Při stavbě nového Las Vegas se stane Fryovi nehoda, při které se naučí číst myšlenky, díky přívěsku, který se mu zabodne do hlavy a tedy do mozku. Poté, co Fry objeví své nové schopnosti, ho vyhledá skupina lidí se stejnými schopnostmi. Tuto skupinu vede tajemný muž č. 9, který Fryovi řekne, že jen on může zachránit vesmír před zničením. Fry se dává do služeb pana Wonga, který chce zničit celé jedno rameno Mléčné dráhy, kvůli stavbě největšího minigolfového hřiště ve vesmíru. Této stavbě chtějí zabránit ekofeministky, ke kterým se přidá i Leela a další ženy z Futuramy a Planet Expresu. A tím se rozpadne celý Planet Expres...... Dalším vedlejším příběhem je příběh Bendera, který se zamiluje do ženy Don Bota, šéfa robomafie. (artuš)

medlo

Nebolo to zlé, ale na Futuramu príliš dlhé. Pri tomto seriály stačia 20 minútové časti, inak sa človek miestami nudí. Príbeh ma celkom zaujal, až na záver. Ten sa mi zdal nemastný, neslaný. Akoby im došli nápady. ()

Wally

Za seriálem tento filmový pokus strašně pokulhává...to, že je bez nápadu bych ještě byl schopný odpustit, ale že i bez vtipu???!!! ()

baXter

Tak čtvrtý film mne opravdu zklamal. Kam se poděl vtip a originalita ? Ještě se mi nestalo, abych u futuramy někdy trpěl. Ne že bych u tohoto filmu trpěl nějak moc, ale slabé chvilky opravdu měl, průměrných (rozuměj okoukaných) byl přehršel, a nadprůměrných bylo málo. Tak málo, že si s denním odstupem ani žádnou nevybavím. Škoda. ()

Teg

Zatím nejmizernější Futurama. Hlášky otřepané, vtipy předvídatelné a zvětralé. Až je s podivem, že to může být ještě horší jako předchozí film Avanzina, ale je to tak. ()

markul

Zase jenom další průměrný a doufám že už opravdu poslední film Futuramy. Co průměrný, spíše podprůměrný. Nechce se mi věřit, že by tyto filmy dělali stejní tvůrci, kteří se podepsali pod vynikající seriál. Takový rozdíl kvality se opravdu často nevidí. Kéž by se už na ty filmy vyprdli a udělali raději další řadu seriálu. ()

Nons3nse

Zatiaľ posledný zo série filmov futurami . Fialový trpaslík má dobrý príbeh,sú tam aj skvelé hlášky aj keď ich je pomenej , ale niektoré naozaj stoja zato. 4 diel bol o niečo horší ako predchádzajúce 3 diely . Ale nehovorím že som bol sklamaný , ale priznám sa že v niektorých pasážach filmu som sa trochu nudil. Koniec bol otvorený,takže to naznačuje že sa možno ešte dočkáme 5 dielu . Myslím si že Futurama ešte nepovedala svoje posledné slovo . , ()

pipapaja

Je to druhý nejslabší film futuramy ze čtyř ale pořád je dobrý má šmrnc a nápady. Staří známí nás zase baví bohužel ten ekologický podtón si mohly nechat. ()

provitamin

Ako sa hovorí, najlepšie na koniec. Fialový trpaslík je najlepších zo štyroch futuramáckych filmov. Ftípky o ekofeministkách, Frájovo čítanie myšlienok, turnaj v pokri, vesmírny minigolf a hlavne že Fráj s Lílou si konečne vzájomne vyznali lásku :) ()

Smejky87

Obávám se, že 90 minut je na Futuramu potažmo její tvůrce moc. Po tomto filmu už to mohu říci zcela otevřeně. Samozřejmě, jsou tam momenty, kterým se rádi zasmějete, ale nějaké silnější souvislosti, nebo nedejbože hlubší děj, to ne! A z mnoha situací se jistě dalo vymáčknout víc..Bender na pokerovém turnaji?! Na tom by se snad dal postavit i celý film, bohužel to tak ani zdaleka není. Dávám 3, protože jsem velký fanda a těším se na nové díly seriálu. ()

Arach.No

Oproti ostatním si myslím že tohle byla asi nejvtipnější filmová Futurama s absencí hluchých míst.Na první podívání nejlepší díl. ()

MadChick

Takhle podprůměrný film na závěr si futurama rozhodně nezaslouží :( Řekl bych, že z celkové stopáže 90ti minut jsem se dobrých 30 minut docela slušně nudil. Nevím proč to tak je, ale kvalitativní skok proti předchozím dílům je docela veliký. Vtipných momentů a hlášek je zde až žalostně málo a nezachrání to ani vcelku zajímavý příběh. Celý děj působí natahovaným dojmem, dalo by se říci, že kdyby se tento film setříhal cca na polovinu, líbil by se mi mnohem víc. Navíc ta všudypřítomná propagace strany Zelených a boje za rovnoprávnost žen je po nějakém čase taky dost otravná.Hořká tečka za zábavnou sérií... 45% ()

maty39

Ani jeden z filmů nedosáhl kvalit seriálu, ale rozhodně jsou jednotlivé filmy koukatelné a místy i velmi zábavné. Nejlepší z celé této epizody je Zapp Brannigan a jeho pronásledování. 70% ()

krypton22

Mnohem lepší než třetí film, o chlup lepší než druhý, víc se k tomu bohužel říct nedá. Doufal jsem v katarzi, která nepřišla, čekal jsem emoce, které se nedostavily (až na jeden moment těsně před koncem) a nebýt solidního příběhu a (konečně) několika záblesků humoru, byl by to smutný konec legendy. Snad to příště bude lepší (ať už to příště bude za rok nebo za 10 let). ()

zdenur

Slibný začátek se postupně přenáší v nudné sebevykrádání a trapné fórky. Připomíná mi to nové série Simpsonových. Smutné. Závěrečná scéna ale potěšila - konečně. ()

laFei

Velká škoda. Eko-feministky měly docela kouzlo, ale zbytek je jen neskutečná splácanina, u které v nudě dlouho přežíváte období mezi těmi několika povedenými vtípky. ()