Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

fiLLthe3DD

Sommersův tvůrčí „rukopis" se opravdu nezapře - primitivní příběh, hláškující hrdinové, povedené akční sekvence (honička po Pra... tedy v Paříži) a technické zpracování pohybující se od dokonalosti (kamera, výprava) k absolutnímu: Co to sakra je? (mám na mysli CGI)... Kde už jsem to jen viděl? Ó ano, Chobotnice, Mumie a Van Helsing... Jenže tam se to alespoň dalo odpustit díky skvělému obsazení - v G. I. Joe je těch postav přehršel a navíc žádná není ničím zajímavá... ()

Chise

Na léto je zkrátka potřeba trochu té akce. G.I.Joe trochu přiznává svůj původ v hračkářském koncernu Hasbro, je patrné, že některé dějové peripetie nejsou tak zcela domyšlené - protože děti si toho zkrátka nevšimnou. I tak, je to to, co na léto potřebujete. P.S. Channing Tatuum na toto léto už definitivně potřebuje občanku. Nemůže vést armádu coby zranitelný čtrnáctiletý Bambi. ()

finx

Nadupaná, hustá, monstrózní podívaná. Digitální efekty se opravdu mimořádně vyvedly a celý film se nestačíte divit, co všechno vám před zrakem lítá a bouchá. Rozhodně se nejedná o nějaký propadák - naopak - G.I. Joe je přijemné překvapení tohoto léta, výborný akčňák, žádná nuda. Co se týče herců, nemohli jsme čekat zázraky - pořád ve mě něco vzbuzuje dojem, že Channing Tatum je typický "béčkový" herec a ve filmu se mi vůbec nelíbil. Další věc, co by jsem vytknul, jsou poněkud trapné hlášky provazející celý film - prostě scénář sám o sobě je jedna velká trapná jízda! Přesto včechno jsem ale rád, že jsem se do kina vypravil. Šel jsem na "bumprásk" akci, a tu jsem dostal v té nevrchovatější porci. Díky! ()

cyberhawk

Sel jsem na to s tim, ze jdu na uplnou blbost, a uplnou blbost jsem dostal. Tatum si az na jedno "woohoo" udrzuje kamennou tvar pokeroveho hrace, flashbacky jsou ve filmu navic jak pro debily, strihac ujizdel na drogach a scenar asi napsalo dvanactilete decko. Ale prave pro ty je film asi urcen - pro americka decka, a je udelan tak, aby ho pochopila. Moc krve ve filmu taky neni a tak se jedna pouze o "produkt," ktery ma Hasbru prinest dalsi penize. Kdyby nebylo Wayansovych hlasek, ktere kupodivu nejsou tak trapne, byl by to nehorazny shit. ()

Luksa

Rychlý spád bez jakéhokoliv zpomalení, spousta destrukce, klišé, přestylizovaných postav, přechod do digitálního sci-fi bordelu v druhé půlce, tak bych ve stručnosti charakterizoval nový Sommersův výplod. Hrozná konina, u které jsem se výborně bavil. Pět nedávám, neboť v poslední třetině už jsem byl mírně přesycený všemi těmi výbuchy, CGI ponorkami a jinými nesmysly, ale jinak svým způsobem nejzábavnější film léta. Enjoy! ()

Lencha

Sice jsou to slabší 4 hvězdy, ale já se v kině bavila. Pár dobrých efektů, vtipných hlášek, pěkná Sienna Miller, slušivej Channing Tatum...na začátku chaos, kdy jedou amíci s kufrem plným jakýchsi divných žravých věcí, někdo je přepadne, aby jim ten kufr vzal a pak někdo přepadne zase je, aby si ten kufr vzal sám... Každopádně byl tohle hooodně sci-fi snímek:-) Ale proč ne:-) ()

Ploutev

Typický příklad toho jak může trailer klamat, jelikož po shlédnutí jsem dokonce i uvažoval že bych si na to zašel do kina, díky bohu jsem na to neměl dost peněz. Nechutně přeplácaná béčková taškařice v áčkovém obalu a hlavně za áčkové peníze, která navzdory titulku hlásajícího že se film odehrává v nedaleké budoucnosti, působí jako prostředí počítačové hry z roku 2800. Film, ve kterém působí trapně už i jen samotná chůze, která má působit strašně drsňácky...to ani nemluvím o rozhovorech, no spíše rádoby drsných hláškách. Film ve kterém mě z obrovkého množství postav "zaujala" jen jedna...Snake...a to hlavně proto že za celý film nepromluvil ani slovo..vřele nedoporučuju lidem kteří nezbožňují scifi. Ti ostatní to možná přežijí.. ()

BMAJTZ

Hovadina az to boli. Tohle byla naprostá hrůza. Hloupe jako prase, nevkusne nevtipne a vsechny mozne ne ktere si jenom predstavite. Predvidatelne az beda. Dokonce to bylo horsi nez Transformers 2 a Wolverine a to uz je co rici. Boji se jenom jednoho a tim je druhy dil. Za efekty a bojove sceny ktere jsme meli tu moznost videt uz v traileru hvezdicku jinak nic. ()

Danoboss

Rozmlsaný X men príbehmi (ktoré napriek tomu, že sú úplne neuveriteľné, tak dávajú zmysel) som bol trocha sklamaný. Toto bolo síce krásne a draho natočené ale chýbal tomu tretí rozmer, uveriteľnosť, reálnosť postáv a všetko ostatné, čo robí príbeh príbehom. Režisér sa pokúšal narvať do filmu celú plejádu "klasických" postáv, tvrdého ale správňackeho generála, drsného výcvikového černocha, černocha na odľahčenie, hlavného hrdinu superbelocha... v záporákoch to isté. A aj tak som nepochopil to s tým prezidentom v kryte. ()

ZkuKol

Poměrně zábavná reklama na produkty Hasbro. Jestli to splňuje požadavky na označení film, nevím. Stopáž je na příběh moc velká, ale naštěstí se pořád něco děje (ne vždy je to klad). Team docela funguje, ale postavy jsou fakt figurky a veškéré motivace a životní osudy postav jsou na úrovni reklamního katalogu. Triky Stephen občas maluje hezké, občas je tam prská, co se na plátno vejde a snese (a snese toho hodně), v akci ale dost selhává - mít 200mil na film a Ray Parka a nenatočit alespoň jeden dobrý souboj, toje umění(nežádané). Dílku se ale nedá vyčíst určitá zábavnost, tu a tam se vyskytne i vtípek (někdy i fungující) hodně to bouchá, lítá a střílí - osmiletí řvou štěstím:-). Duke je borec a správňák, musí zachránit svět, poslouchat svého rádobyvtipného kamaráda, pořešit bejvalku, přežít záplavu triků a prodat hodně hraček - věřte mi to je na jednoho moc... 55% ()

Mr.Nigga

Šíleně rychlá akce, která se nezastaví ani na chvíli, zato mozek vypněte raději hned. On to vlastně není vyloženě hloupý film i když jsem byl občas na pochybách, jestli zrovna v dané scéně režisér zamýšlel aby vypadala směšně nebo ne. Sexy záporačku a charismatické hlavní hrdiny není třeba zmiňovat, to k tomu prostě patří. ()

slovan1

Tenhle film je čistě postaven na akci. A mi to vůbec nevadí. Sice pochybuju, že takhle bude vypadat blízká budoucnost ale to je celkem jedno. Sommers to natočil, dle mého, velmi zábavně. Děj nenudil, herci noví, mladí a určitě i talentovaní. Herečky jako kořeni filmu, fakt kočky. ()

Cejny

Klasický příběh záporák vs. ti hodní, čili za to tak 1*. Některé efekty, resp. vynálezy se mi zalíbili a film jsem si celkem i užil. Taková příjemná oddychovka. Nejvíc mě však překvapila závěrečná titulková skladba. ;) ()

marrjaana

Dala bych 3,5 ale takove hodnoceni tu neni, takze se priklanim k tem 3. P.S.: naštěstí sem to nejdřív vyděla bez dabinku, takovou hrůzu, co se dabingu týče, jsem naposledy slyšela, když si nova nechala nadabovat 1. díl pirátů. ()

sedm.1

Přesně ten film,který si vždy rád zopakuji,když budu mít chuť na nějakou devastující jízdu,plnou úžasných speciálních efektů,velkolepých akčních scén,charismatických herců,sexy hereček,nějakého toho vtipu a celkově bezstarostné zábavy.Ano,není to zrovna ten typ filmu,který oslní náročnějšího diváka,ale kdo má rád našláplé popcorny,při G.I.Joe se prostě musí královsky bavit po celou dobu,neboť nabízí vše co jsem zmínil plnými hrstmi.Nemá cenu ani zmiňovat,že zde neexistuje něco jako atmosféra či napětí,na to je to zas celé až příliš jednosměrné,ale spád a grády to má kulervoucí,pořád se něco děje,sem tam sice i vykráda jiné,jemu podobné kousky,naštěstí to ale stejně funguje a drží i pohromadě.Takže ikdyž vím,že G.I.Joe není filmovým klenotem,plné hodnocení si odemě určitě zaslouží,neboť svůj záměr pobavit a svým způsobem oslnit diváka se mu daří bezchybně. ()

mikulíšek

Podobných filmů o supertajné jednotce supercool vojáků/hrdinů s nejmodernějším vybavením je spousta, ale málokterý je dostatečně kvalitní. G.I.Joe je překvapivě zábavný snímek a to hned ze dvou důvodů. Za prvé ve filmu se neustále něco děje. Za druhé, film se dá brát jako parodie na svůj žánr. Vše ale funguje jak má a to především kvůli až dětské upřímnosti se kterou je příběh vyprávěn. Všechno je myšleno vážně a nikdo se nesnaží maskovat neskutečnost scén nebo dokonce šablonovitost jednotlivých postav a obvyklé repliky, které se objeví v každém podobném filmu. Vizuální zpracování není příliš dobré, ale na druhou stranu se k filmu vlastně hodí. Ideální film, pro malé kluky. P.S.: Scény natáčené v Praze (např. Karlín, Dejvice, atd) jsou hodně zábavné, protože filmařům není vůbec hloupé celou honičku Paříží odehrát v jedné ulici v Praze (trochu přeháním, ale je to tak) ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)