Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

cold

Dvě dobré věci mě na tomto filmu dostaly. 1. Travolta! Po dlouhé době hraje a působí charismaticky. 2. Plný sál kina od Pána prstenu nevídaná věc. Což není zaviněno kvalitou filmu, ale dobrou vůlí CSFD, která uspořádala předpremiérovou projekci (Tímto děkuji). Jinak velká mílka v určení žánru o žádné drama thriller nebo dokonce krimi se tu nejedná. Je to normální komedie, která bohužel asi nebyla plánovaná. Nevím zda do rolí rukojmích vybírali samé neherce ?. Situace (pozor spoiler): Únos metra zastřelení několik lidí před zraky ostatních rukojmích a všichni se tváří jako by se nechumelilo - já být v takové situaci, tak se asi p.o.s.e.r.u.. a dále Policejní auto není schopné na majáky dojet ani pár bloků, aby do něj skoro na každé křižovatce nenarazilo auto.... cožeeeee a takových nelogičností je tam spoustu (odstřelovači a vůbec samotný únos metra). Veliké zklamání!!!! ()

noby

Kvalitně připravený pokrm pro všední večer celé rodiny. Nic víc, nic míň. Zápletkou jednoduchý thriller, okořeněný dávkováním napětí připomínáním ubíhajícího času a typicky americky humorem v každé třetí hlášce a romantikou nakonec. Jen toho otravného sekavého cool-blur-stop-motion bylo trochu moc. ()

vorenus

Nam nový film T.S. se vždy hrozně těším.J.T. vypadá fakt drsně, ale někde se stala chyba!Nejspíš scénárista nevěděl po hodině filmu co dál, protože co se děje potom je apokalypsa.Prostě zklamání roku a tak jsem se těšil.A co to k.... bylo s tím galonem mlíka! ()

Rssa

Horší z bratrů Scottových natočil dlouhý, ne moc strhující thriller s průměrným Travoltou a Washingtonem. Rozhodně horší než originál, ale stále to není žádný propadák, jak se nám snaží namluvit američtí kritici. 70 % ()

cab

Povrchni a lehce zapomenutelny vystup oblibene dvojice hercu, jak uz cesky nazev napovida, v akcni jednohubce o metru, ktere bylo uneseno a osud cestujicich lezi na bedrech kontrolniho dispecera. Nebyt tech hercu a zajimavych vizualu, tak min. 60% ()

Hanys_

Originál podle komentářů bude asi lepší. Tak snad někdy budu mít možnost srovnání. Tohle ale je každopádně celkem podařený krimi-thriller ve svižném Tonyho stylu._No, po zhlédnutí originálu jdu přece jen o hvězdu dolů. Klasika ze 74. tomuhle remaku ujela o vagón. 6.5/10 ()

Holina

Neviděl jsem originál (1974), takže srovnávat nemohu. Každopádně verze 2009 je thriller jak má být, který už jen občas zprzní scottovy rádoby umělecké filtry a divoké švenkování kamery (rozhodně ale kurví tento snímek výrazně méně než třeba v Domino nebo Muž v ohni). Napětí tu tvůrci dokázali vyšroubovat také díky tomu, že skvělý travoltův záporák je naprosto nepředvídatelný. Doporučuji k relaxačnímu večeru ()

mutlovka

Typický film o únosu vlaku člověkem, kterému někde někdy něco nevyšlo a tak má potřebu se mstít a upoutat na sebe pozornost. Pár mrtvých, velký balík peněz, spousta policajtů. Napětí? Ani ne. Těžký průměr. ()

divak84

Tak film hodnotím ihned po shlédnutí. Skvělá jízda vlakem, skvělá jízda filmem. nulové nudné pasáže. Samozřejmě - realita v tomto filmu na bodě mrazu, utočníci hloupí, travolta jak by smet. Finále celkem odbyté (travolta celý unos planoval a nechá se chytit tak hloupoučky ?) Ale co .. ve filmech musí být ti špatní vždycky chytří ? nemusí ! na světě nejsou všichni chytří :-D a travolta měl s sebou prostě bandu hlupáků co to umí pouze se zbraní v ruce. To přece neznamená že ten film je špatnej ne ? Film má bavit, film nemá nudit, film by měl obohatit. ja sem ze 2/3 spokojenej :) film neaspiruje na vyšší příčky, je to spíše oddechovka, ovšem i tak je to s hereckým ansáblem trav/denz, je to zklamání ....nene to není láska, to je manželství...to jsou dvě odlišné věci .. hahahahaha :D (typický Tony Scott) ()

lukasch

Akční film bez jediné akční scény. Tedy pár jich tam je, ale vůči ději jsou úplně zbytečné. Příště raději dalšího Posledního skauta Tondo Scotte. ()

dopita

Solidně odvedené řemeslo. Tony Scott se trochu umírnil, a nebombarduje diváka kulometným střihem, jako to bylo v jeho posledních filmech. Hlavně proto, že ve filmu není moc akce. A když se akce rozjede, je to zas Scottovsky nepřehledný a to mě votravuje. Naštěstí se jedná spíš o thriller, takže zběsilejch prostocviků je minimum. Scénář, kamera, produkce a vůbec vše je na slušné hollywoodské úrovni. Nadprůměrní jsou snad jen Travolta s Washingtonem, kteří opět dokazují, že i z takovéhohle filmu se daj vymáčknout slušné herecké výkony. Film nenudí, ale ani nezanechá žádnej dojem. Originál byl o něco lepší. ()

AdamesWWE

[8/10] V posledných rokoch vzniká málo kvalitných thrillerov, ktorých kvalita sa aj tak nevyrovná tým z minulého storočia. Ale Tony Scott natočil skvelý, kvalitný thriller, vzal na námet zápletku do starej školy, presne to čo dnešnénu zaschlému thrillerovému žánru chýba. Aj ked´ dej nič neobsahuje nič nové a originálnejšie, všetko to skvelé sedí, práca s kamerou, výber prostredia, vlakov, nechýba ani napätie. Ale aj tak sa mi najviac na tomto thrilleri páči neuveriteľne perfektne napísané dialógy medzi výborným Washingtonom a ešte lepší Travoltom. Johny je tu úplny týpek, drsniak, zvolil skvelý image. Veľmi solídny thriller. ()

Merkin

Takový moderní hrdinský epos. Kamerovou časomíru střídá prozaický scénář a oslavné famfáry dí: ,,Ať žije Garber!". Ačkoliv nemůžu snímku upřít jistou míru původnosti především na vlnách skutečné výšky výkupného a nezapírám, že alchymie nálad, satira na novinářsku lůzu, žádné zbytečné slitování s rukojmými ani avantgardní litr mléka nebyly aktu v metru na škodu, hlubší než čtyřicetiprocentní zážitek z Únosu vlaku 123 nelze vydobýt- a to je na tak silné téma poněkud málo :) ()

Stružák

Hele, tohle nebylo zas tak špatný. Bylo to trošku předvídatelný, není to nic světobornýho, ale na druhou stranu si taky Únos vlaku 123 na nic nehraje. Jako zábava na nedělní večer a film na jedno podívání mi tahle Scottovina fungovala báječně. ()

bo.rec

Nevím, jestli se ze mně stal "náročný" divák, ale tato slátanina si víc jak jednu * nezaslouží. Dávám tu hvězdičku kvůli hereckému obsazení. Hrát tam kdokoliv jiný, tak film rozhodně nedokoukám... Ach jo... A to jsem se na něj tak těšil.. Kde je éra Smrtonostných pastí, zbraní a podobných akčňáků nabytých akcí, humorem a vůbec vším? ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)