Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

KiJi

VOJÁČCI DOSTALI HERECKÉ PROTĚJŠKY A ZNEPŘÁTELENÉ ORGANIZACE SI TO ROZDAJÍ NA PLÁTNĚ.  Když tedy natočili další film z prostředí hraček-vojáčků od společnosti Hasbro, tak jsme se znovu (podruhé) podívali na všechny. A tento první nás uvádí do problému boje mezi dvěma organizacemi výše jmenované a zlé Cobra, která usiluje o….vše možné, třeba ovládnutí světa. První díl je na tom postavený, představí nám hlavní postavy a dál se rozvíjí jako klasická bondovka se šíleným vůdcem padoušské organizace. Bohužel všechno narvat do jednoho filmu způsobuje, že tempo vyprávění je pomalé, rozbíjené retrospektivními záběry, postavy stejně pořádně nepředstaví. Snaha o vtípky zůstala u té snahy. Akční scény na mě působily dosti průměrně, hlavní dva opozitní ninja bojovníci moc prostoru k předvedení svého martial arts nedostali. Tvůrci vybavili obě organizace pěkným Hi-tech vybavením, a to je asi na tom filmu nejzajímavější. ()

Laajaa

Jakožto člověka se zájmem ve zbraních mě docela uráží dodané zvuky pro zbraně, protože dát zvuk M4 k automatické brokovnici AA-12 nebo zvuk micro UZI dát ke střelbě z nehjezčího samopalu MP7 ? nehledě na velice špatné CGI kterých je film plný a hned na začátku mě zničí vidět CGI helikoptéry, když dokážou zničit víc než stovku aut a nedokáží si natočit jeden blbej přelet vrtulníků a radši tam dají CGI vrtulníky, které nemají daleko k vrtulníkům z videohry Vietcong ? Vím že se jedná o bezduchou akční mlátičku, ale i ty jdou udělat dobře a já se držím toho, že v detailech je síla ()

dogzila

Nič nie je dokonalé a preto tento snímok získa buď 5 alebo 1 *. To čo je pre jedného absolútnym brakom je pre druhého zábava plná akčných snímok a celkom slušných záberov (okrem jedného záberu na zákrute v Paríža ten sa nejak nevydaril ). Čo tam preboha robil ale B. Fraser? čo nemohol odolať vábeniu múmie? No nevadí za posledné obdobie vskutku vydarená kombinácia všetkého čo môže pobaviť. :) ()

Riivy

Na Oskara to síce nie je... ale celkovo to bolo ako odpočinok celkom uspokojivé... rozhodne som sa pri pozeraní nenudil... ()

Pavlinkaxx

jako komedie to funguje skvěle :) když přešel první šok z dabingu, smála jsem se skoro celý film ;) a mám pocit, že jsem na chvíli zahlédla i Fantomase. ()

optos

Po hodine to zacina priserne nudit, a to je film len v polovici. Tak dlhu minutaz nestaci vyplnit len prazdnou akciou. Aspon tu bezduchu romancu si mohli nechat do druheho polcasu. Prepletenec vztahov navyse silne zavana telenovelou. Ako pozadie ku zranici dobre, inak vsak priemer, ktory kazdou nadbytocnou minutou klesa ku dnu. Ako taky maly akcny Titanic - na cestu vyrazate s pocitom dobrej plavby... ()

10/10

Z technickeho hlediska naprostej nesmysl kterej postrada snad vsechen rozum,ale na druhou stranu co muzem od dnesniho akcniho filmu ocekavat?? Akci a vtyhle slatanine ji bylo opravdu do sytosti.Me se to libilo,takova prijemna blbustka ktera neadchne,ale ani neurazi. ()

Marčus

Začátek je nenápadný, ale celkem rychle se vše zvrátí do perfektní akce. Vtipné dialogy, uvěřitelné a velmi pěkně technicky zpracované. 91 % ()

Vampira

V zásadě je to ptákovina, relativně svižně natočená, takové zachraňování Eiffelovky bylo super. Bohužel ten scénář je strašně stupidní, a to nejsem v těchto případech nijak náročná, ale tak děsně šablonovité a klišovité postavy to až bolí.. Hvězdička je za obsazení, herci jsou většinou koukatelný. ()

-Mates-2

Yo Joe, je Stephen Sommers idoit alebo len toci filmy pre idiotov? - ja sa priklanam k druhemu tvrdeniu, sak aj idiot plati listok do kina. ()

Drzy_orel

Od něčeho prostě už od začátku čekáte, že to bude blbost. A pokud dokážete přistoupit na způsob, jakým je vám film servírován, bude vás to bavit. Pokud na to nepřistoupíte a akční “pohádky“ vás nebaví – není to film pro vás. Jinak + za 5min automobilovou honičku na stále stejném kousku silnice v Dejvicích :) ()

milatko81 odpad!

Tak toto je brutál! Nečakal som oscarový snimok ale ani takúto brutálnu hovadinu!!! Som vcelku vyznávačom akčných snímkov, ale skutočne väčšiu hlúposť som ešte nikdy nevidel! Ani efekty nestáli za nič, ani dej, ani herci ... ak môžete vyhnite sa veľkým oblúkom. ()

babuca

príbeh slabý, ale tie technické hračičky potešili. S prižmúrením oka dávam 4 hviezdy. Niektoré scény sa dajô pozerať do nekonečna. ()

MAXELL

USA, USA nech boh žehná Ameriku, je to trápne, sľúbená zábava sa nekoná, zato detonačný uchyláci si prídu na svoje.Odporúčam kino či home theatre a naplno nech to duní ved o to ide vo filmovom uméní. Nevadí že je to sprostosť, hlavne že zabijeme zopár epileptikov vďaka ultrarýchlemu strihu, megavýbuchom a predovšetkým s americkou hymnou na perách držiac sa pri srdci spôsobíme pomocou "dolby digital" zemetrasenie o sile 8,9 richterovej stupnice niekde v Číne.Hurá, paráda a masový divák je spokojný.Radím zaradit do výberu na Sundance film festival.hehehe ()

raca

Šeď, nuda, pitomoučké dialogy, průměrný herci ( teda až na Dennise Quaida ) U něj se divim, že tu roli vůbec přijal. No prostě hrůza. A ani ty vizuální efekty nic nezachrání. 30% ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)