Všem nelze vyhovět

všetky plagáty
Animovaný / Bábkový / Krátkometrážny
Československo, 1958, 10 min

Rozverné loutkové hrátky Hermíny Týrlové podle Ezopovy bajky. (tomtomtoma)

Ozo

Loutkový film podle Ezopovy bajky. Muž se synkem a oslíkem jdou pouští. Po cestě potkávají osoby a podle jejich způsobu cestování se střídají na oslíkovi, chvíli muž, chvíli chlapec a chvíli oba. Jenže všem nelze vyhovět, a tak muž vymyslí neobvyklé řešení. Za zmínku stojí perfektní pohyby očí, které napoví, co si v tu chvíli postavy myslí. ()

tomtomtoma

Film Všem nelze vyhovět je rozkošnou alegorií o ideologiích. Loutkové hrátky Hermíny Týrlové těží ze sehrané spolupráce s animátorem a spolurežisérem díla Janem Dudeškem, výtvarníkem loutek Ludvíkem Kadlečkem, hudebním konstruktérem Zdeňkem Liškou a spisovatelem Josefem Menzelem. Alegorie s lehkostí využívá protiproudy a lekce kontrastů rozdílných ideologických proklamací. Vysvobozením z vlastní úzkosti je svérázné vypořádání se s rozdílností nároků. Díky alegorické podstatě loutkové kratochvíle jde o skvostný filmový kousek. ()

Arkanoid

Adaptácia Ezopovej bájky s názvom Všem nelze vyhovět antočená v Gottwaldove za komunistov neoslavuje priamo individualitu, ale pôsobí len ľahko provokatívne. Bohužiaľ toľko poučuje a zvýrazňuje poučenie, až to kazí divácky zážitok. ()

Víteček

Pohádka, která stojí na komentářích lidí natočena beze slov. No, nebyla to dobrá volba. Ani animačně to nemá příliš co nabídnout a nemá tak čím oslovit. Viděl jsem už několik verzí stejného příběhu a všechny byly lepší. ()

honzic

Tohle mne moc nezaujalo, je to bez mluvení a spíše jde o takové jednodušší téma. Ztvárněné je to sice fajn, ale nudné. Hodnocení: 45 % ()