Lee Adama sa vydáva na svoju prvú misiu ako veliteľ hviezdnej lode Pegasus. (SkyShowtime)

zdendap

Jako fanoušek BSG jsem nadšen. Mnohé, co bylo řečeno, se vysvětluje a mnohé kupředu se zamotává. Moje honocení je asi 90% ale nemohu dát 5* (přeci tomu něco o 100% chybí), proto pouze 4*. ()

GlaDOS

Perfektní výplň mezi 3. a 4. sérií. Odehrává se ve dvou časových rovinách, takže tu znovu potkáme Cainové (názor si o ní nezměníte) a novou Kendru Shaw. Bohužel její charakter není tak hutný jako stávajících postav. Spíše sem ji neměl rád ale to byl zřejmě cíl. Uvidíme taky krásnou vesmírnou bitvu a William Adama se dostane v myšlenkách do minulosti, takže uvidíme staré modely Cylonů i Cylonských lodí ještě ze staré série. Z hlediska Battlestar vesmíru je film velmi kvalitní. Samozřejmě pokud ho uvidí nějaký nezvalec seriálu, bude naprosto zmaten ale to je jejich problém, že neviděli tento super seriál. A já nemám potřebu za tento fakt strhávat hvězdičky. Mě, člověka znalého seriálu se tento film maximálně líbil. Plné hodnocení. ()

dboshj

Film se ve skutečnosti neodehrává uprostřed 2. série, ale skoro ke konci, konkrétně by se dal nazvat jako díl s číslem 217.5 (překvapuje mě nevědomost jiných, kteří píšou něco o 3. a 4. sérii - proč se vyjadřují, když evidentně BSG nesledovali). Samozřejmě bez shlédnutí předchozích dílů nemá vůbec smysl se na něj dívat, narozdíl třeba od Star Treků, především těch novějších, starší filmy navazovaly na sebe navzájem. Každopádně je i v tomto filmu vše, co je na BSG tak skvělé a odlišné oproti ostatním sci-fi seriálům a slouží jako doplnění určité mezery toho, co jsme jen slyšeli vyprávět. Překvapení večera: Steve Bacic jako XO, tedy opět první důstojník, tentokráte na jiné lodi :-) A opět ho kapitán...no však víte nebo uvidíte. ()

TONYNKO

Mne sa to na rozdiel od väčšiny lubilo a to velmi. Je to predovšetkým úžasné nahliadnutie na Pegasus. A práve reakcia členov Pegasu na Cylonský útok sa mi zda prirodzenejšia než to čo sme videli v úvodnej minisérii. Razor som si pustil pred 4.sériou a musím uznať že som sa dobre rozhodol pretože záver navnadzuje na události ktoré majú prísť práve v 4.sérii. Som zvedavý čo je ta Starbuck zač :-D. Za mna 9/10 ( možno je to tým že som videl rozšírenú verziu fakt neviem ). ()

Pcermis

Pokud jsem z BSG byl zklamán viz můj komentář k BSG tak z tohoto jsem byl skoro až zhnusen. Tohle nebyl krok tím správným směrem. ()

Figuto

Hned po dodívání seriálu začínám s bonusy a tenhle je první na řadě. Esence toho nejblbějšího na BSG: nuda (a tohle se obzvlášť táhlo), nesmyslné chování, standardně slabé výkony cylonů v boji (asi se učili od goauldů), patetické rozmluvy, i na ty náboženské kecy dojde ("Ty jsi Bůh?"). A ten děj? Uff. ()