Alita: Bojový Anjel

• Česko Alita: Bojový Anděl (viac)

Svet vzdialenej budúcnosti nie je ideálnym miestom k životu, napriek tomu v ňom žijú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú iným. Tak napríklad kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prehľadáva skládky, aby našiel funkčné súčiastky, ktoré môže implantovať ľuďom, čo o časti tela prišli. Takto objaví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga so srdcom a dušou dospievajúceho dievčaťa, a vráti jej život. Po prebudení Alita vôbec nič nevie. Nepamätá si svoju minulosť, nespoznáva svet okolo sebe, ale okamžite nasáva enormné množstvo nových informácií. So životom vrstovníkov Alitu zoznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, ktorý jej od prvého stretnutia mimoriadne imponuje. Vďaka svojej zvedavosti spozná Alita aj odvrátenú stránku mesta Iron City, v ktorom s doktorom Idem žije. Fyzickou konfrontáciou s  podsvetím v sebe objaví mimoriadne, smrtiace schopnosti. V tú chvíľu sa dostane do hľadáčika skupiny nájomných zabijakov, ktorí terorizujú mesto, ale teraz dostali jedinú úlohu– nájsť a zničiť Alitu. Z obyčajného kyberdievčaťa sa stane bojový anjel. A konečne si spomenie, aké je jej poslanie. (Cinemart SK)

Clark_Kent

Abych pravdu řekl, ta holka Alita má zatraceně tuhý kořínek. Šlape to krásně a navíc ten příjemný nadhled z toho cítit je. Rodriguez a Cameron jsou zkrátka, efektně smrtící. ()

Bezda22

Skvělá akční sci-fi pohádka. Sympatická a roztomilá Alita se s tím moc nepáře a jako bojovnice rozdává každýmu, co mu patří. Chvilkama mi přišlo, že je děj takovej neucelenej a tak zvláštně na sebe napojenej, jakoby to někde drhlo. Ale pak se zase přileje trochu oleje a kola se roztočí a film skvěle šlape dál. Za sebe doufám, že bude pokračování... 80% ()

Shitonit

No jo,...Alita. Tak jsem na to čekal asi půl roku. Co k tomu. Přátelé, je to asi tak. Pro nás, ze staré školy, je to trochu silná káva. Super sympatico hlavní postava, výbornej děj, a vcelku snadno stravitený průběh. Láska, špatňáci, akčnost, je vše těžce v poho. Jenže,... totálně posranej konec, jenž si nechává branku ke dvojce, na kterou se patrně já konkrétně vyhulim?? Je to rozhodně dobrej film, přes všechny kecy dobrej, dobře nafláknutej a stojící za to. Bohužel, to má tak těžký to ....ale, že ať bysemrád tomu dal koulí pět, radši si vyhulim sám sobě a ohodnotím to pouzema třema, za to ??? Jak se to nakonec divně posralo. DO-SLO-VA. ()

Zombiepod

Komiksová predloha u nás nie je veľmi známa, čo možno uľahčuje hodnotenie filmu, no myslím, že to v tomto prípade nehrá žiadnu rolu. Alita je úchvatný post-apo/utopický sci-fi pribeh s rozprávkovým nádychom, a veľkým srdcom. Príbehovo síce nie je ničím výnimočným, scenár je dosť predvídateľný a priamočiary, ale ber to čert, pretože už dlho som sa pri žiadnom filme takto nezabavil. Má to skvelú hudbu a adrenalínové scény, ktoré majú gule ako prasa (bitka v bare, motorball), a pri tom všetkom nezanedbáva ani funkčnú chémiu postáv a vydarené scény zobrazujúce vnútornú hrdinkinu nevinnosť. Trošku možno sklame neuspokojivý záver s nábehom na pokračovanie, no pri tej technickej dokonalosti a celkovo výbornej štruktúre filmu, ktorá očarí nie len fanúšikov sci-fi, je to zanedbateľné. Rodriguez má po dlhej dobe znova môj obdiv. ()

Maniik88

Od filmu som nič nečakal, nevidel som trailer, obrázky, nič. Vedel som len, že to režiséroval šialený Rodriguez. O to príjemnejšie prekvapenie to bolo. O scenár a vizuál sa totiž pričinil aj Cameron. Graficky to bolo úžasné, akčné časti perfektné, bolo to zaujímavé a človek bažil po odpovediach a nejakých rozuzleniach. A potom prišlo druhé prekvapko, koniec filmu a skoro nič zodpovedané. Logika hovorí, že bude aj ďalší diel a celkom sa neho teším. Pekné future sci-fi s mozgami v nádobkách, s kyborgami a inými hybridmi. ()

Knor

Po vizuální stránce perfektní, akce a efekty úžasný. S obsazením nemám problém a Alitě se nedá nefandit. Problém je ale v tom, že mě tu vůbec nic nezaujalo natolik, aby mi to nebylo jedno. Hezká podívaná, nic víc, žádnej záchytnej bod. Rodriguez to nenatočil špatně, jen je to hrozně povrchní sci-fi pohádka. ()

Alois88

Vynikající akční sci-fi pohádka, které nelze prakticky nic vytkout a vše zde funguje jak má. Do páté hvězdičky tomu přesto něco chybí. Nějaká myšlenka, možná nějaká vyloženě dechberoucí akční scéna. Každopádně je to film na který se kdykoliv rád kouknu znova. ()

The.Splash

U podobných snímků mám vždy jeden obrovský problém. Obsahově se nemůžou rovnat předloze. Komiksovou předlohu sice neznám, ale jsem si jistý, že vše co mi přišlo na snímku nedotažené (hlavní narativní linka, vykreslení charakteru vedlejších postav, mytologie světa, motivace Ality), je v předloze skvěle vykresleno. Ono to ale všechno krásně vypadá a scénáristicky dobře funguje, takže jediné co mi zbyde je si zoufat, proč místo jednoho filmu nemohla být alespoň osmi dílná série. ()

papadoce

Ale, ale, ale, tak Bobby sa nám po večnosti ukázal vo výbornej forme. Alita je svižná a premakaná sci-fi záležitosť, originálna spracovaním, sympatická postavami. Tá útla okaňa bola od začiatku neskutočná. Celá. To ako sa hýbala, čo štebotala, nešlo nedržať jej palce. No a keď začala bojovať, jóóó to bola lahôdka. Hrozne vydarené boli všetky indivídua, ktoré kántrila. A herecké výkony ani komentovať netreba, Christoph Waltz žiadnu rolu neodflákne. Navyše Jennifer Connelly je skutočne sexi j*b**á “päťdesiatka”. Tak nejak som tušil, že budem spokojný, čo sa potvrdilo. Toto si pýta dvojku, nakopať Eddiemu zadok. Nepohŕdnem. ()

DaweForeman

Velice povedné kyberpunkové prostředí. Veškeré ty efekty a designy se jim opravdu povedli a vše to navíc podkresluje úžasná hudba. Největším problémem tohoto počinu je to, že si to ukouslo až příliš velké sousto, kdy se do dvou hodin snažili autoři narvat toho nejvíc. Veškeré možné části mají velký potenciál, který se autorům celkem povedlo slušně rozvést, jenže to nedosáhlo svého maximálního potenciálu z jednoho prostého důvodu a tím je délka filmu. Kdyby to bylo rozděleno na několik částí, mohlo z toho vzniknout něco opravdu výborného. Máme tu rovnou několika taháku: otázka člověk vs. kyborg; záhadná minulost války; vylepšování lidí; drsný sport; pletichaření; bohatí vs. chudí; lovci odměn atd. Obzvláště ten motosport a lovci odměn by si zasloužil film sám o sobě. Akce je velice povedená, romantika je uspěchaná a bez hloubky, drama je tu náznakem, ale jeho napětí je brzo utnuto, takže si ho člověk příliš neužije a hlavní postava Ality je až příliš naivní a opět je tu znát ona časová uspěchanost. ()

Mkartaylas56

Jo, na jednu stranu je Alita naprosto typický americký blockbuster pro masy, jenž v sobě neskrývá nijak zvlášť hluboké myšlenky, ovšem zároveň je z něj jasně cítit kvalita nejen své předlohy, ale i svého scénáře, kterému vlastně vůbec nic nechybí (i když je v mnohých situacích jedno velké klišé) a především se mu daří ukázat propracovaný a velmi zajímavý fikční svět, který si mne už během úvodu plně získal a vlastně byl tím hlavním důvodem, proč jsem si film tak užil. Těch pozitiv je tu samosebou více, kupříkladu mnohdy až dechberoucí vizuál, fajn soundtrack nebo povedená akce, která je sice (stejně jako vlastně celý film) převážně dělaná pomocí CGI, ale má skvělé tempo a samotné efekty nevypadají vůbec špatně. Každopádně jsem měl trošičku problém s postavami, jenž byly převážně buďto typicky šablonovité anebo zkrátka nezajímavé, a to i přes to, že jejich představitelé rozhodně nebyli špatní. Mimo to bych ale asi žádný větší negativum nenašel, a tak se vracím k tvrzení ze začátku komentáře: Alita: Bojový anděl je za mě skutečně povedený velkofilm, který sice na jednu stranu není zas až tak výjimečný, ale mě osobně si hned po několika stránkách dokázal zaháčkovat a i díky velice otevřenému konci se fakticky těším na případné pokráčko. 70% ()

Najt

Tady to asi odbouchnu na plno, i když se scenáristicky ani příběhové nekoná žádný extra um, tak stále to je zajímavý a dobrý příběh, ale za to vizuálně to je teda totalni masakr. Kouká se na to moc dobře a efekty to jsou nehorázné. Už jen ztvárnění Rosy Salazar je pastva pro oči. Tady se jedná o jeden z nejlepších a vizuálně nejluxusnějších filmů poslední doby. Doufám, že bude dvojka !! ()

Alojs

Těžké rozhodování a pocity oscilující na hraně "mírného zklamání" a "lehkého nadšení". Alita je jako film nesmírně stabilní až do svého závěru, který slibuje mnohem více, než nakonec poskytuje. Samozřejmě, vyprávění je velmi zjednodušené a tvůrci si nedělají přílišnou hlavu z toho, že mají na lopatě naložen materiál, který by vystačil na 3 samostatné filmy (gladiátorskou bojovku, sportovní adrenalinovku a romantickou slaďárnu). Když by za kamerou seděl velký Jim, asi by byl výsledek pečlivější, kompaktnější, jednodušší a také delší. Přesto nelze nadávat a být nespokojený. Může za to brilantní stylizace a formálně atraktivní postapokalyptický svět, který je sytý, živý a zajímavý. Samotná Alita je v takovém prostředí jako doma. Její kukuč je přitažlivou studnicí, její spontánní úsměv pak odzbrojuje nejenom jejího hereckého partnera, ale i diváka. Perfektní práce borců "od klávenic" je podlamována pouze "velkým-velkým" finále, ve kterém se začne zbrkle uzlovat... Během krátkého času se toho stane strašně moc, důslednost a emoce jdou přitom stranou... Když by se touto dobou točila dvojka, asi bych neremcal a mávl rukou, ale... výhled je v tomto směru ovšem pesimistický, což má na výsledné hodnocení značný vliv. ()

knihovna

Teda, asi jsem dyslektik, ale já to docela dlouho četl jak Atila: Bojový anděl, a myslel si, že to bude nějak souviset s Attilou, bičem božím. Tohle není film pro mě, prostě není to můj šálek kávy. Popravdě je to nebetyčná chujovina. Ale hezky technicky zvládnutá. Ovšem to mě zajímá ze všeho nejméně. ()

jafuska

Velmi dobré,nejsem si jistá, jestli bych chtěla pokračování, ale co se týče počítačových efektů a samotné Ality, tak za mě super. Nebylo tam nic překombinované, počítačových triků požehnaně, nevím, jestli by se v tomto žánru našla většina lidí, ale i tak jsem velmi ráda, že jsem tento film mohla vidět. ()

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (viac)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů