Vo filme si Denzel Washington zahral dispečéra newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný pracovný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom - únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich dokonalých znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné - dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať? (TV Markíza)

Andreas83

Taková ta klasika filmů o únosech je hrozná škoda že do scénáře nebyl přidáno něco co bych nečekal, všechno už tady bylo a proto nic nepřekvapí. ()

Imune

Tento snímek sice ničím nezklamal, ale taktéž ničím nenadchl. Neoriginální scénář vyrovnaly zase herecké výkony, takže... Jo, bylo to jakš takš koukatelné. 60% ()

hroubek

Osobně nevím co si o tom filmu mám myslet.To, že se film tvaří, že je chytřejší než je to bych ještě zvládl pokud by se po docela příjemné hodince tvůrcí nerozhodli, že na všechno kašlou a hlavně at to má efektivní konec.Celkové vyznění konce mi přišlo velmi hloupé a po tom co jsem za celou dobu viděl i zbytečné.Je prostě vidět, že tohle není mistrovské dílo spíše odechový čas, který se malinko protáhl.Jediné co film vytahuje z podprůměru jsou fajn herci i když nepředvádí nic extra a suprové řemeslo.Tony jede napůl plynu a je to bohužel vidět na všem. ()

VanTom

Scottův frenetický klipovitý styl drží napětí i počas dlouhých (a občas od Helgelanda až "onanisticky" prázdných) povídacích scén přes vysílačku mezi únoscem a dispečerem, na nichž stojí cca 2/3 filmu. Překvapivě zdaleka méně se mu daří v nevýživné akční naháněné na závěr, kde rozostřené švenky kamery na zjevně šnečí rychlosti soupravy metra nepřidávají. ()

MNTB

do thrileru to má fakt daleko a to nemluvim o samotným filmu ale i fakt, že při každý scéně řve sál smíchy. nazveme to spíše krimikomedií ve stylu dannyho parťáků. ()

ganz

Tony Scott úspěšně pošlapává myšlenku originálu z roku 74. Scénář psal někdo asi po slušné dávce cracku, rozvedl ho do míst kam by to jeden nečekal, ve výsledku je to místo kde nový pelham prohrává, zatímco starý boduje celou dobu ať už svojí atmosférou, jednoduchostí a uvěřitelnými postavami (nic jako vztah travolty a Washingtona), nebo prostě jednoduše starým dobrým vzhledem, který byl bohužel zde pokažen digitální kamerou. Scénky s černochem mariňákem (it´a long time ago) mě pouze rozesmály, celkově byly dialogy spíše k smichu. Možná pokud by tony občas hodil nějaký ten vtípek a nebral celou věc vážně, byl smích lidí v kině opodstatněný, bohužel vtípek o galonu mléka tak trochu vyšuměl do eteru a opět jste se mohli zasmát tak akorát jeho trapnosti. Jednoduše se jedná o film se dvěma stárnoucími herci, z nichž jeden se snaži neustále hláškovat a občas(!) mu to i vyjde,o film kde je nedostatek spádu v ději nahrazen rychlým střihem a kde si většinu času připadáte že koukáte spíše na hudební klip bez muziky, což samozřejmě neplatí na začátku, zde máte hudební klip s muzikou a to asi 8 minut. Jediným světlým místem je John Turturro, který zápasí s nablblým scénářem poměrně statečně. 20% ()

Jacob23

Diky za akci CSFD a moznost videt film zdarma.Nejslabsi film Tonyho Scotta z jeho nekolika poslednich.Zachranuji to dobri herci a druha pule,ktera preci jen neni tak ukecana a zdlouhava ()

cpt.Lynch

Poctivé 3 hvězdy a koukatelný akční film. Remake filmu o únosu metra, výkupném, vraždění rukojmích a trhu s komoditami. Slušné napětí a obstojné herecké výkony jsou silnější stránkou tohoto filmu, který se rozhodně neprezentuje monstrózními akčními scénami. Ale tím plusy končí. Mínusů taky není tolik, ale převažujou. Filmu se nedá moc věřit: SPOILER: Zavřený makléř z Wallstreetu (Travolta) se ve vězení mění na vraždícího psychopata??? Usedlý dispečer (Washington) se na konci ujme pronásledování padoucha, i když by určitě nemusel??? Na základě únosu metra stoupne cena zlata na burze ze 2 miliónů na 150??? KONEC SPOILERU! Navíc rádoby psychologicko-teologické-filosofické dialogy dvou hlavních hrdinů jsou někdy dost trapné. Ale celkově film obstál. Do kina je to škoda peněz, ale až to poběží v televizi, tak se nezapomeňte dívat. Dík CSFD za volný vstup… ()

Krosmen

Pro mě celkem zklamání. Čekal jsem poněkud překvapivější závěr, který se však nekonal. Je to všechno až moc přímočaré. Dost náznaků hlubších myšlenek, které však nikdo nerozvede. Pořádná akce, alespoň mně, chybí. ()

svobik

Vlastně i docela spokojenost, výsledek jsem po ohlasech čekal horší. Na konci se dostavilo i kýžené napětí, a to i přes to, že Scott se nemohl kvůli scénáři vůbec vyřádit na tom, co mu jde nejlépe - na akci. Pelhamu totiž jaksi chybí, stejně tak by se na něm dalo hanit dost věcí (nejvíc cool záběr přijde už v první minutě, ty zpomalovačky/zrychlovačky ze začátku zavánějí sebeukájením), ale co naplat když to celé tak pěkně utíká. Sice povrchní a tuctový blockbuster, v rámci možností ale stále uspojivý (původní film jsem neviděl). 6/10 ()

Ichabod

Hned několik super a cool hlášek stejně zabije stupidita scénáře a scén jako celků (převoz peněz třeba). Občas si člověk posteskne při vzpomínce na Travoltu v Broken Arrow, protože Travolta je jedinou kvalitou tohohle filmu. Tony rozmazává a trhá obrazem jako v Dominu, ale celkový feeling není ani zdaleka tak dobrý, navíc se k látce ani tolik nehodí. Denzel si jede svůj nadstandart podobně jako v Deja Vu nebo Inside man. Nikdo do filmu nedal víc než by musel a je to sakra znát. ()

ghatos

Mrzí mě to, ale ten film opravdu není dobrý. Jako by režisér nevěděl, kam se ubírat. Vypomáhá si berličkami typu krysa u odstřelovače nebo když pošlou Garbera domů. Uměle se tak snaží navodit akci. Další hrůza je rozhovor hlavního představitele s manželkou...."kup litr mléka"! Stupidní a prvoplánovité. Snaží se opět nepřirozeně zabrnkat na city. Takových příkladu je hodně. Závěr je již takové resumé všech negativních věcí, které jsem vyjmenoval. ()

blackJag

Tentokrát jsem to Scottovi ještě zbaštil, ale příště už to nebude mít tak lehké. Předně, Tony Scott se začíná trochu opakovat (hlavně ve stylu) a přitom ubírá na akci. Únos vlaku 1 2 3 je dokonale modelovým příkladem, kdy se režisér dostal na konečnou a pokud si rychle neosvojí jistou modifikaci, bude se mu hodnocení filmů propadat. Sázka stále na jednoho herce mi nevadí, přece jen Danzel Washington dlouhodobě patří k tomu nejlepšímu, co Hollywood nabízí a i ten Travolta není nakonec špatnou volbou, ale děj filmu až příliš často připomíná cestu šneka po tahu. Záběrové čachry a koláže, které jsou použity jako předěli mezi scénámi jsou v podstatě nejakčnějším prvkem filmu a to je myslím trochu málo, zvláště když film jako drama moc nefunguje (nelze stavět film na dialogu, když není - Brianem Helgelandem - bůhvíjak napsaný) a akční aspekty jsou jediným možným akcelerátorem. Hudba: Harry Gregson-Williams. 60% ()

headcrab

Ukázková oddechovka.Film, kterej vám sice dlouhodobě nic nedá, ale pro chvilkové vypnutí mozku a zapomenutí na všechny starosti ideální.Krásnej průměr. ()

Curlyman

Nič prevratné, ale film si drží úroveň napätia od začiatku do konca, o čo sa starajú hlavne Washington a Travolta. Na jedno večerné uzimené pozretie som úplne spokojný. ()

klima777

Ubohoučký a na hlavu postavený syžet. Film občasně zachraňuje Washington, občasně Travolta [zábavný, byť místy snad i nechtěně (?)] a pár slušných záběrů. 1,5 hvězdy, ale bylo to "jentaktak"... ()

jujec

Nemůžu si pomoct, ale mě se film líbil - rychle, bez běžných zbytečných záběrů na spokojený život hlavních hrdinů, film prostě začne únosem vlaku a pak má spád. Závěr trochu překvapí, zejména tím, že se vyhnul sladko-romantickému návratu dispečera domů. ()

mrx.friend

The Taking of Pelham 1 2 3 jsem měl v hledáčku ke zkouknutí snad ještě před tím, než jsem si Tonyho Scotta vybral jako svýho druhýho oblíbenýho režiséra, takže už to přes nějaký ty dva roky bude. Originál sice neznam, ale ani tentokrát jsem se v režisérskym křesle neseknul a dostal jsem další Scottův vydařenej film, i když to podle místního hodnocení nevypadá. Nehodlam ničím argumentovat, holt na každém, jak mu to sedlo, a patrně jak kritický chce být, já si čas od času rád užiju tyhle cliché thrillery / akčňáky. Je fakt, že první půlka, ta ryze konverzační (deadline jedné hodiny), mě ukovala do sedačky víc, ale nic to nemění na tom, že jsem se skvěle bavil i dál. P.S. Trávníček si tady Travoltu dobře dává :) ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (viac)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (viac)