Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

Phobia

Nad trasou metra stáhnul se mrak, v New Yorku kdosi unesl vlak! * Kterýpak to drzý hajzl Denzelovi vláček čmajzl? * Travolta s pisklavým hlasíčkem, mluvený Pájou Trávníčkem. * Únosce je velmi podlý, rukojmí se marně modlí. * Hrudní koš kulka prostřelí, vedlejší hrdina v prdeli. * Slovy se však plýtvá více, z nudy kolabují plíce. * Denzel kecá, Johnny ječí, film se zmítá v dlouhé křeči. * Na hovno akce v závěru, Tony, ztrácíš mou důvěru. * Býval jsi machr a to se cení, budu doufat v Tvé polepšení. * 55% ()

sepp

Jak tady píše Cervenak, naprosto zbytečný film. Rozepisovat se zde o celých minusech, to by zabralo stejně, jako je stopáž tohoto veledíla. ()

lesumir

Ač mám onanii Tonyho Soctta rád a tahle je udržitelná v mezích snenitelnosti, v tomhle filmu mi naprosto vadí. Danzel Washington je herecký bůh, ale tady měl málo prostoru pro svoje kouzla, které převzal semtam přehrávající Travolta. V podstatě dvouhodinová nuda s naprosto mizerným a předvídatelným koncem. ()

Molly

Tenhle film je jenom velká efektní bublina, která splaskne zhruba po dvaceti minutách, kdy opadne prvotní nadšení z nápaditého střihu a cool vizuálu. Musím to říct na rovinu, ale scénář stojí za prd (a to na tvoje jméno, Briane, už od Příběhu rytíře tak slyším). No považte sami: psychopat si chce vyřídit účty s New Yorkem a tak obsadí vagón metra. Bohužel pro něho, zrovna má šichtu Walter Garber, který kromě toho, že umí řídit dopravu metra, zřejmě navštěvoval i kurzy psychologie, neboť vyjednávat se zločincem mu nečiní žádné obtíže. Kolegové-dispečeři jsou z toho celí diví, což demonstrují uznalými pohledy a výkřiky typu "je dobrej" nebo "to zvládneš". Nadřízený si už brzy bude rvát vlasy za to, že Waltera degradoval. Psychopat se samozřejmě nachytá a poodhalí Garberovi něco málo ze své biografie, aby policajtům usnadnil práci, až ho budou chtít identfikovat a zjistit, proč to vlastně... Abych to zkrátila, vazba mezi Ryderem a Garberem na mě působila nevěrohodně (záhadu, proč chtěl mluvit jenom s ním a nikým jiným, asi nikdy nevyřeším), příběh mě v druhé půlce nudil a pár tupých postav (nadřízený, starosta, holka na druhé straně webkamery) a všudypřítomné americké vlaječky zkázu dokonaly. Jedna hvězda za Travoltu, který si svou postavu - zřejmě jako jediný - vychutnal. ()

LiVentura

Usazený remake, na originál zdaleka nedosahuje, leč obsazen dobře, Travolta, Washington, nynější herecká extratřída v Hollywoodu... ()

cheyene

Celkem zdařilý thriller, který staví na Travoltovi a Washingtonovi. Tvůrci nepřichází s ničím převratným a novým, tudíž dávám jen 3* za to, že oněch 102 minut zpětně nepovažuji za ztrátu času. Během sledování jsem se vlastně docela i bavil a možná, že za nějakou hodně dlouhou dobu bych si dal i repete. ()

Jamal

Škoda nevyuženého talentu mistra Washingtona a tady ne příliš důvěryhodného Travolty. S tím knírkem a drsným výrazem vypadal trošku vtipneji, než že by z něj šel respekt. Dále John Turturro se hodí spíše na blbečky než na policejního vyjednavače. Spousta zbytečných chyb, jako znovu nabitý notes, bordely v časech, nepříjemná hudba ve tvaru projíždějícího vlaku, hrátky s kamerou, neustálé zastavování a rozmazávání obrazu, pořád předhazován čas, nesmyslné bouračky ač měli mít zavřenou silnici atd. Ale jelikož jsem se docela normálně bavil a mám Denzela opravdu rád tak za 60%, ale čekal jsem trošičku více. ()

balone

Bylo to.... No řekněme nezajímavě zajímavé. Kam až oči dohlédnou předvídatelné, jak myšší kousnutí. Mohlo to být trochu vtipnější, protože takhle napjatá atmosféra, jaký kriminálník by to vydržel... A co byl vlastně plán Travolty? To chtěl odjet na Bahamy nebo co chtěl dělat? Konec byl dost nedomyšlenej nebo tedy spíše směřoval k tomu, co se stalo. ()

Fiftis

Pokiaľ ste videli pôvodný film, uvidíte pár príjemných odkazov naň (pôvodné meno postavy Zachary Garber sa zmenilo na Walter Garber, keďže v predošlej verzii túto postavu hral Walter Matthau). Pribudli nejaké nové postavy, internet sa zakomponoval do deja, zvýšilo sa výkupné. Sú to predovšetkým kozmetické úpravy a tak najviac zamrzí, že sa takmer úplne vytratilo napätie. ()

Shakers

No mne sa to páčilo. Nechápem prečo to ma také malé hodnotenie, ale to už je jedno. Radšej k filmu. No...ten Travolta je v tomto filme kur*va dobrý. Tie fúzy, drsné pózy a hlášky nemajú chybu. Washington je tiež pohodne, aj keď ten skôr podá taký štandard ako sme už uňho zvyknutý. Tony Scott dokáže diváka držať v napätí, až dokonca, navyše netradične prostredie filmu, tiež pomohlo, tak ako aj hudba Harry Gregson-Williamsa. Netvrdím, že by to nemohlo byť ešte o niečo lepšie, vyšperkovanejšie, ale na druhu stranu, takmer vôbec som sa nenudil. Tony Scott takéto filmy vie. 85% - 4* ()

Pepinec

Budiž pro mě Únos synonymem slova průměr. A to přímo synonymem ze všech synonym tím nejsynonymovatějším. Víte, co kdo v jaký moment řekne, kam se pohne kamera, kdy nastane bod zlomu, o konci filmu máte jasno v polovině. Tony Scott vsadil na remake filmu s tématem, které je u publika dosti populární. Ovšem, nad hranici průměru vlak nevyvezli ani vcelku přesvědčivý John Travolta a od pohledu zábavný Denzel Washington. ()

Big Bear

Vaúúúúú ! Tak tohle bylo opravdu slabé! Při téhle jízdě usnete i s rozpitým turkem v porculánovém půllitráku po babičce...U tohoto filmu jsem ani jednou, ani na okamžik, ani na ždibíček sekundy - nezažil napětí. Marně nás dispečer Denzel Washington s brýlemi doktora Štrosmajera protahuje podzemkou v NY, marně pak sám honí gangstery (proboha proč????) a dojímá nás k pláči příběhem o korupci s japonskejma soupravama.. Marně se v nás Travolta (sice lehce sympatický) s kérkou na krku a kotletama kolem uší snaží vyvolat obdiv jakej má fištrón i napětí únosem metra. Marně Guzmán hraje gangstera s leukoplastí přes nos, takže jej skoro nikdo nepozná. Marně Turturo hraje starostu NY, který si svým IQ opravdu koledoval o nějaký ten únos na účet města... Již úvodní a ve snímku mnohokrát aplikovaná trhaná kamera, kdy mi mimoděk pohled sklouzl na display DVD - zda není závada na mém přijímači či duhové placce uvnitř - mne neskutečně iritovala. Další sadou nasíraček byla kupa americkejch popcornovejch movie keců, které z duše nenávidím. Jen tak mimoděk kydy o nákupu mlíka, fandění Yankees, kecy o lásce na v laptopu skrze skype... A to vše završuje nelogičnost děje, chování postav i neskutečně debilní zápletky jimž vévodí krysa v nohavici snipera, zatknutí členů gangu či závěrečná akcička na mostě, kdy jsem si řekl - to si z nás dělají ti tvůrci filmu prdel ne?... Takhle ne Tony, takhle ne.... Pokud bylo potřeba nějak pěkně prezentovat hochy z NYPD, kteří tak rádi jezdí v nablejskanech křižnících s houkačmama a všema těma světýlkama v nárazníkách, chladičích a stěračích, mohlo se třeba vydat pexeso, nebo nějaká série sběratelských kartiček za nákupy v supermarketech... Nemusel se točit film o tunelech, metru a jednom dispečerovi, kterej převálcuje gang vyděračů. --- U mne je to jen za dvě mlíka (půllitrový) * * ()

sheen

Kurník od Tonyho Scotta bych čekal více, než lehce nadprůměrný film. Travolta ve výborné formě, Washington průměr. ()

petaspur

Efektně natočená totální slátaninka, ve které finanční terorista Ryder zhodnotí obyčejným únosem vlakové soupravy metra během nemnoha minut (?) 2 milióny USD na 307 miliónů USD (?), ale jeden zarputilý nádražák, běhající v rámci nenápadnosti v reflexní vestě, mu nedovolí užít si řádně vydělaný majlant. Mám ukroucenou hlavu z nepřetržitých pitomostí v jednáních jednotlivých postav a ty mírně nadhodnocené *** jsem nadělil spíše proto, že mám slabost pro Tonyho vidění světa. ()

hippyman

žánrově trochu nevyvážený snímek s občas rušivě "uměleckou" kamerou, přesto docela pobavil - a to je u filmu asi to hlavní, ne? je to koukatelný, bezbolestný, ale vadilo mi na tom prostě spoustu věcí - dost ne-uvěřitelné nadnesené chování obou hlavních postav, zmíněná klipová kamera a v neposlední řadě neustálé reklamní záběry na NYC... ale budu hooodně hodnej, když dám nadprůměrných 70% ()

Deimos

Blu-ray/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +John Travolta, Danzel Washington, tentokrát vyjímečně kamera tolik nevadila, ani už to není tak pestrobarevné a blbě sestříhané jako Muž v ohni, je tu pár napínavých okamžiků -přesto je tu málo akce/// No popravdě obavy tu celkem byly a určitě byly na místě. Po tom co Tony Scott předvedl ve filmu Muž v ohni jsem se jeho stylu obával. Zde neni naštěstí tak výrazný a proto neruší. Divák se tak může více soustředit na děj. SIce mi i po dokoukání nedocvaklo co tím svým počínáním chtěl John Travolta dosáhnout, když věděl, že šance na úspěch je malá, ale když se tím nebudeme zabívat, tak je to slušný základ pro solidní thriller. Dostat do filmu ještě více akce (tady to bylo hlavně o dialozích a vyjednávání) a ještě více napětí, rozhodně bych neváhal s další hvězdičkou. Takhle je to nahraně, takže za lepší tři. Což je pořád víc než jsem čekal./// Celkem 69%/// ()

Ruut

Ono to je celkem napínavé a má to i dobré herce. Jenže jak si takhle drahý a hvězdný film může dovolit takhle idiorský a nesmyslný scénář? Ten, kdo to psal, měl být rukojmím 123 .. Jako by plival do obličeje výbornému Travoltovi a Washingtonovi. (jo a 90 minut by bylo tak akorát) ()

Allien.9

Úvodní titulky jsou lahůdkové, zbytek filmu bohužel nelze popsat jinak než jako "bolestivě nereálnou nudu". K čemu je pár technicky dobře zvládnutých momentů, když je vám každá další scéna dávno jasná? Závěrečné hrdinství a čachry-machry s časem, které jsou na míle vzdálené rychlosti, jakou na Zemi čas plyne (tzn. než by se Denzel vykecal s manželkou a dostal se vrtulníkem na místo určení, měl by další rukojmí kulku v hlavě atd.), snad ani nemá smysl rozebírat. Hlavní postavy jsou otravné (díky Denzelovu Garberovi mám vítěze v kategorii nejotravnější dispečer), vedlejší zbytečné (stejně tak polovina scén - viz. notebook s online kamerou), Travoltova visage se rychle okouká a drama působí lacině. S přimhouřením obou očí bych možná "The Taking of Pelham 123" tři hvězdy dala, ale jelikož je režisérem Tony Scott, který zvládá natočit daleko sofistikovanější thrillery, tak se přimhuřovat nebude. P.S.: Upřímně doufám, že je originál z roku 1974 koukatelnější... ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)