Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

netWoor

Prostě hloupý komix (ne, že by u mě byl každý komix hloupý). Stejně jako druzí Transformeři - nadějný začátek a pak už jen strmý pád (v tomto případě ještě strmější). Bondovský příběh z osmdesátých let a bondovští záporňáci rozhodně nenadchli, klaďasové s jejich vpodstatě hloupýma serepetičkama také ne. V mém vnitřním boji o hodnocení nakonec dává nižší, protože ... vpodstatě není za co dát víc ... ()

Bart16

Zapomeňte na trikovou preciznost druhých Transformerů nebo dynamické novoty, se kterými operoval Star Trek. Sommers sází na staré dobré demolice všeho druhu s příměsí „digitálního looku" a akční scény G. I. Joe by se daly za perfektní označit možná ve chvíli, kdy by na ně bylo o padesát milionů dolarů a půl roku času víc. Ve finální podobě ale spadají do škatulky „zatraceně zábavné" a troufám si tvrdit, že je mnohem důležitější, že jsou dobře natočené, mají tempo a trvají desítky minut, než aby umlčely odpůrce digitální akce a my jsme u nich usínali.Spousta pokusů o humorné dialogové výměny se míjí účinkem a G. I. Joe se přes veškerou svou přepálenost vlastně až do konce bere vážně, což je možná obdivuhodné, ale filmu to nikterak neprospívá.První dobrodružství s G. I. Joe (je dokořán otevřeno na pokračování) je nakonec lehce nadprůměrným letním flákem, který veškeré scenáristické nedostatky vyvažuje vydatnou porcí nabušené akce a zvráceným smyslem pro nesmyslnost. ()

Mathiue1994

Vynikající akční film, jeden z mála, ve kterém jsem prosil ať přijde nějaká ta další bitka, honička či přestřelka. Je to jako "přidejte víc akce, já chci vidět nějaké další vymoženosti z Jamese Bonda". Navíc je to asi první americký film, který jsem viděl kde nebyla hlavní katastrofa zničení Empire State Building, sochy svobody nebo nějakého WTC(už ani nevím kolik jich stojí a kolik už jich spadlo). Navíc komediální výstup Marlona Wayanse, který byl zaručeně nejvtipnější postavou ve všech dílech Scary Movie filmu rozhodně neubral. ()

Shaleman

Tak takhle nějak vypadá moderní těžká blbost plná triků a keců a vůbec všeho pitomého, na co si jen vzpomenete. Jako televizní seriál bych řekl "dobrý".pro malé děti celkem neškodný, ale přeci jen...nejsme malé děti. ()

ER

Hračky jsou to pěkné,akce strhující,ale pak už nic. Jedna parta ukradne druhé bombu a nikdo neví,kdo za tím stojí.Hmm.Asi neprozradím nic tajného,ale na to by přišlo i 5ti leté dítě po 2 minutách přemýšlení,že bombu ukradnul ten,kdo ji vymyslel a ví,jak se ovládá.Ty největší mozky planety však na to potřebují 3/4 filmu.Pardon.Já zapomněl,že jde o vojáky a u nich to s těmi mozky není moc přesvědčivé,že? A stejně tak nepřesvědčivě jsou i herecké výkony.Hlášky se tu pak sypou jen proto,aby tu byly (jeden z bratrů Wayans-to mluví samo za sebe). Takže zpět na začátek...hračky jsou to pěkné,akce strhující,ale pak už nic ()

Petulka88

Na jedné straně prostinký ,,příběh", tak neuvěřitelně stupidní dialogy, že máte chuť rozbít hlavou zeď a přece jen mírně natažená stopáž. Na straně druhé kulervoucí akce, která jde ruku v ruce s parádními triky (hlavně závěrečná bitva ,,ponorek") a krásné ženy v přiléhavých oblečcích. A výsledek? U mě docela spokojenost, protože jsem od G. I. Joe ani nic jiného nečekal. ()

HoR

Dúfam, že môj obľúbený filmový kanál nezaplní viac takýchto výtvorov. Prišlo mi to trocha intelektuálne pritiahnuté za vlasy, no vďaka niektorým akčným scénam (vyzdvyhujem "niektorým") sa ten galimatiáš dal pretrpieť. ()

eMatt

Jak to popsat pár slovy ... typický americký film! Vše je typické - hl. hlášky, stavba příběhu atd. Jediné co se mi líbilo byli efekty nad kterými jsem chvíli zíral protože je to opravdu skvěle namixované. Jinak dobře pro oddech se podívejte ale jak již už jsem předestřel - typický americký film. ()

Claude Speed

Film, který nenadchne, ale ani nezklame. Problém je, že je film hrozně chaotický, jednotlivé pasáže jdou ohromnou rychlostí vpřed, takže není vůbec problém se do děje lehce zamotat. Když se hrdinové někam přesunuli, říkal jsem si "proč zrovna tady", vůbec jsem nepostřehl nic, co by je zrovna sem mohlo přivést. Podtrženo, sečteno: solidní akčňák, který je bohužel málo promyšlený. 43%. ()

TomStrom

Trapné, směšné a celkově vykrádačka mnoha jiných filmů. Nenaštvalo by mě to tolik, kdyby trailer nesliboval nekomediální akční film. Dvě hvězdičky tomuto ,,skvostu" dávám jenom proto, že tam bylo dost akce a že jsem se nenudil. Většina zástupců akčního žánru je lepší než tato sprostá a směšná vykrádačka jiných filmů plná klišé, která by se klidně mohla jmenovat Frankensteinovo monstrum (rozuměj film sešitý z částí jiných filmů). ()

Melvej odpad!

Tak tohle bylo něco doopravdy strašného. Když uvážím, že jsem se na to díval téměř dvě hodiny, chce se mi brečet. Neuvěřitelná ztráta času, při níž se člověk kromě jiného, seznámí nejen s dechberoucí hloupostí amerických scénáristů, ale i těch, co dělají vizuální efekty, protože dívat se na to, jak led klesá ve vodě ke dnu, no, to už je docela síla. ()

Henry Morgan

Tady prostě nejde hodnotit film jako film. Nejhorší je, že se dá spousta věcí zařadit do spousta škatulek. Pokud bych řekl, že tohle je škatulka akční nesmysl, tak tomu dám pět hvězd, ale pokud bych to řadil mezi filmy všeobecně, tak bych tomu dal asi nulu. Tedy odpad. Ovšem naštěstí je tu ještě ten faktor zábavy, který předurčí směřování hodnocení.....tři hvězdy je akorát. Ono to je nabité akcí, primitivní, že to pochopí i hlupák a docela dobře trikově zvládnuté. Ovšem žádná extra třída. Zvraty nula, láska nula až jedna, happy end totální. Prostě akční podívaná dle všech norem. Tedy nereálná, přehnaná, jednoduchá a přímočará. Faktor zábavy tři hvězdy neboť jsem občas naprosto vypnul a nevnímal a jindy jsem se trošičku nudil. Teď po dvou letech od premiery jsem uznal, jaké štěstí mě potkalo, že jsem na to nemusel jít do kina. ()

AMD.SW

Extáze! Parádní akce od začátku filmu až do konce. Pěkní, udělaní chlapi, fešandy holky na obou stranách, šikovní záporáci... prostě paráda, film mě jako milovníka akčních filmů, sci-fi filmů a filmů natočených podle komixu nadchl a úplně dostal. A můj miláček Ray Park tam má úžasnou roli, do postavy Snake Eyes jsem se zamilovala, a celý film jsem si zamilovala. Toto fakt můžu. ()

Ceberus

Několikrát je tu film srovnáván s Fantastickou čtyřkou (Falco, T2), což je pro mě osobně docela trefné, protože oba filmy (a koneckonců i Sommersův Van Helsing) názorně dokazují, že kvalitně zvládnuté triky ještě nezaručují, že film bude alespoň průměrný. Ani G.I. Joe mě totiž nedokázal nijak zvlášť nadchnout, a to se prosím hrdě hlásím k dychtivým konzumentům vymývacích amerických blockbusterů. Ovšem i to dobrovolné vymytí mozku si zaslouží nějakou úroveň. Scénář byl natolik průhledný, že až na pár výjimek vám je děj jasný na deset minut dopředu a vy film sledujete jen proto, abyste se ujistili o tom, co už víte. Perličkou je způsob, kterým jsem si připomněl, že jsem tohle akční sci-fi ještě neviděl - a sice přes sci-fi seriál Continuum, kde také hraje půvabná Rachel Nichols. A docela mě zklamalo, že ji režiséři dali dohromady zrovna s Wayansem, protože to pro mě byla snad nejotravnější postava ve filmu. Druhou perlou je přítomnost dua z Mumie, což v případě režiséra Sommerse samozřejmě není tak úplné překvapení - záporák Arnold Vosloo (jehož jméno si tedy odteď pokusím zapamatovat) a Brendan Fraser (který k mému údivu hrál naprosto epizodní roli). ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)