Precious

• Česko Precious (viac)

Šestnáctiletá obézní Afroameričanka Claireece „Precious" Jones (Gabourey Sidibe) žije krutým životem. Nejen, že hlavní hrdinku psychicky týrá a ponižuje její matka (Mo´Nique), ale navíc čeká již druhé dítě se svým nepřítomným otcem. Oporou jí není ani okolní svět a školou prochází s dobrými známkami, aniž by si kdokoliv všiml, že neumí číst ani psát. Precious je někdy na dně, ale nikdy se nevzdává. Pod hrozbou vyloučení ze školy přijímá nabídku přestupu do alternativní školy. I když nezná význam slova alternativní, instinkt jí napovídá, že je to příležitost, na kterou čekala. Zde potkává trpělivou učitelku, paní Rainovou (Paula Patton). Precious nastupuje na novou cestu, která ji vyvede z temnoty, bolesti a bezmocnosti k lásce a svobodnému rozhodování. (oficiálny text distribútora)

cislo55

Nefér, nešťastné, smutné, na nervy. Presne pri takýchto filmoch mám chuť vstupovať do deja. Silný film, výborný soundtrack. ()

Pattrick

Drsné, strhující a pravdivé, bohužel, je to tak .. Nechutně silný příběh, který vrcholí a předvádí největší sviňárny života a to od vlastní rodiny. Skvělý scénář, který má sem tam prvky komedií, kdy se snaží zlehčit celý ten příběh a přesto dokáže udeřit takovou nesnesitelnou beznaděj, až to hezké není. Nevím jestli za film, by si Precious oscar zasloužil, ale rozhodně bych uvažoval nad Mo'Nique za Vedlejší roli, zahrát nesnesitelně odpornou, vychcanou matku, se jí povedlo neskutečně. Držím pěsti, ten film by se měl ocenit a upozornit na sebe. ŠANCE NA OSCARA: 60% .. Pro mne výstižnější, než Blind Side :) ()

koumes.

Moc pěkný příběh, posazený do drsného a pro většinu beznadějného prostředí a situace. Je to příběh o lidské víře a touze po svobodě, kterému ale, podle mě, chyběl spád a tak upadal často do nudných fázích, ve kterých se příběh sám v sobě topil. ()

stuj

Asi nejlepší ztvárnění spodiny společnosti, co jsem kdy viděl. Stupidita, tupost a primitivost matky hlavní hrdinky je opravdu dokonale předvedená. A nedokážu si představit, že by se daly vymyslet ještě horší podmínky, s kterými by hlavní postava měla zápasit. Opravdu totálně zkurv..ej život. ()

Bordeliuz odpad!

Chcete mít oskar, nebo alepon být nominováni? dejte hlavni roli extremne tluste černošce nebo kryplovi a mame vyhrano (viz. Jmenuji se Sam, Blind side) ()

Dov Landau

..Máte někdy pocit, že je vše špatně a horší to být nemůže?Omyl,může .Go and change your destiny,zde naplatí. Některé věci se bohužel změnit nedají....Film Precious je jedním z mnoha.Je o zamyšlení,nad hnusem tohoto světa. Po filmové stránce je Precious průměrný,přesto ve mně zanechal něco nelhostejného.... ()

foxxxxy

Po zkouknutí si člověk náhle uvědomí, jaké má v životě štěstí. Povinnost shlédnutí pro všechny, kdo se cítí být nešťastní... ()

legenda2

Dávam o hviezdičku navyše - za získanie Oscara. Filmy, ktoré ukazujú pravú tvár života v USA (chudobu, násilie v rodinách, nedokonalý sociálny systém a problémy v školách) nezvyknú vyhrávať žiadne ceny. Zvykne sa nad ich kvalitou privrieť oči, pretože poukazujú na skutočný život najchudobnejších v USA a morálne poukazujú na povinnosti a úlohy štátu voči sociálnym prípadom. Väčšinou sa však osudy znásilnených a ponižovaných žien nekončia rozprávkovo dobre, ako v tomto príbehu. ()

Trepak

"ZDVIHNI PRDEL A MAZAJ NA SOCIÁLKU!" V tomto filme si Mariah Carey nemusela robiť starosti s tým, že bude vyzerať v bokoch široká. ()

Kylee

Mám nutkavou potřebu napsat nějaký peprný komentář na téma sociálních dávek a doplnit jej o svou radost z toho, kolik na ně ze svých daní každý měsíc solidárně přispívám... Ale ne, matka Precious a mentalitou jí podobní žijí určitě jen ve Státech, tak si ten komentář odpustím... a navíc, to divadlo ve filmu s malou "Mongo", než tam měla přijít sociální pracovnice, to mě totálně uzemnilo... stejně tak jako drsnost celého toho příběhu, včetně "vřelosti" mateřské lásky, která je ve filmu podána... hodně otřesný zážitek to sledovat.... chvílemi mi to přišlo až lehce kýčovité (vykreslení postavy paní Ms. Blue Rain).... i přesto dávám 4*... ()

JARDAHONDA

Drama o mladé obézní Afroameričance, které získalo dva Oscary ( za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli a scénář ). Příběh zasazený do roku 1987 je příběhem šestnáctileté Claireece " Precious " Jones, která se narodila do života, který by si nikdo nepřál. Život je tvrdý. Život je krátký. Život je bolestivý. Život je bohatý. Život je ..................vzácný. Pořádně temné drama, si zaslouží jistě ocenit za skvělé herecké výkony a za pointu filmu **** ()

gfrusvk

Príbeh o veľkom dievčati s veľkými snami. Jediná jej smola je, že vyrastala v ghette, kde ju matka fyzicky týrala a otec od malička znásilňoval. Mladú Precious to samozrejme psychicky poznačí, v normálnej škole neprospieva a je problémová, dostáva sa do špeciálnej školy s prívetivou učiteľkou a k dievčatám s podobnými problémami a snaží sa postaviť na vlastné nohy. S filmom ako s celkom som spokojný, rozhodne doporučujem. A súhlasím s ostatnými čo sa týka emócii a psychológie postáv, mohli sa s tým popasovať viac a bolo by to super. ()

splaty

Při té vší hrůze bych řekla, že chování otce ještě nebylo to nejhorší... Chudáci ti, kteří v takových rodinách vyrůstají. ()

vinson003

Peklo druhorozené, ano dám tě do New Yorku, budeš v pohodě, prostě si ho užiješ, bác....tlusté tělo, otec tě znásilňuje, narodí se ti AIDS dítě trochu bláznivé...tvůj duch je silný, ale nakonec stejně zjistíš, že jsi HIV pozitivní, peklo tak velké...nejhorší na tom bylo, že ta holka myslela, myslela o New Yorku, zkušená žena, se zdravým mozkem...proč jsem tady, se ptá velkého ducha v učitelské lesbince, proč jsem zakusila lásku a ona mi ublížila, proč láska není pro mě, proč mám zažít jenom trápení, jenom utrpení, když předchozí inkarnace byla tak senzační, to neví.....krade kuře, myslí nad Bronxem, nebo kde to žila, a mýdlová opera, se chýlí ke konci....umře ve dvacíti jako všichni nebešťani, co to mají zažít, mladá, utrmácená...miluju precious, protože ona to cítila, cítila, že jí vola, ale nevyslyšela, ona chtěla televizi, ne jeho ošetření a znovuzrození...Precious měla nabídku, kterou nechtěla, proto skončila s Aids znova nahoře, a znova zpátky na Zem si myslím...krásná alegorie, jako z Řecka, milujte Presious, miluju každého nebešťana....a když vám někdo uvnitř řekne choďte do kostela, choďte k...a do kostela....mohla tu být s náma, tlustá chytrá nebešťanka...nebo je to jinak? a byla tu poprvé a je to běžný chleba ameriky? snad ne...moji čeští přátelé... :) ()

r6AndrEw

Za mě dobré. Žena si mě zase začala vážit, i té pastoušky, ve které bydlíme. Že prý se máme dobře. Jinak příběh, to je takový obyčejný posraný život.. Doporučuji shlédnout jen tak z principu. Chtěl jsem jít spát, než to skončilo, ale nějak to nešlo. ()

Lenny a Alanis fušují do filmu

Lenny a Alanis fušují do filmu

03.11.2007

Hvězdy hudebního byznysu na plátnech kin nejsou ničím novým či neobvyklým. Od Elvise Presleyho až po Justina Timberlakea, zpěváky a muzikanty vždy lákalo zkusit i jiné múzy. Shodou okolností se tento… (viac)