Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim majstrom rádu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Bol to on, kto im mohol zasadiť smrteľnú ranu, keď ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Mooreová). Stačilo ju zabiť, on sa však do nej zamiloval a namiesto smrti jej nadelil väzenie, z ktorého zdanlivo nebolo úniku. Silná čarodejnica sa ale dokázala dostať na slobodu a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila za svoje pokorenie. A to nielen Gregorymu, ale všetkým, čo stoja na jeho strane. Aby Gregory neostal v boji osamotený, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Vyvoleným je istý Tom Ward (Ben Barnes), lenže tento mladý farmár rozhodne nevyzerá ako legendárny bojovník a veľa toho zatiaľ nedokáže. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregoryho presvedčí, že sa nemýli. Gregory s Tomom sa spoločne vydajú na púť po podivuhodných krajinách a čelia čoraz ťažším nepriateľom, ktorých proti nim posiela Kráľovná čarodejníc, aby získal dostatok času na prípravu a jej rastúca sila bola neporaziteľná. Proti mečom, odvahe a odhodlaniu dvoch spravodlivých mužov bude stáť mocná armáda netvorov a všemocná čierna mágia. (TV JOJ)

A4finity

Neuvěřitelně ohraná záležitost, plná klišé a špatných hereckých výkonů, v čele s Jeffem Bridgesem. Dokonce i J. Moore ani D. Honsou, jež podávají špičkové výkony naprosto standartně, tu nějak neměli šanci vyniknout. Naprostá ztráta času a upřímná nuda. ()

Hobzik

Nejradši bych dal jen dvě hvězdy.A to jelikož jsem od tohohle filmu čekal mnohem,mnohem víc.Bez pořádného nápadu....,snadno předvídatelný děj a i provedení od kterého jsem čekal že film vyzvedne alespoň o stupeň výš.prostě jsem se na to tak dlouho šteloval až mě to teď mrzí že jsem tak dlouho čekal na v podstatě podprůměrné fantasy-cosi.To byla bída pane. ()

marcoss91

Abych řekl pravdu, tak Sedmý syn je trochu zbytečné fantasy, kterých tu už byla spousta. Svojí podstatou se hodně podobá Eragonovi nebo Honu na čarodějnice. Potenciál filmu, jeho svět a mytologie, byl jistě velký, avšak naprosto nevyužitý. Z příběhové linky je nejvíce zajímavá minulost Johna Gregoryho(Jeff) a historie rytířů, bohužel obě tyto linky jsou jen okrajově zmíněny. Nezbývá tedy nic jiného než přetrpět příběh plný klišé, nudných dialogů a nevyužitých postav. Nejhorší ovšem byla jeho nelogičnost, která byla až do očí bijící. Co se týká hereckého obsazení, hlavní hrdina nesympatický hezounek u kterého si již nevybavím jméno, až tak je nevýrazný. Trochu mě mě mrzí nevyužitá postava ,,Johna Snowa" . Jeff Bridges si umručel to svoje :) Jediný kdo mě trochu zaujal byla zlá královna a to díky, na svůj věk stále krásné, Julianne Moore. 1/5 (za Julianne) ()

kacudzde

Fantasy mám ráda, tak jsem se těšila. Bohužel hezkou výpravu, efekty a obsazení Bridgese a Moore sráží jednoduchý příběh, dialogy a odfláknutý konec. Jako celek takové nemastné neslané. Opravdu velká škoda. ()

avalon999

Tak na toto som sa brutálne tešil... Chvala Bohu, že som nemal s kým ísť do kina, lebo by som im tam asi urval kreslo... ČO TO SAKRA JE?!!? Rok som sa na to tešil... jeden celý rok a pri pozeraní som 2x zaspal... nemám slov... ()

RoyBatty444

Rádoby Zaklínač bez zaklínania a hlbšieho pozadia. Šušlavý Bridges je fádny ako aj Moorová. Omladina sa snaží, ale príbeh je plytký a prvoplánovo obohraný. Vyvolený so všetkou mocou dobrej aj zlej strany sa prebúdza aby bojoval so silami zla pritom mu zabijú matku pre silnejšiu motiváciu a aby bolo aj nežné pohlavie spokojné máme tu trochu romantiky. Jednoducho stereotyp. CGI dobré a nakoľko sa podieľali aj China Film Co. tak toho tam je celkom hojne. Bodrov mi dal aj možnosť spomenúť si na ruské rozprávky. Za exteriéry, výpravu (aj keď asi použili rekvizity z Princa z Perzie žiadna originalita sa nekoná) a CGI jedna hviezda. ()

doogiemus

A koľkokrát som si sľúbil, že najprv pozriem film a potom prečítam knihu....ale ja nie, veď prečo by to tak malo byť. A teraz je tu sklamanie. Veľké sklamanie. Z knižnej predlohy, zdá sa, rejža prebral iba mená a profesiu hlavných postáv. Škoda, veľká škoda. ()

JaryKury

I Babovreskam jsem dal vic...neco tak strasne stupidniho, bez napadu s milionkrat se opakujicimi vecmi co uz tady byly a lepe. Hudba naprosto hrozna, dej cekatelny jako kdyz ve tri odpoledne jedu pres mesto. Nema temnou ani svetlou atmosferu, nema dej a nevim proc se nekteri herci propujcili tomuto dilu. Mohli tam hrat herci z Ulice a mozna by to bylo lepsi. Film nedosahuje ani Beckove kategorie, ani ceckove, hledal bych ho nekde u Zetka a to ani nemluvil o tom, ze jsem cekal kdy se tam objevi Steven Saegal a vsechny zachrani. Mozna by tvurci meli zaplatit nam, za promarnene skoro dve hodiny. Kdyby tam byl David Hasselhof dal bych tomu 25% takhle davam jen 15%... ()

Edrik

No krása. Knížku jsem nečetl, takže nemohu posoudit, jako moc to bylo podle předlohy. Moje mínus. Exteriéry byly nádherné. Kostýmy - skvost. No a zbytek stál za starou prašivku. Hlavně průhledný děj a scénář dopisovaný na toaletě filmařského štábu, před první klapkou Rozhodně na tento film nekoukejte s očekáváním nového Pána prstenů. Podle mě to snad ani nemohlo být cílem. Ale pokud chcete vidět hezkou, klasickou fantasy pohádku, tak vřele doporučuji. V tomto ohledu se film povedl. Škoda jen toho zeleného plátna. Právě do podobných filmů by se hodili netvoři a kouzla, které by byli o trochu skutečnější. Závěr: Okulibá fantasy pohádka, u které si trochu oddechnete a pokocháte se hezkou výpravou. ()

svist10

Tohle prostě musel být průser. Někdo na téhle béčkové báchorce propálil bezmála sto mega, ale není to vidět. Dneska se ohání temnotou kde kdo, ale ve filmu o ní není ani zbla, a Sedmý syn je přesně tím případem. Srovnání s Nesmrtelnou tetou bohužel sedí, postavy nefungují, scény občas ani nesedí za sebou a triky a akční scény vypadají na třetinový rozpočet. Bez mučení (nebo, abych byl stylový, bez upalování) se přiznám, že původní komentář obsahoval jen tři písmena a otazník s tím, že mi vrtalo hlavou, kdo na tohle dal své peníze. Zkrátka, viděl jsem (dokoukáno napodruhé), oči mi sice nekrvácely, ale kdybych to už nikdy neviděl, tak truchlit určitě nebudu. ()

gael83

Ehm, no LOTR to samozřejmě není, včetně ambic, tady jde hlavně o okatě digitalní i když velmi slušné triky, nelogičnost a kurevsky trapný scénář. Ptám se proč Julianne? Tohle nebylo zapotřebí pro oscarovou herečku přeci. Tady se nehraje, ale pózuje před CGI a trapně s vážností ve výrazu pronášejí ta nejtrapnější klišé všech dob. Jako popcorn, víte že ho nesmíte, ale sníte celou mísu a pak zbyde jen ta výčitka proč že jo! ()

luco323

Tá neutíchajúca záplava kokotín je v tomto roku priam udivujúca. A kto by si bol pomyslel že film na ktorý som sa tešil 2 roky skončí ako kôpočka sračiek....ja teda nie. Dokonca ani Jeff nejako nebol vo forme aj keď bolo vidieť že si to užíva ako točenie porna. A ešte jedna záverečná rada ktorou by sa mal Pán Sergej Bodrov do budúcna riadiť. Všetky čarodejnice by mali byť sexi, nie on tam obsadí tú starú obludu pri ktorej by aj Smeagol vynikal krásou. ()

zekon

Celkem slušné fantasy na dnešní dobu, 3 a 1/2 není problém ale.....takové hurry up to bylo. Barnes děs, co tam hledal? Přišlo mi to zase zbytečně tlačené do 3D, ale příběh nějaký jakoby zkrácený. Smíšené pocity, ale vidět se to dalo. ()

chytri

Ohledně čarodejnic jsem v poslední době viděl 3 kousky: Jeníček a Mařenka, Hon na čarodejnice a nyní Sedmý syn. Tento kousek mě asi nejvíce překvapil. Na rozdíl od honu na čarodejnice zde bylo poměrně dosti bojových scének. Ano jedná se o pohádku pro děti, ale to se od toho přeci očekává. Kdo chce složitý děj, ať se jukne třeba na Still Alice, tam je mimochodem také Juliane Moore. Pěkné zpracování draků a různých dalších příšer. Děj se však místy až něuvěřitelně podobá právě Jeníčkovi a Mařence. I tak ale 4* ()

KiJi

A CO NA TO ZAKLÍNAČ? NEBO ROVNOU SAPKOWSKI? To není kravina na sedmou, ale na entou. Klišé, klišé a jenom klišé. Hned po prologu filmu dojde k spojení snad opilého mistra kung-fu a vymítače ďábla. To jsem myslel, že to vypnu, ale vydržel jsem, silnou to vůli mám. Stupidní dialogy, průhledné pointy, souboje spíše plácání, kýčovité záběry exteriérů…brzo se vám chce zívat. A přece v něčem mě překvapil – vůbec nenaplnil tradiční klišé podobných filmů - mladého nezkušeného hrdinu starý moudrý mistr nepodrobil drsnému a vyčerpávajícímu výcviku (pokud nepočítáte kurz ve vrhání nože), zavalil ho na pár dní knihami, aby se poučil o bubácích, a hned se vydali nabančit čarodějkám – oni, lovci duchů, kteří zabíjí příšery, hlavně loví čarodějnice…mladík, hlavní hrdina napůl člověk, napůl čaroděj, staroch, Jeff Bridges, bělovlasý jako Sapkowského zabiják příšer (chápu, hraje starce). A to ten film má obrovský potencionál, který mohl vyústit v drsné rvačky, magické souboje. Teda pokud cílová skupina je do 10 let, tak prosím. Hezký jsou jen ti duchové. A také ujde i útok čarodějek a čarodějů na město a střet dvou sester v podobě draků. Takže skoro to byl odpad. Problém ale také bude v tom, že zcela stejný námět obsahují knihy (když jsem si přečetl obsah), hlavní hrdinové jsou jasnou kopií Zaklínače. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)