Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

Calvus77

Přiznejme si, žijeme v bezcharakterní době a naše největší dilema je Big Mac nebo McFlurry, a proto působí takovýto film jako blesk z čistého nebe. Všichni si neseme následky svých činů a Kate Beckinsale si je zde nese opravdu dobře. ()

Triglav

Zdá se mi, že scénarista se snažil o to, aby příběh vyzněl jako boj statečné novinářky za to, aby nemusela prozradit svůj novinářský zdroj – jako vzdor soudní moci a státnímu zástupci, kteří chtějí tento zdroj odkrýt. Pokud to skutečně byl scénaristův záměr, tak se mu nepovedl, alespoň v mých očích. Na mě to působilo jako oprávněná snaha soudu a státního zástupce zjistit od šílené novinářky, kdo vyzradil totožnost agentky. Korunou pak je rozuzlení filmu a zjištění, kdo byl ten utajovaný zdroj. Celkově je film převážně nuda, a jde spíše o pokus o drama než o drama jako takové. S vypětím všech sil zhlednutelné až do konce. ()

Mate0

Inteligentní,výborné drama...!Kate Beckinsale je výborná až jsem byl uplně překvapen a konečně se mi vypařila z klasické latexové hrdinky(kde jí to zase na druhou stranu moc sluší).I Schwimmer mě mile překvapil !! No opravdu jsem mile překvapen a za mě 75%. ()

sweet.papaya

Film se mi jako takový líbil, i když mi úplně nedocházelo, co vedlo hlavní hrdinku k tomu, že prozradí totožnost agentky CIA. SPOILER: Po zbytek filmu jsem uznávala její snahu krýt zdroj v domnění, že se jedná o někoho dospělého, kdo věděl, co prozrazuje, ale to, jak zneužila naivitu a důvěřivost malé holky mě naštvalo a myslím si, že to vězení si tak trochu zasloužila. ()

LooLaa

Ústava, státní instituce, principy, vazba, vězení, dvě zničená manželství, pevné zásady, jedna velká oběť, přízeň osudu, pomíjivost, ale především dvě silné ženy hájící své zásady. Velmi pěkný a sympatický film s motivem, který mám rád. Nejvíc mě asi dostala věta: „Počasí se mění.“ A taky bylo zajímavé vidět Davida Schwimmera coby manžela, otce s klidným hlubokým hlasem. **** ()

Vindemiatrix

Mám rád silná dramata, v nichž hrají ústřední roli ženy. Asi proto, že jich zase tak moc není, a herečky vděčné za komplexní roli se v nich zpravidla vyhecují ke skvělým výkonům. Zásluhou Kate Beckinsale se mezi takové snímky zařadilo i soudní drama Nic než pravda, jakkoli si v něm své role vychutnali i mužští představitelé, z nichž mě nejvíce potěšil Alan Alda. Vera Farmiga je sympatická jako vždy, ale svou úlohu má stíženou. Její role agentky CIA nemá tolik prostoru, kolik by si zasloužila, a protože špionážní reálie jsou ve filmu pojaté trochu naivně, občas se to projeví i na plochosti jejích promluv. Záměr filmu ovšem netkví v rozkrývání špionážních tenat; skvěle ho tu shrnul Matty, jemuž dávám za pravdu i ohledně závěrečné pointy. Je vcelku nepravděpodobná, ale v rámci konfliktu mezi profesní a rodinnou integritou hlavní hrdinky naprosto uzemňující. ()

hajner

Úžasné politické drama. Od začiatku do konca som bol v napätí ako to dopadne. Bravúrne a odvážne podanie reality vo viacerých krajinách. Tvorcovia sa vyhrali s príbehom a aj keď nápis podľa skutočných udalostí sa objavil vo filme, film pôsobí uveriteľne a reálne. ()

mzop

Skvělý film. K pěti hvězdičkám přispěl i fakt, že chyběl typicky americký přeslazený happy end. Děj nikde nadrhnul, žádné dlouhé nudné pasáže, skvělé herecké výkony i dramatičnost. A překvapivá pointa. Jediné, co mě vyrušilo, byl český překlad "Kde je Timy, když ji bodáš" - tak snad se říká "...když ji pícháš". Ale za to tvůrci filmu opravdu nemohou :-D ()

Miisha24

Velmi dobré téma, které se však dle mého názoru dalo zpracovat daleko lépe a zejména intenzivněji. Ve snímku Nic než pravda se totiž bohužel objevuje spousta nudnějších pasáží, které by v dobrém dramatickém filmu rozhodně býti neměly. Škoda, protože kvůli tomu ve mně nezanechal tento film výraznější emoční stopu. Tři dny ke svobodě s Russellem Crowem je jiný level. ()

AmericanX

celou dobu jsem si říkala, jestli to té Rachel všechno za to stálo, říkala jsem si: nebuď blbá a řekni to, ztratíš všechno a proč??? a na konci jsem to pochopila.... dostalo mě to, fakt ()

LennyCowler

Nevím,nevím, z tohodle filmu mám dost smíšený pocity a vůbec mě nenadchnul. Nevtáhl mě do děje ani ničím nepřekvapil,snad jen tím, že jsem hlavní hrdinku už od začátku naprosto nesnášel a nakonec se mi potvrdilo,že jsem měl pravdu,byla totiž naprostá kráva. Nevím jak si kdo vysvětlil konec,ale moje verze je ta,že ona to nechtěla prozradit ne z důvodu morálního,ale spíš protože by ze sebe udělala ještě větší krávu než je. Dvě hvězdičky pouze za to že málokterému filmu se povede abyste od začátku hlavní postavu nesnášeli. ()

maxs

CO JE VÍC? Principy, nebo rodina? Pravda, nebo národní bezpečnost? Film vyvolává řadu otázek a umně je konfrontuje s realitou. Skvělý snímek na motivy skutečné události o novinářce, odhalující skandální zjištění a o státním aparátu, všemožně usilujícím o odhalení novinářčina informátora. ()

McGuffin

V civilu v Memphisu maminka malé školačky, v práci profesionální novinářka vyznává zásadu Nic než pravda, Nothing But the Truth, a proto ji vyšetřovatelům neřekne. V novinách odhalí identitu profesionální vládní agentky podílející se na tajné operaci ve Venezuele, v civilu maminky dceřiny spolužačky. Vládě ani prozrazené mamince se to vůbec nelíbí, a požadují zdroj kompromitující informace. Jenže novinářka vyšetřovateli identitu zdroje neřekne a vláda ji na rok na dva atd. zavře, ale novinářka jako správný profesionál vydrží a nepoddá se. Jenže nevydrží též režírující scenárista Rod Lurie a publiku nakonec celou pravdu vyzradí. A nebude to žádná sláva. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

Sejkorka

Překvapivá pointa. Výborná Kate Beckninsale. Hnus ze strany vlády. Postava Matt Dillona  nesnesitelně nesympatická. Skutečnost půl na půl. ()