Pravda vždy vítězí – nebo snad ne? Původně filmový publicista, posléze úspěšně zavedený scenárista a režisér Rod Lurie (Poslední pevnost, Strašáci, seriál Zatracení) natočil snímek o dvou silných, i když naprosto odlišných ženách, které se snaží chránit to, co ve svých životech považují za podstatné. Rachel Armstrongová (Kate Beckinsaleová), mladá reportérka významného washingtonského deníku, ve svém výbušném článku odhalila totožnost agentky CIA Eriky Van Dorenové (Vera Farmigaová) a upozornila na nečisté praktiky americké administrativy. Zatímco Erica musí bojovat o svou pověst v agentuře, Rachel se za každou cenu snaží ochránit svého informátora, ale stojí proti ní příliš silný soupeř – samotná americká vláda. V dalších rolích napínavého thrilleru Nic než pravda se představují Angela Bassettová (Avengers: Endgame), David Schwimmer (Přátelé), Matt Dillon (Jack staví dům) a Alan Alda (M*A*S*H). (Česká televize)

lomikarus

Silné politické drama se spíše spoléhá na svoji osobní rovinu a řeší tradiční konflikt mezi odhalením zdroje a jeho utajením a následky z toho pramenícími. Odhalit či neodhalit? Stát za svými ideály nebo vést spokojený život s rodinou? Spoustu otázek bez odpovědí, který film pokládá Vás donutí zamyslet se nad tím, co bych dělal já? Závěrečné "překvapení" vytušíte na míle dopředu. Velkým pozitivem je celková nejednoznačnost, dobra a zlo se tady jaksi stírají, i když film samozřejmě nadržuje hlavní představitelce a je i lehce feministický. ()

veverysiak

Tento príbeh sa dal natočiť aj inak, viem si predstaviť, že keby sa ho chopil nejaký fajnový holyvúdsky hitmaker, zakotvil by v škatuli akčný thriller, určite by to bolo pútavejšie, okulahodiacejšie a populistickejšie, nalepili by sme sem tri-štyri hviezdy a za mesiac by po tomto počine ani pes neštekol, chvalapánubohu tejto ceste sa Laurie na hony vyhol a výsledok je citeľne hodnotnejší, plíživé tempo nám umožňuje preciťovať a pochopiť každú vetu a každý krok zainteresovaných postáv, nesnaží sa jasne poukazovať na kladné a záporné stránky hrdinov a ich konania, všetko necháva prirodzene, chronologicky a bez zbytočných objasňovaní plynúť tak, aby si divák sám poskladal mozaiku skutočnej spravodlivosti a životných hodnôt, na ktoré v dnešnej rýchlej a dosť bezcitnej realite zabúdame a pomaly ale isto vstrebávame voči nim imunitu, nakoniec neopomeniem vynikajúce herecké výkony bez vyzdvihovania kohokoľvek, takže 90%. ()

huasca

Po filmu jsem přemýšlela, jak by to šlo jinak zaonačit, aby byl člověk čestný a přitom se nemusel chovat tak extrémně. Sice dodržela, co holčičce slíbla, ale ta přišla o maminku. A její kluk taky na 3 roky. Ale to nějak šlo mimo ni. Kdoví, jestli by se na novinářku holčička po letech nezlobila, kdyby si byla vědoma celého pozadí. Jinak boje za pravdu mám ráda - ale když člověk chce zachránit svůj "lid" jako Johanka z Arcu nebo slabší týrané jedince nebo prosadit pokrok ve společnosti...apod. Smysl jejího trápení vězení se mě jen lehce dotkl, spíš mi přijde jen jakože si hrdinka dokazuje jen něco sama pro sebe, že je silnější a morálnější než ostatní, na úkor rodiny či teda více rodin..asi jako socialistické údernice. Což je nejen pohrdání soudem, ale její nekomunikativnost je pohrdáním i svými blízkými lidmi. Souhlasím s havLord, seale. Přišla asi tak sympatická jako žena za pultem a taky nesnáším zápletky v pohádkách postavené na tom, že se něco neřekne - jakože má princ hádat, čí je střevíc, protože děvenka cudně mlčí. ()

pierre9

Ako začať? Určite sa oplatí vidieť, každopádne neraz mi unikala pointa príbehu. Samozrejme, stáť si za svojim princípmi za každú cenu je chvályhodné, ale keď začnú záverečné titulky, začnete sa pýtať, či to vôbec malo zmysel. Koniec v zásade devalvuje celý film, ten nedokáže diváka po celý čas poriadne zatiahnuť do deja, spôsobiť, že mu nie je jedno, ako Rachel Adams skončí. Tá je celý film vo väzení a žiadne prekvapivé zvraty sa nekonajú. Koniec možno prekvapením je, ale... Stálo to za to? ()

djcremo

"Vy sa nikdy nebudete báť, že vám vláda pôjde po krku." "Prečo?" "Vláde je jedno ako ste prišli na to, kde bola Paris na večeri" Toto asi vystihuje túto skvelú drámu. Je mi jedno ak si niekoho odhalil, alebo prišiel na niečo, čo dotyčný by nerád zverejnil, pokiaľ sa to netýka tých najmocnejších. Film o tom ako zákon stojí na strane mocnejších. A hlavne o tom, ako si stojím pevne za svojimi zásadami, aj keď prídem o všetko vo svojom živote. Kate Beckinsale ma prekvapuje čím ďalej tým viac svojimi hereckými výkonmi. Normálne by som to ohodnotil tak na 80% ale za to prekvapenie na konci, ktoré by som ani vo sne nečakal dávam nakoniec 90% ()

bonovox

Na moje prekvapenie výborná dráma so skvelou Kate Beckinsale. Hlavne záverečné odhalenie novinárskeho zdroja je excelentnou bodkou za týmto snímkom. ()

hanazu

Sice mi bylo poměrně brzo jasné, kdo je ten práskač, ale o to nešlo. Spíš by mělo jít o to, že v demokracii se lehko zapomíná na fakt, že by někdo mohl být zavřený pro přesvědčení. A upozornit na to - tak to snad film splnil. ()

Kozlowski8

Má novinář právo utajit svůj zdroj, i pokud se tento dopouští svou výpovědí vlastizrady? Hlavní téma skvěle napsaného soudního dramatu, plného emocí. Kate Beckinsale ve své životní roli, jíž se zhostila na výtečnou. Rovněž ostatní herci jí zdatně sekundovali. Pro mne skvělý divácký zážitek. 90%. ()

Czexx

Celou dobu nejspíš nebudete chápat, proč to prostě neřekne (i když některé argumenty novinářky Armstrongové mají svou váhu), ovšem pokud vydržíte do konce - a je to celkem pravděpodobné, že vydržíte - bude vše nad slunce jasné. ()

DansteR

Milé překvapení, díval jsem se jen kvůli Kate, ale výsledkem je zajímavý příběh o řekněme odhodlání a držet se něčeho za každou cenu. Začátek nebyl nic moc, ale od půlky filmu se to začíná zamotávat a nutí diváka přemýšlet jak by to mohlo být nebo jak to dopadne. Ovšem myslím, že nikoho nikdy nenapadl takový závěr jako pana režiséra. Fakt jsem čuměl. Jinak další plusové body za herecké obsazení. ()

BoKo_CzT

Hodnotu tohto filmu vidím najmä v jeho dokumentačnej funkcii. Do dejín filmu určite patriť nebude, no jednoznačne ukazuje váhu slobody slova v najdemokratickejšej krajine. ()

ariari odpad!

sorry, tu nebolo naprosto nič charakterné. Tá vychudnutá plastiková nádhera a la novinárka (s mimoriadne tupo podaným scenárom) v podstate pre peť minút slávy zneužila detské reči dievčatka,ktoré jej bonzlo na mamičku....pozornému divákovy neujde, že tu naozaj nešlo o odhalenie watergate a spravodlivý boj za odhalenie špiny, ale o naivnú informáciu, ktorá viedla k smrti agentky, ktorá ako zložka vnútrákov 15 rokov drela za svoju krajinu (nech už je akákoľvek) na misiách, aby ju nakoniec osrala jej spoluobčanka , akási mladá dychtivaá novinárka..ktorá sa ako čerešnička na tortičke ešte aj osobne s dcérkou agentky pozná, veď jej čítala rozprávky , Výsledok? rozdrbané životy všetkých, fanatická vražda nabonzovanej agentky a vy sa tu vytešujete , aká to mravná česť novinárky. A mimochodom, asi nám chýba dokonalá vypatlanosť hodnôt, nakoľko sme po piatich minútach vedeli, že zdroj je malé dievčatko, Príííšerne hlúpe a naivné ,deti a rodiny takýchto agentov sú vyšetrované vždy ako prvé a po dvoch dňoch by nebolo o čom...to, že zneužila dôveru malého dieťaťa ,pozliepala z toho burcujúci článok , veď to tam bolo v závere..to nemala byť óda na novinárku, v akú masy divákov naivne veria naďalej, Nakoniec ale, český a slovenský divák je podivuhodne spokojný, akáto obeeeť! , Amíci novinárku vlastne vôbec nevyzdvihli, potopili ju v posledných minútach,ale to už asi boli všetci znudení a spali. Zbytočne strávená hodina a pol nad naivným scenárom. ()

topvideo

Hlavná hrdinka trocha naivne vpláva do tejto vojny prokuratúry a vládnej mašinérie. Rozuzlenie vás nenechá odísť až do konca. KB v solídnej úlohe ťažko skúšanej matky, manželky, novinárky... /Mimochodom...to sa na ňu nič nenalepilo z toho Underworldu? Ľavou zadnou mala tú spoluväzenkyňu zmastiť :-) / ()

buchannon

"Nic než pravda" je naprosto strhující, tak trochu netypické soudní drama. Zaujalo mě, jak měl Alan Alda u soudu projev (ve zkratce) o tom, že žádný novinář by neměl prozradit svůj zdroj, aby pak ostatní informátoři neměli strach podávat informace a v důsledku toho aby si vláda nedělala, co chce... ...ale v kontrastu toho stojí národní bezpečnost. Jedna z nejkrásnějších hereček světa superbaba Kate Beckinsale ukázala, že neumí být jen krásná, ale že umí i hrát. Jedno z velmi mála dramat, které se mi líbí. ()

PTuranyi

Dobrý špionážno-politický thriller s novinárkou v hlavnej úlohe. Nejde samozrejme o nič menšie ako o národnú bezpečnosť a o právo novinárov chrániť svoje zdroje. Kate Beckinsale odhalí agentku CIA, ktorá zistila informácie nepohodlnú pre vládu. To, že sa tieto informácie objavia v novinách vládu pekne nahnevá a tak sa roztáča súdny kolotoč s cieľom odhaliť zradcu vo vlastných radoch. Kate na to doplatí nie len stratou slobody ale aj manžela. Produkcia je dobrá a hoci to nie je Vykúpenie z väznice Shawshank, atmosféra je dobrá a herci robia svoju prácu dobre. Bonusom je prekvapivé rozuzlenie a rezignácia na šťastný koniec. 75% ()