Continuum

Kanada, (2012–2015), 31 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Tvorcovia:

Simon Barry

Hudba:

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon (viac)

Policistka z roku 2077 (Rachel Nichols) se přichomýtne k útěku bandy nebezpečných zločinců z vězení. Ocitne se i s nimi v roce 2012 a dává si za úkol nejen najít cestu zpět ke své rodině, ale zároveň pochytat zločince dříve, než uskuteční svoje plány. Přitom jí pomáhá mladý vynálezce Adam (Erik Knudsen) a Vancouverské policejní oddělení, jmenovitě Carlos (Victor Webster). (Ben Nevis)

Frederika

Jeden z mála seriálů, jehož série měly vzestupnou tendenci kvality. Bojové scény byly na začátku tragické a postupně se stávaly uvěřitelnější a zajímavější. Charaktery se vyvíjely, přestože příběh je poměrně jednoduchý, a mohl by skončit rychle. Přidáváním časových linií, tím, že musíme pozorně sledovat a přemýšlet nad změnami a tím, jak se projeví v budoucnosti, vás ale seriál chytne a nepustí. Navíc má velmi zajímavou konspirační tématiku a firma Sonmanto (Monsanto) mě opravdu pobavila :D Docela útok na přední linie chemických konglomerátů. ()

Sykon

Velmi slušný sci-fi seriál, ve kterém se ovšem víc prostoru než sci-fi hračkám a cestování v čase věnuje spíš detektivní práci, byť podpořené high-tech vybavením z budoucnosti. A taky jedním mladistvým počítačovým géniem, který nemá celý den na práci nic lepšího než sedět na telefonu a radit cestovatelce časem, s občasným hacknutím nějaké té vládní, potažmo korporátní, tajné databáze. Poměrně zajímavá je hlavní myšlenka o definici toho, co je ještě boj za svobodu a co už je terorismus. A také jakým vynalézavým způsobem se stáváme nenápadně novodobými otroky velkých korporací. Zajímavá témata, ovšem to zpracování mi ve finále až tak nesedlo, i když pořádně ani nevím proč. Také z otázek, které by mě nejvíce zajímaly, nebylo zodpovězeno prakticky nic - byť to vypadá že v druhé sérii by s tím mohli pohnout.. Hodnoceno po první sérii. ()

Thorn

Na tento seriál jsem se začal dívat spíš jen tak ze zvědavosti. Přestože mě úvodní synopse nijak zvlášť neoslovila, pořád se jednalo o příběh zabývající se cestováním v čase a tudíž něco, čemu by nebylo na škodu dát alespoň jednu šanci. Tato šance však bohužel zůstala nevyužita. Problém vidím především v tom, že si tu tvůrci zjevně ukousli příliš velké sousto. Na jednu stranu se pokoušeli vytvořit velice sofistikovaný a hlubokomyslný příběh zabývající se složitým morálním dilematem a na druhou stranu se to celé rozhodli prezentovat formou velmi jednoduché a prvoplánové akční zábavy. Seriál hned na začátku určitě zaujme tím, že divák přesně neví, kdo jsou vlastně ti dobří a čí vize je ta správná. S touto myšlenkou však tvůrci bohužel vůbec nedokáží pracovat a celé se to rychle zvrhne jen v bezduchou akci, kdy se všechno řeší pouze pomocí zbraní či pěstí. A o co že tu vlastně jde? V budoucnosti v roce 2077 vládne jakýsi fašistický režim, kdy veškerou moc třímají v rukou soukromé korporace a obyčejní lidé se musí bezpodmínečně podřídit jejich vůli. Společnost však alespoň zdánlivě funguje. Je tu udržován určitý řád, platí jasná pravidla a nikdo si příliš nestěžuje. Tedy až na skupinku extrémistů, kterým se takovýto způsob vládnutí vůbec nelíbí, a proto chtějí stávající režim svrhnout. Provést to však nechtějí v přítomnosti, nýbrž ve vzdálené minulosti. Přesněji v roce 2012, kam se přenesou, aby zde nějakým způsobem zabránili vzestupu vlády korporací. Spolu s nimi se však do minulosti nečekaně dostane také jedna policistka, která díky pokročilým technologiím disponuje neuvěřitelnými schopnostmi. Zatím to sice zní celkem zajímavě, ale hned vzápětí tu vystává několik problémů. Pokud totiž vymyslíte příběh, v němž se skupina lidí vrátí v čase, aby tím změnila budoucnost, tak musí být jasně vysvětleny důvody, které je k tomu vedou. V tomto seriálu je to však velmi nejasné. Hlavní hrdinka Kiera se nás hned z kraje snaží přesvědčit, že v budoucnosti je vlastně všechno v nejlepším pořádku a všichni jsou naprosto spokojení. To ale vzápětí sama zpochybní, když dosti drsným a nevybíravým způsobem zakročí proti dvěma obyčejným klukům, kteří se ničeho zlého nedopustili. Zpočátku jsem se to ještě snažil chápat tak, že Kiera je prostě jen příliš posedlá pořádkem a dodržováním pravidel, aniž by si přitom uvědomovala nějaký širší kontext. Když se pak ale tato žena dostane do minulosti, tak najednou porušuje jeden zákon za druhým jako na běžícím páse. Co hůř, navíc jí v tom ještě nadšeně podporuje jeden mladý blbeček, který kupříkladu na to, že Kiera někomu jen tak bez výčitek ukradne drahé auto, reaguje slovy: "Wow, to je fakt hustý!" Máme tu tedy hlavní hrdinku, která se v jednu chvíli chová jako příslušnice gestapa a jindy zase jako obyčejný zločinec. Dále je tu její mladý parťák Alec, který se na nic neptá, po ničem nepátrá a nic neřeší. Přestože jasně vidí, že Kiera páchá prokazatelně špatné věci, ochotně jí ve všem pomáhá. Vytvoří jí novou falešnou identitu, zařídí jí přístup prakticky kamkoliv a dokonce se mu nějak podaří dostat ji i do řad místní policie. Podotýkám, že toto se děje v roce 2012, nikoliv v roce 2077, kdy by takové věci mohly být čistě hypoteticky možné. Dále tu pak máme ony zlé extremisty, kteří chtějí změnit minulost. Nebo jsou vlastně oni ti hodní? Kdo ví? Tito lidé se však hned od začátku projevují jako mimořádně brutální a násilničtí maniaci, kteří vraždí doslova na každém kroku. Hádám, že jejich počínání by Alec určitě také okomentoval slovy "fakt hustý". Jedinou alespoň trochu sympatickou postavou tu tak zůstává detektiv Carlos Fonnegra, který je však zároveň tak trochu za ňoumu, protože o skutečné podstatě celé věci vůbec nic neví. Navíc ani moc nechápu, jak může parta nějakých pomatených teroristů, kteří prostě jen vraždí na potkání, jakkoliv zabránit pádu demokracie a nástupu budoucí diktatury. Respektive proč by vůbec o něco takového měli usilovat? Že by zrovna tito nelítostní vrazi, kteří se neštítí žádného svinstva, byli zároveň natolik uvědomělí, aby chápali důležitost svobody a demokracie? Ve výsledku tu tak máme seriál, v němž vlastně pořádně nevíte, komu máte fandit. Tím pádem pak ani nevíte, proč se vůbec zajímat o další děj a proč tedy tento seriál vlastně sledovat. Pokud bych se měl ještě vyjádřit k hereckým výkonům, musím říct, že Rachel Nichols zahrála hlavní hrdinku takovým způsobem, že víc nesympatickou postavu jsem už velmi dlouho neviděl. Ti ostatní herci pak nestojí ani za řeč. Popravdě pokud je tu jediným jakž takž ucházejícím hercem zrovna Victor Webster, tak to skutečně není žádná hitparáda. Ačkoliv přiznávám, že jsem tento seriál neviděl úplně celý až dokonce, tak příliš nevěřím, že by se to mohlo v pozdějších sériích nějak výrazně zlepšit. Zkrátka nezajímavý děj, nezajímavé postavy, nezajímavé všechno. Proto je mé hodnocení právě takové, jaké je. () (menej) (viac)

bouncer

(1. sezóna - 75 %, 2. sezóna - 65 %, 3. sezóna - 60 %). Dám lepší 3 hvězdy. Je to dobrý sci-fi seriál, který má několik geniálních dílů, ale bohužel i dost zbytečné omáčky okolo. Po třetí sérii - týbrďó, to je zamotanější než sluchátka volně pohozená v batohu. Takže moc. Update - ono už to skončilo, no hurá. 3* akorát. ()

Peytl

Tak to potěš koště, Amíci se nějakým záhadným způsobem dostali do krytu a posléze do šuplat mého oblíbence a neuvěřitelné se stalo skutkem. To po čem jsem volal jak Liber8 se pomalu naplňuje, jest tak mistře Kulhánku a konečné vítězství je naše. Bojové kombinézy a implantáty, cesty časem, mé nitro se tetelí jak duše čerstvě deflorované patnáctky. Jedním slovem, krása!!!! Pravda je, že po desetidílném maratonu se u mě projevila averze na slovo "technologie" a "korporace", i teď při psaní těchto ďábelských výrazů si slintám po klávesnici a tiká mi budík, nicméně ok. Hrdinové, i ti méně hrdinní, jsou sympaťáci a jak by řekla běžná česká modelína či serebrita s IQ tříletého verbitche , těsně před skokem do postele s kopačkou, hokejkou či prdelatým tlustokontařem, mají velké čarisma. Vzývám patrona všech bytařů, aby stál dál při scénáristech a oni mohli dál potají vysávat Kulhoše, neb mám strach , aby celkem slušně našláplej seroš neskončil domrven jejich invencí jak Lost. Všem postiženým sájfájákům doporučuju JÁ, kterému říkali Krvavý Patejl v době, která teprve nastane a kdy smrt byla mladá a hladová. ()

• Seriál mal premiéru 27. mája 2012 na stanici Showcase. (Greenpeacak)
  • V 6. díle 2. série s názvem "Second Truths" cituje Carlos (Victor Webster) na konci epizody větu Sherlocka Holmese "If you eliminate the impossible, whatever is left over, however improbable, has got to be truth," tedy v překladu "Když vyloučíte nemožné, pak to, co zbývá, musí být pravda, byť je sebenepravděpodobnější." (Shadowspark)
  • Všechny epizody první série mají v názvu dílu hrátku se slovem "Time", čímž se seriál odkazuje na téma cestování časem. Všechny epizody druhé série mají v názvu hrátku se slovem "Second", čímž se odkazuje na to, že jde o druhou řadu seriálu. Všechny epizody třetí řady mají v názvu hrátku se slovem "Minute". (Pajky3)