Private Practice

• Austrália Private Practice (viac)
Ukážka z filmu 2
USA, (2007–2013), 83 h 42 min (Minutáž: 42–55 min)

Kamera:

Lex DuPont

Kate Walsh, Audra McDonald, Tim Daly, Taye Diggs, Paul Adelstein, Amy Brenneman, Christopher Lowell, KaDee Strickland, Caterina Scorsone, Benjamin Bratt (viac)

Hlavní hrdinkou tohoto seriálu je Addison Montgomery, kterou již známe ze seriálu CHIRURGOVÉ. Je výbornou chirurgičkou, která přijíždí do L.A., aby znovu našla smysl svého života. Zde začíná pracovat v soukromé ordinaci, která se specializuje na problémy s otěhotněním, ale i partnerstvím, manželstvím a dětmi... Je zde velmi speciální tým lékařů, z nichž každý má dosti komplikovaný osobní život.

Ačkoliv se jedná o další seriál z lékařského prostředí, je zde kladen velký důraz i na mezilidské vztahy a blízké kontakty mezi pacienty a lékaři. Jedná se o komornější seriál (počet hlavních hrdinů je omezen). (adri_anna)

jafuska

Ačkoliv jsem neviděla všechny série chirurgů, tak tady je to sice něco jiného, sice také z lékařského prostředí, ale z jiné kliniky, jiné případy, přijdou mi trochu jednodušší, než jsme zvyklé u klasických chirurgů, ale to vůbec nevadí, každý díl má něco do sebe a hezky se na to dívá ()

DandaPiper

Je to dobrý, ale prostě vzhledem k tomu, že se to tentokrát odehrává v L.A. a s nejlepší postavou, která byla v Grey's, tak sem čekal víc. Některý díly super, některý naopak nehorázná nuda. Někdy se pořád operuje, je to napínavý, jak malý "gatě" a někdy se naopak zase jenom kecá. Což je vlastně případ druhé (hodně akční série s dokonalým závěrem) a třetí (ukecané a utahané časti seriálu) série. Další problém je s postavama. Jak dokonale jsou všechny vykresleny v Grey's, tak o to hůř jsou tady. Opravdu hodně se to soustředí jen na Addison a když Vás oblíbená postava z Grey's začne ve vlastním spin offu po čase sr!t, tak to není dobře. ___Update 2017: S odstupem času to vidím takhle - První série je takový kratší a slabší rozjezd, což ale PP dohání nadupanou druhou a třetí, která, které jsou top celého seriálu. Čtvrtá zaznamenává trochu lehčí pokles, ale stále je tu pár dechberoucích epizod a kvalita je stále více než uspokojivá. Co se týče páté série, pokles je tu znát ještě o trochu více, nicméně pořád mě to nedohnalo od PP upustit. Šestá série vsadila na zcela jinou formulu, většinou se každý díl věnuje jen jedné postavě, případně páru v určitém časovém úseku. Nevím, jestli se předem vědělo o zkráceném počtu epizod nebo se zkracovalo za pochodu. Už jsem to zmínil kdysi dávno - Addison mi tu přijde opravdu často naprosto nesnesitelná. Je to postavou, protože cítím, jak je mi Kate Walsh sympatická a nečím příjemná, nicméně jakoby to bylo naprosto v rozporu s jejím charakterem. Nedokážu pochopit, jak může některej chirurg, navíc ještě jeden z nejlepších, jak často slýcháme, být tak neschopnej, ufnukanej a naprosto mimo v osobním a milostným životě. Prostě mi to nejde dohromady, jako kdyby se v té postavě přely dvě osobnosti. Po profesní stránce ji ale žeru... ()

pacpac

Po první sérii hodnotím třemi hvězdičkami a doufám, že po pár dalších dílech budu mít chuť hodnocení zvednout - minimálně o jednu hvězdičku. Seriál Grey's Anatomy patří mezi mou top a Addison jsem si v něm časem velmi oblíbila. V Private Practice to sice není úplně ta Addison jako v GA, ale zatím mě docela baví. // po třech sériích přidávám jednu hvězdičku navíc :) ()

Sowa

Kde se vzalo tolik nadšení a tolik procent? Seriál je nezajímavý, obyčejný... nicméně sledovatelný. Taky se na něj jednou do týdne kouknu, ale oproti Grey's anatomy či Houseovi je to jen hrubá záplata na nudu. ()

izolator

Po první sérii dávám jen 2. Nijak mě to nevzalo. Málo medicíny, moc vztahů. Dalo by se to charakterizovat asi takto: "Zvířecí pudy, dostanou Tě z nudy". Je to taková oddychovka k žehlení :-) ()

lucy.lu

Zdařilý spin-off, který se pomalu dotahuje na Grey’s Anatomy. Dlouho jsem se tomuto seriálu vyhýbala, protože přece nic nedokáže překonat GA! Ale rukopis Shondy Rhimes se nezapře a po několika dílech jsem Oceanside Wellness propadla stejně jako Seattle Grace Hospital. Nutno uznat, že PP je oproti GA na jednotlivé díly mnohem méně vyvážený. Navíc místy se zdá svět PP až příliš dokonalý, ale co, pořád je to jen seriál. :) ()

Eddemi

Fajn serial, vsetky serie v podstate zatial super, aj ked je uz z toho mierna telenovela. Ja by som zasa naopak ako vsetci, tretiu seriu oznacila za najslabsiu a to len z toho dovodu, ze sa mi zda, ze tvorcovia sa snazili odrazu vsetko tam akoby natrieskat a odrazu sa vsetkym predstavitelom zacalo cosi diat jedno cez druhe, dramaticky najdramatickejsie, az to bolo neuveritelne... Stvrta seria bola fajna, vobec nie horsia ako predchadzajuce. Ja som spokojna, mozu to kludne vysielat kazdy den:D ()

anti.rybka

Seriál se myslím povedl. Jen mě mrzí, že jako spin - off Chirurgů se až příliš mnoho herců z Chirurgů objevuje v Private jako jiné postavy. To by se u spin - off seriálů stávat nemělo a když už tak výjimečně omylem. Jinak se seriál celkem vydařil. Sice má k Chirurgům daleko (nemá tak propracované příběhy, hudba není tak dobrá atd), ale mezi jinými seriály z lékařského prostředí má určitě vysoké postavení. ()

ariari odpad!

preboha čo sa to stalo???Pani Shonda a jej tím stratili niť, scenár alebo zmysel pre realitu? odpudivá  afektovaná Adison s divne špúliacimi perami, vyzerá ako vlahá korytnačka pred párením, jej afekt v tomto seriáli naozaj  irituje od prvého momentu. všetci  patria naozaj na privátnu ale psychiatrickú kliniku toto je  scifi. Na hony vzdialené realite výkonu  lekára. tak pome masy, zasnívajte si s nami , filmárskymi polobohmi o tom, ako v päťdesiatke byť stále taká dychtivo  romantická s nezlomeným srdiečkom po tisíckach eskapád.. ! aj na seriál je to priveľa, tá postava mala byť rozložená do dalších 10, inak reálne hrozí, že vám skôr či neskôr dôjde, že táto telenovela ktorá ani náhodou nie je z medicínskeho prostredia je naozaj odpad pre masy ()

BaHa

1. série: Zajímavý spin-off, sympatičtí herci a samozřejmě Edison, kterou si musel v Greys anatomy zamilovat snad každý. Hvězda, která o proti Greys chybí, jsou zatím slabší "příběhy", přiznejme si to, v Seattlu se objevil chlápek s bombou v břiše, nožem v hlavě, se zbraní v ruce:) a bylo na co koukat. Tempo Private practice je oproti tomu mnohem vlažnější. Proto za čtyři 2.-3.série: Konečně silný příběh! Perfektní závěr série 4.série: Tak jak přelom dvojky a trojky vypadal nadějně čtvrtá série znamenala pro mě hluboký pád. Když už chtějí tvůrci proplétat všechny se všemi tak se to bez občasných nových postav prostě neobejde;) ()

Hanulityda

Nejdříve jsem tento seriál odmítala, protože jsem si myslela, že bude jen ubohým odvarem Grey's anatomy. Chirurgové jsou pro mě ten nejlepší seriál, umí dát všechny potřebně emoce, které člověk potřebuje. A při představě, že je tu další seriál, který je ke všemu postaven na hrdince, která se po delší dobu objevovala v Grey's anatomy, jsem se začala bát, že když dám Private Practice šanci, zkazím si svůj dojem o GA. Nestalo se. I když vidím neskutečně moc podobností s Chirurgy, tak i přes to tento seriál nezabředl a netěží ze spojitosti. Vždycky pro mě GA bude na první místě, ale Private practice není o moc horší. První série - 80% Druhá série - 80% Třetí série - 100% neuvěřitelně emocionální konec Čtvrtá - 90% ()

Nathani

Seriál pro mě skončil epizodou 02x01.. nemám zájem poslouchat řeči o medicínské etice od postav, které evidentně žádnou etiku nemají, natož pak medicínskou ()

Jannine

Addison byla mojí oblíbenou postavou už v Greys Anatomy, takže jsem ráda, že dostala možnost pokračovat ve svém vlastním seriálu. Od začátku byly postavy rozehraný jasně, postupně všichni nevymírali, jak je v amerických seriálech zvykem, i když samozřejmě i tady pár postav zemřelo. Jsem ráda, že seriál skončil dřív, než se z něj stala další nekonečná telenovela, i když už i tady byly momenty, kdy jsem si říkala, to snad ne.. Šestá řada mi nicméně svým pojetím (jeden díl se věnoval jedné postavě) nijak nenadchla, u někoho mi jeho díl přišel dokonce zbytečnej (Sam) a u někoho mi ten závěr přišel zase hrozně odfláknutej, třeba taková Amelia by si zasloužila mnohem víc prostoru. Jsem zvědavá, s čím dalším Kate Walsh přijde, protože tahle ženská mi prostě baví. ()

Brambor.Ka

Jsem zarputilý fanda Grey´s Anatomy, takže když jsem zjistila ,že je další seriál od Shondy R. byla jsem nadšená.. ale vážně se mi nelíbí , že to není 100% propojené s Grey´s Anatomy .Tím myslím ,že když se v první epizodě objevila postava z GA maminka dr. Hunta jako jiný člověk ,řekla jsem si budíž, malá role.. ale ve druhé sérii se 2x objevila z GA dr. Kepnerová, jako studentka práv ,která dává dítě k adopci... Nicméně, není to nic kvůli čemu bych tento seriál nedokoukala.. Je to klasická oddechovka, u čeho se dá dobře vypnout :-) ()

evita_

Spin- off Greys Anatomy - keďže Addison mi ako postava nevadila ani tam, Private Practice mal potenciál,aby ma bavil. A stalo sa...Opäť lekárske prostredie, zaujímavé prípady a k tomu primiešané súkromie hlavných postáv. U mňa výborné, opätovne priznávam, že som všetky série videla viac než raz :) ()