale jedná o velmi povedenou filmovou verzi a v tomhle případě u mě dokonce předčila tu knižní. ()

Klemi

Protože jsem náruživý čtenář Pratchetta, musím tomuto filmu dát alespoň tři hvězdičky, ale jinak byl pro mne tento film docela zklamáním. Budil ve mně dojem, že se režisér Vadim Jean snaží až příliš přesně kopírovat knižní předlohu a bohužel zapomíná na všechno ostatní. Neškodilo by lépe představit postavy, jejich pocity, myšlenky, dát si záležet na hudbě atd. Tento film zdaleka nevyčerpal potenciál knižní předlohy. ()

lektvar

Prvá časť za štyri, druhá za tri. Konečné hodnotenie zodpovedá tomu, že radšej si prečítam knihu. Irons výborný, Vetinari nesklame. ()

marosson

Bohužiaľ iba za tri, pretože film pôsobí pomerne nekonzistentne, príliš veľa vecí zostáva nevysvetlených a niektoré zaujímavé momenty i postavy boli vynechané. Aj tak však slúži ku cti snaha režiséra vysporiadať sa s magickým svetom, so Zeměplochou. ()