Keď začnú po celom svete miznúť vzácne šperky vrátane legendárneho diamantu Ružový panter, je šéfinšpektor Dreyfus (John Cleese) nútený zapojiť Clouseaua (Steve Martin) do vyšetrovania ako člena medzinárodného tímu detektívov a odborníkov, povereného dolapením zlodeja a navrátením odcudzených šperkov... Po boku Stevea Martina sa objavujú Jean Reno (v roli jeho pomocníka Pontona) a Emily Mortimer (ako Nicole, objekt jeho svojrázne sa prejavujúcich vášní). Členov medzinárodného tímu špičkových detektívov stvárnili Andy Garcia, Alfred Molina, Yuki Matsuzaki a bollywoodská hviezda Aishwarya Rai Bachchan. (TV Markíza)

oleg121

Ani prvá časť nestála za veľa, a určite mnohí čakali, že to s dvojkou dopadne rovnako, ak nie aj horšie. Žiaľ, je to horšie. Tvorcovia úplne zmenili charakter Clouseaovej postavy. Spravili z neho psychopata, imbecila a bohviečo ešte. Už nie je šašo ako z prvého dielu. Takže Steve Martin to veľmi nezvládol. Ostatní herci takisto nie sú dobrí. Jediný svetlý moment filmu sú Clouseaove opičky, a zo dva-tri vydarených vtipov. ()

Jezinho95

Trošku horší, než jednička, ale pořád velmi nadprůměrná komedie. Sice nějaké scény tvůrci kopírují z jiných filmů (např.: s papežem z EUROTRIPU), ale i tak jsem se skoro celou dobu bavil a dávám 75%. ()

bratr_jezek

Od prvního dílu, který nedosáhl ani na průměrnou zábavu, se až tak moc nezměnilo. Steve Martin to celé není schopen utáhnout lépe než na jednu hvězdu, druhou stejně jako v "jedničce" dávám za znělku, ta mne baví. ()

marek1471

Podľa mňa skvelý, zábavný film rovnako ako prvý diel. Steve Martin je herec ktorý úžasne zapasoval do tejto role a ja som sa skvelo bavil po celý film. Tento druh humoru je veľmi podarený a pre mňa je tento film za 5*. ()

HeyHo

Steve Martin mi prostě tak nějak jako inspektor Clouseau nesedí..a jeho pojetí poněkud osobitého inspektora se mi nelíbí už vůbec..Peter Sellers ho dokázal zahrát tak, že jsem mu věřil že je tak nešikovný..jenže poněkud "roztomile"..Sellersův Clouseau je člověk s vysokým sebevědomím,který tak nějak proplouvá mezi tou zkázou, kterou všude působí..u Martina pro mě vzniká dojem že je Clouseau neskutečný, s prominutím, blb, který se to ale ani nijak nesnaží skrývat.... ()

kavon

Stejně parádní jako jednička. Možná se mi to líbilo i o trochu víc. Opět je to založené na blbém poldovi, co neumí mluvit a dělá jeden trapas za druhým. A opět jsem se smíchy válel. Např. u scény kdy Clouseo drží děti za kotníky a řve chcípněte podsvinčata před bandou novinářů. Je to prostě opět parádní komedie, která má celkem dobrý děj a nehraje si na příliž vážnou :) Prostě komedie jak má být. A kdo se chce pobavit kouněte na Růžového pantera. ()

Hipi_Pip odpad!

U prvního dílu jsem si pokládal otázku, zdalipak může vzniknout ještě odpudivější verze. Roku 2009 se mi dostalo hlasité a dosti důrazné odpovědi "ANO!" Steve Martin aspiruje na titul nejhoršího "komika" všech dob. Jsem zvědav na dovršení trilogie. ()

phoenix9

Tá tretia hviezda je za postavu inšpektora Clouseaua , ktorý nielkoĺko krát fakt rozosmial a za tie je jeho vilomeniny:) Poteší aj slušná herecká plejáda , príbeh ako taký , a máte z toho v rámci žanru fajn komédiu. 60 % ()

plutofv

Filmu nelze upřít zábavnost, humor, nápaditost. Když přičteme, že režisér udržel po celou dobu stylizaci, tempo, charakter nadsázky, tak jasně vychází, že jde o zdařilý film, který navíc člověk může vidět i víckrát. Ostatní hodnotileté buď vzhlíží jen k intelektuálním opusům nebo nemají dar vnímat nadsázku filmu. Ocenění zaslouží i znamenitý a kreativní český překlad a dabing. 80% ()

SNCIS

Steve Martin podruhé jako inspektor Clouseau. Spousta bláznivých situlací a skeču! K tomu dobří herci (Jean Reno, Andy Garcia), panterovský soundtrack a klasický příběh o krádeži diamantů - okořeněn romantickou story a kupodivu se nenudíte. Moderně natočené a já se bavil. - 70%. ()

Ziral odpad!

Jako vždy je pokus o pokračování komisaře Clouseau trapná záležitost. Peter Sellers je v této roli nepřekonatelný. I když je Martin skvělý herec, prostě zde jeho role zklamala. Přeřeky v každém slově už působí trapně, spíše debilně, jenom ne humorně. Tu správnou míru měli pouze Francouzi ! ()

bkf1 odpad!

Druhá moderní "pocta" této legendární sérii, která je ve výsledku "poctou" takové úrovně, jak vytvořit "poctu" legendárního pokrmu legendárního kuchaře, kde ale všechny ingredience jsou fékálie různých živočichů, tentokrát občas i smíchané ("lahůdka"). Totálně naprostý odpad nehodící se ani na bezduché sledování ani jako zvuková kulisa (v případě zvukové kulisi ohledně tohoto hnoje určitě doporučím ticho). ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (viac)

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)