Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

Krupe

Slaboduché, i ty některé triky budou za nějaký krátký čas zastaralé. Brendan Fraser tam má pěkný štěk a Dennis Quaid, tak takovou děsnou roli jsem u něj ještě neviděl. Nakonec jsem u toho usnul. Na to, jakou to mělo reklamu, tak nic moc. ()

fitzjoy odpad!

Je to jako když se na Nový rok rozhodneš vypálit všechny rachejtle najednou, ohromující pětivteřinová show a pak nic. Sračkovitost filmu podtrhuje hlavní - nejlepši a nejcharakternější hrdina co kdysi miloval, jeho rádoby vtipnej kámoš co by rád píchal, bratři ninjové, jeden zlej a druhej hodnej, (absolutní novátorství, černej je hodnej, bílej zlej - to se musí rejžovi uznat), a potom kozatky v neoprenu s vyladěným krokem z přehlídkovýho mola. Zabili Karolínu - Vy parchantí! ()

zurivymlok

Slušný akčňák s občas nedotaženými efekty (což by nevadilo) a bohužel nedotaženými a jen průměrně kreativními akčními scénami (to už by vadilo). Velkým nedostatkem scénáře je nedostatečné budování charakterů. Snaha dávat hrdinům motivy tam občas je, ale často nedostatečně či úplně mimo (viz například úvodní scéna s maskou byla úplně zbytečná, nemluvě o tom, že něco takového by ho zabilo). Namísto zbytečného (i když z hlediska Hollywoodského klíšé povinného) výcviku jsme se mohli věnovat lepšímu rozvíjení příběhu, který je občas velmi nesourodý se skoky v čase a hlavně prostoru. Akce špatné úplně nejsou, ale faktem je, že na severním pólu, tam, kde by se měl člověk nejvíce bavit, jsem se začal dost nudit. Sienna Miller je tu vážně hoooodně sexy. Bohužel z její postavy režisér nevytěžil, co vytěžit mohl. Už klasikou je snaha přimíchat nezbytnou dávku humoru, kterou již tradičně obstarává "černý přihravač", nyní v podání jednoho z klanu Wayansů. Humor se občas daří, občas ne, ale naštěstí většinou není otravný. Zbytečné obrázky na radující se středisko snad netřeba komentovat. Nakonec z toho máme velmi průměrný film, který však docela baví a vytváří základ pro rozjetí docela slušné akční série. S ohledem na to, že akční žánr v posledních deseti patnácti letech skomírá a nad vodou ho drží filmoví dinosauři z Expendables a posledně pro mě trochu překvapivě Rychle a zběsile 5, bych se k tomuto pokusu tak kriticky jako někteří zde nestavěl. ()

desnik

Oceňuju vydařené efekty....chvílema jsem si připadal jako ve Star Wars, akorát místo ve vesmíru to bylo ve vodě. Kdyby to bylo ještě trochu líp sestříhané, dal bych i pět hvězdiček. Děj měl až moc rychlý spád....ale akce tam bylo požehnaně! ()

pirate

Vůbec jsem se nestihl nudit, super akce s efekty v každé minutě. K tomu poměrně zajímavý děj, velmi dobrá technologie a pár hlášek. Kvalitní sci-fi. Klidně 80 %. ()

Voxel

Svižné akcí nabité, ale po odchodu z kina jsem nevěděl na čem jsem vlastně byl (zmatený děj, chaotický střih). Hlavní hrdina mi navíc opravdu nesedl. ()

mine.slayer

Podprůměrná podívaná, která nestojí o přílišnou pozornost takže to byl asi účel, udělat z tak silného námětu tak podprůměrný film. ()

ragtime

Toto je na večer po ťažkom dni úpný ideál. Vypnúť logiku, prestať sa zamýšlať nad tým, že sa v deji stále riešia nejaké drahé bojové hlavice, pri čom tie serepetičky okolo toho, ktorými oplývajú 2 súperiace organizácie, by v reále museli stáť strašné prachy, a baviť sa. Účel splnený. ()

Terminator666

Je to pěkný film jen ho podle mě trochu kazí románek Duka. Děj příjemně ubíhá a má zajímavou myšlenku mezinárodního, tajného komanda, která se mi velice zalíbila. Akce je tu tolik, že by se za ni nemusel stydět ani Arnold Schwarzenegger. Veškeré efekty jsou skvěle zvládnuté a vypadají báječně. Hudba ve filmu skvěle prokresluje děj a nepůsobí nějak nuceným dojmem. Myslím, že každý, kdo má rád akci a velkou porci humoru si u tohoto filmu přijde na své. ()

Methew

Tento film má toho vcelku dosť do seba. Najviac sa mi v ňom páči príbeh dvoch mladých bojovníkov, ktorí sú súpermi už od prvého stretnutia, jeden bojuje z nenávisťou, zatiaľ čo ten druhý s úctou a s rešpektom. Avšak sú v tomto filme chyby, hlavne občasne nelogické správanie postáv, napr. dvoch nováčkov, ktorí si prešli tvrdou skúškou, ale namiesto toho aby na nepriateľov strieľali a zastavili ich za každú cenu, tak len za nimi utekajú, čo vlastne má len zdramatizovať celý príbeh. Nakoľko je to dosť vyumelkované pri hodnotení som sa skôr sústredil na pozitíva a na to čo sa mi páčilo a tak som privrel obe oči. ()

mentos.

Pro mě velice stupidní film s idiotským scénářem a velkým počtem chyb. Po většinu času jsem si říkal: "no jasně", "určitě", "jo tohle se může stát". Hodně mě iritovala ta přetechnizovanost, nejmodernější špionážní technika a všechny ty přefuturizované přístroje na hovno. Mnohdy zbytečné mi přišly retrospektivní flashbacky malých ninjů, vzpomínek na lásku a pod. Nejzbytečnější první scéna vůbec (ta tam byla jen proto, aby mohla maska na konci plavat ve vodě). Několikrát jsem to chtěl vypnout, ale musím uznat, že tenhle film měl něco, co mě při tom sledování udrželo, takže jsem to dokoukal. Dlouho jsem přemýšlel jestli dát tu hvězdu jenom jednu nebo dvě. Druhou přidávám za zničení a pád Eiffelovy věže. ()

sha.piro

Rachel Nicholsové to tu nehorázně slušelo, Byeong-heon Lee měl taky prima roličku "bílého ninji". Co na mě však působilo naprosto směšně byl kostým Snake-eyese a pomalu všechno okolo. Je mi jasné, že v tomhle žánru jde mnohdy logika stranou, ale alespoň někdy by fungovat měla, aby to nepůsobilo jako film pro "nejtupější" - Ani druhý díl se tohoto neduhu nezbavil... Přesto ale musím uznat, že jakousi příjemnou jiskru to má. Nebýt ale toho, že se jedná teprve o první díl skládačky, hodnotil bych (tento samotný film) za ** ()

Kubasino

G.I. Joe snad vyloženě nenudilo, ale přišlo mi zvláštní, že se mnou všechny ty über (ultra) akčňácký pasáže nehnuly. Postava baronky byla navíc tak moooc otravná, že mi kazila dojem z těch lepších částí. Kdybych si hrál s vojáčkama, tak bych si asi užil větší porci zábavy. Přežít se to ale dalo a jako jednohubka to žaludeční nevolnost nezpůsobí. ()

Pavlo

Značne priemerný film s pár zaujímavými a dobre zvládnutými akčnými i neakčnými scénami a s veľa hi-tech nevierohodnými vecičkami. Akčno-zábavný výplach na relaxačný večer. ()

Ales_IV

Hodně usmolený čtyři hvězdičky. Není mi úplně jasný, kdo za to může, ale potápějící se ledové kry??? To spíš patří do fantasy než do sci-fi :-) To už nám můžou rovnou ukázat suchou vodu. I přesto jsem se docela dobře bavil a o to jde asi především, ne?? :-) ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)