Skupina deseti turistů se vydává z přístavu Rejkjavíku na výpravu za pozorováním velryb. Vinou jednoho z nesourodé směsi cizinců je vážně zraněn kapitán lodi a umírá. Celou výpravu odváží z nepohyblivé lodi velrybář z podivné rodiny bydlící na palubě jiné, ještě podivnější, zchátralé bárky. Když se všichni turisté ocitají na její palubě, téměř okamžitě jim dojde, že nebyli zachráněni, ale uneseni. Tříčlenná rodina šílených velrybářů v čele z bláznivou matkou na nic nečeká a ihned zahájí vražedný a krvavý hon na všechny živé na palubě. Začíná boj o život v uzavřeném prostoru lodi s krvežíznivými psychopaty. Kdo z celé skupiny turistů přežije? (oficiálny text distribútora)

Dellamorte

Pestrá a zároveň priblblá paleta rôznorodých postavičiek a charakterov sa rozhodne pokochať sa pohľadom na veľryby v ich prirodzenom prostredí. Netušia však , že je to zároveň aj prirodzené prostredie jednej z najpošahanejších rybárskych posádok v dejinách ak nie aspoň filmu , tak rybolovu určite. A tak sa namiesto pohľadu na more , zahľadia sekere , harpúne a rôznym iným vražedným " pomôckam " priamo medzi oči. Gunnar do tej posádky zapadol , akoby s ňou vyrastal a svoj síce krátky , no bolestivý part si odohral dôstojne. Ja osobne by som to nekategorizovala ako slasher - skôr taký " fishploitation " ( to je samozrejme len Moje zatriedenie )....inak , je to pekne červené, no a aj prostredie urobilo svoje , čiže 4ka. ()

Kudly4

Islandský masakr na rybářské lodi. Vezmu tady trošku ohled, na rok vydání u tohoto Hororu. Na tu dobu, né úplně nejhorší vyvražďovačka, v celkem originálním prostředí. Postavy za mě nejsou až tak úplně nesympatické (fandil jsem černouškovi) a vše ostatní, jako třeba chování a reagování na určité situace - můžete to brát jako parodii, je to v žánru  Horor / Komedie. Každopádně, Gore celkem dobré, krve a vražd, je tu dost, sem tam nějaká ta morda byla i vtipná (top scéna - střela z harpuny). Nic co bych chtěl vidět znovu, je pravda, že to bylo chvílemi dost nudný, ale na jedno zhlédnutí, why not. Co jsem se tak díval, tak čistě islandský Horory, jsou jen tři. (449. hodnocení) ()

Slasher

Islandská komediální anti-Greenpeace buranská vyvražďovačka (vyloženě jako slasher to ale -pravda- příliš nepůsobí). Je to o mezinárodní skupince turistů, kteří se plaví podívat na velryby, ale místo toho narazí na hovadskou rodinu zpruzených velrybích lovců. A není to nic než průměr a místy celkem dobrým humorem. Co se týče smrtí, vrahů, nebo zábavy, nic co by stálo za koment - prostě taky průměr. On se tenhle film asi dá brát za odpověď všem těm snahám ochránců velrybích životů (což je momentálně docela žhavý téma) : Podívejte na to ze strany obyvatel Islandu, jejichž obživou byl po generace právě tento lov... Někteří z nás nemají na vybranou, než zešílet a začít kuchat vaše kamarády. A o co vám kurva jde, vždyť jsou to stejně jen 'dirty stupid sea monsters'.... Něco na ten způsob:) Vytřískat se z toho dalo víc. Nebýt zajímavého prostředí, původu a toho velrybího tématu, je to vyloženě zapomenutelná záležitost. ()

sochoking

Super, ja by som tých odporných a nesympatických turistov pozabíjal už len z princípu za vzhľad ! A začal by som pekne od Frantíka cez Japončíka až po tie tri babky a bolo by ! Tie dve baby by som nechal a spolu s nimi by som lovil ryby a trkal až do smrti alebo až dokým by ma nechytili ! No a Cˇernochovi by som do riti strelil naolejčekovanú Harpoonu , také menšie zlo. ()

SOLOM.

Tak už i Islanďané se rozhodli natočit slasher, ale do jaké míry se jim podařilo prorazit tou záplavou konkurence? No popravdě moc ne. Film není vyloženě špatný, má i několik slibných momentů, ale dle mého názoru velmi brzy upadne v zapomnění. Scénář se neopírá o žádnou pořádnou originální myšlenku a tak nám nezbývá než obdivovat onu „mrazivost“, která nás provází napříč celým filmem. Bohužel tady se však bavíme o prostředí, nikoliv o atmosféře. Navíc se tvůrci snažili do děje až moc protlačit i množství humorných scén (nebo lépe řečeno černého humoru), které se ovšem dost často míjely účinkem. Režisér prostě nedokázal zcela využít všech kladných prvků, které se mu tady nabízeli.Především pak se mi hodně líbila charakteristika jednotlivých postav, která byla opravdu pestrobarevná. Bohužel tady se s ní pracovalo jen v první polovině filmu. Než se rozpoutal masakr na velrybářské lodi, dočká se divák několika humorných situací a samozřejmě nesmí chybět ani ten takzvaný „černý humor“. Já si tyto chvíle opravdu užíval a fungovalo to i poté, co psychopatická rodinka začala naše hrdiny postupně vybíjet. Jenže zhruba v poslední třetině se to zlomilo a nastala chvíle pro žánrové „klišé“ a nedotažené scény. Přišlo mi, jakoby tvůrci solidně rozpracovali své myšlenky, ale následně se zasekli a nevěděli si rady jak dál. Našla se tu celá řada momentů (viz maják, kosatka), kdy místo aby se začalo stupňovat napětí, tak všechno uťal střih a divákovi zůstali oči pro pláč a spousta otazníků v hlavě. To samé závěr s Japonkou byl nedotažený do konce. 50% ()

• Na Islandu byl film představen jako zástupce žánru "Tryllir", což je něco mezi thrillerem a hororem. (Cheeker)
  • Ve scéně, kdy je jeden z věznitelů střelen světlicí do oka, padá do vody. Po několika následujících scénách je ale zpět na lodi a suchý. (Listeroman)
  • Gunnar Hansen ztvárnil postavu kapitána Pétura, ale během post-produkce byl jeho hlas předabován. (Cheeker)